IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
    4Д, не е лошо пак да прегледаш тезите си за 90%,,Моля да се изразяваш по ясно, защото тези проценти правят нещата много категорични и изискват доказателства.. С хората горе се повтаря едно и също защото няма съд за безобразията , които правят и законите , които нарушават..Това е и една от главните препоръки на ЕС ..за съдебна реформа..

    Това не го ли написа ти..

    Реално погледнато 90 процента от хората мразят политиците не защото крадат а защото не могат да са на тяхното място и те да крадат. Един вид те са им откраднали мечтата. Нещата в обществото са изначално сбъркани.


    Сбъркани са защото не се наказват престъпленията и нарушенията, но това значи ли , че всички 90% искат да крадат.. Кой ли все пак е виновен, че не сев спазват законите и не се издават глоби и присъди..
    Няма как да се вменява вина на обикновения човек, който спазва правилата и законите !
    Тук се присетих за тази песен на Щурците "Аз съм просто човек"
    https://www.youtube.com/watch?v=7wBkJ8oIvRg
    Трябва да станем отново човеци !

    Коментар


    • 4Д, не е лошо пак да прегледаш тезите си за 90%,,Моля да се изразяваш по ясно, защото тези проценти правят нещата много категорични и изискват доказателства.. С хората горе се повтаря едно и също защото няма съд за безобразията , които правят и законите , които нарушават..Това е и една от главните препоръки на ЕС ..за съдебна реформа..

      Това не го ли написа ти..

      Реално погледнато 90 процента от хората мразят политиците не защото крадат а защото не могат да са на тяхното място и те да крадат. Един вид те са им откраднали мечтата. Нещата в обществото са изначално сбъркани.


      Сбъркани са защото не се наказват престъпленията и нарушенията, но това значи ли , че всички 90% искат да крадат.. Кой ли все пак е виновен, че не сев спазват законите и не се издават глоби и присъди..
      Last edited by Kiro; 05.03.2019, 14:22.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
        Браво Преци, добре си схванала идеята ми и си дала варианти за промяна..Благодеаря..Със самодоволно констатиране, че всички са маскари - 90% няма как да стане..
        Никога не съм казвал, че всички са маскари!!! Никога. Критикувах не хора а общоприети вярвания. Не мога да приема някой, който спира на тротоара да псува, че нямало закони в тази държава.
        Всеки който е нарушил дадено правило трябва да бъде санкциониран. От неправилно паркиране и тютюнопушене на обществено място до корупция на високите етажи на на властта. Нарушението е персонално. Вината е персонална. Наказанието е персонално. Никога не може да бъде обобщавано с всички са маскари.
        Проблема не е в хората горе, защото когато се сменят се повтаря същото. Киро ще каже, че ги защитавам, но това не е вярно. Те носят отговорност като всички нас и всяко тяхно нарушение трябва да си има наказание. Няма значение къде. Проблема е, че след смяна на хората нещата се повтарят. Причината е в общоприетите от обществото принципи. Не харесвам следните дефиниции.
        Правила - това, което другите трябва да спазват.
        Корупция - далавера в която не участвам.
        Борба с корупцията - опит на борещият се да получи справедлив дял от далаверата.
        Масово се получава следната картинка. Някой паркира на тротоара, слиза влиза в кръчмата за непушачи. Пие сто грама защото е с колата и не върви повече, запалва цигара, разказва как днес го спрял катаджията и му дал 20 лева да се почерпи а онзи нагляр искал повече намеквайки му, че вече не сме 2007 г. . После почва да псува онези горе дето само крадат и удовлетворен си заминава качвайки се на колата пил. Никъде по-долу не съм оправдавал тези горе или всеки друг, който нарушава правилата. Редовно твърдите неща, които не съм казвал. Проблема е ценностен. Докато се запазват ценностите на обществото непроменени ще се захранва нагоре по веригата от същите хора. Просто трябва да се промени общоприетата дефиниция за правила, корупция и борба с корупцията. Това става с наказания на всички по веригата. Трябва да се създаде усещане, че всяко нарушение ще бъде наказано. Без значение от кого и къде.
        Пак ме вкарвате в обяснителен режим да си губя времето да опровергавам неща, които никога не съм казвал. Наистина всеки вижда това, което иска да види.
        Довечера ще ви прочета пак да науча нещо ново за себе си и възгледите си, което не съм подозирал.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

          Хайде да се вземем ние....
          Би ли направил всичко за да направиш някой леФ на Борсата /вътрешняри , мажоритари , викачество ,конфидеционна информация,прекарай другарче и т.н / в повече или важното да участваш и да правиш пари със собствения си анализ ,ум и късмет....в бъдещето.
          Повечето са готови на всичко и затова стигаме до това 90% мошеници и мръстници.....и открихме че рибата е от Упашката нов възход на мисълта във Форума....
          Изглежда тук е една голяма Клоака....
          Но никой не си го признава......
          Но това не значи че и навън е така...
          даа....
          сега чакаме минусите.....
          Без да задълбочавам ми се струва, че се хванахте за едно изречение и всичко останало, което е написал колегата загуби смисъл! Ми то това изречение носи смисъл от контекста... ако го вземеш само него е изключително некоректно.

          Каквото има да става ще стане. Всеки ще си изиграе ролята. Аз си оставам непоправим оптимист.

          Бъди здрав и успех!
          Keep going ...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
            Браво Преци, добре си схванала идеята ми и си дала варианти за промяна..Благодеаря..Със самодоволно констатиране, че всички са маскари - 90% няма как да стане..
            Не няма как да стане, само с констатиране, така е. И действия ще направим по закона, пък ако и това не помогне и властимащите продължат да нехаят и да клатят народа, е добре да знаят че и нейно величество случайността може да предизвиква от нищо нещо ефекта на пеперудата примерно
            Една мисъл на Левски (всички са я чували) - "времето е в нас и ние във времето"...(тя не точно негова, библейска беше, но той все пак е бил и дякон) Но често се спира дотук и не се продължава с точно авторската част на мисълта му, което продължение е "то нас обръща и ние него обръщаме"
            Обърнете внимание на дръзката мисъл на дякона "ние обръщаме времето" (нема кой друг. онези калпазани горе нема да се трогнат).

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

              С Киро е невъзможно да се дискутира Той е като кон с капаци. Отдавна се отказах да му отговарям.
              Хайде да се вземем ние....
              Би ли направил всичко за да направиш някой леФ на Борсата /вътрешняри , мажоритари , викачество ,конфидеционна информация,прекарай другарче и т.н / в повече или важното да участваш и да правиш пари със собствения си анализ ,ум и късмет....в бъдещето.
              Повечето са готови на всичко и затова стигаме до това 90% мошеници и мръстници.....и открихме че рибата е от Упашката нов възход на мисълта във Форума....
              Изглежда тук е една голяма Клоака....
              Но никой не си го признава......
              Но това не значи че и навън е така...
              даа....
              сега чакаме минусите.....

              Коментар


              • Оказа се, че в ЕС България е най-големият производител на рукола за миналата година...
                Първо произведохме най-много тикви на глава от населението, сега и рукола!

                Много положителна новина за БФБ..

                Коментар


                • БЛАГОДАРЯ, ЧЕ МЕ ОБЛЕКЧИ ОТ ДИСКУСИИТЕ С ТЕБ..За мен беше загуба на време..

                  Коментар


                  • Нов флагман ли ще има, че на сегашния нещо не му се флагманства?
                    The strongest stand last.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                      Чета разговора и за пореден път се убеждавам, че всеки вижда това което иска да види. После се сетих за една история от училище. Даскалката по литература изпитва съученик. Той почва с "автора е искал да каже". Тя го прекъсва с думите. Никой не знае какво е искал да каже автора. Важно е какво ние намираме в думите му. После се сетих за един анекдот за който се съмнявам да е истина. Внука на Вазов трябвало да пише домашно върху негово произведение. Вазов го написал и получил двойка. Та явно трябва да се науча да се изразявам по-ясно след като всеки е успял да разбере различно нещо, като преобладаващата част от нещата бяха неизвестни за мен. То на борсата освен един голям бид при Доверие и едно обиране при Алтерко сякаш нищо не се е случило. Поне ви дадох възможност да си запълните времето. Лека и доходна.
                      С Киро е невъзможно да се дискутира Той е като кон с капаци. Отдавна се отказах да му отговарям.
                      Keep going ...

                      Коментар


                      • Браво Преци, добре си схванала идеята ми и си дала варианти за промяна..Благодаря..Със самодоволно констатиране, че всички са маскари - 90% няма как да стане..
                        Last edited by Kiro; 05.03.2019, 13:43.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                          С една дума - ти си поредния който твърди че рибата се вмирисва от опашката, а не откъм главата.
                          Мне - аз си оставам за оригиналното твърдение.
                          +
                          Ако така я караме обаче ще се разслоиме на два лагера комай малка част от малкото плюсове които Кирето е посъбрал са чат-пат и от мен, а чудесно, знаете как се деряхме с него за същото за което сега го дерат. (Просто мисля, че не се разбира защо го прави) Но мина времето на Ъп 4000! и трябва да се кажат кривиците и да се мисли в посока оправяне. Да се мине през катарзиса. Правим див капитализъм от 20г, не става лесно, но поне да е по правила. няма лустрация, навсякъде агентурни сенки, куфарчета, флашки пликчета под масата, телефони-мобифони прочее, ама докога??. Според мен първа стъпка е, която прави Кирето, втора е да им покажем на онез отгоре, че те никого не представляват освен себе си! - на първо време - един мощен плюс (всички заедно) на бюлетинките, обаче плюсът завъртян на 45 градуса и поставен в правилното квадратче - "не ви щем" и трета стъпка - проба и грешка, проба-грешка много пъти ако тр. това, .нон стоп.. докато се еволюира, докато се изхвърлят всички 90% крадливи тарикати. за 10% читави е добре да се рискува, Ето и нека дддд да е доволен, че сме приели неговите 90% но поне да намерим другите 10% Както имаше приказка - властимащите трябва да се "любят", т.е. обратното на това, но да не се оставят вече на приспивни песни
                          Last edited by precakanoto; 05.03.2019, 13:37. Причина: пс. грешка в цитатя ...:)

                          Коментар


                          • Чета разговора и за пореден път се убеждавам, че всеки вижда това което иска да види. После се сетих за една история от училище. Даскалката по литература изпитва съученик. Той почва с "автора е искал да каже". Тя го прекъсва с думите. Никой не знае какво е искал да каже автора. Важно е какво ние намираме в думите му. После се сетих за един анекдот за който се съмнявам да е истина. Внука на Вазов трябвало да пише домашно върху негово произведение. Вазов го написал и получил двойка. Та явно трябва да се науча да се изразявам по-ясно след като всеки е успял да разбере различно нещо, като преобладаващата част от нещата бяха неизвестни за мен. То на борсата освен един голям бид при Доверие и едно обиране при Алтерко сякаш нищо не се е случило. Поне ви дадох възможност да си запълните времето. Лека и доходна.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                              Тодоре, наистина е силно балканско..В голям инвестиционен форум инвеститори с големи претенции да твърдят, че е нормално да крадеш и да си корумпиран, че 90% са такива..Следват дружески овации и поздравления.. Мили родни картинки и шаржове..
                              Кире, интересното е че повечето твърдят че 90% са крадци и корумпирани ,но те не влизат в тези 90 %....
                              А и в обикновени разговори и в срещи никой не се движи с охрана и оръжие да се притеснява от тези 90%.....а пият и ядат с тях...
                              Лошото е че не правят разлика между неправилното паркиране и открадване на един милион от данъците на хората или кражбата в детските градини и социалните домове...чрез кетаринга .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                                да де - 2 пъти я четох.
                                Всеки (90%) краде и лъже както може, един повече, друг по малко, трети ХИЧ. Ама не че не искат не са попаднали на "правилното" място да могат. В нашата мила татковина крадците и лъжците са на почит, те са "елита" на нацията, те са пример за подражание. Те живеят добре. И как няма да е така - само да вземаш и да не плащаш. Никой да не ти държи сметка - да не носиш наказателна отговорност за явни, очеизвадни нарушения на закона. Примери има ли смисъл да давам - те са ВСЕКИ ден. Явно това е принципа на работа.
                                Доказателство че 90% не спазват законите.

                                За пътищата - заставам на едно безумно ограничение от 40-50 - 99% не го спазват, не 90% а близо 100, И това е само едно просто законче.
                                Пушене на обществено място - всеки пушач го нарушава без изключения всеки ден
                                Другите закони ти ги оставям за размисъл
                                С една дума - ти си поредния който твърди че рибата се вмирисва от опашката, а не откъм главата.
                                Мне - аз си оставам за оригиналното твърдение.

                                Коментар

                                Working...
                                X