IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • TA не в вся и всьо. Но помага. Да не ви пускам месечна графика ма BGTR30. Или аийде: https://imgur.com/a/mZXXnXQ

    Тази червената работа ако сте дългосрочни какво ви казва?

    Не съм спекулант да играя със стотинки -- само купувам, когато смятам за добре. И то само дивидентни.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

      Приятел, успокой се и не се заяждай, знаем се все пак доста добре . Аз зададох конкретен въпрос за конкретна ситуация, а не по принцип. Моля, прочети конкретния въпрос и отговори ако имаш желание и ако не намираш разлика в него и ТА по принцип, то очевидно има недоразумение. А иначе доста хора плащат за доста неща, от които няма никаква нужда, но не това е тезата ми.

      П.П. Знаеш ли колко пари се дават за врачки, гледачки, шамани и т.н.? Нужни ли са?
      Ти на циркаджия ли се правиш?! Да си чул банка или някой фонд да плаща на шамани, врачки и гледачки? На технически анализатори плащат. Нещо да кажеш по въпроса? Или викаш че те просто си хвърлят парите на вятъра? Айде дай малко по-сериозно! Стига си се правил на балама!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

        Значи като го го видиш това някъде ,измерваш го колко е "дълго" и да знаеш че толкова ще отскочи мигновено нагоре!
        Хаххаха, точно! Но, вече сме възрастни и имаме нужда от стимуланти , а те струват пари, които могат да излезнат само и единствено от фундамента
        Last edited by 15%; 25.02.2019, 21:10.
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

          На мен пък ми прилича на ..., абе да не казвам на какво . Говорейки за БФБ и особено за някои позиции, ТА според мен е шит, ама тотален шит. Всъщност не ми е работа да споря.

          Успех
          Значи като го го видиш това някъде ,измерваш го колко е "дълго" и да знаеш че толкова ще отскочи мигновено нагоре!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

            Не се имам за техничар ,но ако погледнеш графиката на CCB-то прилича на обърнати глава и рамене на
            На мен пък ми прилича на ..., абе да не казвам на какво . Говорейки за БФБ и особено за някои позиции, ТА според мен е шит, ама тотален шит. Всъщност не ми е работа да споря.

            Успех
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение

              Пич, стига си задавал тъпи въпроси! Вземи прочети малко за техническия анализ, за да разбереш някои неща. Аз също мога да задавам въпроси. Айде сега ти ми кажи ако техническия анализ не върши работа защо се плаща на технически анализатори? Ти би ли плащал на някой дето не ти върши работа? И нека не забравяме, че някъде работят цели отдели технически анализатори.
              Приятел, успокой се и не се заяждай, знаем се все пак доста добре . Аз зададох конкретен въпрос за конкретна ситуация, а не по принцип. Моля, прочети конкретния въпрос и отговори ако имаш желание и ако не намираш разлика в него и ТА по принцип, то очевидно има недоразумение. А иначе доста хора плащат за доста неща, от които няма никаква нужда, но не това е тезата ми.

              П.П. Знаеш ли колко пари се дават за врачки, гледачки, шамани и т.н.? Нужни ли са?
              Last edited by 15%; 25.02.2019, 21:02.
              Пътека се прави камък по камък!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                Без грам ирония и заяждане искам да попитам всички техничари - наистина ли мислите, че купувачът при ССВ и Хим например започна да купува сега, защото линиите наближили една до друга?
                Не се имам за техничар ,но ако погледнеш графиката на CCB-то прилича на обърнати глава и рамене на дневна с цел 1.75 .Факт е че днес търговията спря до там.Хима съответно няма как да изостане и навакса .....утре може би още малко,просто вече не е толкова волатилен заради дивидента който за момента раздава и се счита че може и това да се превърне в ежегодна традиция.Според ТА участниците в пазара рисуват графиките не защото познават анализа,а просто това е модел на поведение или в случая следствие примерно "новината за конвертирането на облогациите на цена 3.22 "
                Разбира се всичко това са мои разсъждения и не е препоръка за нищо!
                Last edited by спекуланта; 25.02.2019, 20:57.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                  Без грам ирония и заяждане искам да попитам всички техничари - наистина ли мислите, че купувачът при ССВ и Хим например започна да купува сега, защото линиите наближили една до друга?
                  Пич, стига си задавал тъпи въпроси! Вземи прочети малко за техническия анализ, за да разбереш някои неща. Аз също мога да задавам въпроси. Айде сега ти ми кажи ако техническия анализ не върши работа защо се плаща на технически анализатори? Ти би ли плащал на някой дето не ти върши работа? И нека не забравяме, че някъде работят цели отдели технически анализатори.
                  Last edited by Агресивен бик; 25.02.2019, 20:44.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                    Без грам ирония и заяждане искам да попитам всички техничари - наистина ли мислите, че купувачът при ССВ и Хим например започна да купува сега, защото линиите наближили една до друга?
                    Тия линии как ги определят,по количеството мангизи на бида и аска ли?

                    Коментар


                    • Без грам ирония и заяждане искам да попитам всички техничари - наистина ли мислите, че купувачът при ССВ и Хим например започна да купува сега, защото линиите наближили една до друга?
                      Пътека се прави камък по камък!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                        ще има атака на МА 200 като гледам как се купува на пожар няколко дена
                        Бях част от атаката в бгтр30. Не ми благодарете. Софикс не го гледам много, портфейлът ми равнопретеглен ала бгтр30

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                          ще има атака на МА 200 като гледам как се купува на пожар няколко дена
                          не, че има значение но БГТР30 вече я наближи

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                            Тоя месец по високо дъно и сега по висок връх за годината, който си е и връх за нея.
                            Май техничарски не седят зле нещата...с всичките му условности на та на бфб.
                            Остана и 600 да покори без връщане за да потвърди.
                            ще има атака на МА 200 като гледам как се купува на пожар няколко дена

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                              Споменатото е важно.
                              Неангажиращо ето как на мен ми изглеждат нещата.
                              До определен етап, актът за приемане на страната кандидат в чакалнята опираха действително до изпращането на едно писмо с приложения.

                              В някакъв момент, обаче, след известен размисъл европейците смениха ходом регламента и рекоха: кандидатите първо следва да се присъединят към банковия съюз. Не съм сигурен доколко това изискване е залегнало в европейското законодателство, че не го чета от сутрин до вечер, но на страната ни категорично е "обяснено", че това е пътят. :

                              Малко повече - тук Банковият съюз и пътят на България към еврозоната
                              По първия стълб - механизъм за единен надзор на банките в ЕС, знаете вече, че е договорена партньорска проверка и резултатите ще ги видим наслед лято. Б г още не е член на надзорния механизъм, а е в процедура.


                              По втория стълб - Механизъм за преструктуриране на банки е приет още през 2014, но приложението му се случва поетапно: повече за историята виж тук

                              Специално по отношение на втория стълб, България има още задачи за вършене - процедурно и законодателно.
                              Предвидено е през март да се приеме това: Проект на Закон за изменение и допълнение на Закона за възстановяване и преструктуриране на кредитни институции и инвестиционни посредници

                              Едва след приемането на тези промени,( а според мен и след благоприятен доклад за банките), може да се случи де факто присъединяване към Банковия съюз (БС).

                              А след БС може да се случи и приемане в механизма ЕРМ2
                              Начев, ясна ми е ситуацията но няма значение в момента за пазарът

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                                Николай Василев: Още не сме кандидатствали за членство в еврозоната

                                България все още не е подала кандидатура за членство за валутния механизъм. Това заяви пред БНТ бившият министър на икономиката Николай Василев.

                                Споменатото е важно.
                                Неангажиращо ето как на мен ми изглеждат нещата.
                                До определен етап, актът за приемане на страната кандидат в чакалнята опираха действително до изпращането на едно писмо с приложения.

                                В някакъв момент, обаче, след известен размисъл европейците смениха ходом регламента и рекоха: кандидатите първо следва да се присъединят към банковия съюз. Не съм сигурен доколко това изискване е залегнало в европейското законодателство, че не го чета от сутрин до вечер, но на страната ни категорично е "обяснено", че това е пътят. :

                                Малко повече - тук Банковият съюз и пътят на България към еврозоната
                                По първия стълб - механизъм за единен надзор на банките в ЕС, знаете вече, че е договорена партньорска проверка и резултатите ще ги видим наслед лято. Б г още не е член на надзорния механизъм, а е в процедура.


                                По втория стълб - Механизъм за преструктуриране на банки е приет още през 2014, но приложението му се случва поетапно: повече за историята виж тук

                                Специално по отношение на втория стълб, България има още задачи за вършене - процедурно и законодателно.
                                Предвидено е през март да се приеме това: Проект на Закон за изменение и допълнение на Закона за възстановяване и преструктуриране на кредитни институции и инвестиционни посредници

                                Едва след приемането на тези промени,( а според мен и след благоприятен доклад за банките), може да се случи де факто присъединяване към Банковия съюз (БС).

                                А след БС може да се случи и приемане в механизма ЕРМ2

                                Коментар

                                Working...
                                X