IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Полша купува много злато

    http://financebg.com/%d0%bf%d0%be%d0...0%d1%82%d0%be/

    Коментар


    • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

      вчера те беше страх да си сложиш ордера на 1,95, а днес вече обявяваш, че си купил от аск-а

      другата седмица като падне акцията ще обявиш, че днес си продавал

      знаеш ли колко сме ги виждали тук такива като теб? ........ просто си поредния клоун или клонинг ...... а може и да си двете
      Ти като каниш някой да прави нещо, гледай дали се случва от елементарно уважение.
      М.... . ш..... ..й.о!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение

        Не ме е било страх, направих го. Другото също. Други въпроси?
        желая ти успех
        fuск the bеаr - give me the bееr

        Коментар


        • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

          вчера те беше страх да си сложиш ордера на 1,95, а днес вече обявяваш, че си купил от аск-а

          другата седмица като падне акцията ще обявиш, че днес си продавал

          знаеш ли колко сме ги виждали тук такива като теб? ........ просто си поредния клоун или клонинг ...... а може и да си двете
          Не ме е било страх, направих го. Другото също. Други въпроси?
          The strongest stand last.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение

            Купувах от аска. Happy?
            вчера те беше страх да си сложиш ордера на 1,95, а днес вече обявяваш, че си купил от аск-а

            другата седмица като падне акцията ще обявиш, че днес си продавал

            Last edited by X_Y; 13.12.2018, 20:11.
            fuск the bеаr - give me the bееr

            Коментар


            • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

              напротив ............ обичам да се говори за ръстове и обичам да слушам за тях

              не давам инв.съвети, но вчера те накарах да си сложиш ордер и да купуваш ХИМ ......... но понеже ти се плашиш от собствената си сянка слагаш ордера и след малко го махаш........ а трябва да имаш д/пе за да купиш

              бъди мъж и купувай направо от аск-а ........ стига си мрънкал, българино, че някой ти пречи за нещо си ........ и причини винаги ще си измисляш

              не е препоръка за покупка и продажба на акции ........... не притежавам акции...
              Купувах от аска. Happy?

              .......
              Ае, не вас не ви ли омръзна едно и също да повтаряте:

              "Не купувайте, много ще ревете!"
              ...........

              На мен някак си на препоръка ми прилича за търговия с ценни книжа цялата тая ваша работа..
              The strongest stand last.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение

                Дума не давате да се каже за ръст, каква дежурна команда само... Направо ме карате да купувам вече.
                напротив ............ обичам да се говори за ръстове и обичам да слушам за тях

                не давам инв.съвети, но вчера те накарах да си сложиш ордер и да купуваш ХИМ ......... но понеже ти се плашиш от собствената си сянка слагаш ордера и след малко го махаш........ а трябва да имаш д/пе за да купиш

                бъди мъж и купувай направо от аск-а ........ стига си мрънкал, българино, че някой ти пречи за нещо си ........ и причини винаги ще си измисляш

                не е препоръка за покупка и продажба на акции ........... не притежавам акции...
                fuск the bеаr - give me the bееr

                Коментар


                • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                  дърпаш дявола за опашката и ще ревеш, многоликов

                  скоро ще си припомниш поговорката: "да бе мирно седяло - не би чудо видяло"
                  Дума не давате да се каже за ръст, каква дежурна команда само... Направо ме карате да купувам вече.
                  The strongest stand last.

                  Коментар


                  • ИНТЕРЕСНО МНЕНИЕ..

                    Когато говоря за дисбаланси в икономиката, имам предвид следното: От 2008 година икономиката на САЩ е нарастнала с 35%, а държавният дълг със 122%. В Европа нещата са още по зле. Това не може да е устойчив модел. Той функционира само и единствено в условия на ниски лихви. Както вече знаем няма бизнес цикли, а цикли на паричната политика и техните производни. 2019 година е краят на ликвидната експанзия. ЦБ не могат да си позволят продължаващо балонизиране на балансите си. Корпоративните дългове в САЩ са между 9 и 10 трилиона долара. Това са фактите, а последствията ще ги видим през 2019. 1 трилион долара ще бъде дефицита за 2019 година на САЩ. Нереформираните системи на публичните финанси са силно акумулиращи дефицити. Такава е и българскита. Икономическият растеж, основан предимно на потреблението, създава илюзията за краткосрочна устойчивост. Такъв модел може да си позволи САЩ, но не и България. Няма драма, просто корекцията да дисбалансите в икономика си има цена - понякога твърде висока.

                    БИСЕР МАНОЛОВ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                      Вожд, ти при своите не дръж неадекватно. Две години съм тренирало зимно спортно ориентиране на ски. Не мож ме уплаши )) Имаше правило, че дори може да финишираш само с една ска, дори да я носиш на гръб. - От което правило редовно се възползвах, ужасявйки съдиите, и май оттогава съдебната система ми слезе в очите. Никаква вакса не ме плаши вожд, никакъв растеж дори. Немам никакви борсови и пазарни страхове, математиката е разбиваща илюзии, но човешката ,мимикрия е страшна, Вожд, човешкото падение, но пък всички го отнасяме зарад малцина... всички сме в "киреча" Не е препоръка
                      Така е, всички сме в киреча. Рано или късно. Въпрос на време. Лечението е само "кални бани" за свикване с пръстта.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                        Намажете ските предстои брутален слалом .
                        Вожд, ти при своите не дръж неадекватно. Две години съм тренирало зимно спортно ориентиране на ски. Не мож ме уплаши )) Имаше правило, че дори може да финишираш само с една ска, дори да я носиш на гръб. - От което правило редовно се възползвах, ужасявйки съдиите, и май оттогава съдебната система ми слезе в очите. Никаква вакса не ме плаши вожд, никакъв растеж дори. Немам никакви борсови и пазарни страхове, математиката е разбиваща илюзии, но човешката ,мимикрия е страшна, Вожд, човешкото падение, но пък всички го отнасяме зарад малцина... всички сме в "киреча" Не е препоръка

                        Коментар


                        • Намажете ските предстои брутален слалом .

                          Коментар


                          • Според мен днес е много важен ден за Тереза Мей, Brexit и капиталовите пазарите в целия свят:

                            Ако Великобритания изпадне в политическа криза, защото Лондон и Брюксел няма да подпишат споразумение за т. нар. контролирано излизане на Обединеното кралство от ЕС. Мрачните прогнозивещаят, че британските компании ще загубят повече от 20% от своята пазарна капитализация. Анализаторите от Morgan Stanley Capital International (MSCI) очакват при липса на споразумение за излизане от ЕС сериозни загуби както за европейските, така и за британските акции, но спадът на фондовия пазар в Обединеното кралство ще бъде много по-сериозен и може да достигне до 25%. "Нашите стрес тестове показват, че ако парламентът на Великобритания прекрати компромисното споразумение и одобри изтеглянето от ЕС без споразумение, акциите в Европа ще се понижат с 10%, а на борсата в Лондон с между 23" и 25%", посочват анализаторите от MSCI. Предишната прогноза на MSCI от края на 2017 г. беше за спад на брутния вътрешен продукт (БВП) на Великобритания, ако излезе от ЕС без споразумение, с 9%, а паундът да загуби до 16% спрямо долара. В края на ноември централната Банка на Англия (BoE) предупреди, че при сценарий за „твърд" Brexit БВП на Великобритания може да се понижи рязко между 7.75% и 10.5%.

                            http://www.infostock.bg/infostock/co...kata-ikonomika

                            + При импийчмънт срещу Тръмп демократите могат да се окажат най-губещата страна

                            https://www.investor.bg/sasht/337/a/...strana-273515/
                            Last edited by Innocent; 12.12.2018, 20:11.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                              В дългосрочен план от значение са само три неща. Да прецениш вярно растежа на компанията, да прецениш каква част от него е включена в цената и да си разчетеш ликвидността. Аз вярвам в това. Рядко бъркам в първите две но и аз съм човек. За това има диверсификация. Веднъж съм бъркал в третото и съм се зарекал никога повече да не го повтарям. Според мен не е трудно. Просто трябва да си разчета ликвидността за най-лошият вариант за който се сещам. Та въз основа на тези си разсъждения се кефя на пазарите. Възможности бол. Включително и на нашият. Сега са в пъти повече от колкото миналото лято. Разликата е в сентимента.
                              Сантиментът определено е негативен и то глобално а не само локално. На БФБ отчетите са по слаби като цяло а и липсата на нови пари и ликвидност са голям проблем при негативен сантимент. Дългосрочно много фактори се променят и затова аз гледам средносрочно

                              Успех!




                              Коментар


                              • Бруталното рали тепърва предстои.

                                Коментар

                                Working...
                                X