IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Инициативата като цяло не е лоша, макар че е само една миша стъпка към изграждането на имидж на БФБ като място за спестители. Днес специално нямаше много какво да се прави, защото домашните платформи светят в червено, а на загуба трудно се продава. Ако бяхме в рали, всеки щеше да се чуди как да "преструктурира портфейли" и да се забавлява.

    Важният индикатор в справката долу е оборотът, не борят на сделките. Таргет групата на "Денят за акции" или няма излишни пари за трошене, или не вижда нищо вдъхновяващо на тезгяха.

    Като добавим и задаващата се слаба дивидентна реколта, няма много поводи за оптимизъм. Тези дни имаше статия, че дивидентният сезон бил добър. Добра шега

    Коментар


    • Ден на акциите:

      2018
      Сделки: 575
      Обем (брой лотове): 251 632
      Средна цена на лот: 2.530
      Обем лева: 636 814.76

      Vs

      2019
      Сделки: 905
      Обем (брой лотове): 270 129
      Средна цена на лот: 2.245
      Обем лева: 606 609.38

      Справка: Infostock

      Коментар


      • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение

        Според мен се заблуждавате. Ако тази “промоция” продължи повече дни, не по-късно от седмица БФБ пак ще си влезе в заспалия си вариант. Проблема е на друго място.
        Mда, вероятно си прав.
        Като гледам днес без доверие и атера оборота е всичко на всичко великите 150 хилки.
        Голяма ликвидност и по "примоцията" голямо чудо....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение

          Според мен се заблуждавате. Ако тази “промоция” продължи повече дни, не по-късно от седмица БФБ пак ще си влезе в заспалия си вариант. Проблема е на друго място.
          Промлема не е само това, но днешният ден показва, че и това има значение....и то е нормално, след като на БФБ активно търгуващите са малки, съответно и сделките им са малки и размера на такси и комисионни оскъпява съществено сделките.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ATILA Разгледай мнение

            Напълно подкрепям мнението!!!

            Днес за кратко си припомнихме истинското удовлолствие от борсовата "игра"!
            Дано до такъв извод стигнат и те и вземат някакво адекватно решение...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tatoo Разгледай мнение

              Вместо тия ваучери за листване на компании да се помисли за някакъв максимум на сделки без комисионни на ден. Ще се листва компания която ще чака помощ от 20 000лв за да го направи и ние после ще я търгуваме тука. Умряла работа
              Днешният ден показва, че такова решение е по-правилно....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bill-bg Разгледай мнение
                https://profit.bg/kompanii/pet-pati-...nya-za-aktsii/
                Таксите и комисионните явно оказват голямо влияние на търговията.... Посредници, борса, депозитар трябва да се замислят за размера им
                Според мен се заблуждавате. Ако тази “промоция” продължи повече дни, не по-късно от седмица БФБ пак ще си влезе в заспалия си вариант. Проблема е на друго място.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bill-bg Разгледай мнение
                  https://profit.bg/kompanii/pet-pati-...nya-za-aktsii/
                  Таксите и комисионните явно оказват голямо влияние на търговията.... Посредници, борса, депозитар трябва да се замислят за размера им
                  Вместо тия ваучери за листване на компании да се помисли за някакъв максимум на сделки без комисионни на ден. Ще се листва компания която ще чака помощ от 20 000лв за да го направи и ние после ще я търгуваме тука. Умряла работа

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bill-bg Разгледай мнение
                    https://profit.bg/kompanii/pet-pati-...nya-za-aktsii/
                    Таксите и комисионните явно оказват голямо влияние на търговията.... Посредници, борса, депозитар трябва да се замислят за размера им
                    Напълно подкрепям мнението!!!

                    Днес за кратко си припомнихме истинското удовлолствие от борсовата "игра"!

                    Коментар


                    • https://profit.bg/kompanii/pet-pati-...nya-za-aktsii/
                      Таксите и комисионните явно оказват голямо влияние на търговията.... Посредници, борса, депозитар трябва да се замислят за размера им

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                        Градус АД и БФБ vs Веуоnd Меаt, ĸoятo дeбютиpa нa "Уoлcтpийт" пpeз мaй, a aĸциитe ѝ пocĸъпнaxa c 570%

                        https://money.bg/finance/beyond-meat...EIose8Yg1cYzkg
                        Няма база за сравнение. Едното се търгува на пазар Ол тайм хай, другото на на...ния БГ пазар, паднал 25% за последната година. Бай дъ уей пърформанса на Градус не е никак зле в сравнение с целия пазар на който се търгува. Другото е, че едните произвеждат реален продукт (Градус), а другата компания някаква временна джендърска мода.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          не че нещо, но да си продадеш акциите (не ги знам какви са де) и да си купиш къща в настоящия момент, е като да се уволниш от армията и да си купиш фабрика на 08.09 в онази специална година. Обаче всеки си знае
                          А иначе хорицата ги изкарвам от тук с нелоша печалба от 70% за 3г. и 5м. близо. Порфейла им го направих януари-февруари 2016, като нищо не е теглено от тогава, а дивидента е реинвестиран всяка година.
                          Last edited by Zdravko; 12.06.2019, 15:13.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                            не че нещо, но да си продадеш акциите (не ги знам какви са де) и да си купиш къща в настоящия момент, е като да се уволниш от армията и да си купиш фабрика на 08.09 в онази специална година. Обаче всеки си знае
                            Груйче и аз съм на същото мнение, обаче в случая нито ме попитаха нито искаха мнението ми, въпреки че освен че търгувам на борсата се занимавам и с имоти. Казаха, че купуват къща и трябва да им разпродам портфейла. Знаеш как е, човек като се запали по нещо, чуждо мнение не иска и да чуе. В момента подобен дебат водя с бащата на жена ми, да сме купили имот за децата да имало. Стадното и овчо мислене е много развито. Сякаш знам децата къде ще отидат да живеят или пък ще свършат имотите, още повече пък на върха на цените.

                            Коментар



                            • Коментар


                              • Прочети пак какво си написа и сложи в прогнозата си докога и как ще стане това.. Вече 11г. тук се писаха какви ли не прогнози и все стоим в калта..Ти как мислиш защо ги е страх брокерите- защото са глупави и разбират по- малко от тебе ли..И така кога ще стане това да се изкупят акциите..Коя ще е голямата новина приемането в Шенген, в Еврозоната или възкачването на малкия Бойко на престола..Ако можеш и тук дай време..

                                Коментар

                                Working...
                                X