IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение
    От "Олимпик" казват, че са внесли 16 млн. в българския гаранционен фонд, не в кипърския! Тези пари за какво са, ако не за такива случаи!?
    Никой не е отрекъл че парите са внесени в Гаранционния фонд, но фондът е само за събиране на едни пари, не за плащане при фалит. То ако става дума нали има и фонд за гарантиране на банковите депозити, само дето като фалира КТБ тогава Бойко, т.е. държавата плати масрафа, щото и оня фонд само събираше едни пари

    Коментар


    • Първоначално изпратено от das Разгледай мнение
      Не е работа на КФН да следи за състоянието на чуждите компании, каза се вече че тях това не ги интересува. КФН регулира само българските компании, нормално е. А хората които са клиенти на Олимпик да не се правят на тарикати, а да сключат нови застраховки, за да не отнесат глоба или не дай си да причинят инцидент и да плащат от джоба си.
      От "Олимпик" казват, че са внесли 16 млн. в българския гаранционен фонд, не в кипърския! Тези пари за какво са, ако не за такива случаи!?

      Коментар


      • "Бъди алчен, когато другите се страхуват..."

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
          .. Фалита на ЗК Олимпик примерно ! Е извинявайте ама не може 200 000души така изведнъж да останат без застраховки ! Не знам какво е това КаФеНе и какъв е този надзор, както и какви са им правилниците, ама това е недопустимо да се случва в една нормална държава ! Сигурен съм, че има механизми това да не става, но органи няма, всичко спи !
          Не е работа на КФН да следи за състоянието на чуждите компании, каза се вече че тях това не ги интересува. КФН регулира само българските компании, нормално е. А хората които са клиенти на Олимпик да не се правят на тарикати, а да сключат нови застраховки, за да не отнесат глоба или не дай си да причинят инцидент и да плащат от джоба си.

          Коментар


          • Не разбирам какво сте се заоплаквали всички. На нашата борса трудно се навива някой да купува, не заради някакви си политически мотиви или заради това, че някакъв турист бил камериерка (това е много сериозен инцидент), поради факта че доходността която се предлага е безбожно ниска на фона на риска. В почти никоя позиция няма сериозно дисконтиране, дивидентна доходност от 2-3% е обидно малка. Но и при тези лихви по банковите кредити, кой пък би дал и по-голяма? Факт!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

              хахаха, не ме познаваш ! Нафиркан съм до козирката даже с акции, кеш много малко държа ! Но ако не вярваш това разбира се си е твой проблем де !
              Ок, начи си кат мене.
              Но това си е мой проблем, разбира се.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение

                Ааа, не ти вервам, ама хич.
                Тия краставици на друг ги пробутвай.
                хахаха, не ме познаваш ! Нафиркан съм до козирката даже с акции, кеш много малко държа ! Но ако не вярваш това разбира се си е твой проблем де !

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                  Всичките право думате, лошото е че с години няма промяна, а и не се вижда да се полагат усилия нещо да се промени към по добро. Е сега се сещам и за съвсем пресни неща от тези дни. Фалита на ЗК Олимпик примерно ! Е извинявайте ама не може 200 000души така изведнъж да останат без застраховки ! Не знам какво е това КаФеНе и какъв е този надзор, както и какви са им правилниците, ама това е недопустимо да се случва в една нормална държава ! Сигурен съм, че има механизми това да не става, но органи няма, всичко спи ! Вчера, клиент техен по телевизията каза, че това е КТБ 2, ами прав е ! Другото възмутително/ама то едно и две ли са/, пребил австриеца камериерката и нашите ганьовци само го глобяват, че и даже си заминал за Австрия ! Това ако е в нормална държава ще си лежи в затвора като стой та гледай ! Ама ние тук сме всичко друго, но не и нормална държава ! Няма как без елементарните права на гражданите да бъдат защитени да чакаме нещо хубаво да се случва в която и да е сфера ! Няма и как да чакаме нови инвеститори на мъртвата ни борса. Как пък само тъпанари и измамници идват да ни управляват !
                  Ако камериерката беше бежанка от Афганистан, а не пълноправен гражданин на РБ, този австриец със сигурност щеше да лежи в затвора.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                    Безкозов по лошо е, не сме кеширали, но вече и да искаме да кешираме при тези умрели обороти няма как
                    Ааа, не ти вервам, ама хич.
                    Тия краставици на друг ги пробутвай.

                    Коментар


                    • Моля чиновниците и избирателите на ГЕРБ да направят прогноза за БФБ за тази и следващата година..Нали много вярват на Вождовете си..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение
                        Таа тема пълна с кеширали многознайковци.
                        Прекрасна гледка.
                        Безкозов по лошо е, не сме кеширали, но вече и да искаме да кешираме при тези умрели обороти няма как

                        Коментар


                        • Всичките право думате, лошото е че с години няма промяна, а и не се вижда да се полагат усилия нещо да се промени към по добро. Е сега се сещам и за съвсем пресни неща от тези дни. Фалита на ЗК Олимпик примерно ! Е извинявайте ама не може 200 000души така изведнъж да останат без застраховки ! Не знам какво е това КаФеНе и какъв е този надзор, както и какви са им правилниците, ама това е недопустимо да се случва в една нормална държава ! Сигурен съм, че има механизми това да не става, но органи няма, всичко спи ! Вчера, клиент техен по телевизията каза, че това е КТБ 2, ами прав е ! Другото възмутително/ама то едно и две ли са/, пребил австриеца камериерката и нашите ганьовци само го глобяват, че и даже си заминал за Австрия ! Това ако е в нормална държава ще си лежи в затвора като стой та гледай ! Ама ние тук сме всичко друго, но не и нормална държава ! Няма как без елементарните права на гражданите да бъдат защитени да чакаме нещо хубаво да се случва в която и да е сфера ! Няма и как да чакаме нови инвеститори на мъртвата ни борса. Как пък само тъпанари и измамници идват да ни управляват !

                          Коментар


                          • Таа тема пълна с кеширали многознайковци.
                            Прекрасна гледка.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                              Батя лекинко е сложил розовите очила ! А иначе колкото е загрижен Черешара за борсата ни, толкова и хората се интересуват от нея ! Не съм го споделял до сега тук във форума, но живея извън София в среден областен град, и трябва да ви кажа, че аз може би съм единствения, който търгува на БФБ. Поне до скоро, запалил съм един двама човека да се пробват и никак не са доволни. Масата хора, не масата хора, а почти никой не разбира и не знае за какво става въпрос като им спомена, че търгувам на борсата, включително и работещите в банките. Имам много познати, включително и директори на клонове, и те също ме гледат като извънземен. Та така Батя , не знам за какви алтернативи на депозитите говориш, ама знанията и културата на средностатистическия българин стига до там да си вкара парите на депозит или в най добрия случай да купи имот.
                              Здравко, често влизаме в спор за бъдещето на борсата......
                              От краен оптимист ,станах краен песимист.....
                              Защо ли.....
                              Ами изкупвам вината си....от 2007 г поне двадесетина човека навих да влезат на БФБ ,кой повече ,кой по малко всички те се отказаха с резултат кой повече ,кой по малко с резултат - жертви и донори на мажо , БФБ и КФН....
                              Тук има двама трима викачи на ИП ,няколко на мажо , други са ,на самостоятелна практика спекуланти заедно с брокери....
                              Няколко на политически партии и най вече на Герб имат свойте преставители ....и останалите са шараните за зарибявани ,колкото е по нов толкова е по лесна мишена за зарибявани и така година след година и жертвите са все по малко и по малко....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                                Батя лекинко е сложил розовите очила ! А иначе колкото е загрижен Черешара за борсата ни, толкова и хората се интересуват от нея ! Не съм го споделял до сега тук във форума, но живея извън София в среден областен град, и трябва да ви кажа, че аз може би съм единствения, който търгува на БФБ. Поне до скоро, запалил съм един двама човека да се пробват и никак не са доволни. Масата хора, не масата хора, а почти никой не разбира и не знае за какво става въпрос като им спомена, че търгувам на борсата, включително и работещите в банките. Имам много познати, включително и директори на клонове, и те също ме гледат като извънземен. Та така Батя , не знам за какви алтернативи на депозитите говориш, ама знанията и културата на средностатистическия българин стига до там да си вкара парите на депозит или в най добрия случай да купи имот.
                                +1
                                Мда, точно така е - обиколките ми в страната показват същото. Пък като си спомня работата ми по едни взаимни фондове на едно голямо дружество и колко ненаясно беше самият персонал, дето трябваше да ги продава - мани-бегай. Естествено, ако го погледнеш от розовата страна, това е огромна "неразорана целина", както би се изразил Шолохов (по памет), но пък от друга страна тази "неразорана целина" си стои такава с години и буренясва...

                                Големият проблем при нас е и много кофтите мажоритари, липсата на качествени дружества, малоумни ИПО-та и увеличения с единственото желание да се вземат едни вече договорени пари от едни пенсии, щото са почти безотчетни, набалончените дружества, които са що-годе ставащи и за които "дивидент" не е мръсна дума и т.н. А и от 2007-8 насам някои индекси се утроиха и учетвориха, като всички минаха нивата си отпреди 10 години, само ние тъпчем на едно място и сме на 1/3 от стойността на индекса тогава.

                                Добавяме крайния негативизъм на българина - национална черта, добавяме краткорайния ефект на Никиту, който създаде временна еуфория до степен на утопия, подсещаме се кой е на власт вече 10 години и продължава да се оправдава с комунистите и т.н., и т.н. Е, как да накараш някой да инвестира на БФБ, където единственият вариант да продадеш пакет от някои дружества е да срутиш цената с поне 20-30%? А и липсва каквато и да е еуфория - няма очаквания за НАТО и ЕС, Шенген е далече зад хоризонта, Еврозоната е мираж и никой не разбра какво стана, медиите са тотална мъгла, абе даже Търговски регистър няма, а магистралите, лелеяните магистрали, се пускат, за да се затворят след това за ремонт (Люлин е непроходима вече 3-ти месец, но за това в медиите ни дума, Тракия е на вълни, Марица е в перманентен ремонт на участъци, Хемус е в постоянен ремонт на виадукти вече 3-та година).

                                Та така, може да се пише и още - влизаш в БФБ с надеждата да намериш нещо качествено и подценено, а такова няма. Аз съм тук само заради врътката с ЧЕЗ, която ми отложиха, щото Царят Слънце нещо не се разбра с един Келнер, та покрай сухото изгоря и суровото, и Хим-а за бъзик, щото нали флагмана и т.н. Всички друго ми е скъпо, макар и да има качествени неща, или ми е в игнор листата поради ред некороектни практики на мажоритарите.

                                Със здраве и успех! Все още сме тук...
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X