IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • При мен също има доста солидна сума от началото на годината от собствени средства. Реинвестирането на дивиденти изобщо не го коментирам, но както стана дума моята стратегия на този етап от живота ми е само да купувам (нетно). На практика, откакто инвестирам на БФБ от началото на 2008, никога не съм теглил пари от платформите си. Но също така познавам и чисто нови инвеститори, които влезнаха на борсата тази година за първи път, така че определено има и такива.
    Мненията ми не са препоръка за търговия.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение

      Това се чудих, масовката дали не налива пари обратно, след депозитите и имотите дали дойде ред тук.Но пък по други и споменавани от теб фондове такива движения няма.
      Групата - бай бек?
      ето тук се вижда, че има http://baud.bitballoon.com/#DF-Elana-Bylgariya
      трябва да знаем къде да гледаме, тези бели якички вече не работят само със свои фондове

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

        труден въпрос. моят идва от лични ср-ва и дивиденти
        От елана Пд ме уверяват че продължават да имат записвания във ВФ и че доста стари клиенти се връщат. А съвсем напоследък - ако се вгледаш мисля миналата седмица имаше едни "вложения" във едни ВФ, като парите дойдоха от една група притежаваща този зелен сайт и една бизнес телевизия....та така!
        Това се чудих, масовката дали не налива пари обратно, след депозитите и имотите дали дойде ред тук.Но пък по други и споменавани от теб фондове такива движения няма.
        Групата - бай бек?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
          Сред толкова концепции я кажете в крайна сметка откъде идва кеша в последно време?
          труден въпрос. моят идва от лични ср-ва и дивиденти
          От елана Пд ме уверяват че продължават да имат записвания във ВФ и че доста стари клиенти се връщат. А съвсем напоследък - ако се вгледаш мисля миналата седмица имаше едни "вложения" във едни ВФ, като парите дойдоха от една група притежаваща този зелен сайт и една бизнес телевизия....та така!

          Коментар


          • Сред толкова концепции я кажете в крайна сметка откъде идва кеша в последно време?

            Коментар


            • Бре, всички следят развитието на бат Алонсо, само аз съм изтървал...бре! Бат Алонсо яви се и кажи моля какво правиш, че докато съзерцаваш морето, ще те сърби някъде от говорене във форума за теб ))))

              Коментар


              • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                Алонсо е аут? просто не е активен но долу горе знам някой негови позиции сериозна работа!!! За мен е един от моделите за подражание но се иска по дълъг хоризонт тоест много търпение и скромност . Надявам се за в бъдеще да приложа част от неговата стратегия.
                Спомням си как коментира,че има малко акции в Актив Пропъртис и Агрия ако не се лъжа...
                Keep going ...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                  ако имаш съмнение в Това ,можеш да питаш колегата Здравно във Фиб ,където беше пуснал обява за продажба на 6К бройки във Фиб...
                  Само пример....
                  Не съм съгласен с теб защото и двамата видяхме подобно развитие при Доверие ОХ и дали ти не запали фитила тогава Какво имам предвид:

                  Акцията расте заради евентуалното търгово и в един момент се оказва, че скоро няма да има такова и започнаха разпродажби, оферти купува имаше... но падна сравнително рязко и при 1.60 дали заради подкрепата, Фибоначи или г-н Донев, но спадът бе ограничен и последва нов ръст т.е. тезата ти тук издиша защото търсене на добри цени има.

                  Подобно развитие очаквам и при останалите акции при желание на някой да излиза защото наличния кеш е много, а няма много алтернативи. Разбира се такива диспропорции не са здравословни и скоро идват нови чуждестранни акции, нови компании, ДЦК и ще видим тогава какво ще се случи но до момента концепцията на Алонсо пропуска входове защото той търси много добри нива и е изключително селективен с редица условия за компаниите и тяхните мажоритари, а такива не вижда у нас по собствените му думи. Той обаче е търпелив и е разширил много обхвата на дейност и най-вероятно някой ден ще ги дочака, но мнението на дддд е различно защото той вкарва в уравнението повече променливи и според мен е по-близо до реалността.
                  Last edited by Mr.Profit; 17.08.2017, 15:42. Причина: добавям "и е изключително селективен с редица условия за компаниите и тяхните мажоритари"
                  Keep going ...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

                    Стана ми интересно. Ти определено си авторитет в моите очи и бих искал да разбера кои два свята визираш и защо те са най-доброто от тях. С концепцията на Алонсо мисля, че се запознах и той в момента е аут, но самият ти си на различно мнение от неговото, а Голямата Мечка все още е в играта и го припознавам с концепцията за кучетата и дивидентните акции.
                    Алонсо е аут? просто не е активен но долу горе знам някой негови позиции сериозна работа!!! За мен е един от моделите за подражание но се иска по дълъг хоризонт тоест много търпение и скромност . Надявам се за в бъдеще да приложа част от неговата стратегия.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                      Инвестирането е самотно изживяване ,когато печелиш имаш потдръжници и клакьори ,като загубиш губиш ти и цялото ти семейство и се променя твоята събда и здраве...
                      Не ти го пожелавам....
                      Сега на бичи маркет си разтягаме лакардии ,но ако спадне за една нощ маркета с 10 % тогава ще говорим друго ....аз ще имам резерви да купувам и на минус 10 и минус 20 и на минус 50% а ти ще гледаш Умно маркета и ще си говорим друго във Форума...а и дали тогава ще инвестираш нови лефчета да ловиш падащи ножове....
                      Разбира се, че аз го правих през цялото време на осемгодишен беър маркет, който падна с 90%. И точно защото го правих сега си бера плодовете.
                      Мненията ми не са препоръка за търговия.

                      Коментар


                      • Оставете на мира темата за "оптимизъм" на бефебето.....поне, докато не презапишете новото айпио на трейс няколкостотин пъти!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

                          А защо трябва да излизаш изобщо или поне защо трябва да го правиш ударно? ОК, ако очакваш някакво негативно развитие, и то по отделни позиции, тогава разбира се, че ще се опиташ да излезеш. Но мисълта ми, като обща концепция за инвестирането. Това с познаването на върховете и дъната е някаква пълна глупост, поне за средностатистическия инвеститор, какъвто съм аз, например. Очевидно ти имаш самочувствието, че можеш да предвидиш събитията, но аз определено не мисля, че мога. Затова в крайна сметка и нямам намерение да "излизам". Просто, докато печеля пари ще ги инвестирам - няма значение дали говорим за акции на БФБ или други активи. Ще купувам скъпо, но ще купувам и на ниско, така както съм купувал досега, и в крайна сметка вярвам, че когато имам нужда да се облегна на тези си инвестиции, те ще са увеличили стойността си или поне ще са я съхранили.
                          Инвестирането е самотно изживяване ,когато печелиш имаш потдръжници и клакьори ,като загубиш губиш ти и цялото ти семейство и се променя твоята събда и здраве...
                          Не ти го пожелавам....
                          Сега на бичи маркет си разтягаме лакардии ,но ако спадне за една нощ маркета с 10 % тогава ще говорим друго ....аз ще имам резерви да купувам и на минус 10 и минус 20 и на минус 50% а ти ще гледаш Умно маркета и ще си говорим друго във Форума...а и дали тогава ще инвестираш нови лефчета да ловиш падащи ножове....

                          Коментар


                          • Финансовите резултати на публичните компании за полугодието донесоха още ръст за акциите им

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

                              Монти, ти определено си ми интересен и твоята концепция я виждам повече като дей трейдинг. Има ли я някъде развита в един или няколко поста?
                              Игра на върха на купува и продава.....с няколко думи.Но с таргет .
                              Ако е мечи пазар повече продава и по малко купува и при бичи маркет обратното ....
                              Акциите са при бичи маркет се купува всякакъв шит с лошо управление но с достатъчен кеш за да не фалират а при мечи маркет само акции убежища...
                              не е препоръка..
                              В момента маркета лази и се чуди какво да прави ,с основни акции като Стара планина , м+С , фиб , Неохим ,албена и холдинг варна ,ИХБГ ,Хика няма сделки със седмици....?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                                Ами попитй го защо на нашата борса влизането е лесно а излизането е трудно....
                                А защо трябва да излизаш изобщо или поне защо трябва да го правиш ударно? ОК, ако очакваш някакво негативно развитие, и то по отделни позиции, тогава разбира се, че ще се опиташ да излезеш. Но мисълта ми, като обща концепция за инвестирането. Това с познаването на върховете и дъната е някаква пълна глупост, поне за средностатистическия инвеститор, какъвто съм аз, например. Очевидно ти имаш самочувствието, че можеш да предвидиш събитията, но аз определено не мисля, че мога. Затова в крайна сметка и нямам намерение да "излизам". Просто, докато печеля пари ще ги инвестирам - няма значение дали говорим за акции на БФБ или други активи. Ще купувам скъпо, но ще купувам и на ниско, така както съм купувал досега, и в крайна сметка вярвам, че когато имам нужда да се облегна на тези си инвестиции, те ще са увеличили стойността си или поне ще са я съхранили.
                                Мненията ми не са препоръка за търговия.

                                Коментар

                                Working...
                                X