IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ще бъда много изненадан, ако цените на акциите се стабилизират, а след това отново поскъпнат. Това вече остана в миналото и сега трябва да се спасявате с бягство от акциите, които притежавате", съветва Грийнспан.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

      И аз съм съгласен с теб, но тази игра вече я играем достатъчно дълго и хората чудесно съзнават, че на входа на т.н. икономика ги чакат едни едни вежливи и усмихнати чичковци, който дори елегантно се покланят пред инвеститорите си, като за подсилване на ефекта, ръцете са "роболепно" прибрани зад гърба. Това последното се дължи всъщност на факта, че те не желаят инвеститорите да видят доволното потриване на длани.

      Някой би възразил - ми да правят сами бизнес тогава!
      Има рационални елементи в този призив, ... НО!!!!
      Бизнесът е сурова и корава територия, хората със спестителски манталитет не са от подходящият профил. Това не ги прави по-лоши хора, вероятно дори са много симпатични и приятни за компания. Зорлем вършене на несвойствени неща води до люти загуби.
      Пазарът отдавна е разпределен. В традиционните браншове и предмет на дейност няма място за нови играчи от типа - обикновени хора с обичайни или неподходящи качества, средна ръка, с малко скътани пари, преминали на жизненото поприще средата.
      Смислово бизнесът се прави за да пожънеш успех . Мерилото за бизнес успех е корпоративното (и лично) богатство, но при тези дадености в заобикалящата ни среда, извадените от банките пари просто ще бъдат загубени в по-голямата си част. Единици ще бъдат тези, който ще заложат на акъл, технология, иновативност, модерност и ще пожънат успех. И то при условие, че ги споходи Фортуна.

      Дори и да не го знаят със сигурност и в горната логична последователност, държателите на "капитал" в банките усещат посоката на вятъра и с право ще се почувстват нещастни и излъгани от подобни действия.
      За кой ли пореден път?!
      Това макроикономическа мярка да я гледаш на микроикономическо ниво е малко като ябълките и крушите - различни са, колко ще е ефективна мярката е въпроса, който си задаваш с право. Обаче на кой точно му пука за пенчо например? С тази мярка търсят увеличение на потреблението и увеличение на инвестициите. Ако си спомняш имаше един закон макроикономически инвестициите са равни на спестяванията. Предвид мярката която въвеждат изглежда да не е съвсем така, изглежда няма кой да иска вече кредити или са достигнали предела, та се чудят как да ги изкарат от банките. Парите докат не излезат от банката (централната) не са в обръщение нали тъй беше... та по същата логика докат не излезат от банката няма да са инвестиция.

      Ако обаче обърнеш гледната точка и го погледнеш от страната на банките, трябва да започнеш много сериозни въпроси да си задаваш, защото явно имат банките им много кеш, който не могат да пласират и вероятно пишат едни червени числа в отчетите си поради тази причина....

      Нещо забавно да споделя по този повод, преди няколко години искаш да открия сметка и да внеса пари в ДСК -искаха ми солидна такса за внасянето на парите, т.е. не искаха моите кинти, т.е. явно си имаха пре достатъчно и се чудеха де да ги бутнат...

      П.П. Сега като чета инта53 мерките са по-обширни и не са единствено спрямо банките, което ще иде да рече, че искат чисто и просто да пълнят бюджета... та целия ми пост се обезсмисля
      Last edited by pepe1234; 20.12.2018, 09:53.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
        TATIANA CHRISTY Тиквоний по повод скрития собственик на Юлен: „A на Кока Кола защо не разсекретят собственика?”
        О свещена простота! О свещен дебилизъм! Тиквoний, aкциите на Кока Кола се търгуват на борсата! Знаеш ли какво е това нещо? Собствениците са хилядите й акционери! А с най-голям дял в компанията е Уорън Бъфет.



        ОТ ТЕЗИ НЕГРАМОТНИ ПРОСТАЦИ ОЧАКВАМЕ БОРСА И ИКОНОМИКА..

        ..ще има значи кой да губи пари на бфб

        Коментар


        • Не съм качвал класацията по EV/EBITDA след като дойдоха всички отчети за трето тримесечие. Отново с всичките уговорки за това, че дружествата са от различни отрасли, няма как да бъдат съпоставяни само по едно рейшо, пък било то и най-показателното поне според мен. Без препоръки!
          2018Q3 EV/EBITDA
          SFTRD 21.48
          ODES 19.70
          PETHL 18.36
          MONBAT 13.13
          LACH 12.30
          GAZ 12.13
          ZAHZA 12.01
          ALUM 11.94
          ELHIM 10.63
          MCH 10.68
          ROZA 10.14
          0SP 9.97
          SFARM 9.97
          HES 9.83
          AGR 9.68
          A4L 9.44
          ALB 8.41
          FZLES 8.20
          ZLP 7.60
          EMKA 7.37
          LOMSKO 6.79
          SKK 6.15
          AROMA 6.05
          3CZ 5.52
          IHLBL 5.48
          TRACE 5.30
          BOARD 4.81
          HIDPN 4.52
          GAGBT 2.31
          п.п. Ако нещо съм объркал или съм пропуснал компания, за която има смисъл да се гледа EV/EBITDA - свиркайте.
          Last edited by BSEtrader; 19.12.2018, 23:43.

          Коментар


          • TATIANA CHRISTY Тиквоний по повод скрития собственик на Юлен: „A на Кока Кола защо не разсекретят собственика?”
            О свещена простота! О свещен дебилизъм! Тиквoний, aкциите на Кока Кола се търгуват на борсата! Знаеш ли какво е това нещо? Собствениците са хилядите й акционери! А с най-голям дял в компанията е Уорън Бъфет.



            ОТ ТЕЗИ НЕГРАМОТНИ ПРОСТАЦИ ОЧАКВАМЕ БОРСА И ИКОНОМИКА..


            Коментар


            • Строй се преброй се. Останахме ли живи оптимисти

              Коментар


              • Двете страни най-накрая се договориха за бюджета на популистското правителство в Рим, след като неразбирателството между тях доведе до притеснение на...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение

                  А можеш ли да подадеш поръчка?
                  Пише, че нямам права. Ама не ми и трябват, с комисионната която видях, че се дължи.

                  https://bgtrader.elana.net/bg/pazarn...acia/see-link/

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение

                    А можеш ли да подадеш поръчка?
                    Преди 2-3м миказаха че стартират доо седмици, ама...явно и те са усвоили речника на БФБ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                      В Елана BG Trader излизат и борсите в Македония и Хърватия, освен БФБ.
                      А можеш ли да подадеш поръчка?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от strol Разгледай мнение

                        По-добре да си търпим наглия и крадлив рекетьор от Банкя,дето брутално граби и бедни и богатиНа богатите направо си им отнема бизнеса,нали трябва да си храни герберската измет,а и предстоят избори,трябва цигански гласове да се купуват
                        Не съм искал да кажа точно това!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от GG-BG Разгледай мнение
                          Това което става в Румъния го очаквайте и при нас /след време/ в подобни или по-лоши варианти, ако на власт дойдат леви партии!!!
                          По-добре да си търпим наглия и крадлив рекетьор от Банкя,дето брутално граби и бедни и богатиНа богатите направо си им отнема бизнеса,нали трябва да си храни герберската измет,а и предстоят избори,трябва цигански гласове да се купуват

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 2105 Разгледай мнение
                            Десни нямаме от десетки години.
                            Да по принцип съм съгласен, но само като за начало ще припомня изказвания на Калфин /АБВ/ относно необходимостта от налагане на такси "на финансовите транзакции и съответни фин. инструменти", изказване на К. Нинова /БСП/ за увеличаване на данък дивидент от 5 на 10 % и т.н. А чакай да дойдат на власт и тогава не ми се мисли какви идеи ще им дойдат по отношение на "капиталистите"!!!

                            Коментар


                            • Десни нямаме от десетки години.

                              Коментар


                              • Това което става в Румъния го очаквайте и при нас /след време/ в подобни или по-лоши варианти, ако на власт дойдат леви партии!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X