IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

    От друга страна, изцепването с дългосрочни прогнози е много характерно за аматьори и новобранци. Дори най-големите и известни финансови акули и спекуланти като Сорос, Уорън Бъфет, Рей Далио не могат да предвидят накъде ще отиде пазара след месец, а тия от експат тръгнали правят дългосрочни предсказания за цяла година напред, все едно са врачки със свръх-естествени способности. Аматьори отвсякъде.
    като изявен аматьор и новобранец ще дам и аз моята прогноза без никой да ме е питал

    Никиту прогнозира в следващите 6-12 месеца Софикс да стигне 715 пункта (до 3-и септември)

    моята прогноза е след средата на ноември БФБ да започне да се повишава и през следващите 13 месеца (до края на 2020 г.) Софикс да е стигнал до 820 пункта

    надявам се да погледнете на аматьорщината ми от високата кула в която сте се разположили с необходимата доза благородство и високомерие като не ми обръщате внимание...
    fuск the bеаr - give me the bееr

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение
      при криза, всеки се спасява поединично ....

      тъй като темата е за оптимизма - ето какво мисля аз за следващата ракета на БФБ - Момина Крепост !!!

      знам как звучи на фона, но съм уверен, че братя Гарови ще направят от една изоставена мома, прекрасна и желана девойка !!!

      https://forum.investor.bg/forum/%D0%...0%B4-5mr-momkr

      https://www.investor.bg/companies/MOMKR/view/
      заредил си и биеш тъпана на мегдана ....... няма лошо...
      fuск the bеаr - give me the bееr

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
        "Монбат" и "Албена" се връщат в SOFIX


        Махат "М+С хидравлик" и "Стара планина Холд", а "слагат" едно дружество от рестораньорския бизнес и едно от туристическия. Струва ми се, че е необходимо да се въведат и други критерии, иначе се нарушава равновесието.
        този път удариха Маджо и Велев ....... но след 6 месеца ще има реванш...
        fuск the bеаr - give me the bееr

        Коментар


        • "Монбат" и "Албена" се връщат в SOFIX


          Махат "М+С хидравлик" и "Стара планина Холд", а "слагат" едно дружество от рестораньорския бизнес и едно от туристическия. Струва ми се, че е необходимо да се въведат и други критерии, иначе се нарушава равновесието.

          Коментар


          • при криза, всеки се спасява поединично ....

            тъй като темата е за оптимизма - ето какво мисля аз за следващата ракета на БФБ - Момина Крепост !!!

            знам как звучи на фона, но съм уверен, че братя Гарови ще направят от една изоставена мома, прекрасна и желана девойка !!!

            https://forum.investor.bg/forum/%D0%...0%B4-5mr-momkr

            https://www.investor.bg/companies/MOMKR/view/

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
              Ами какво да кажат..Вижте пичове..досега Ви лъгахме за голяма доходност и мисия Лондон, ама теглете си парите защото все сте на загуба.. Като са започнали с лъжите та докрай..С тези крадливи комунисти ръста ще го гледаме през крив макарон..
              Кой крив, кой прав не знам, обаче Тиквата, Цецко, Цацара + приятелчетата им от дпс и бсп, успяха да създадат международна репутация на България като крадлива, корумпирана, ниско-технологична, далавераджийска държава, управлявана от мафията, в която властва беззаконие, и където дори и да развиеш печеливш бизнес, местните партийни феодали могат във всеки един момент да ти го гепят безнаказано. Това естествено отблъсква всякакви инвеститори(местни и чужди) да си влагат парите в България. Както се вижда дори положителни отчети и печалби вече нямат никакво значение, заради силно негативната репутация на страната. Доверието на инвеститорите спрямо България и български финансови активи е изключително ниско.

              От друга страна, изцепването с дългосрочни прогнози е много характерно за аматьори и новобранци. Дори най-големите и известни финансови акули и спекуланти като Сорос, Уорън Бъфет, Рей Далио не могат да предвидят накъде ще отиде пазара след месец, а тия от експат тръгнали правят дългосрочни предсказания за цяла година напред, все едно са врачки със свръх-естествени способности. Аматьори отвсякъде.
              Last edited by Frosty; 11.09.2019, 13:19.
              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

              Коментар


              • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                Промяната на цените за 1 година спрямо печалбите през 2019 и 2018. Печалбите са значително по добри а цените са надолу
                Извода: Компаниите си работят и се справят много добре, но като няма желаещи да търгуват, оборотите, а от там и цените падат. А защо желаещите да търгуват намаляват - всеки си има отговор за себе си.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                  Експат са публикували нов доклад! Очакват 25% ръст на Софикс в рамките на 6-12 месеца!


                  ΞДоклад за българския пазар на акции, септември 2019 г.Ξ
                  https://www.expat.bg/bg/funds/ExpatBulgariaSOFIX

                  Тихомир Каунджиев, портфейлен мениджър, "Карол Капитал Мениджмънт", Николай Василев, управляващ партньор на "Експат Капитал", Бизнес старт, 11.09.2019

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                    От известно време не бях чел форума. Все пак е лято и има къде къде по-добри занимания. Гледам, че има пълно единодушие. Рядко се е срещало през последните години. Всички са песимисти. Негативизма да не кажа хейта е повсеместен. Станал е меко казано доминираща позиция, но някак си ялово. Вече шест месеца пазара не ще да пада и това е. Във форума се пускат само негативни новини. Нищо хубаво не се забелязва, но пазара сякаш тотално игнорира хейта. Типична пазарна психология на дъно. Преди време с един приятел завършил философия си говорихме, че в обществото доминиращата теория е без значение. Важна е нововъзникващата. Тази, която е контракултурата. В процеса, когато става доминираща тя променя обществото. Стане ли догма тя загубва каквото и да е влияние. Това му беше отговора на моите оплаквания от чалгата. Било страхотно, че станала основно културно движение. От тук нататък тя няма да оказва никакво влияние. Та така и с чалгата във форума. От тук нататък няма да оказва никакво влияние. Лека. Да се надяваме скоро да има и интересни борсови сесии.
                    Забелязвам като че сантимента на бфб ти е слабост и периодично го анализираш с цел насока за някаква посока на пазара.
                    По спомен преди година и кусур говореше за екстремен негативизъм у форума, май към началото на годината за време за алчност, сега това...
                    Аз не мисля така. Принципно си прав за сантимента като контраиндикатор, ала това важи за ония големите пазари по на запад. Тук дори по скоро мисля че може да му се вярва. Всеки случай той за мен на бфб е почти без значение, по важен е кеш флоу за посоката

                    Последното изречение споделям, нали надеждата умирала последна...

                    Коментар


                    • Ами какво да кажат..Вижте пичове..досега Ви лъгахме за голяма доходност и мисия Лондон, ама теглете си парите защото все сте на загуба.. Като са започнали с лъжите та докрай..С тези крадливи комунисти ръста ще го гледаме през крив маларон.. Така, че Фрости е прав..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                        Очакват 25% ръст на Софикс в рамките на 6-12 месеца!
                        [/url]

                        Yeah, right... keep dreaming buddy.

                        https://external-preview.redd.it/-8V...da1f8f35498d74

                        А очакват ли Бойко, Цецо тъпака и крадливата им корумпирана партия герп да бъдат натикани в затвора в рамките на 6-12 месеца?
                        ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                          Експат са публикували нов доклад! Очакват 25% ръст на Софикс в рамките на 6-12 месеца!


                          ΞДоклад за българския пазар на акции, септември 2019 г.Ξ
                          https://www.expat.bg/bg/funds/ExpatBulgariaSOFIX

                          Те и за мисия лондон имаха големи очаквания
                          Няма кой да си набие парите в тази измислица БФБ ,по скоро е време за продажби

                          Коментар


                          • Експат са публикували нов доклад! Очакват 25% ръст на Софикс в рамките на 6-12 месеца!


                            ΞДоклад за българския пазар на акции, септември 2019 г.Ξ
                            https://www.expat.bg/bg/funds/ExpatBulgariaSOFIX


                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                              Company Change price 1 year Q2 profit 2019 mln Q2 profit 2018 mln
                              Sopharma AD-Sofia -17.98% 22 647 20 739
                              Gradus AD-Stara Zagora -0.43% 15 698 12 929
                              Chimimport AD-Sofia -18.14% 56 237 53 503
                              Eurohold Bulgaria AD-Sofia +18.17% 4 004 4 079
                              CB First Investment Bank AD-Sofia -19.12% 98 320 49 671
                              Monbat AD-Sofia -10.66% 6 421 891
                              Holding Varna AD-Varna +6.92% 6 796 618
                              CB Central Cooperative Bank AD-Sofia -9.27% 23 632 14 501
                              Albena AD-Albena -16.84%
                              Advance Terrafund REIT-Sofia -3.72% 2 575 2 005
                              Industrial Holding Bulgaria PLC-Sofia +5.21% 4 879 8 025
                              Bulgarian Real Estate Fund REIT-Sofia +7.64% 2 256 1 884
                              Doverie United Holding PLC-Sofia +107.50% 4 904 -2 021
                              Sirma Group Holding JSC-Sofia -20.70% 3 655 1 356
                              Elana Agrocredit AD-Sofia +1.38% 1 583 1 310
                              Промяната на цените за 1 година спрямо печалбите през 2019 и 2018. Печалбите са значително по добри а цените са надолу

                              Коментар


                              • Company Change price 1 year Q2 profit 2019 mln Q2 profit 2018 mln
                                Sopharma AD-Sofia -17.98% 22 647 20 739
                                Gradus AD-Stara Zagora -0.43% 15 698 12 929
                                Chimimport AD-Sofia -18.14% 56 237 53 503
                                Eurohold Bulgaria AD-Sofia +18.17% 4 004 4 079
                                CB First Investment Bank AD-Sofia -19.12% 98 320 49 671
                                Monbat AD-Sofia -10.66% 6 421 891
                                Holding Varna AD-Varna +6.92% 6 796 618
                                CB Central Cooperative Bank AD-Sofia -9.27% 23 632 14 501
                                Albena AD-Albena -16.84%
                                Advance Terrafund REIT-Sofia -3.72% 2 575 2 005
                                Industrial Holding Bulgaria PLC-Sofia +5.21% 4 879 8 025
                                Bulgarian Real Estate Fund REIT-Sofia +7.64% 2 256 1 884
                                Doverie United Holding PLC-Sofia +107.50% 4 904 -2 021
                                Sirma Group Holding JSC-Sofia -20.70% 3 655 1 356
                                Elana Agrocredit AD-Sofia +1.38% 1 583 1 310

                                Коментар

                                Working...
                                X