IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

    Абе споменава ги един, ама се обиди на форума и сега се изживява из FB
    Кога се е обидил и защо ? Изпуснал съм го този момент.
    Пътека се прави камък по камък!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
      Гледам, че никой не споменава Софкома, а и двете емисии дават нелош дивидент.
      Абе споменава ги един, ама се обиди на форума и сега се изживява из FB

      Коментар


      • Гледам, че никой не споменава Софкома, а и двете емисии дават нелош дивидент.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

          Ами заради намерението. Иначе си прав че може би не е много коректно да ги наричам дивидентна. Но е факт и че са разпределяли дивиденти когато компанията не е била публична.
          Е то и аз разпределям печалбата в семейството си, но навън дали го правя ! Особено пък с нашите си компании винаги трябва да имаме едно наум, защото сме се нагледали на всякакви циркаджилъци ! Аз съм се научил на намерения отдавна да не вярвам ! История трябва да има компанията, и то борсова.
          Last edited by Zdravko; 22.03.2019, 17:05.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

            Не знам защо наричаш Градус дивидентна акция, след като нито е разпределила дивидент, нито има дивидентна история.
            Ами заради намерението. Иначе си прав че може би не е много коректно да ги наричам дивидентна. Но е факт и че са разпределяли дивиденти когато компанията не е била публична.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

              Не знам защо наричаш Градус дивидентна акция, след като нито е разпределила дивидент, нито има дивидентна история.
              И аз за това не съм купувал Градуса. Другите имат история от по 10 години с дивиденти. Опасявам се Градус да не дадат първата година дивидент и после да кажат йок. Иначе като доходност не им е зле. Ама искам поне 3 години да дават и да расте, за да се кача и аз. Е и цената ще е по-висока ако стане така.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                Аз бях, но не съм давал препоръки, а по-скоро си представих моя портфейл, и моите очаквания. Принципно към момента съм в период на изчакане на БФБ, но имам малко кеш, и се двоумя къде да го вложа преди "дивидентния сезон". Затова въпроса ми беше насочен конкрено към една акция. Към момента ще чакам трейдинга под 7, Градус на 1,75 или Софарма под 3,50.
                Не знам защо наричаш Градус дивидентна акция, след като нито е разпределила дивидент, нито има дивидентна история.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                  SFARM/ BREF/ CHIM/ HIKA...може би и Мбат

                  п.п. ти наскоро не дава ли интервю в което ни препоръчваше какво да се купува или аз бъркам ник-а?

                  п.п.п. хубав избор са и предложените от теб СФТРД и КОРАДО, но трябва доста добри резултати и еуфория на БФБ за да дам 200-250млн(100% ръст) за един завод в Стражица за радиатори или 500-600млн(100% ръст в кап-а) за дистрибутор на лекарства, на който дори складовата база в Сф е наета под наем от мама. От друга страна ...всичко е възможно...
                  Аз бях, но не съм давал препоръки, а по-скоро си представих моя портфейл, и моите очаквания. Принципно към момента съм в период на изчакане на БФБ, но имам малко кеш, и се двоумя къде да го вложа преди "дивидентния сезон". Затова въпроса ми беше насочен конкрено към една акция. Към момента ще чакам трейдинга под 7, Градус на 1,75 или Софарма под 3,50.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                    То това ми е ясно. И моя портфейл е почти същия. Въпроса ми по-скоро беше, коя ТОЧНО акция бихте взели, при сегашните цени, която смятате с най-голям потенциал за дивидент и капиталова доходност.
                    Стара Планина. Дивидентът се увеличава всяка година. И Адванс като почнат да продават земята. Сега я трупат по някаква причнина -- само купуват. Но тя няма да се изпари.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                      То това ми е ясно. И моя портфейл е почти същия. Въпроса ми по-скоро беше, коя ТОЧНО акция бихте взели, при сегашните цени, която смятате с най-голям потенциал за дивидент и капиталова доходност.
                      SFARM/ BREF/ CHIM/ HIKA...може би и Мбат

                      п.п. ти наскоро не дава ли интервю в което ни препоръчваше какво да се купува или аз бъркам ник-а?

                      п.п.п. хубав избор са и предложените от теб СФТРД и КОРАДО, но трябва доста добри резултати и еуфория на БФБ за да дам 200-250млн(100% ръст) за един завод в Стражица за радиатори или 500-600млн(100% ръст в кап-а) за дистрибутор на лекарства, на който дори складовата база в Сф е наета под наем от мама. От друга страна ...всичко е възможно...

                      нека не забравяме АЛТЕРКО и ИХЛБЛ - скоро може да развържат кисията
                      Last edited by tony1975; 22.03.2019, 15:57.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                        То това ми е ясно. И моя портфейл е почти същия. Въпроса ми по-скоро беше, коя ТОЧНО акция бихте взели, при сегашните цени, която смятате с най-голям потенциал за дивидент и капиталова доходност.
                        Обикновено дивидентните едва ли са с най-голям потенциал за ръст.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                          То това ми е ясно. И моя портфейл е почти същия. Въпроса ми по-скоро беше, коя ТОЧНО акция бихте взели, при сегашните цени, която смятате с най-голям потенциал за дивидент и капиталова доходност.
                          Не виждам такава, още не се е листнала

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                            Софарма Имоти, Адванс Терафонд, Елана Агрокредит, Фонд за Недвижими Имоти България, Спиди, Монбат, ХЕС, Софарма Трейдинг, Стара Планина Холд, М+С Хидравлик, Корадо, Софарма.

                            Всички тия са раздавали дивиденти последните години и предполагам ще продължават.

                            Това ми е портфейлът. Притежавам от всичките.

                            https://bit.ly/2U0A0IZ
                            То това ми е ясно. И моя портфейл е почти същия. Въпроса ми по-скоро беше, коя ТОЧНО акция бихте взели, при сегашните цени, която смятате с най-голям потенциал за дивидент и капиталова доходност.

                            Коментар


                            • С тези обороти стана "язък за тока" положението. Да направят сесията веднъж седмично и то само след банкови стрес тестове, тоест през 2-3 години.
                              The strongest stand last.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                                Как е пичове, ще видим ли софикс на 1000 до 2029-та ~ 2030-та година, или няма да видим?
                                Сега въпроса е друг, ще далдисваме ли още и докъде.

                                Коментар

                                Working...
                                X