IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

    Polki, не е казано с идеята "стимулиращ", а kakto e написано - "симулиращ". (различно е, - в смисъл на "интерполиращ") А 580 мисля не е устойчиво състояние(т.е. ако се случи, няма да се задържи дълго там) Според мен, по -устойчивият диапазон е 600 или ,,,следващо подниво 550-560 )) (Е ..според тр. "Болцано-Ваерщрас" ако тръгне да слиза под 600 може да мине и през 580 ... освен ако не е прекъсната функцията точно там, т.е. ако не прелети като круша през него )) (НЕ Е Препоръка нито пожелание да се случва, просто вариации)!!))
    преци, мъжете мислят за стимулиране, а жените за симулиране

    иначе 580 е точно средата на цялото възходящо движение от дъното при 430 до върха при 730 ............... а според моите двама приятели "фибо" и "начи" това би следвало да е сериозно съпротива

    дано софка не падне под 625 (предния връх от преди 4 години), а успее да направи още един опит да подобри това 730 от миналия август или поне 720 от този януари

    не е препоръка - нямам никакви акции, но желая успех на всички с акции
    НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение
      не знам за фундамента дали стимулира коефицента, но добре, че сантимента обърна на 626 защото падне ли под 625-620 Софка отива на 580

      не е препоръка

      Polki, не е казано с идеята "стимулиращ", а kakto e написано - "симулиращ". (различно е, - в смисъл на "интерполиращ") А 580 мисля не е устойчиво състояние(т.е. ако се случи, няма да се задържи дълго там) Според мен, по -устойчивият диапазон е 600 или ,,,следващо подниво 550-560 )) (Е ..според тр. "Болцано-Ваерщрас" ако тръгне да слиза под 600 може да мине и през 580 ... освен ако не е прекъсната функцията точно там, т.е. ако не прелети като круша през него )) (НЕ Е Препоръка нито пожелание да се случва, просто вариации)!!))
      Не е препоръка... !!!
      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

      Коментар


      • не знам за фундамента дали стимулира коефицента, но добре, че сантимента обърна на 626 защото падне ли под 625-620 Софка отива на 580

        не е препоръка

        Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
        Само да не обърне чарта,
        че лошо ако помете, каквото е там станало с коефициента, симулиращ фундамента
        [ATTACH=CONFIG]n3355264[/ATTACH]




        НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
          Само да не обърне чарта,
          че лошо ако помете, каквото е там станало с коефициента, симулиращ фундамента [ATTACH=CONFIG]n3355264[/ATTACH]


          Ами обърнал го е ,в мечи пазар сме.

          Коментар


          • Я да ви прасна едно въпросче, та да видим дали има инвестори на БФБ. Коя акция през лятото на 2018г. е подходяща за влизане?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
              Ако говорим за коефициенти при банките, както и за Химимпорт, което консолидира банка - там приходите идват като финансови приходи основно от лихви, амортизации сериозни няма и нищо не можеш да получиш през EV/EBITDA. Смятай си P/B, или през доходност от дивиденти може да смяташ. При холдингите - например Стара планина е добре Sum of the parts, особено когато и дъщерните са публични. При имотните през дивидентна доходност или чрез твои си оценки за имотите им. Ама не мисля че има особен смисъл да се занимаваш с EV/EBITDA.

              Е това си е само мнение де, всеки каквото си иска това си смята.
              Само да не обърне чарта,
              че лошо ако помете, каквото е там станало с коефициента, симулиращ фундамента
              Click image for larger version

Name:	007028917-big.jpg
Views:	1
Size:	66.4 КБ
ID:	3355264




              Не е препоръка... !!!
              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

              Коментар


              • Ако говорим за коефициенти при банките, както и за Химимпорт, което консолидира банка - там приходите идват като финансови приходи основно от лихви, амортизации сериозни няма и нищо не можеш да получиш през EV/EBITDA. Смятай си P/B, или през доходност от дивиденти може да смяташ. При холдингите - например Стара планина е добре Sum of the parts, особено когато и дъщерните са публични. При имотните през дивидентна доходност или чрез твои си оценки за имотите им. Ама не мисля че има особен смисъл да се занимаваш с EV/EBITDA.

                Е това си е само мнение де, всеки каквото си иска това си смята.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                  Ами не мисля че това e правилният измерител за банки, имотни компании и холдинги с по-голямо малцинствено участие. Определено не смятам че някой оценява гореизброените посредством EV/EBITDA.
                  интересно, не бях се замислил за това. И защо е така?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                    Ами не се ли сещаш за дружествате от Софикс или се правиш .. . CCB, CHIM, ATERA, FIB, BREF и т.н. , включил си такива дето дето въобще не ме интересуват, с има-няма по една сделка на седмица
                    Ами не мисля че това e правилният измерител за банки, имотни компании и холдинги с по-голямо малцинствено участие. Определено не смятам че някой оценява гореизброените посредством EV/EBITDA.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                      Кажи кое дружество липсва от тези, които смяташ че има смисъл да им се гледа EV/EBITDA и ще го добавя.
                      Ами не се ли сещаш за дружествате от Софикс или се правиш .. . CCB, CHIM, ATERA, FIB, BREF и т.н. , включил си такива дето дето въобще не ме интересуват, с има-няма по една сделка на седмица

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                        А защо липсват в списъка основни, ликвидни компания?
                        Кажи кое дружество липсва от тези, които смяташ че има смисъл да им се гледа EV/EBITDA и ще го добавя.

                        Коментар


                        • А защо липсват в списъка основни, ликвидни компания?

                          Коментар



                          • Ваnk оf Аmеrіса пpeдyпpeди: Помните ли глобалната криза от 1997-1998 г.? Задава се още по-голяма

                            Прочети повече в Blitz.bg: https://www.blitz.bg/ikonomika/vank-...ews611443.html

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                              Вярно че то дойде третото тримесечие, ама ето табличката за EV/EBITDA с конс/неконс за Q1 и цени от вчера, че не съм я качвал. С всичките условности за съпоставката на дружества от различни отрасли ... но все пак най-добрия единичен показател за мен.

                              2018-Q1 EV/EBITDA'
                              ZAHZA 28.38
                              SFTRD 25.53
                              LACH 14.61
                              ELHIM 14.59
                              PETHL 12.73
                              ALB 12.50
                              ZLP 12.31
                              GAZ 11.59
                              ODES 10.97
                              ROZA 10.92
                              HES 10.85
                              0SP 10.79
                              MCH 10.67
                              ALUM 10.55
                              MONBAT 10.07
                              A4L 9.51
                              AGR 9.49
                              SFARM 9.33
                              TRACE 8.77
                              FZLES 8.66
                              EMKA 8.58
                              LOMSKO 6.71
                              NEOH 6.25
                              SKK 5.77
                              SVIL 5.70
                              AROMA 5.66
                              IHLBL**** 5.65
                              3CZ 5.53
                              BOARD 5.30
                              HIDPN 4.99
                              GAGBT 2.73
                              Average 10.18
                              Median 9.51
                              Благодаря ти, че пускаш такива данни! На мен са ми изключително полезни, тъй като обикновено се втурачвам в 5-10 еднакви компании и често не обръщам внимание на по-широк кръг.
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • Благодаря за труда, трейдъре! Виждат се поне 2 отчетливи балона, а на дъното са такива, които са с разни политически привкус - интересно и логично
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X