IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
    Съвременните технологии успяват да създадат виртуални тълпи. Хора, които не се познават лично. Физически се намират на огромни разстояния, но ментално са си тълпа. Форума е типичен пример за тълпа. Не само социалните мрежи я създават, инвестора е същата среда. А тълпата не може да разсъждава. Тя се води от емоции. За нея логиката не важи. Та емоциите са изменчиво нещо. Днес е едно утре е друго. Христос е минал за три дни от осана до разпни го. Ще се случи нещо и същите хора ще запеят друга песен. Понякога забравям, че на тълпа не бива да се говори с логика, защото тя не разбира от нея. Тъпата се движи от емоции и ярки образи. Макроикономически анализ би останал неразбран, но яркия образ на Боко Тиквата е обединяващ за всеки. А и какви силни емоции вдъхва в някои хора. Та така. Гледам пак е имало много хейт. Нормално е. В края на мечия пазар е така. Всички са отчаяни. Долу горе здравословна психология за пазарно дъно. Няма нито едно положително мнение и хейта е тотален. Та който твърди, че не е част от тълпа да се замисли за типичното и описание "заразяване от обща идея" това доста добре се покрива с твърдението, че когато всички мислят еднакво то никой не мисли. А в момента всички са песимисти и отчаяни. До един. Имаше една история, която завършваше с една бележка на която пишело "Утре няма да е същото". Тя бележката си важи и за еуфориите при пазарни върхове. Не случайно в притчата напомнят да се препрочита всеки ден.
    Приятна вечер и успех в търговията.
    Да не забравя да каже, че не е препоръка за нищо.
    +++++Много точно 4d, само че не са тълпа.....4-5хейтъра са

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
      Българите са с най-ниска продължителност на живота в ЕС


      http://www.infostock.bg/infostock/co...a-zhivota-v-es

      ТРОЛОВЕТЕ НА КРАДЛИВАТА ШАЙКА ДА ЗАПОЧНАТ ДА ПОДСКАЧАТ СЕГААА


      Кире, прибират ни по-рано, за да не ce мъчим , Господ е българин )
      Last edited by precakanoto; 15.05.2019, 13:57.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение

        По скоро е корекция в корекцията и не е начало на мечи тренд!Така ще е до 2025 г. след което борисоф ще започне нов цикъл недовършени мандати и до 2030 г. ще има дъно под 250.

        Наесен вероятно ще последва ротация и несигурността в следващите 5-6 години единствено ще направи още по-невъзможно излизането което ще предотврати сериозни спадове и летаргията ще е подобна на сегашната. Вероятността нови балъци да се закачат и да купуват е почти нулева...

        ПФ отдавна са с обърнати джобове и не са фактор за промяна на прогнозата...
        Откъде си толкова сигурен, че Борисов ще царува още?
        Last edited by Grosss; 15.05.2019, 13:44.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
          Тук на местна почва нямаме бичи пазар , покачването от 2009 е корективно , .................и спада от 2017 е ли начало на нов мечи пазар или корекция в корекцията .............
          По скоро е корекция в корекцията и не е начало на мечи тренд!Така ще е до 2025 г. след което борисоф ще започне нов цикъл недовършени мандати и до 2030 г. ще има дъно под 250.

          Наесен вероятно ще последва ротация и несигурността в следващите 5-6 години единствено ще направи още по-невъзможно излизането което ще предотврати сериозни спадове и летаргията ще е подобна на сегашната. Вероятността нови балъци да се закачат и да купуват е почти нулева...

          ПФ отдавна са с обърнати джобове и не са фактор за промяна на прогнозата...

          Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

            Но и приказките на наши форумни колеги докараха дотам ,че никой не ще да търгува.Денонощно се тръби как стадото ще бъде
            обрано,как жабите ще бъдат сварени на бавен огън и кой луд ще си даде парите и да рискува ....всички четат форумите и си
            викат по-добре далеч от тая мошенгия.
            Щот стана въпрос за жаби.

            https://www.youtube.com/watch?v=ssO8JARyViA

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

              Самото положение ,че Щатите са в края на бичи маркет , прави нашия маркет неефективен....
              Всички чакат този мечи маркет...даже и ДАУ да се качва още няколко месеца
              Затова сега не се търгува и няма да е търгува ,а като стане кризата ще се продава...
              Умните отдавна са го разбрали и са направили необходимото....защо ли няма сериозни ПФ на маркета....
              Та така....
              Но и приказките на наши форумни колеги докараха дотам ,че никой не ще да търгува.Денонощно се тръби как стадото ще бъде
              обрано,как жабите ще бъдат сварени на бавен огън и кой луд ще си даде парите и да рискува ....всички четат форумите и си
              викат по-добре далеч от тая мошенгия.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                4д,
                Нищо лично ,но когато пееше след появяването на фонда на Никиту че всичко е мед и масло ,когато почнах да пиша в темата на Софикс фонда че нещата се изкривяват и са станали шуробададжанащина , и ако няма Лондон ще стане страшно ,тогава не бяхте тълпа и ти не беше от тълпата....Не беше а Главатар на тълпата...и чакаше Годо...
                Стигнах да чета до червеното и спрях...
                Ние сме в края на мечи маркет а Щатите са в края на бичи маркет ..
                Кое е верното .. и ако нашето е верното ,ние не сме подвластни на световните икономически тенденции и ще ги променим.....
                На политическите ти манипулации ,няма смисъл да отговарям ,ти си дете на Тиквата .....
                Така ли е?
                Успех в акциите който имаш и който никога не си обявил публично....
                Всичко е постфактум....
                Ето така изглеждат нещата. В края сме на бичи пазар зад океана , но последните година и половина тече корекция тип консолидация и след приключването и следва финален спринт на горе и там завършва бичия пазар. Тук на местна почва нямаме бичи пазар , покачването от 2009 е корективно , всички са го разбрали най малкото по мизерните печалби или направо загуби и спада от 2017 е ли начало на нов мечи пазар или корекция в корекцията зависи как пазара ще последва американските при следващото рали на горе с нов или без нов връх.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ert Разгледай мнение
                  Какво значение има дали пазарът е мечи или бичи, когато реално пазарът го няма?
                  Днес търговия реално пак няма, в смисъл оборотът е символичен, а без оборот няма как да се печели. За да кажеш дали нещо е бяло или черно, то трябва нещото първо да го има, безпредметно е да спориш какво е нещото ако него го няма.
                  Самото положение ,че Щатите са в края на бичи маркет , прави нашия маркет неефективен....
                  Всички чакат този мечи маркет...даже и ДАУ да се качва още няколко месеца
                  Затова сега не се търгува и няма да е търгува ,а като стане кризата ще се продава...
                  Умните отдавна са го разбрали и са направили необходимото....защо ли няма сериозни ПФ на маркета....
                  Та така....

                  Коментар


                  • http://business-review.eu/business/r...BKQENXZq8Kj71o
                    Romania’s GDP rose by 5 pct in Q1 2019 beating expectations

                    Ръстът на БВП на Румъния се ускори до 5% през първото тримесечие на 2019г.

                    Къде е Пенко да каже колко сме добре с неговите господари ..

                    Коментар


                    • Какво значение има дали пазарът е мечи или бичи, когато реално пазарът го няма?
                      Днес търговия реално пак няма, в смисъл оборотът е символичен, а без оборот няма как да се печели. За да кажеш дали нещо е бяло или черно, то трябва нещото първо да го има, безпредметно е да спориш какво е нещото ако него го няма.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                        Съвременните технологии успяват да създадат виртуални тълпи. Хора, които не се познават лично. Физически се намират на огромни разстояния, но ментално са си тълпа. Форума е типичен пример за тълпа. Не само социалните мрежи я създават, инвестора е същата среда. А тълпата не може да разсъждава. Тя се води от емоции. За нея логиката не важи. Та емоциите са изменчиво нещо. Днес е едно утре е друго. Христос е минал за три дни от осана до разпни го. Ще се случи нещо и същите хора ще запеят друга песен. Понякога забравям, че на тълпа не бива да се говори с логика, защото тя не разбира от нея. Тъпата се движи от емоции и ярки образи. Макроикономически анализ би останал неразбран, но яркия образ на Боко Тиквата е обединяващ за всеки. А и какви силни емоции вдъхва в някои хора. Та така. Гледам пак е имало много хейт. Нормално е. В края на мечия пазар е така. Всички са отчаяни. Долу горе здравословна психология за пазарно дъно..
                        4д,
                        Нищо лично ,но когато пееше след появяването на фонда на Никиту че всичко е мед и масло ,когато почнах да пиша в темата на Софикс фонда че нещата се изкривяват и са станали шуробададжанащина , и ако няма Лондон ще стане страшно ,тогава не бяхте тълпа и ти не беше от тълпата....Не беше а Главатар на тълпата...и чакаше Годо...
                        Стигнах да чета до червеното и спрях...
                        Ние сме в края на мечи маркет а Щатите са в края на бичи маркет ..
                        Кое е верното .. и ако нашето е верното ,ние не сме подвластни на световните икономически тенденции и ще ги променим.....
                        На политическите ти манипулации ,няма смисъл да отговарям ,ти си дете на Тиквата .....
                        Така ли е?
                        Успех в акциите който имаш и който никога не си обявил публично....
                        Всичко е постфактум....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                          Понякога нещата стават по- бързо от очакванията ни..Кой очакваше Живков да падне,СССР да се разпадне и Толкова прости хора да ни управляват.. Стигнаха много далече с краденето и корупцията и вече не са удобни на никой..Ще гледаме с интерес събитията..
                          дано излезеш прав !!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                            ... Гледам пак е имало много хейт. Нормално е. В края на мечия пазар е така. Всички са отчаяни. Долу горе здравословна психология за пазарно дъно. Няма нито едно положително мнение и хейта е тотален. Та който твърди, че не е част от тълпа да се замисли за типичното и описание "заразяване от обща идея" това доста добре се покрива с твърдението, че когато всички мислят еднакво то никой не мисли. А в момента всички са песимисти и отчаяни. ...
                            Да не забравя да каже, че не е препоръка за нищо.
                            dddd, ти си стар участник и вероятно добре знаеш, че форумът не е точно огледало на типичния бг инвеститор в акции. За някои участници това тук е своеобразно ганкино кафене или замества пейката пред блока за хора, които не виждат смисъл да си запълнят времето с друго освен да си чешат езиците и да чоплят семки – но кой ли съм аз да ги съдя, всеки сам прави избор как да уплътни най-ценния си ресурс - времето. За други не е така и имат друга визия за пълноценно използвано време. Така че ако аз вярвам в потенциала на пазара ни, но не пиша (не твърдя вярвам или не в потенциала), това е не защото задължително съм се отчаял (но някой ден може и това да е причина), аз не съм бил кой знае колко активен дори и при най-големите ни ръстове, а най-ме вдъхновяват спадовете и липсата на вяра в потенциала ни, когато сам виждам такъв, затова и започнах да пиша не при бурни ръстове, а пролетта на 2016г - месеци преди края на най-дългия мечи пазар на пазара ни (тогава не знаех колко точно има до края му, разбира се), когато имаше масово отчаяние, присмех спрямо бичи очаквания, а на мен бъдещите ръстове ми се виждаха толкова вероятни, пък тук почти никой от пишещите не мислеше като мен. Имах сума мнения лятото на 2016г. например как акция като BSO е подценена на 2 лв. (около) и че я имам/купувам (мненията ми си стоят по темата), що народ хукна да ме разубеждава, някои се и присмиваха. Така че ако не пиша, не е от отчаяние, а защото ако някой не се справя на пазара ни, би предпочел да вярва, че и други не се справят, понеже така сам се оневинява в собствените си очи – ако той не се справя, но ако и другите не се справят, значи не е вината в него, така се успокоява човек, без да го осъзнава. Затова предпочита спадове, та да са още повече загубилите хора, та още повече неговият провал да се окаже всеобщ, а не индивидуален. И ако изкажа мнение за очакван ръст тук или там и се окажа прав (а никой не е прав за всичко, още по-малко пък лаик като мен), то това едва ли ще доведе до разумен диалог, понеже човек приел ли е нещо емоционално, отказва да приеме нещо рационално, ако не е в унисон с неговото „емоционално“. Така че ако мисля различно от вечните мечки, е безсмислено да пиша защо не съм мечка и ако някъде съм се справял добре, ще звучи като хвалба... пък тук опашката от хора, които всичко уж са познали, хванали са всички върхове и дъна е доста дълга и не й се вижда краят, а и в анонимен форум ми е все тая кой какво си мисли за моя ник и щъркела на него . Да, пазарът пада, но как да обясня, че не страдам кой знае колко от този факт на този етап след като най-тежката ми позиция е DOVUHL и средната ми цена е наистина добра. Няма смисъл да го твърдя, понеже всеки може да напише поскъпнала позиция и да каже, че я е купил на дъното. Както вече написах ми е все тая кой какво мисли за ника ми и щъркела на него. Според мен тези, които имат различно мнение от масовото, просто не виждат смисъл да пишат толкова често, ще им скочат куп мечки, а смисленият човек има куп други полезни дейности, в които да е самоосъществава и които не са точно заяждания и лични нападки – в това няма никакъв смисъл и едва ли има по-тъп начин човек да си загуби времето. Въпреки, че тук едно и също пишат предимно мечки, аз обичам форума, понеже ми е важна психологията на хората, с които нямам нищо общо. За разлика от спорещите например, аз нямам никаква неприязън към хората, които не мислят като мен. Напротив, много съм доволен, че има толкова хора, които не мислят като мен, това е огромна възможност. Ако говорим за дъно, нарисувано от тоталния хейт на активните във форума мечки (за което пише dddd), по мое скромно мнение дъното по-скоро би съвпаднало не толкова с голяма активност на мечките във форума, а със заспиване на тази тема, събуждана от някое заблудено мнение, т.е. и самите мечки да пресипнат от това да се надвикват какви спадове очакват, да се омърлушат от това, че нямат публика и да се приберат по хралупите си от скука. Разбира се, това не е критерий, рецепта или прогноза, изобщо не твърдя, че активността във форума може да е някакъв смислен лакмус за пазара. Активността във форума в никакъв случай не не би следвало да се счита за сериозен критерий за случващото се на пазара или за прогноза за него, но да, обичам да чета форума, въпреки че напоследък са все повече мненията, които просто скролвам.
                            Притежавам акции на БФБ, включително и споменатата DOVUHL, но понеже горе споменах и BSO, то нека да кажа, че от нея нямам в момента. Това дали имам или нямам една акция не следва да се счита за прогноза за цената на акцията. Не знам коя позиция е с потенциал да расте и коя не. Не знам какво предстои на пазара ни. Имам и добри, и лоши сделки. Аз съм лаик, затова е и възможно да греша за нещо или за всичко от написаното. Препоръки нямам никакви.

                            Хубав ден на всички и се усмихвайте повече, с каквото и да се занимавате, в крайна сметка това е много важно!


                            Мненията ми не са препоръка за вземането на каквито и да било инвестиционни решения!

                            Коментар



                            • Българите са с най-ниска продължителност на живота в ЕС

                              http://www.infostock.bg/infostock/co...a-zhivota-v-es

                              ТРОЛОВЕТЕ НА КРАДЛИВАТА ШАЙКА ДА ЗАПОЧНАТ ДА ПОДСКАЧАТ СЕГААА



                              Коментар


                              • 4Д-Имам чуство че пишеш за себе си за завистта и хейта и тълпата ,съпартийци те ти направиха къщи за гости и семейни хотели а ти се уши в папири на БФБ

                                Коментар

                                Working...
                                X