IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Някой ще опита ли, въпреки уж ниската ликвидност, да направи в момента малко технически анализ на Софикса?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
      Tашунко разбрах, че нямаш акции, нямаш пари а имаш доста имоти в БГ...добре.
      Искаш всичко да се скапе в тази държава и само ти да оцелееш, щот си в меката на бизнеса- САЩ....много добре, но няма как да се случи. Ако бизнеса и парите в БГ се скапят, жилищата умират ( хеле пък тези за инвестиционна цел )
      Разбрах, че имаш милионен бизнес свързан с пренос на стоки с тирове и храниш бая хора с по 10 К долари на месец....А дано, но надали..
      Защо се съмнявам.....
      Българските превозвачи протестират заради условията на Макрон ...Притесняват се, че бизнесът ще загине, ако започнат да се правят тези напразни курсове и ще загубят конкурентност, ако изпълнят всички изисквания на френските профсъюзи....
      Как бе джанъм не пророни едно изречение ...Да напишеш - при мен е така .....Товаря 40т за 2000 км и фактурирам 10 К долара..От тях 3 на шофера, 3 за мен и 4 за разходи на фирмата.... Или само да мъцнеш нещо по въпроса - все пак си в бранша....
      Не те разбирам какво искаш да кажеш.Както хората в Европа и България не ги интерисува как се справят тия в Америка така и мен лично не ме интересува какви решения взема Макрон.Това не ме касае пряко в коята дейност.Всеки сам се справя със ситуацията.Акции на БФБ имам предимно останали девидентни.Останалите ги разкарах рано.Не знам от къде вадиш извод дали имам или нямам пари,но да изясним лично за теб имам доста свободни.Разбира се от тях нищо няма да вкарам повече в БГ.Имам достатъчно в България и повече не ми трябва.Все пак съм оставил доста пари в родния бизнес и доста хора са се понаяли от това което докарах от Америка в БГ.Ако целта на твоя пост е да ти кажа как става заплащането на шофьорите ще ти кажа.Плаща се на миля.В момента е около 70-75 цента на миля в сектора товари с които оперираме.На ден американските закони позволяват да се кара 11 часа..Интерстейт спийд леимитите са 70 мили и нагоре до 85 мили в час в Тексас.Така нормално един драйвър навърта без проблем днес между 500 - 650 мили.Като го умножиш по 70-75 цента и след това по броя на работните дни 22 или 25 защото има и дни за рестарт получаваш сума която НИКОГА един шофьор на камион в Европа няма да получи.Нещо много важно!!! В САЩ няма гранични КПП-та между щатовете и не се губи време.Така,че не съмнявай в думите ми просто защото на теб не ти се вярва понеже в Европа е друго.Има само Америка и останалия свят когато става въпрос за пари .
      Last edited by Ташунко със сапа; 14.01.2019, 03:46.

      Коментар


      • Tашунко разбрах, че нямаш акции, нямаш пари а имаш доста имоти в БГ...добре.
        Искаш всичко да се скапе в тази държава и само ти да оцелееш, щот си в меката на бизнеса- САЩ....много добре, но няма как да се случи. Ако бизнеса и парите в БГ се скапят, жилищата умират ( хеле пък тези за инвестиционна цел )
        Разбрах, че имаш милионен бизнес свързан с пренос на стоки с тирове и храниш бая хора с по 10 К долари на месец....А дано, но надали..
        Защо се съмнявам.....
        Българските превозвачи протестират заради условията на Макрон ...Притесняват се, че бизнесът ще загине, ако започнат да се правят тези напразни курсове и ще загубят конкурентност, ако изпълнят всички изисквания на френските профсъюзи....
        Как бе джанъм не пророни едно изречение ...Да напишеш - при мен е така .....Товаря 40т за 2000 км и фактурирам 10 К долара..От тях 3 на шофера, 3 за мен и 4 за разходи на фирмата.... Или само да мъцнеш нещо по въпроса - все пак си в бранша....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение

          Казах ти, че не ги разбираш нещата!
          Да де.Ти ги разбираш най-добре затова ще останеш без пукната пара.Не ми се сърди но си много елементарен за да играеш на борса.Глуповат си.Нищо лично.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

            Добре.Щом казваш.Ти ги разбираш нещата затова ще загубиш всичко.Хихихихи!!
            Казах ти, че не ги разбираш нещата!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

              Вожде, май всички сме некви идалговци из илюзиите и мелниците на световете, ами докато тече кризата, да вземем да се зачетем из дебелите книги, хем да избегаме от действителността, хем да вдигнем левъл в ограмотяване некво, Доволен също може да остане и Великия дух
              Как е списъка с транспортните поръчки, има ли положителна промяна или наобратно ?
              пс. С бате фиско, ще ги чакаме задокеанските в засада, пък да видим )
              За мен нещата отиват към задълбочаване.Като махнем сектора със специални товари в който оперирам другите са зле.При нашите товари намаля работата,но цените са добри и макар и по трудно връзваме много хубав профит.Останалите доста реват.Сега падна сняг и тия специални товари стават още по специални .Налага се утре в неделя да закарам спешно едно товарче,че много на зор били ама щом плащат яко как да не им вземеш парите .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

                То това му остава.Друго няма.Обувка без връзки
                Вожде, май всички сме некви идалговци из илюзиите и мелниците на световете, ами докато тече кризата, да вземем да се зачетем из дебелите книги, хем да избегаме от действителността, хем да вдигнем левъл в ограмотяване некво, Доволен също може да остане и Великия дух
                Как е списъка с транспортните поръчки, има ли положителна промяна или наобратно ?
                пс. С бате фиско, ще ги чакаме задокеанските в засада, пък да видим )
                Last edited by precakanoto; 12.01.2019, 22:57.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                  Ех, че хубаво го каза, като за най-върлия оптимист..
                  Не се препоръчва
                  То това му остава.Друго няма.Обувка без връзки

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение

                    Стой далече от борсата, защото ....:
                    Ех, че хубаво го каза, като за най-върлия оптимист..
                    Не се препоръчва

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение

                      Стой далече от борсата, защото изобщо не ги разбираш нещата.
                      Но това си е твой проблем, разбира се.
                      Добре.Щом казваш.Ти ги разбираш нещата затова ще загубиш всичко.Хихихихи!!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

                        Не бре.Младежа обича садо мазото .
                        Стой далече от борсата, защото изобщо не ги разбираш нещата.
                        Но това си е твой проблем, разбира се.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение


                          "Булгартабак Холдинг" затваря цигарената си фабрика в Благоевград



                          https://novini.bg/biznes/pazari/5188...4hy0r8063peJ6Y

                          СЛАВА НА БХ, ШИШИ И ЧЕРЕШКО..
                          Слава на героите Кире, и на легализираните апашори с узаконен лиценз за дейност

                          Коментар





                          • "Булгартабак Холдинг" затваря цигарената си фабрика в Благоевград



                            https://novini.bg/biznes/pazari/5188...4hy0r8063peJ6Y

                            СЛАВА НА БХ, ШИШИ И ЧЕРЕШКО..

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                              Абе то си е направо за смях понякога Днес виждам че само с хиляда лева е паднала Албена със 7.8% а е сред най големите по капитализация.
                              вчера с 900 лв. като я вдигнаха албенката нищо не каза


                              Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                              Къде са големите да подкрепят в мечи пазар? Всички явно свалят подкрепата надолу и дребните да му мислят.


                              защо все чакате някой да ви крепи борсата???

                              Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                              По света в мечи пазар има и ралита а при нас .................
                              това многоточие същото ли е за което се сещам?

                              Click image for larger version

Name:	kaktus.jpg
Views:	1
Size:	34.1 КБ
ID:	3429492

                              fuск the bеаr - give me the bееr

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                                Какво имаш предвид за "брутално" ? Да расте с хиляди с'тинки за ден, за час, за секунда ?
                                Не бре.Младежа обича садо мазото .

                                Коментар

                                Working...
                                X