IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
    Механичното съпоставяне никога не върши работа. Ако изобщо има срив от голям порядък(над 40-50%), което ме съмнява, със сигурност някои дружества ще направят доста по-голям спад, докато при други ще е едва слабо поевтиняване.
    Голям спад на БФБ може да има при глобална криза но и аз го виждам в момента като краен сценарий. Разликите спрямо предният цикъл са че няма голям балон на БФБ и че чужденците са малко тоест местните големи могат по лесно да удържат спадът до по приемливи стойности. Лично мисля че в момента портфейлът трябва да е консервативен тоест да има добър кеш настрана но не и краен само кеш защото инфлацията не е малка а и кризата не се знае кога ще се появи.



    Коментар


    • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


      Най бърз и лесен достъп е през "индекси" -;- през който си избрал надолу в профила и която си компания избереш - всичко е под нея!...
      Благодаря!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение

        Това не ти ли върши работа?
        http://www.csd-bg.bg/STATISTIC/FREE_FLOAT_20181119.pdf
        Ще свърши работа!
        Благодаря!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение

          Ти на луд или на интересен се правиш?! Ти като се гледаш в огледалото губиш ли пари? А някой друг губи ли? Разбира се, че не искам да виждам пак такъв погром, защото хората изгубиха много пари. Аз също загубих доста. Ти знаеш ли какво е чувството да видиш акция която е струвала 800-900 лв. да се търгува на около 50 лева? Или акция която е била над 20 лв да се търгува на около 1 лев? А да гледаш как за минути се изпаряват пари които си се мъчил да печелиш с години? Много добре осъзнавам, че това са финансови пазари и тези неща рано или късно се случват, ама колкото по-рядко се случват толкова по-добре. Особено пък на нашата борса където няма къси не може да се отиграе движението надолу.
          Софикс, "cool down", отново да попитам - как точно няма да видиш това, което ти се налага да видиш? Дай формула, за да мога и аз да я приложа .
          За да не влизам в конкретика кои точно акции държа и да се обосновавам, ще обобщя в твоя полза - ако вярваш, че ще видиш Софикс на 80 пункта, както твърдиш, то според мен имаш проблем. Заключението за потъването на Титаник е, че опитът на екипажа е работил против него. Просто няма как да стане... Ти би ли продавал акциите на посочените цени ? Мдаа, ти вече си по-хитър след преживяното, не би го направил и си продал отдавна. А този, на който си продал би ли го направил?

          П.П. Е, ако приятеля Ким се разхвърля с атомни бомби, може и това да се случи, но на кой ще му пука при този вариант

          П.П. 2 - Наздраве за всички бивши, настоящи и бъдещи донори на БФБ
          Last edited by 15%; 20.11.2018, 00:36.
          Пътека се прави камък по камък!

          Коментар


          • Механичното съпоставяне никога не върши работа. Ако изобщо има срив от голям порядък(над 40-50%), което ме съмнява, със сигурност някои дружества ще направят доста по-голям спад, докато при други ще е едва слабо поевтиняване.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

              Никой не ми отговори та да си вдигна въпроса....

              Най бърз и лесен достъп е през "индекси" -;- през който си избрал надолу в профила и която си компания избереш - всичко е под нея!...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                Никой не ми отговори та да си вдигна въпроса....
                Това не ти ли върши работа?
                http://www.csd-bg.bg/STATISTIC/FREE_FLOAT_20181119.pdf

                Коментар


                • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
                  Колеги, имам нужда от помощ.
                  Реших да видя ФФ на няколко дружества и проблема ми е, че не се сещам къде се гледа.
                  От сайта на БФБ беше ама сега след промяната не знам къде да гледам.
                  Моля помогнете с насоки.
                  Благодаря!
                  Никой не ми отговори та да си вдигна въпроса....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение

                    Ти на луд или на интересен се правиш?! Ти като се гледаш в огледалото губиш ли пари? А някой друг губи ли? Разбира се, че не искам да виждам пак такъв погром, защото хората изгубиха много пари. Аз също загубих доста. Ти знаеш ли какво е чувството да видиш акция която е струвала 800-900 лв. да се търгува на около 50 лева? Или акция която е била над 20 лв да се търгува на около 1 лев? А да гледаш как за минути се изпаряват пари които си се мъчил да печелиш с години? Много добре осъзнавам, че това са финансови пазари и тези неща рано или късно се случват, ама колкото по-рядко се случват толкова по-добре. Особено пък на нашата борса където няма къси не може да се отиграе движението надолу.
                    Много хора не искат да виждат писаното от теб,както знаеш изхода е тесен та въпроса вече е ,Кой ще излезе ,преди да се отвори ножицата

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение

                      Ти на луд или на интересен се правиш?! Ти като се гледаш в огледалото губиш ли пари? А някой друг губи ли? Разбира се, че не искам да виждам пак такъв погром, защото хората изгубиха много пари. Аз също загубих доста. Ти знаеш ли какво е чувството да видиш акция която е струвала 800-900 лв. да се търгува на около 50 лева? Или акция която е била над 20 лв да се търгува на около 1 лев? А да гледаш как за минути се изпаряват пари които си се мъчил да печелиш с години? Много добре осъзнавам, че това са финансови пазари и тези неща рано или късно се случват, ама колкото по-рядко се случват толкова по-добре. Особено пък на нашата борса където няма къси не може да се отиграе движението надолу.
                      Добре те разбра човека, но просто се пошегува
                      Life won't wait for you.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение
                        Бруталното рали тепърва предстои!
                        Рали ще има ,лошото е че Софпазара е записан за зимни спортове
                        Чувам сняг паднало в Бг ,дано си подготвил ските

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

                          Абе това е ясно Коментираме колко накъде
                          Преди бях писал ,вземат ли банките да финансират на 100% ипотеките на цени 120% от реалнита значи е време ,говоря за Испания

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                            Какво значи това? И аз не искам да се виждам в огледалото примерно, но ми се налага
                            Ти на луд или на интересен се правиш?! Ти като се гледаш в огледалото губиш ли пари? А някой друг губи ли? Разбира се, че не искам да виждам пак такъв погром, защото хората изгубиха много пари. Аз също загубих доста. Ти знаеш ли какво е чувството да видиш акция която е струвала 800-900 лв. да се търгува на около 50 лева? Или акция която е била над 20 лв да се търгува на около 1 лев? А да гледаш как за минути се изпаряват пари които си се мъчил да печелиш с години? Много добре осъзнавам, че това са финансови пазари и тези неща рано или късно се случват, ама колкото по-рядко се случват толкова по-добре. Особено пък на нашата борса където няма къси не може да се отиграе движението надолу.

                            Коментар


                            • Бруталното рали тепърва предстои!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                                Ако се откъснеш за даден период извън Бг ,ще видиш ,че още има на къде
                                Абе това е ясно Коментираме колко накъде
                                Life won't wait for you.

                                Коментар

                                Working...
                                X