IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
    Някой току що купи 10х1000 лева от 10-те акции на брокерите от статията на Капитал ))

    https://www.capital.bg/biznes/moiat_...cii_na_2019_g/
    Нямаше ли да е по добре да купи от 10те в класацията на форумните участници в анкетите на Big Bear !

    Коментар


    • Някой току що купи 10х1000 лева от 10-те акции на брокерите от статията на Капитал ))

      https://www.capital.bg/biznes/moiat_...cii_na_2019_g/

      Click image for larger version

Name:	10.jpg
Views:	1
Size:	66.0 КБ
ID:	3427591
      Last edited by dex; 07.01.2019, 12:28.

      Коментар


      • Инвеститорите се броят след криза

        https://www.investor.bg/analizi/361/...-kriza-274534/

        Поздравления за Мариян Йорданов за обективната статия.. Наистина е стар бухал..
        Last edited by Kiro; 07.01.2019, 12:18.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
          Крайно време е България като модерна държава(както обичат да говорят политиците ни) да изживее една модерна криза започваща от фондов пазар,през реален сектор (включително и банките) и оттам през политическия Вертикал.За да се разбере в крайна сметка какво сме построили през последните 30 години и дали резултата през този период е по-голям от предходните 30.
          Тъй като за момента освен бой с тигани - 1990,клоунско крякане - от 1996 и 97, и размахване на неграмотно написани плакати през 2012,нямаме потвърждаващи сигнали за изградено дъно след 1989 г.
          Добре, колега!
          Много рядко форумът предлага надоперативни, над средносрочни подход, поглед и размишления за големи и важни неща.

          Коментар


          • Биг, радвам се че не си ти..Имам високо мнение за тебе, а тази статия не е в унисон с него.. Писах го като шега защото ми се видя доста пристрастен.. Ами Чърчил има доста провали и затова така мисли.. Иначе го харесвам и скоро гледах хубав филм за него.. Загубите отиват повече на хора без опит, въпреки, че никой от нищо не е застрахован..Успех БИК..Попълних..



            Заслуга за обществото имат както оптимистите, така и песимистите. Оптимистът, например, е измислил самолета, а песимистът - парашута.

            Джордж Бърнард Шоу

            Не си правя илюзии, а правя, каквото мога. Това не е песимизъм, а упорит оптимизъм. - Жан-Пол Сартр
            Last edited by Kiro; 07.01.2019, 11:39.

            Коментар


            • Киро ще трябва да ми купуваш риза - Първото ми име не е Теодор :-)

              Няма и гаранции за бъдещето за след две или три години - Утрешният ден на никого не е обещан. Всички грешим в прогнозите си и всички имаме пропуснати печалби - оптимистите грешат като не ги взимат взимат навреме, а песимистите като не купуват навреме.

              И да напомня дефиницията за оптимист на Чърчъл - това е човек който върви от провал към провал без загуба на ентусиазъм!

              Днес ги затварям

              Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

              Коментар


              • https://www.investor.bg/evropa/334/a...evropa-267591/
                Какви пенсии получават в Европа

                Най-ниски са пенсиите на българите, а най-високи - в Люксембург

                И това ли е фалшив сайт..Стига с тези проправителствени комунистически опорки ..Моля докажи, че пенсиите в БГ не са най- ниските в ЕС..
                ..

                Коментар


                • Извинявай пич, но това вече е факт..Провери го..За какво увеличение ми говориш в БГ при минимална пенсия от 220 лева..Знаеш ли колко такива увеличеличения трябва да има за да се изравним със средно европейските пенсии..Знаеш ли, че в Гърция на всеки пенсионер за коледа се изплатиха по 1000 евро..
                  Чакам да ми докажеш, че тази новина за Чехия е фалшива, а не истинска..

                  https://money.bg/finance/chehiya-raz...zrastnite.html

                  http://dobroutrobg.com/%D1%87%D0%B5%...8-%D0%B7%D0%B0

                  Ето и един от правилните сайтове..

                  https://pik.bg/%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0...ews703763.html

                  Last edited by Kiro; 07.01.2019, 10:50.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                    Ето какво прави Чехия..


                    Публикувано във факти.бг: Чехия вдига рязко пенсии и заплати от януари 2019 г.


                    Страната разполага с огромен бюджетен излишък


                    https://fakti.bg/biznes/342289-chehi...-anuari-2019-g




                    https://novinite.eu/chehija-s-rjazko...anuari-2019-g/



                    Моля кажи какво стана с нашият бюджетен излишък и как за месец се похарчиха 7 милиарда за свои гора..

                    Знаете ли, че Чехия и Словакия търсят работници от България и предлагат отлични условия..
                    Kiro, ще ме извиняваш, но си лековерен като .......
                    Това е сайт от вида фалшиви новини и е сложил заглавие "Чехия вдига рязко пенсии и заплати от януари 2019 г".
                    А същата статия в money.bg е със заглавие. "Чехия може да повиши пенсиите, без да се превръща в Гърция".

                    Става въпрос за планиране на увеличение на пенсиите от 7%, което още не е сигурно, а за да го осигурят "трябва да затегнат финансовата дисциплина", също те "десетилетия се стискали" и не повишавали.

                    Поне чети ....., които копираш.

                    П.С. А според вестник 24 часа последните 3 години пенсиите в България са се увеличили с 20%
                    Last edited by BojidarKT; 07.01.2019, 10:19.

                    Коментар


                    • dex, много си предпазлив в прогнозите си и вариативен..Съгласен съм и аз така съм страхотен оптимист... За разлика от тебе въпросния автор е доста по- категоричен..Разбира се времето ще покаже кой е бил прав...Що се отнася до аргумента , че обикновените хора не били чули за криза, това едва ли е така..Зависи кои са обикновенни и кои визираш..Тук е икономически форум за икономически коментари..Някои ще разберат за кризата чак когато ги съкратят от работа или си загубят жилището..По тях ли ще се мерим.. НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ, ЧЕ ЦЕНТРАЛНИТЕ БАНКИ ОТ ДВЕ ГОДИНИ ТРУПАТ ЗЛАТО ВЪПРЕКИ АГРЕСИВНАТА СИ ПОЛИТИКА..

                      И да не забравяме, че там някъде има един ЧЕРЕН ЛЕБЕД , ИЛИ И ТОВА Е КЛИШЕ..
                      Last edited by Kiro; 07.01.2019, 09:41.

                      Коментар


                      • Не забравяйте обаче че 90 % от пазара го играят не хора а машини а това е показателно за техническия анализ !!!!!!!!!!!!!!!

                        Коментар


                        • Хора, съвсем изтрещяхте щом обвинявате някой, че пишел оптимистични мнения. Това, че то не отговаря на вашите възгледи и желания, не значи че е поръчково. Теодор просто си е безнадежден оптимист по душа

                          Относно света и пазарите, трябва да знаете, че масата изобщо не е чула още за криза и рецесия. Питайте средния Иван /Джо/. Затова мисля, че още не сме на ниво самослучващо се пророчетво. Също нямаме глобален ивент като Леман, така че засега не виждам краткосрочно срив като преди 10 години. Ситуацията е различна. ЦБ са готови на всичко, защото знаят, че те са първоизточника на проблемите.

                          За мен по-вероятен сценарий е забавяне, следвано от бавен спад на икономиката на глобално ниво, миксиран със слаби ръстове. ЦБ от своя страна ще трябва да монетизират до дупка всичкия възможен дълг, както правят в Япония. Този процес може да продължи много години, както виждаме, докато цялата система не изгърми. Разбира се, може и да стане като 2008, никой не знае.

                          Как да се отиграе ситуацията е трудния въпрос. Като гледам повечето тук са излезли в кеш. Има и няколко оптимиста, които държат.

                          Агресивните политики на ЦБ изкривяват пазарите и съответно стратегия очакваща събията ала-2008 /кеш/ може да е погрешна.

                          Така че вместо да се плюем един друг, по-добре дайте конструктивни идеи и мнения и да ги обсъдим



                          Коментар


                          • Първо ти си прочети първият пост и сам прецени коректно ли е обвинението клише..

                            И моля да пишеш факти, които според тебе не са клишета..Също , ако може не се отмятай от предните си постове, защото е нелепо..Последно истина ли е, че сме най- бедни в ЕС..
                            Аз когато съм имал фирма ти сигурно си бил доста малък..Сега е твой ред..Ако не можеш да се справиш със фирмата си закрий я..Оцеляват най приспособимите и умните..Ама щом си станал чиновник на партийна ясла е ясно.... Българските работници вече търсят добро заплащане..В Чехия и Словакия започват от 1000 евро..

                            Бъди жив и здрав и успешна 2019г..
                            Last edited by Kiro; 07.01.2019, 09:19.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                              Ами прочети си пак написаното..ПОСОКАТА БИЛА ПРАВИЛНА..

                              Докажи , че не сме последни..И че е клише..И се въздържай от този празен оптимизъм и главно от съвети кой какво да прави и пише..Ти започна с обвинението, че е клише..Не е клише уважаеми, а тъжна истина..Сега пак прочети първият си пост , че почна да даваш на заден ход..
                              Такива като тебе аз ги определям или като чиновници на управляващите или като членове..Дъра бъра- правилна посока, стабилна държава.светло бъдеще и накрая най- бедни в ЕС.. Чети момче и тогава пиши пропагандни постове.. Това за гърците е смешно..Те ще ни чакат сугурно да ги изпреварим..Гледай да ти върви заплатката и там да се изказваш на събранията Ви за оптимизма и построеното от Партията майка и Великият Ви вожд...

                              "Не е клише уважаеми, а тъжна истина." Провери си в гугъл какво значи клише, че май не го разбираш правилно. Обвинение за нещо, че било клише Може съдебно дело да започнеш Прочети моя пост, после и твоя и къде има лош тон и агресия, и къде не

                              Може да направиш една фирма и да си вдигаш заплатите на служителите всяка година с по 20-30% както писах и в първия ми пост. Ако успяваш в дългосрочен план ще бъде страхотно, едва ли има много, които са го направили (без да има зверска обезценка на местната валута спрямо основните валути). Тогава всички ще си мечтаят да работят в тази просперираща компания. Ако всеки гледа повече в себе си и това което самия той прави нещата биха били далеч по-добри

                              Пожелавам ти много успешна 2019г да имаме всички. Късмет и здраве занапред!

                              Коментар


                              • Ами прочети си пак написаното..ПОСОКАТА БИЛА ПРАВИЛНА..ПРОПАГАНДА ЗА СВЕТЛОТО КОМУНИСТИЧЕСКО БЪДЕЩЕ..

                                Докажи , че не сме последни..И че е клише..И се въздържай от този празен оптимизъм и главно от съвети кой какво да прави и пише..Ти започна с обвинението, че е клише..Не е клише уважаеми, а тъжна истина..Сега пак прочети първият си пост , че почна да даваш на заден ход..
                                Такива като тебе аз ги определям или като чиновници на управляващите или като членове..Дъра бъра- правилна посока, стабилна държава.светло бъдеще и накрая най- бедни в ЕС.. Чети момче и тогава пиши пропагандни постове.. Това за гърците е смешно..Те ще ни чакат сугурно да ги изпреварим..Гледай да ти върви заплатката и там да се изказваш на събранията Ви за оптимизма и построеното от Партията майка и Великият Ви вожд...

                                Интересно е, че и забраняваш и каваш кой какво да пише и мисли..Надежда има уважаеми, но не с лъжи и крадене и корупция..
                                Last edited by Kiro; 07.01.2019, 08:33.

                                Коментар

                                Working...
                                X