IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
    Ами ти може всичко да си пишеш тук, но ти не си пример за подражание и статистока..Какво от това , че случайно си направил две успешни сделки при ниска ликвидност за малко пари..Разбери, че ти няма и не можеш да откриеш правилата на Борсите..По просто е да ги прочетеш и научиш..Ами то някой , който пък изобщо не търгува на БФБ през последните 1-2години може да каже , че се гордее , че няма изобщо загуби , а другите имат.. Тук говорим за БФБ и развитието и , а не кой случайно субективно е изкарал някакви дребни суми..
    Разбира се, че не съм критерий и пример за подръжание. Разговорът тръгна от там, че аз лично нямам против ниската ликвиност, дори я харесвам. След това се обосновах защо е така. Дадох пример само с 2 сделки, защото са най-ярки, а не защото са единствените.
    Абе нека всеки си кара както си знае, само злоба да няма
    Пътека се прави камък по камък!

    Коментар


    • движения се случват и на борсите с по-голяма ликвидност когато има по голям продавач и малко купувачи или обратното
      тука ликвидноста не е фактор, защото борсата е леко умряла няма толкова заинтересовани страни
      “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

      Коментар


      • Ами ти може всичко да си пишеш тук, но ти не си пример за подражание и статистика..Какво от това , че случайно си направил две успешни сделки при ниска ликвидност за малко пари..Разбери, че ти няма и не можеш да откриеш правилата на Борсите..По просто е да ги прочетеш и научиш..Ами то някой , който пък изобщо не търгува на БФБ през последните 1-2години може да каже , че се гордее , че няма изобщо загуби , а другите имат.. Тук говорим за БФБ и развитието и , а не кой случайно субективно е изкарал някакви дребни суми.. Ти си в ролята на човек , който е пуснал един два пъти тото, спечелил е малка печалба и се хвали, че лесно се печели.. Комичното е да си мислиш, че си открил нещо, което другите не могат да проумеят и разберат..Разбира се всеки има право на фантазии..
        Last edited by Kiro; 07.08.2019, 10:26.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
          15%, то твоите обосновки направо вече са комични..Все едно човек без крака да се радва , че няма и няма да му се налага да бяга и да се мори или клошарите да се хвалят, че добре живеят и в кофите за боклук понякога има много извърлена храна, ами сигурно има.. Не е лошо да почетеш и се позаинтересуваш повече от принципите и работата на големите фондови борси..
          Кире, аз не търгувам активно на големите борси и към този момент въобще не ме интересуват.
          Не мога да разбера примера ти за клошарите и сакатите хора. Просто казвам, че най-добрите покупки и продажби които съм правил през 8-те си години на БФБ съм ги направил благодарение на ниската ликвидност. Ако нея я нямаше, то аз не бих могъл да ги сключа и съответно доходноста ми би била по-ниска. Не казвам, че съм добре сега, казвам, че с по-висока ликвидност бих бил по-зле дори и от сегашното си положение Наистина се чудя кое не можете да повярвате или да разберете. Смятам, че ви е набито нещо в главите и нищо на света /дори фактите и цифрите/ не могат да ви убедят, че има и друга гледна точка. Като цяло да бъде човек предубеден е много лошо качество, особено на борсите.
          Last edited by 15%; 07.08.2019, 10:16.
          Пътека се прави камък по камък!

          Коментар


          • 15%, то твоите обосновки направо вече са комични..Все едно човек без крака да се радва , че няма и няма да му се налага да бяга и да се мори или клошарите да се хвалят, че добре живеят и в кофите за боклук понякога има много извърлена храна, ами сигурно има.. Не е лошо да почетеш и се позаинтересуваш повече от принципите и работата на големите фондови борси..

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
              15%, пишеш глупости. Всеки нормален инвеститор или спекулант предпочита пазар или актив с висока ликвидност.
              Аз си споделям факти относно моят опит с търговията. Дали ще се замислиш върху тях и ще се помъчиш да си разчупиш стереотипите /защото и от най-тъпанарския опит може човек да си извади полезни поуки/ или ще ги приемеш за глупости е твое право.
              Last edited by 15%; 07.08.2019, 09:54.
              Пътека се прави камък по камък!

              Коментар


              • 15%, пишеш глупости. Всеки нормален инвеститор или спекулант предпочита пазар или актив с висока ликвидност.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                  Kво да прайш, от патриотизъм все още държим едни 15% и и на бфбту ( все пак оттук почнахме преди 8 годин), ама и той не е безпределен де...
                  ей по едно време уж нещо щеха да се обединяват с Румунско, Сръбско не знам си що си в нещо като балканска борса, май нещо такова беше викам хм може па и да се опраат, но наще всячески се стараят нищо да не стаа, просто са таланти в тая област, иде им отръки ..... те и американците бъзикат борсата ама поне лъжат цел свет и дават възможност да откачиш некоя стотинка, докато на тва си само донор ....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                    Хайде сега се постави на мястото на някой от изброените големи(и не само на тях),дали биха се пробвали пак на БФБ-то.Та в един момент става така че ти си дебнеш някой да го наведеш ,а то няма кого......никой не иска да играе ,сегашното положение е такова.На мен лично не ми харесва,не ми харесва и този начин на мислене
                    Разбирам идеализма в хората и как все искаме и вълкът да е сит, и агнето цяло, но за съжаление това е невъзможно. Истината е, че не искам на се поставям на мяттото на големите, а те на моето още по-малко. Пак казвам - ние с тях се борим за едно и също и всяка тяхна пречка дава преднина на мен. Грозно, но такъв е животът! Въобще не се притеснявам, че ще стана сред най-големите и видиш ли няма на кого да продам. Пожелавам си го, но това е невъзможно, но ако някой ден все пак ттане стане, ще му мисля. Ако искат на се връщат, нари все някой ще ги държи тези акции, няма всичките в мен да дойдат
                    Пътека се прави камък по камък!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                      мале Кастро брат, аз тука няям никва работа ама за опциите викаш, че са за малък портфейл, а се занимааш с некви стотинкажийски акции Софарми и Чичовци дет диктували цени, тва акъла не мое ми го побере чесно ти каам ..... продай им всичкото "ценни книжа" на безценица, цъкни два пъти на NYSE и си ги избил за 5 години напред со се лихвите докат долара още важи за световен резерв ....
                      Kво да прайш, от патриотизъм все още държим едни 15% и и на бфбту ( все пак оттук почнахме преди 8 годин), ама и той не е безпределен де...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                        Ще чака като е тарикат и 3 пъти по толкова ако се наложи за следващата промоция от чичото...in uncle we trust


                        Tе може би не, може би да, ама я малко се позамисли - при добър ликвиден пазар със всичките му салтанати (вкл. и къси) - ще може ли чичито ти да диктува когато и накъдето си иска посоката на акцията или цената ще е много по пазарна ?
                        Мислиш ли че такъв пазар ще позволи за дълго време акцията да се търгува двойно по скъпо примерно от регионалния пиър кърка и дали няма да имаш по честичко възможност да си я купиш не на 2.2лв, а на 1.6лв, та дори и по ниско ?

                        https://www.marketscreener.com/KRKA-...67/financials/
                        мале Кастро брат, аз тука няям никва работа ама за опциите викаш, че са за малък портфейл, а се занимааш с некви стотинкажийски акции Софарми и Чичовци дет диктували цени, тва акъла не мое ми го побере чесно ти каам ..... продай им всичкото "ценни книжа" на безценица, цъкни два пъти на NYSE и си ги избил за 5 години напред со се лихвите докат долара още важи за световен резерв ....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                          Ще чака като е тарикат и 3 пъти по толкова ако се наложи за следващата промоция от чичото...in uncle we trust




                          Tе може би не, може би да, ама я малко се позамисли - при добър ликвиден пазар със всичките му салтанати (вкл. и къси) - ще може ли чичито ти да диктува когато и накъдето си иска посоката на акцията или цената ще е много по пазарна ?
                          Мислиш ли че такъв пазар ще позволи за дълго време акцията да се търгува двойно по скъпо примерно от регионалния пиър кърка и дали няма да имаш по честичко възможност да си я купиш не на 2.2лв, а на 1.6лв, та дори и по ниско ?

                          https://www.marketscreener.com/KRKA-...67/financials/
                          Не мисля, че Чичо диктува цената на Софарма, колкото и да ви изглежда смешно това. Има друг огромен участник, който го прави. Отделно Чичо продаваше акции над 4,60, тоест е много далеч от идеята да балонизира. Това са фактите. Не мисля също и че пиърите на Софарм са 2 пъти над тези на негови конкуренти от региона.
                          Пътека се прави камък по камък!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                            Съгласен ли си, че в живота спънките за един са предимство за друг? Ако да, то всяка спънка на конкурентите ми е мое предимство. Например при огромна ликвидност, няма да се стига дотам например Пъпката или Грамърси да продават на 2 лева Софарма. Артио при Хима дали би продавал на 60 ст? И т.н. и т.н. Та, в такъв случай аз кък бих си купил? Как бих продал нещо високо ако купувачат може да си осигури бройките по-евтино? Всяка една моя много пебеливша сделка се дължи на това, че много по-голям от мен не може да влезне или излезне нормално поради ниската ликвидност.
                            Замисли се преди да обиждаш
                            Хайде сега се постави на мястото на някой от изброените големи(и не само на тях),дали биха се пробвали пак на БФБ-то.Та в един момент става така че ти си дебнеш някой да го наведеш ,а то няма кого......никой не иска да играе ,сегашното положение е такова.На мен лично не ми харесва,не ми харесва и този начин на мислене
                            Last edited by спекуланта; 06.08.2019, 23:28.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                              Ей , че си хитър..Как не са се сетили и другите да прилагат твоята тактика и на 5-6 години да купуват и улучват само печеливши акции..
                              Ще чака като е тарикат и 3 пъти по толкова ако се наложи за следващата промоция от чичото...in uncle we trust


                              Например при огромна ликвидност, няма да се стига дотам например Пъпката или Грамърси да продават на 2 лева Софарма.
                              Tе може би не, може би да, ама я малко се позамисли - при добър ликвиден пазар със всичките му салтанати (вкл. и къси) - ще може ли чичито ти да диктува когато и накъдето си иска посоката на акцията или цената ще е много по пазарна ?
                              Мислиш ли че такъв пазар ще позволи за дълго време акцията да се търгува двойно по скъпо примерно от регионалния пиър кърка и дали няма да имаш по честичко възможност да си я купиш не на 2.2лв, а на 1.6лв, та дори и по ниско ?

                              https://www.marketscreener.com/KRKA-...67/financials/

                              Коментар


                              • Ей , че си хитър..Как не са се сетили и другите да прилагат твоята тактика и на 5-6 години да купуват и улучват само печеливши акции..

                                Коментар

                                Working...
                                X