IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

    Къде я виждате тази стабилност?
    През последната година от царуването на Тиквата, токът за индустрията поскъпна с над 350%. Икономическият растеж(3%) стана по-малък от годишната инфлация(поне 7-8% за 2018-та) → икономиката вместо да расте се свива.
    От какъв зор чужди инвеститори и чужди капитали да се насочват към България?
    Написаното от мен е горчива ирония колега. Затова думата "стабилност" е с кавички. Просто съм забравил да сложа няколко в края на изречението.

    Vanitas vanitatum...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

      Къде я виждате тази стабилност?
      През последната година от царуването на Тиквата, токът за индустрията поскъпна с над 350%. Икономическият растеж(3%) стана по-малък от годишната инфлация(поне 7-8% за 2018-та) → икономиката вместо да расте се свива.
      От какъв зор чужди инвеститори и чужди капитали да се насочват към България?
      Стабилност едва ли съществува, Илюзия, шашмалогия, мистификация,...човешка измишльотина го речи, но едва ли точно "стабилност" ))

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
        Реших да си погледна писанията от преди една година... и какво открих:
        Първоначално изпратено от precakanoto
        29.11.2017, 13:49
        Добро утро на играчите (извинете, то вече добър ден) Както го казах веднъж и на Софикс, пък и другада - надявам се под 650 да не падаме и след някакво време пак напред. Напред и нагоре де, (да уточним, да не стане беля)
        ...
        и т.н.
        ---
        Добра вечер чичо Манчо,
        Жив и здрав и оцеляващ на пазарите!
        Написаното в цитатите е точно предвидено, касае поредна корективна вълна, прочети внимателно, - ако ползваме елиът-вълноброене - е написано към краят на А вълна, след вече реализирано спускане 730-650., (и е смело твърдението, че няма да слиза под 650 още в тази вълна) а 6те месеца е очакваният период за появата на Б-вълна, която да не надхвърли 750 (като да призная изобщо не очквах и толкова), Втората корективна всъщност не надхвърли предишният връх. (730) Не винаги и се разбира, когато говорим иносказателно за цялата вълноломика,
        Двойното връхче беше добре ситуирано, и напълно безгрешно щеше да е изиграно, ако не беше изкушението да взема малко чезове в Це-период, но все пак дисциплинирано беше с малък дял ))) Точно за Двойното връхче имахме форумни шеги с Маверик още в краят на август 2017...а шегите с дядо Коледа(yes) за съжаление форумците окачествиха като безобразно-апокалиптични и спряхме да се шегуваме, как ще изсъхнат луканките от Димитровден и т.н. (има го и това написано през периода)
        Е то дойде димитровден, втори път и мина и луканките продължавт да съхнат, а както казваше дядо Коледа(y) - до май-юни може да станат пак "годни за консумация"(т.е. след 6 месеца)..,))
        Дотогава хартии не пипам - споделено вече и с приятели (а се случва понякога да пиша шеговито- не винаги се разбира точно и затова и пиша, че не е препоръка)
        Всъщност все още се въздържам да кажа, дали изобщо ще продължа с целия портфейл на бфб, (сякаш вече ми преляха чашата последните два случая като пример за допуснати оценки - 1). цена ipo-градус срещу 2).цена на излизане на свилоза - виж им капиталиацията на двете. в момента на влизане и излизане.. - т.е омръзна ми, да ни правят на маймуни и да си призная почти ми е безразлично докъде и как ще крашва бфб, - в мн, добър % кеш съм още след вторият връх но няма вляза с много хартии на бфб . )) Поне без да видя още една добра обезценка, - защита срещу "волатилни" "пазарни" оценки)
        Изобщо, до един момент беше "интересно", да се "броят" вълни, но вече не! (поне докато не доизлезе "методът" на ортогоналните "шаблони") ))не е препоръка
        Last edited by precakanoto; 29.12.2018, 23:28.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
          Важното е, че има "стабилност"... Стабилна "борса", стабилна държава, стабилна работа - натюрМОРТ просто...
          Къде я виждате тази стабилност?
          През последната година от царуването на Тиквата, токът за индустрията поскъпна с над 350%. Икономическият растеж(3%) стана по-малък от годишната инфлация(поне 7-8% за 2018-та) → икономиката вместо да расте се свива.
          От какъв зор чужди инвеститори и чужди капитали да се насочват към България?
          ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

          Коментар


          • Реших да си погледна писанията от преди една година... и какво открих:


            precakanoto
            29.11.2017, 13:49

            Добро утро на играчите (извинете, то вече добър ден) Както го казах веднъж и на Софикс, пък и другада - надявам се под 650 да не падаме и след някакво време пак напред. Напред и нагоре де, (да уточним, да не стане беля).

            Чичо Манчо
            29.11.2017, 16:12

            И аз се надявам на същото "напред и нагоре" (до 800-850 премерно, но... до дек. 2019 г), но преди това очаквам едно здравословно "потапяне" (до 600 примерно... до септ. 2018 г.). Всичко това, ако не стане нЕкой Глобален сакатлък на Запад от Калотина... ББ3 е бетон, тук не очаквам изненади. Не е препоръка за ПП на ЦК!

            ПП "Прогнозата" ми не бива да се приема на сериозно. Направих я основно на база минали събития и предишни "златни" пресичания на които сме били свидетели тук. А също така и на предположението, че ББ3 е и ще продължи в следващите 2-3 години да е "бетон", освен ако сам не реши друго...

            Last edited by Чичо Манчо; 29.11.2017, 16:56.

            15%
            29.11.2017, 16:27

            Предвид факта, че ти спечели с най-близка прогноза нивата на Софикс ми е интересно какво би довело до спад 600? Някакво конкретно събитие ли, съвкупност от такива или просто летаргия и прибиране на печалби?

            Пътека се прави камък по камък!

            precakanoto
            29.11.2017, 17:48

            Чичо Манчо, според мен тази корекция няма да е толкова дълга до септември 2018. Най-вероятно ми изглежда да е 6 месеца. Разбира се не че не може да е и 2х6=12, но по някои дружества през периода може да се появят дорни резултати и добри новини - например надеждата с фармата, ако там се развърже палнината с хартии, + евентуално по-добри резултати, както и подобрение при други вътре и извън индкеса като свилоза, корадо, алумината (там имаха 70 милиона инвестиции при пуск 2018) емката, хеса, мцх и др. Та си мисля, че падане и да има, то няма да е много, все пак корекцията се развиваше през три вълни и периоди - А, Бе и Це, пък най-гадното комай е първата вълна (която кажи речи си мина). А и ще има добри компанийки, които ще изплуват нагоре като коркови тапи. Та затова си мисля, че до 6 месеца основното от корекцията е привършило. След 6 месеца ще дойдат и гласуванията за дивидент и пак ще има позитивни нагласи по места. А дори корекцията да не е свършила, трябва да видим и Б-корективния подскок (по Елиът примерно) Дори да не 850,. - до 750 да върне - пак ще е добре))) Поздрави за усета и планировката в дългосрочен аспект
            Не е препоръка... !!!

            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany
            и т.н.

            Не, че нещо, ама... Отново (без да искам), почти съм налучкал потапянето на кака Софка. Чист късмет... Около кота 600 е, само дето не успя през септември, а през декември. Може би конците допълнително се пооплетоха заради "Глобалния сакатлък", който тече в момента и при който "най-доброто" както изглежда тепърва предстои. Ако всичко се случи според мрачните прогнози на експертите по международни пазари може би ни очаква една доста трудна година. Този път не се наемам с прогнози. Вече не очаквам СОФИКС на 800-850 в края на 2019 г. - това е сигурно. Но останалото е "мъгла". По-скоро "стабилен" рейндж и плавно потапяне още надолу. Добри времена за тези с повече кеш.

            Пожелавам на всички успех, кураж и здрави нерви през новата година!
            Vanitas vanitatum...

            Коментар


            • Важното е, че има "стабилност"... Стабилна "борса", стабилна държава, стабилна работа - натюрМОРТ просто...
              Vanitas vanitatum...

              Коментар


              • ДА БЛАГОДАРИМ НА БХ, ШИШИ И ЧЕРЕШКО ЗА ХУБАВАТА БОРСА...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

                  Е аз съм за Софикс 450.Не съм твоя човек за тоя бас.
                  Гладна кокошка просо сънува.

                  Коментар


                  • Тази година я изпращам със загуба от 6.10% на портфейла. Надявам се през следващата да допусна по-малко грешки и да се справя по-добре.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                      Ми ще сложим всеки по 10 бона при нотариус и който познае, ще вземе 20 бона след 3 години. Така става ли?

                      Освен това цената на една акция може да стигне най-много до нула. Не знам как ще изпадна в несъстоятелност. Заеми нямам и 50% съм в кеш към днешна дата.
                      за падане под 500 ? ако си бик в момента би трябвало да си навит все пак това е спад от още над 16%

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

                        Аз го шортих преди 1 година мен.Сега ходя по Карибите,пия си мохито и маргарита,пуша хубави пури и правя колажчета на велики мислители от форума на Инвестора снимайки написаното от тях на фона на плажа и палмите.Имам такива колажи на Безкозовия,Тотото а преди две години и на Порки.
                        Как го шорти, мен? В Betfair?

                        Коментар


                        • от фондовете - постна водица тая година
                          "the trend is your friend until the end..."

                          Коментар


                          • Едно време работех в едно предприятие, което традиционно точно в този период на годината имаше да решава тежки проблеми. Всичко живо гледаше да опакова, товари, експедира и фактурира ... защото имаше да се изпълнява план.
                            А неизпълнението водеше до разни неприятни последици, които никой не желаеше.

                            Поради отдавна изтекла давност мога да издам, че точно в последните два работни дни е имало случаи да се фактурират разни неща, които реално не са свършени, експедирани, но така се връзваше плана. За тези неща си имаше специфичен жаргон - викаше му се "кух обем".

                            По никакъв начин не искам да правя каквито и да е внушения относно някакви потенциални прилики със съвременното състояние на нашата фондова борса. Зад сделките тук действително стоят операции по отчуждаване и придобиване на активи. Е, милионите, които се търгуваха тук напоследък ме караха на моменти да изпадам в лека почуда, но може правдиво да се приеме, че туй се дължи на някакви мои субективни проблеми.

                            Малко преди приключване днес се вижда търговия за около 900к, под триста сделки. Част от тях стоят доста автентично.
                            Пълна хармония!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                              Никой ли не иска да шорти Софикс? Малко лесни пари да изкарате.
                              Аз го шортих преди 1 година мен.Сега ходя по Карибите,пия си мохито и маргарита,пуша хубави пури и правя колажчета на велики мислители от форума на Инвестора снимайки написаното от тях на фона на плажа и палмите.Имам такива колажи на Безкозовия,Тотото а преди две години и на Порки.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                                Аре на бас за 10 хилки, че следващите 3 години СОФИКС няма да мине под 300. Сериозно говоря. Давам ви възможност да го шортите. Може и с повече пари, ако някой се навие. Коефицентът, който предлагам е 2.00 или 1/1.
                                Е аз съм за Софикс 450.Не съм твоя човек за тоя бас.

                                Коментар

                                Working...
                                X