IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


    Не знам кой е водещият от двата клана (СЕNНL /HIKA) , но са си пл..и в устите, както се казва от 2007/8 до сега и цифрите го доказват
    Добре де, аз друго не мога да разбера, хайде ние сме дребни мишки като инвеститори, но в тези компании и холдинги дялове имат договорни и пенсионни фондове, та те къде спят ? Или просто защото управляват чужди пари не им дреме !

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

      Браво, Тате!
      Не се колебай да пишеш при наличие на желание, разбира се!
      За доста работи от текста ти съм готов да се подпиша като за свои. Туй е просто констатация, не е претенция за значимост. Разбираш, че сходните ни виждания вероятно са напълно безсъдържателни за някакви трети лица.

      По-скоро интересно ми стана друго. Как е възможно зад сходни възгледи да застанат лица с доста различна социално-икономическа и ... дори емоционална оценка за средата и процесите?! Просто реторика, не питам.

      И доколкото забелязах опити за близко и разбираемо за мен човешко споделяне и при други колеги, искам и аз да внеса скромна дан.

      От месеци стоя и наблюдавам пасивно. Вчера дори се замислих, че последната ми "сделка" е закупуването на новите акции от увеличението на капитала на Лавена. Мисълта за изтеклото в канала време ме накара да изпитам крайно негативни усещания с доста висок интензитет. Дори си рекох, ще направя някакъв ход в момента, защото иначе буквално мога да гръмна. И просто прибрах едни последни 346 от аска на Монбат на 6,85. Това всъщност не е точно моя акция, но беше първото изпречило се пред погледа ми на приемливи условия.
      Напрежението в мен спадна.
      Може и да ви звучи тъпо.

      Железни сте Вие , пуу да Ви не е уроки! Аз сал вчера имам над 10бр/сделки, а уж и аз съм се дръпнал от пазара

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

        inta53, най ми се иска при Велев и компания да стоя, ама там за нас простосмъртните няма място !

        Не знам кой е водещият от двата клана (СЕNНL /HIKA) , но са си пл..и в устите, както се казва от 2007/8 до сега и цифрите го доказват

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Татко Щърк Разгледай мнение

          През всички тези години осъзнах, че се справям сравнително добре с това да купя нещо около дъното. По-трудно е обаче да се прецени колко време да се държи една акция, моментът за излизане за мен е по-сложен от момента за влизане. За влизане сякаш индикаторите са по-ясни. Сега пазарът пак ми носи такива дилеми. Това е за поскъпващите позиции, имал съм и имам и спадащи. Аз съм един лаик на финансовите пазари и не желая никой да ме приема като някой, чието мнение има особена стойност, често съм го казвал. Ако пиша понякога моите много редки, но дълги и вероятно доста безсмислени мнения, то е за цвят във форума, все пак тук има много ценни форумци и щом по цял ден чета, нека и аз напиша нещо.
          Притежавам акции на БФБ и е възможно да съм пристрастен, както и да греша за нещо или за всичко от написаното. Инвестирането носи финансов риск и нищо не препоръчвам.
          Браво, Тате!
          Не се колебай да пишеш при наличие на желание, разбира се!
          За доста работи от текста ти съм готов да се подпиша като за свои. Туй е просто констатация, не е претенция за значимост. Разбираш, че сходните ни виждания вероятно са напълно безсъдържателни за някакви трети лица.

          По-скоро интересно ми стана друго. Как е възможно зад сходни възгледи да застанат лица с доста различна социално-икономическа и ... дори емоционална оценка за средата и процесите?! Просто реторика, не питам.

          И доколкото забелязах опити за близко и разбираемо за мен човешко споделяне и при други колеги, искам и аз да внеса скромна дан.

          От месеци стоя и наблюдавам пасивно. Вчера дори се замислих, че последната ми "сделка" е закупуването на новите акции от увеличението на капитала на Лавена. Мисълта за изтеклото в канала време ме накара да изпитам крайно негативни усещания с доста висок интензитет. Дори си рекох, ще направя някакъв ход в момента, защото иначе буквално мога да гръмна. И просто прибрах едни последни 346 от аска на Монбат на 6,85. Това всъщност не е точно моя акция, но беше първото изпречило се пред погледа ми на приемливи условия.
          Напрежението в мен спадна.
          Може и да ви звучи тъпо.
          Last edited by nachev; 19.03.2019, 11:26.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


            То и стоенето пара чини, барем 15/месечно ще да е при тебе
            inta53, най ми се иска при Велев и компания да стоя, ама там за нас простосмъртните няма място !

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

              Ха, никога не е късно да се налудуваш ! Аз отдавна само гледам и чета, не търговия, ами платформата най много веднъж два пъти в месеца да отворя. Порфейла си стои де, но от година може би нито купувам нито продавам, дивиденти само влизат и толкоз.

              То и стоенето пара чини, барем 15/месечно ще да е при тебе

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
                Честно да ви кажа вече не ми се пише във форума. Сега само чета. Даже вече и не търгувам толкова често. Да ми се събират най-много 2-3 сделки на месец. Дет се вика - налудувах се
                Ха, никога не е късно да се налудуваш ! Аз отдавна само гледам и чета, не търговия, ами платформата най много веднъж два пъти в месеца да отворя. Порфейла си стои де, но от година може би нито купувам нито продавам, дивиденти само влизат и толкоз.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                  Когато апатията завладее и биците(след дълъг спад), май е време за обрат
                  Тони, според мен причината да не пишат онези, които виждат възможности в пазара ни, не трябва да е търсена само в апатията. За много хора инвестирането си е точно инвестиция, а не форма на социален живот, не е ганкино кафене, не е трибуна за размахване на пръст заради това, че не се справяме с живота си, че остаряваме, че на никого вече не му пука за мнението ни и т.н. За много хора (не всички) висенето по форуми е осмислено от такива неща, а не като място за обмен на опит. Смисленият човек цени времето си и го влага там, където може да получи нещо срещу него – пари, емоция, опит, нещо друго или от всичко по малко. Ако смята, че не може да печели от нещо, няма да губи време в него, ще затвори тази страница в живота си и ще отвори някоя друга, в различна област. Ще прави други неща, които го изграждат като човек, като портфейл или като каквото му е важно. Онзи, който не може да осъзнае това и също не се справя на един пазар, не би повярвал, че друг се справя и ще намира утеха да се оправдава с всичко друго, само не и да потърси вина със себе си. А онзи, който се справя, не би искал да води безсмислени спорове по цял ден, понеже ако дълго време спориш с глупак, значи глупаците са двама. Давам си сметка за всички трески за дялане у нас, но не виждам смисъл да ги преповтарям като папагал, а търся възможност в това. Понякога черногледството води до изкривявания в оценката и такива изкривявания търся аз, за да постигна капиталова доходност. Ако ситуацията на родна земя беше цветя и рози, цените щяха да са други, възможностите също. Ако искам пазар с повече възможности – свят широк, ще инвестирам навън. Според мен пазарът ни предлага нелоши възможности, но разбирам мнението на всички, които не мислят така и ни най-малко не желая да им променям мнението, понеже вероятно това тяхно негативно мислене ги предпазва от грешки и е по-добре да не се променят. Един и същ пазар може да е добър за едни и лош за други, така че най-умно е човек да стои далеч от неща, в които няма успех. На финансовите пазари много хора са претърпели неуспехи, така че е правилно човек да стои далеч от тях, ако няма необходимия набор качества и компетентности, вероятно и аз ги нямам и вероятно и аз трябва да стоя далеч. Този пазар ми е донесъл много радост, вероятно е чист късмет. Според мен човек трябва да има зад гърба си поне 15-20 години на пазарите, за да може да прецени по-добре късмет ли е или умения, а аз нямам толкова години на пазарите зад гърба си, а дори и след 15-20г. гаранция за уменията ти няма, пък и човек се променя с възрастта и вероятно онова, което си постигал на една възраст няма да успееш да го повториш след това. Важно е човек много да чете, да размишлява, да следи новини, но и това не е гаранция за успех. Никога не съм възприемал себе си като вечен бик.

                  Писал съм, че това да си вечен бик на родна земя е точно толкова тъпо, колкото да си вечна мечка. Първият няма да успее да кешира навреме, вторият няма да има акции или да ги държи, колкото е необходимо. В момента пак съм догоре с акции, както е било през повечето време. Но не мисля за себе си като за бик, макар от години да съм яко в акции. Просто такъв е моментът, такива са последните години. Ако дойде време за дългосрочен спад се надявам да съм мечка. Към днешна дата смятам, че е рано да бъда мечка. Но е възможно още утре да се случи нещо, което да промени мнението ми, без да знам ще вляза ли във форума да го обявя. Не си променям толкова често мнението, но не е изключено да се случи.
                  През всички тези години осъзнах, че се справям сравнително добре с това да купя нещо около дъното. По-трудно е обаче да се прецени колко време да се държи една акция, моментът за излизане за мен е по-сложен от момента за влизане. За влизане сякаш индикаторите са по-ясни. Сега пазарът пак ми носи такива дилеми. Това е за поскъпващите позиции, имал съм и имам и спадащи. Аз съм един лаик на финансовите пазари и не желая никой да ме приема като някой, чието мнение има особена стойност, често съм го казвал. Ако пиша понякога моите много редки, но дълги и вероятно доста безсмислени мнения, то е за цвят във форума, все пак тук има много ценни форумци и щом по цял ден чета, нека и аз напиша нещо.
                  Притежавам акции на БФБ и е възможно да съм пристрастен, както и да греша за нещо или за всичко от написаното. Инвестирането носи финансов риск и нищо не препоръчвам.
                  Мненията ми не са препоръка за вземането на каквито и да било инвестиционни решения!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                    Аз не'ам толкова.Заложил съм ама не пускат серсемите
                    Дръж и не им се давай

                    Коментар


                    • Къде апатия? няма ли, да гоним мечета Какво казваше софикс- бий бий мечетата ...
                      Last edited by precakanoto; 19.03.2019, 07:12.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                        Когато апатията завладее и биците(след дълъг спад), май е време за обрат
                        Браво Тонка!
                        Най--после да прочета смислено мнение.

                        Коментар


                        • Аз не'ам толкова.Заложил съм ама не пускат серсемите
                          Life won't wait for you.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                            По 1-2-3 сделки на месец ..... е много сте активни,бе ...... от къде толкова нерви вадите не знам?!?!?!?!?!?!

                            1.5
                            клони към фибоначито
                            (пестим от закуски :d. за да не правим препоръки)
                            ps. ама ги държиме на автопилот
                            Last edited by precakanoto; 18.03.2019, 21:06.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                              По 1-2-3 сделки на месец ..... е много сте активни,бе ...... от къде толкова нерви вадите не знам?!?!?!?!?!?!
                              затова от година съм без сделка ......... пазя си нервите
                              fuск the bеаr - give me the bееr

                              Коментар


                              • По 1-2-3 сделки на месец ..... е много сте активни,бе ...... от къде толкова нерви вадите не знам?!?!?!?!?!?!
                                Life won't wait for you.

                                Коментар

                                Working...
                                X