IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Isabella Oronova Разгледай мнение
    Привет! На 7 февруари от 18 ч. ще се проведе онлайн семинар "Прогнози 2019 г. : Как се подготвят инвеститорите за икономическото забавяне". Безплатна регистрация тук
    Здравейте!!!

    Няма да имам възможност да проследя семинара в реално време. Затова искам да попитам дали отново ще има линк със запис на семинара...

    Поздрави и успех
    fuск the bеаr - give me the bееr

    Коментар


    • Привет! На 7 февруари от 18 ч. ще се проведе онлайн семинар "Прогнози 2019 г. : Как се подготвят инвеститорите за икономическото забавяне". Безплатна регистрация тук
      На 7 февруари 2019 г. от 18:00 ч. ЕЛАНА Трейдинг организира онлайн семинар „Прогнози 2019: Как се подготвят инвеститорите за икономическото забавяне“ Онлайн ...

      Коментар


      • Груйче щом ти е на сърце бъди защитник.. Нито БХ е България, нито Вежди е културата.. Пускай брат имаме нужда от оптимизъм.. интересно ще е да оправдае те корупцията и крадене то с Хаджийски ..
        Last edited by Kiro; 05.02.2019, 10:52.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

          Дейба, зорлем ме прави "зашитник" на статуквото, а аз съм сред най-ярсотните противници на Тиквата, дори съм убеден, че съм ходил на повече простести срещу него от сигурноо 99% от мрънкащите във форума! Обаче не може само да отричаме и да си праскаме фейк нюз - ей го, сутринта се смазали 30 коли на новия участък от магистралата до Сандански, дето го откриха преди месец - сега Борисов ли е виновен? Щото ако нямаше магистрала там, хората щяха да карат по-бавно и катастрофа нямаше да има, според фейк нюз, ама мръсния ЕС даде парите и изби хората - изроди! Мислете малко и си обичайте държавата (не управниците, а държавата), защото друга нямаме!!! А на изборите се вдигнете и заедно да изметем мършата начело, но това е друга тема, тогава половината мрънкалници ще идете в Гърция на почивка, щото сме много "бедни", за евроизборите, а на местните избори идете за гъби, че зимнина следва да се подготвя.

          П.С. Спирам, защото разводнихме темата, макар че народпсихологията си е точно част от оптимизма на един народ/борса. На всички препоръчвам да прочетат Иван Хаджийски, ако досега не са го направили, и и отново апелирам да си обичаме държавата, поне тези от нас, които останахме тук!
          Много хубаво казано.

          От Иван Хаджийски:

          „Думите „българин“ и „българска работа“ у нас често се употребяват като най-унизителни нарицания. Българинът, в черните очила на нашето самоподценяване, е онова двукрако без перушина, което населява сивите пространства от двете страни на Балкана и което заради парче хляб е способно на всичко. Фанариотската теория за хондрокефаловщината на българина звучи като ласкателство в сравнение с оня миризлив букет от качества, които ние си приписваме с през*рителния термин „българин“. Българска работа (конгрес, културно тържество, състезание, обществено предприятие и пр.), това е работа необмислена или недомислена, зле започната, без ръководство или нескопосно ръководена, която сякаш по задължение свършва със скандал, за да послужи само за позорна регистрация на печалните си герои.“

          „Ние не можем да се похвалим с особена социална дисциплина. Държавна вещ у нас е тази, която може да се обсеби без всяко гризене на съвестта. Такова отношение имаме въобще към имуществата на юридическите личности (общини, дружества), чието безнаказано „докопване“ е чисто и просто геройство. Колко души гледат на държавата само като на институт, чрез който косвено се богатее, а не като на пряк извор на забогатяване?“

          „…понятията „честност“, „чест“, „доблест“ нямат високи курсове у нас. Честният човек е онзи вечно измамван „балама“, който работи на доверие и не се запасява предварително с писмени документи… Трябва да признаем, че по този път у нас е установена презумпцията: всеки е мошеник до доказване на противното, съгласно която умните хора казват: Отнасяй се с всекиго като с мошеник; тежестта на доказване на противното (опровергаване на презумпцията) лежи върху него.“

          „Какво да кажем най-сетне за прочутата масова болест у нас – завистта; за тази болест на посредствеността, на несполучилия дребен собственик на морални и материални блага, която е превърнала почти всяка уста в стискало, което дъвче злъчка и пръска. Колцина разбират правилото: комуто много е дадено, много сам раздава?“

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
            Груйче пускай брат..Даже и снимки на БХ пускай как реже ленти..Имаме нужда от тях..
            Дейба, зорлем ме прави "зашитник" на статуквото, а аз съм сред най-ярсотните противници на Тиквата, дори съм убеден, че съм ходил на повече простести срещу него от сигурноо 99% от мрънкащите във форума! Обаче не може само да отричаме и да си праскаме фейк нюз - ей го, сутринта се смазали 30 коли на новия участък от магистралата до Сандански, дето го откриха преди месец - сега Борисов ли е виновен? Щото ако нямаше магистрала там, хората щяха да карат по-бавно и катастрофа нямаше да има, според фейк нюз, ама мръсния ЕС даде парите и изби хората - изроди! Мислете малко и си обичайте държавата (не управниците, а държавата), защото друга нямаме!!! А на изборите се вдигнете и заедно да изметем мършата начело, но това е друга тема, тогава половината мрънкалници ще идете в Гърция на почивка, щото сме много "бедни", за евроизборите, а на местните избори идете за гъби, че зимнина следва да се подготвя.

            П.С. Спирам, защото разводнихме темата, макар че народпсихологията си е точно част от оптимизма на един народ/борса. На всички препоръчвам да прочетат Иван Хаджийски, ако досега не са го направили, и и отново апелирам да си обичаме държавата, поне тези от нас, които останахме тук!
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
              Груйче пускай брат..Даже и снимки на БХ пускай как реже ленти..Имаме нужда от тях..
              Европа дава кинти пък той реже,няма да гепи всичко я.

              Коментар


              • Груйче пускай брат..Даже и снимки на БХ пускай как реже ленти..Имаме нужда от тях..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                  Кире, кажи ми колко е бил Софикс 2001 и колко е сега?
                  Уверявам те, че 67% от населението на света е по-бедно от нас! Не съм сигурен обаче, че то е по-просто, по-мързеливо и по-нагло от нас! Има цифри, факти, моля те да ги гледаш всеки път, преди да публикуваш нещо, съвет е!
                  Гледай графиките, стига с тези евтини манипулации, смешно е!
                  Защо 2001г......самото начало беше 1998.......може да сравним цените тогава и сега въпреки ,че половината дружества фалираха и погребаха много пари.През 2001 г борсата се беше сринала и в стагнация.
                  Last edited by Grosss; 05.02.2019, 10:04.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                    .....В чужбина никой не мисли за храна и сметки ...
                    Съвсем никой викаш. Бре, бре, построили са комунизма

                    Коментар


                    • Момчета, търговията започва след има-няма двайсе минути. Запазете енергията за там
                      Life won't wait for you.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                        Ех, Кире, ще ме накараш на всяка твоя новина за умиргане, да ти пускам контра новина от същия вид. Ето ти за МРЗ - България пък е в челото на страните с най-ниски данъци и такси. Отделно, на МРЗ само се осигуряват хорицата от бизнеса (сам знаеш защо), но реално получават доооооста по-различни заплати/доходи. Разбира се, че не сме цъфнали и вързали, но със сигурност не сме и умрели от глад!

                        P.S. Кире, има един сайт, който се казва numbeo.com - това и за Иносента с неговата рода в чужбина. Та в него можеш да направиш реално сравнение кое, как и колко струва. Например можеш да сравниш София и Лондон, за да видиш колко кинта ти трябват, за да поддържаш един и същ стандарт на двете места. Тъй като в повечето случаи ми сравнявате ябълки с круши - например излизане през вечер в София и спане в каравана на полето някъде из ингилизко, докато береш нонстоп ягоди и нямаш никакъв социален живот. И после колко много се спестявало там и дъра-бъра. Погледнете сайта, много е добър и цифрите са супер реални за всичко - може да се сравняват както градове, така и държави. И ще видите, че определено не сме за оплакване...
                        Видях, че си ме споменал в поста. Нещо бъркаш, роднини които берат малини и капини по полетата в Англия нямам. Отностно цените в Бг и Чужбина определено има разлика. За съжаление в Бг много от продуктите са много по-скъпи и с много по-ниско качество. В чужбина никой не мисли за храна и сметки тук определено не е така. Темата е дълга и не ми се влиза в спорове, всеки сам преценя къде и как да живее. По-важното е независимо дали си в Бг или чужбина да си успешен, да се чувстваш добре и да живееш пълноценен живот.
                        Last edited by Innocent; 05.02.2019, 10:04.

                        Коментар


                        • Ех, Кире, ще ме накараш на всяка твоя новина за умиргане, да ти пускам контра новина от същия вид. Ето ти за МРЗ - България пък е в челото на страните с най-ниски данъци и такси. Отделно, на МРЗ само се осигуряват хорицата от бизнеса (сам знаеш защо), но реално получават доооооста по-различни заплати/доходи. Разбира се, че не сме цъфнали и вързали, но със сигурност не сме и умрели от глад!

                          P.S. Кире, има един сайт, който се казва numbeo.com - това и за Иносента с неговата рода в чужбина. Та в него можеш да направиш реално сравнение кое, как и колко струва. Например можеш да сравниш София и Лондон, за да видиш колко кинта ти трябват, за да поддържаш един и същ стандарт на двете места. Тъй като в повечето случаи ми сравнявате ябълки с круши - например излизане през вечер в София и спане в каравана на полето някъде из ингилизко, докато береш нонстоп ягоди и нямаш никакъв социален живот. И после колко много се спестявало там и дъра-бъра. Погледнете сайта, много е добър и цифрите са супер реални за всичко - може да се сравняват както градове, така и държави. И ще видите, че определено не сме за оплакване...
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Какво гениално откритие, че икономиката, Борсата,щастието и реализацията са свързани с политиката и Държавата.. А казват , че в Северна Корея ги задължават да са доволни и щастливи под ръководството на Вожда и Партията..Дерзайте имате пример за подражание и възхищение.. Сега и Венецуела е пример..Дерзайте другари ученици на Живков..
                            Last edited by Kiro; 05.02.2019, 09:05.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от марин Разгледай мнение
                              Г-н Невинен,
                              Младежът от примера ти вероятно правилно постъпва. Засега.
                              Но, мисля, че освен да работи и почива трябва да започне да учи. Да добие някаква професия. Докато е млад.
                              Иначе, ще работи, но докога. След двадесетина годишни най-вероятно ще е пациент на някоя травматология с тежки артрози.
                              Вероятно без семейство или в най-добрия случай с някоя върла жена, която ще го търпи само заради парите, които носи.
                              Докато ги носи.
                              г-н, г-жо Марин (Люпен)
                              Младежът постъпва правилно спрямо неговите разбирания за живота на този етап. Дали ще учи или само ще работи е изцяло негов съзнателен избор.
                              Болка + Размисъл = Прогрес
                              Болката е важен сигнал, че трябва да научиш нещо ново или трябва да се промениш. Живота учи най-добре ... Поздрави и успех в търговията. Давайте го по оптимистично, живота не е само акции и писане на глупости във форумите.

                              Коментар


                              • Как темата за оптимизъм завъртя към политиката
                                Винаги е интересно да се наблюдава как човек проектира личните си недоимъци върху държавата.
                                Интересно как изкривените представи за света помагат в инвестирането?!

                                Коментар

                                Working...
                                X