IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
    Намажете ските предстои брутален слалом .
    Вожд, ти при своите не дръж неадекватно. Две години съм тренирало зимно спортно ориентиране на ски. Не мож ме уплаши )) Имаше правило, че дори може да финишираш само с една ска, дори да я носиш на гръб. - От което правило редовно се възползвах, ужасявйки съдиите, и май оттогава съдебната система ми слезе в очите. Никаква вакса не ме плаши вожд, никакъв растеж дори. Немам никакви борсови и пазарни страхове, математиката е разбиваща илюзии, но човешката ,мимикрия е страшна, Вожд, човешкото падение, но пък всички го отнасяме зарад малцина... всички сме в "киреча" Не е препоръка

    Коментар


    • Намажете ските предстои брутален слалом .

      Коментар


      • Според мен днес е много важен ден за Тереза Мей, Brexit и капиталовите пазарите в целия свят:

        Ако Великобритания изпадне в политическа криза, защото Лондон и Брюксел няма да подпишат споразумение за т. нар. контролирано излизане на Обединеното кралство от ЕС. Мрачните прогнозивещаят, че британските компании ще загубят повече от 20% от своята пазарна капитализация. Анализаторите от Morgan Stanley Capital International (MSCI) очакват при липса на споразумение за излизане от ЕС сериозни загуби както за европейските, така и за британските акции, но спадът на фондовия пазар в Обединеното кралство ще бъде много по-сериозен и може да достигне до 25%. "Нашите стрес тестове показват, че ако парламентът на Великобритания прекрати компромисното споразумение и одобри изтеглянето от ЕС без споразумение, акциите в Европа ще се понижат с 10%, а на борсата в Лондон с между 23" и 25%", посочват анализаторите от MSCI. Предишната прогноза на MSCI от края на 2017 г. беше за спад на брутния вътрешен продукт (БВП) на Великобритания, ако излезе от ЕС без споразумение, с 9%, а паундът да загуби до 16% спрямо долара. В края на ноември централната Банка на Англия (BoE) предупреди, че при сценарий за „твърд" Brexit БВП на Великобритания може да се понижи рязко между 7.75% и 10.5%.

        http://www.infostock.bg/infostock/co...kata-ikonomika

        + При импийчмънт срещу Тръмп демократите могат да се окажат най-губещата страна

        https://www.investor.bg/sasht/337/a/...strana-273515/
        Last edited by Innocent; 12.12.2018, 20:11.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
          В дългосрочен план от значение са само три неща. Да прецениш вярно растежа на компанията, да прецениш каква част от него е включена в цената и да си разчетеш ликвидността. Аз вярвам в това. Рядко бъркам в първите две но и аз съм човек. За това има диверсификация. Веднъж съм бъркал в третото и съм се зарекал никога повече да не го повтарям. Според мен не е трудно. Просто трябва да си разчета ликвидността за най-лошият вариант за който се сещам. Та въз основа на тези си разсъждения се кефя на пазарите. Възможности бол. Включително и на нашият. Сега са в пъти повече от колкото миналото лято. Разликата е в сентимента.
          Сантиментът определено е негативен и то глобално а не само локално. На БФБ отчетите са по слаби като цяло а и липсата на нови пари и ликвидност са голям проблем при негативен сантимент. Дългосрочно много фактори се променят и затова аз гледам средносрочно

          Успех!




          Коментар


          • Бруталното рали тепърва предстои.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

              Полки специялно поздравче https://www.youtube.com/watch?v=Iwafpx8OaTc
              БЛАГОДАРЯ ....... много ми хареса поздрава ...... напълно сериозен съм...

              "подаръци ще има за всичките сЪС кеш,
              през новата година ще люшкат те сЪС кеф..."
              fuск the bеаr - give me the bееr

              Коментар


              • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                Тоест ти си бик в следващите няколко години и не се притесняваш от спадът. Аз заемам по дефанзивна позиция заради риск от Американски мечки.

                Но разбирам и твоята позиция, по голямата част от пазарът очаква рецесия в САЩ от 2021 тоест вижда в момента корекция подобна на 2015-2016. Аз лично мисля че пазарът може да направи няколко големи движения в този период.
                В дългосрочен план от значение са само три неща. Да прецениш вярно растежа на компанията, да прецениш каква част от него е включена в цената и да си разчетеш ликвидността. Аз вярвам в това. Рядко бъркам в първите две но и аз съм човек. За това има диверсификация. Веднъж съм бъркал в третото и съм се зарекал никога повече да не го повтарям. Според мен не е трудно. Просто трябва да си разчета ликвидността за най-лошият вариант за който се сещам. Та въз основа на тези си разсъждения се кефя на пазарите. Възможности бол. Включително и на нашият. Сега са в пъти повече от колкото миналото лято. Разликата е в сентимента.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                  ти някакъв еталон ли си? ........ по тебе ли трябва всички да се равняват?

                  пиша когато реша ....... пиша толкова колко искам ......... нито си броя мненията, нито имам норма за писане...

                  на който не му харесва какво пиша може да ползва опциите които инвестор.бг предлага за филтриране на потребители

                  повече не ме занимавай по този въпрос, моля!!!
                  Полки специялно поздравче https://www.youtube.com/watch?v=Iwafpx8OaTc

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
                    Полки, ти май не правиш разлика! Не казвам, че трябва да пишеш нещо, което да се хареса на мен, а че няма нужда да го пишеш по пет пъти на ден. Напиши го един път и това е. Аз всеки ден ли пиша? Виж колко мнения имам на ден и направи сравнение
                    ти някакъв еталон ли си? ........ по тебе ли трябва всички да се равняват?

                    пиша когато реша ....... пиша толкова колко искам ......... нито си броя мненията, нито имам норма за писане...

                    на който не му харесва какво пиша може да ползва опциите които инвестор.бг предлага за филтриране на потребители

                    повече не ме занимавай по този въпрос, моля!!!
                    fuск the bеаr - give me the bееr

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение

                      на 1.93 никой не иска да сипва
                      Неведение - 1.93
                      ..................

                      това е най-реалната фаза до момента - неведение

                      Никой нищо не знае. Какво се говори, няма никакво значение.
                      дърпаш дявола за опашката и ще ревеш, многоликов

                      скоро ще си припомниш поговорката: "да бе мирно седяло - не би чудо видяло"
                      fuск the bеаr - give me the bееr

                      Коментар


                      • Полки, ти май не правиш разлика! Не казвам, че трябва да пишеш нещо, което да се хареса на мен, а че няма нужда да го пишеш по пет пъти на ден. Напиши го един път и това е. Аз всеки ден ли пиша? Виж колко мнения имам на ден и направи сравнение

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                          объркал си темата, но ако алигатора брани цената при ХИМ няма да има подобна развръзка

                          и все пак, ако алигатора се оттегли от пазара така ги виждам нещата:

                          Страх - 1,66
                          Отчаяние - 1,50
                          Паника - 1,30
                          Поражение - 1,14
                          на 1.93 никой не иска да сипва
                          Неведение - 1.93
                          ..................

                          това е най-реалната фаза до момента - неведение

                          Никой нищо не знае. Какво се говори, няма никакво значение.
                          The strongest stand last.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
                            Полки, винаги съм се чудил на хора като теб и ташунко. Вие към момента сте мечки нали? Да предположим, че пазара върви във вашата посока каква е гаранцията, че ще купите на дъното или около него? А ако пазара падне с още, след като вие сте купили? Тогава и вие ще сте от страната на губещите.
                            няма никаква гаранция за нищо .......... това още ли не си го разбрал?

                            ще опипвам дъното ....... ще купувам и ще осреднявам .......... а година след покупките ще разбера дали някой ордер е уцелил дъното .......... наскоро ти писах тези неща и сега пак се повтарям, но се опитвам да ти го кажа по различен начин

                            Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
                            Полки, В такъв случай цялото писане отива на вятъра

                            а твоето писане за ъп, за правата лопата, за това, че "портфейла ти пак е в зелено" и т.н. къде по-точно отива? ....... сигурно срещу вятъра

                            на мен пък това ми е интересно ....... ще отговориш ли?

                            Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
                            Полки. ........

                            Наздраве на всички бикове
                            наздраве на всички бикове ......... не е ли малко рано? ...... обяд няма още...
                            fuск the bеаr - give me the bееr

                            Коментар


                            • Полки, винаги съм се чудил на хора като теб и ташунко. Вие към момента сте мечки нали? Да предположим, че пазара върви във вашата посока каква е гаранцията, че ще купите на дъното или около него? А ако пазара падне с още, след като вие сте купили? Тогава и вие ще сте от страната на губещите. В такъв случай цялото писане отива на вятъра

                              Наздраве на всички бикове

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                                Няма и фалирали и изчезнали форумци, както и скачащи и самоубиващи се брокери ! Така, че отчаянието е още далече
                                +1

                                знам за какво намекваш, но е рано още

                                Click image for larger version

Name:	bear_market.jpg
Views:	1
Size:	16.8 КБ
ID:	3416986
                                fuск the bеаr - give me the bееr

                                Коментар

                                Working...
                                X