IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    всичко е относително, затова внимавайте да не го отнесете

    Щраусът е най-голямата птица в цялото животинско царство. Нейното огромно тяло е толкова тежко, че това създание няма способността да лети, независимо, че разполага с чифт криле.

    Великият римски мислител Плиний Старши през 79 година на нашата ера написал енциклопедия, в която за щраусите било отбелязано, че си крият главата в пясъка, вярвайки, че ако те не виждат никого, то никой няма дя види тях.

    Ако щраусите в действителност бяха толкова глупави, то този животински вид нямаше да оцелее досега. Сега нямаше да похапваме от гигантските им яйца и вкусното им месо.

    Всъщност неумението на щраусите да летят те умело компенсират с бързоходство. Те са в състояние да избягат от хищници като леопарда.

    Има две версии за възникването на смешната защитна тактика на щраусите, но и двете са толкова глупави, колкото хората смятат, че са щраусите. Първата лансира идеята, че като заравя глава в пясъка, щраусът поглъща камъчета и пясък, за да подобри храносмилането си.

    Според втората версия щраусът спи прав, но с отпусната надолу глава. Фактите са, че това е голяма птица с малка глава и ако се наведе за да кълве нещо, то от нея ще се вижда само тялото. Може всъщност това да е причината за появата на този мит.

    Той се е появил още по времето на Римската империя, когато са смятали, че за да избегне опасностите, щраусът се крие именно в пясъка. От тогава е и израза „ крие си главата в земята”.

    Интересно е, че този израз се използва от доста голяма част от народите. Всъщност при опасност щраусите правят това, което би направил всеки на тяхно място, който може да развие скорост до 70 километра в час – бягат.

    В действителност, според някои учени, следящи поведението на тези огромни птици, щраусите допират главата си в земята, за да слушат. Така те разбират за евентуална приближаваща се опасност.

    Митът за щраусите обаче е устоял на времето. Той умело се използва в анимационните филмчета и трайно се вкоренява като безусловен факт в нашето възприемане за поведението на тези птици.

    Източник: https://sanovnik.bg/n4-14895-Крие_ли..._пясъка?
    “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение

      Уф, а вече да вземете да спрете с глупостите! Липсата на ликвидност било хубаво нещо Тук верно взехте да изчатквате!
      +


      https://www.theceomagazine.com/busin...nce-no-excuse/

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bill-bg Разгледай мнение

        Не са ми интересни писанията ти, още повече пък да си разширявам кръгозора с тях.... За това ще прекратя тази безсмислена размяна и ще те оставя да си анализираш на воля....
        Ти това ли разбра да четеш писанията ми.....ами щом ги оспорваш значи ги четеш.....
        Това е ясно и на Слепок....
        Разширяването на кръгозора минаваше през Големите надежди на Дикенс.....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

          Ами разшири кръгозора си моля , спането е вредно за развитието ти....
          Пиша в доста тема когато смятам че трябва....
          Ето например в темата на ДАХ....даже и поствам сделки...Но тук е Велико....
          По интересно е да чета ...почна ралито в понеделник , купувачите се увеличиха с един , може и другия месец да се качим , сигурно ще се качим заради есента ,може и заради зимата , банките тръгнаха , чичо ще купува , алигатора е в блатото и т.н. и т.н. вече три години..„
          Големите Надежди от Дикенс чел ли си....
          Не са ми интересни писанията ти, още повече пък да си разширявам кръгозора с тях.... За това ще прекратя тази безсмислена размяна и ще те оставя да си анализираш на воля....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

            Георги е от хората, които описах в предния си пост - дойде на БФБ, видя, че няма да стане така, както той го мислеше и избяга навън.
            В работата съм и имам повечко свободно време - затова съм на компютъра.
            На БФБ-то съм спокоен. Очаквах малко повечко, но и така съм доволен. Към днешна дата доходноста ми е над алтернативата кеш. Ликвидноста не ме плаши, тя ми помага. Сега пак сигурно звуча тъпо, но слабата ликвидност е много добра за дребните като мен и ужасна за фондовете и големите. Намирам я за бонус към мен и се надявам да продължава да няма ликвидност.
            Уф, а вече да вземете да спрете с глупостите! Липсата на ликвидност било хубаво нещо Тук верно взехте да изчатквате!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bill-bg Разгледай мнение

              На мен лично нито ми пречиш, нито ме стрескаш, нито пък ме интересува под кой номер си в посредника си. Единствено смятам, че вместо да мрънкате и плюете как нищо не става на БФБ, можете да насочите енергията си на други пазари, съдето да разкриете способностите си, поне докато на БФБ стане достатъчно примамлива за ВАС.
              Ами разшири кръгозора си моля , спането е вредно за развитието ти....
              Пиша в доста тема когато смятам че трябва....
              Ето например в темата на ДАХ....даже и поствам сделки...Но тук е Велико....
              По интересно е да чета ...почна ралито в понеделник , купувачите се увеличиха с един , може и другия месец да се качим , сигурно ще се качим заради есента ,може и заради зимата , банките тръгнаха , чичо ще купува , алигатора е в блатото и т.н. и т.н. вече три години..„
              Големите Надежди от Дикенс чел ли си....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                Приех забележката , преча Ви да спите на борсата.....
                Друго си е да спите под розов балдаХИМ и да сънувате как Блек рок ви изкупува акциите с огромна печалба....
                А аз ви стрескам с някакви блата , подводници ,западни и наши кризи и фалити...
                Може ли така.....
                Знаеш ли спящо инвеститорче ,че съм под № 20К в посредника си а в момента номерата са към 40К ,къде отидоха всички тези клиенти.....
                А ИП ми дали има по 10 сделки на ден....и не е най голямото.......
                Дали такива корифеИ като теб не ги прогониха от тази борса да не им пречите.....да спите спокойно....
                На мен лично нито ми пречиш, нито ме стрескаш, нито пък ме интересува под кой номер си в посредника си. Единствено смятам, че вместо да мрънкате и плюете как нищо не става на БФБ, можете да насочите енергията си на други пазари, съдето да разкриете способностите си, поне докато на БФБ стане достатъчно примамлива за ВАС.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                  Аз примерно в момента съм на борсата ,но кешът който се генерира от дивиденти се изтегля по сметки и когато се натрупа достатъчно и чрез други доходи ,ще се инвестира в недвижим имот.
                  Правилно!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bill-bg Разгледай мнение
                    На такива велики трейдъри (като Монти), на които БФБ-то все им е тясно мога да кажа, че борси и пазари по света с големи обеми, висока ликвидност и волатилност има много. И достъпа до тях е слава Богу напълно възможен. Така че могат свободно да се "вихрят" там и да демострират способностите си в ежедневно правене на пари, вместо да мрънкат тука.... На нашата борса кусурите й са много, постоянно се говори за тях, но за мен основния проблем си остава малкият брой постоянно (или сравнително постоянно) търгуващи. Но докато за 99% от населението единствените начини за спестяване са депозит или имот, няма как да бъде друго....
                    Приех забележката , преча Ви да спите на борсата.....
                    Друго си е да спите под розов балдаХИМ и да сънувате как Блек рок ви изкупува акциите с огромна печалба....
                    А аз ви стрескам с някакви блата , подводници ,западни и наши кризи и фалити...
                    Може ли така.....
                    Знаеш ли спящо инвеститорче ,че съм под № 20К в посредника си а в момента номерата са към 40К ,къде отидоха всички тези клиенти.....
                    А ИП ми дали има по 10 сделки на ден....и не е най голямото.......
                    Дали такива корифеИ като теб не ги прогониха от тази борса да не им пречите.....да спите спокойно....

                    Коментар


                    • На такива велики трейдъри (като Монти), на които БФБ-то все им е тясно мога да кажа, че борси и пазари по света с големи обеми, висока ликвидност и волатилност има много. И достъпа до тях е слава Богу напълно възможен. Така че могат свободно да се "вихрят" там и да демострират способностите си в ежедневно правене на пари, вместо да мрънкат тука.... На нашата борса кусурите й са много, постоянно се говори за тях, но за мен основния проблем си остава малкият брой постоянно (или сравнително постоянно) търгуващи. Но докато за 99% от населението единствените начини за спестяване са депозит или имот, няма как да бъде друго....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                        на оса-то бе казано че ще има(като компенсация за акционерите останали без основен дивидент), ама датата за ИОСА от корпоративния календар изчезна и след заседанието на директорите няма входирана покана в ТР - ето защо няма да се учудя ако и това обещание се окаже партенка...


                        п.п. извинявам се - 15% ти е отговорил
                        Хаха дано

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

                          Защо няма да има дивидент? Някъде има ли официална информация по случая ?
                          на оса-то бе казано че ще има(като компенсация за акционерите останали без основен дивидент), ама датата за ИОСА от корпоративния календар изчезна и след заседанието на директорите няма входирана покана в ТР - ето защо няма да се учудя ако и това обещание се окаже партенка...


                          п.п. извинявам се - 15% ти е отговорил

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

                            Защо няма да има дивидент? Някъде има ли официална информация по случая ?
                            Не съм казал, че няма да има дивидент и нямам никаква информация на тази тема. Изрично написах "може би" и това е мое мнение. Просто Тонката забеляза, че обявлението за ИОСА Септември е изчезнало от страницата на Софарма. Може просто да се измести във времето, нямам представа.
                            Пътека се прави камък по камък!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                              Да, тази година съм разочарован от Чичо, но не дотолкова, та да се откажа от акциите си. Разочарован съм от парите за Доверие и от това, че може би няма да има дивидент до края на годината. Все пак трябва да уточня, че аз държа само 1 акция от тези на Чичо и това е Софарма. Коефициентите ми харесват, перспективите също. Намирам тази компания за градивна и вярвам, че с времето ще продължава да строи, да произвежда и т.н. Бих искал да съм в една лодка с такива хора. не ме блазни да изкарам повече пари от някакви мошеници, които превръщат всичко на скраб.
                              Защо няма да има дивидент? Някъде има ли официална информация по случая ?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                                15%, след 5 часа борсова търговия в който има само 12 сделки над хиляда лева и само една над 10К..
                                кои е този Будала да вдигне борсата и да чака някой да му помогне да излезе.....
                                Какво дава чичо ОГИ на този който му купи акциите....
                                Големите акули искат власт за покупките си ,малките искат дивидент и при взимане на решения да бъдат информирани ....
                                При чичото ти ОГИ никой не се застоя ,защото на него му требват донори а не съуправители....
                                Да, тази година съм разочарован от Чичо, но не дотолкова, та да се откажа от акциите си. Разочарован съм от парите за Доверие и от това, че може би няма да има дивидент до края на годината. Все пак трябва да уточня, че аз държа само 1 акция от тези на Чичо и това е Софарма. Коефициентите ми харесват, перспективите също. Намирам тази компания за градивна и вярвам, че с времето ще продължава да строи, да произвежда и т.н. Бих искал да съм в една лодка с такива хора. не ме блазни да изкарам повече пари от някакви мошеници, които превръщат всичко на скраб.
                                Пътека се прави камък по камък!

                                Коментар

                                Working...
                                X