IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ха честито! https://www.bloombergtv.bg/bulgaria/...irektor-na-bfb

    Коментар


    • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

      Така вече 2 години клатят оптимистите подлъжат ги малко и почват анализи и графики
      Един пресен пример как бързо натовариха Фолки
      Артии бол пари нема
      Да нямаш впредвид Полки ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mechka uteshitelka Разгледай мнение

        Без общи лафове, моля.
        От повече съм от 10г., но това няма никакво значение за бъдещия успех
        Кажи конкретно кой мажо си надува артиите понастоящем, ако знаеш разбира се.
        Искам да вложа кинти при такъв
        Виж обемите купува продава примерно Хим Фармата Ски банката
        Дори при кабела вече има колебания
        Last edited by lobos; 16.09.2019, 20:55.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

          Е все едно си от 10 години на БФБ
          Без общи лафове, моля.
          От повече съм от 10г., но това няма никакво значение за бъдещия успех
          Кажи конкретно кой мажо си надува артиите понастоящем, ако знаеш разбира се.
          Искам да вложа кинти при такъв
          Я всегда буду твоим поводом напиться.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mechka uteshitelka Разгледай мнение

            Е кой мажо надува, че не се усеща никак
            Е все едно си от 10 години на БФБ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

              Не тук всичко е просто мажо надува и раздава след това ясно му е ,че криза ще дойде въпрос на месеци или година и пак си вземи всичко без пари
              Винаги има закъсали
              Е кой мажо надува, че не се усеща никак
              Я всегда буду твоим поводом напиться.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mechka uteshitelka Разгледай мнение

                Хаха, хартиите са много наистина. Но и кинтитите са много, просто не ги вадят за артии, Може би очакват по-изгоден курс
                Не тук всичко е просто мажо надува и раздава след това ясно му е ,че криза ще дойде въпрос на месеци или година и пак си вземи всичко без пари
                Винаги има закъсали

                Коментар


                • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                  Така вече 2 години клатят оптимистите подлъжат ги малко и почват анализи и графики
                  Един пресен пример как бързо натовариха Фолки
                  Артии бол пари нема
                  Хаха, хартиите са много наистина. Но и кинтитите са много, просто не ги вадят за артии, Може би очакват по-изгоден курс
                  Я всегда буду твоим поводом напиться.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mechka uteshitelka Разгледай мнение

                    Две години са, защото като врели и кипели и третърпели краша от 2008 ...си мислехме, и очаквахме, че Старият Дау, който се подпира на бастуна, всеки момент ще се прекатури. Тоест ние го чакаме от две години, а Он се крепи и все още контолира вестибуларния апарат, но ако се строполи от първото препятсвие и мине на изкуствено дишане - е те тогава ще слушаме музиката без латерните за Ъп-Ъп.Мани бегай и дано не се случва.
                    А това -ббб и ааа - това са празни приказки в момента
                    Така вече 2 години клатят оптимистите подлъжат ги малко и почват анализи и графики
                    Един пресен пример как бързо натовариха Фолки
                    Артии бол пари нема

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                      .... Вече две години сме надолу и около 11 месеца сме в рейндж 560-600 , идва време да се смени музиката и това ще стане колкото и да не ти се вярва в момента. Стрес тестовете пак казвам показаха стабилна банкова система с изключение на основно една банка която вече позапълни дупката.

                      Рейтингът ни и в момента е на добро ниво investment grade BBB и е точно под А, и влизане в ERM2 ще ни бутне в първа лига.
                      Две години са, защото като врели и кипели и третърпели краша от 2008 ...си мислехме, и очаквахме, че Старият Дау, който се подпира на бастуна, всеки момент ще се прекатури. Тоест ние го чакаме от две години, а Он се крепи и все още контолира вестибуларния апарат, но ако се строполи от първото препятсвие и мине на изкуствено дишане - е те тогава ще слушаме музиката без латерните за Ъп-Ъп.Мани бегай и дано не се случва.
                      А това -ббб и ааа - това са празни приказки в момента
                      Я всегда буду твоим поводом напиться.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                        Това, не че трябва, ами е така при падащ пазар. Ако почне да се качва мисля, че "трябва" да е обратното - затова, че е тънък ще има добавък (не знам как е обратното на дискаунт)
                        Disagio/Agio, Discount/Premium
                        Кеф ти италиански, кеф ти английски
                        Само на български не го знам

                        Иначе по принцип си прав.
                        После пък взех да се замислям и си зададох въпрос относно еластичност в двете посоки?
                        После пък взех да с е замислям за някои особености на нашия пазар, който дори да бъде официално обявен за растящ, ако почнат да ликвидират по-големи пакети само в няколко позиции и току-виж го обявили за обратен.
                        Въобще трудно е да се говори със стандартни дефиниции и понятия.
                        Особености на националната стопанска система.
                        Особености на двойката законодателство/правоприлагане.
                        Особености на социалната среда и манталитета.
                        Особености на емитента.
                        Мажоритари и миноритари и особености в поведението.
                        Уморих се от особености ...

                        Колчем опитам да позвам някоя дума и се залавям в готовност да се противопоставя сам на себе си
                        Ние дребните не сме стока, ама някак сме склонни да изтърпяваме нашите кривици в по-голяма степен.
                        Виж, уродливите действия на мажоритарите вече са ми абсолютно омразни и нетърпими.
                        Ето ти илюстрация: за каква премия да говорим при растеж, като същевременно съобразим фактора мажорита??




                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          Сохо, дано си прав, но нещо не ми се вярва, все пак искрено искам да си прав. на този пазар съм от самото начало (е, тогава си играех с дядо ми, щото бях юноша бледен, но помня акциите на Хранков, Лекс и т.н.) и досега не съм видял мажоритар, дето да мисли за миноритарите. Е, да, има някои, които подпират цената, но не от мисъл за миноритарите, а защото имат някое репо или нещо друго (например заем, при който е договорено цената на акциите да не пада под определена сума и т.н.). Помним ги тези неща, не сме вчерашни все пак.

                          Отново да кажа, че не обвинявам никого, напротив, може би ние, дъртите пушки, сме прекалено мнителни, но и вие (ако съдя правилно от ника ти) сте деца на вечния ръст и не сте виждали как флагман като ОЦК слиза от 130 кинта на 0, Патките от 48 000 (да, правилно четеп 48К за една акция) на 0, Крема от 40 кинта на 0, Химка (даже министър, цял министър като Трайчо имаше акции в него) - пак 0, дървените храни падна с 90% - 90% брат, много надолу е това. Сега гледам колегите в Билборд - погледни темата, препоръчвам ти я - искат да правят революция и да сменят мажо, но нанай си феродо (на майчин език), а имам доста познати с хиляди акции там, купени на 4,50, ако не ме лъже паметта, а сега е 25 стинки - перспективен отрасъл, печатят яко всичко, а и реклама има бол, ама кинти в тая артия - нъцки!

                          За стрес тестовете си далееееееече от истината, те показаха едно - за 3 години, 3 години на яко печалби, фантастични печалби дори бих казал, като на една от банките дори и подариха друга с изкуствено надут капитал, само и само да влезе в капиталовата адекватност, и нещата не са мръднали и на йота. Тези, дето са си ок, са си ок, тези, дето са зле, са си зле. Толкоз. Яд ме е за ЦКБ, щото наистина са читави, на фона на плявата, но пазар. баце, не ги оценява.

                          А за рейтинга - знаеш ли колко е на Ботсвана (това е една държава в Африка, ама от оная, черната Африка) - цъфнали и вързали са. Рейтингът не е всичко, не е панацея - мъжко дупе веднъж се лъже (вярно, че на запад са малко джендъри де), а немалко пропищяха от родните мажовци. За д аискаш да влязат кинти тук, трябва алчността от изгодната сделка да надделее над страха от излъганото мъжко дупе, т.е. да има як дисконт на сегшаните нива. Но дисконт няма, дори много се търгуват с ебати премията (това е за ПетьоБ, обратното на дисконт е премия) - лично мнение, разбира се.

                          Та дано си прав, много се моля да си прав, обаче засега не виждам как може да се окажеп прав. Апропо, имам даже и бас, че няма да ни поканят в ЕРМ до 20.10 с chimney, пък да видим кой ще познае. Не е препоръкЪ, ъф корс
                          Така е Груев има изчезнали компании и такива с много голям спад но тези които са останали са минали през голяма криза и са със стабилни финанси. Тук говоря за компаниите от БГ 40. Вече две години сме надолу и около 11 месеца сме в рейндж 560-600 , идва време да се смени музиката и това ще стане колкото и да не ти се вярва в момента. Стрес тестовете пак казвам показаха стабилна банкова система с изключение на основно една банка която вече позапълни дупката.

                          Рейтингът ни и в момента е на добро ниво investment grade BBB и е точно под А, и влизане в ERM2 ще ни бутне в първа лига.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                            Това, не че трябва, ами е така при падащ пазар. Ако почне да се качва мисля, че "трябва" да е обратното - затова, че е тънък ще има добавък (не знам как е обратното на дискаунт)
                            Здравей. Казва се ПРЕМИЯ от гледна точка на продавача.
                            Ама не е сигурно като купуваме дали е с Дискаунт или Премия.
                            Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                              Апропо, имам даже и бас, че няма да ни поканят в ЕРМ до 20.10 с chimney, пък да видим кой ще познае. Не е препоръкЪ
                              Аз пък се хващам на бас на 1 вафла, че Бочко банкянски и апартаментчиците от крадливата му корумпирана партия герп няма да ги "поканят" в ЕРМ нито до 20.10-ти, нито до 20.10.2022-ра.
                              Last edited by Frosty; 16.09.2019, 13:04.
                              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                Сохо, дано си прав, но нещо не ми се вярва, все пак искрено искам да си прав. на този пазар съм от самото начало (е, тогава си играех с дядо ми, щото бях юноша бледен, но помня акциите на Хранков, Лекс и т.н.) и досега не съм видял мажоритар, дето да мисли за миноритарите. Е, да, има някои, които подпират цената, но не от мисъл за миноритарите, а защото имат някое репо или нещо друго (например заем, при който е договорено цената на акциите да не пада под определена сума и т.н.). Помним ги тези неща, не сме вчерашни все пак.

                                Отново да кажа, че не обвинявам никого, напротив, може би ние, дъртите пушки, сме прекалено мнителни, но и вие (ако съдя правилно от ника ти) сте деца на вечния ръст и не сте виждали как флагман като ОЦК слиза от 130 кинта на 0, Патките от 48 000 (да, правилно четеп 48К за една акция) на 0, Крема от 40 кинта на 0, Химка (даже министър, цял министър като Трайчо имаше акции в него) - пак 0, дървените храни падна с 90% - 90% брат, много надолу е това. Сега гледам колегите в Билборд - погледни темата, препоръчвам ти я - искат да правят революция и да сменят мажо, но нанай си феродо (на майчин език), а имам доста познати с хиляди акции там, купени на 4,50, ако не ме лъже паметта, а сега е 25 стинки - перспективен отрасъл, печатят яко всичко, а и реклама има бол, ама кинти в тая артия - нъцки!

                                За стрес тестовете си далееееееече от истината, те показаха едно - за 3 години, 3 години на яко печалби, фантастични печалби дори бих казал, като на една от банките дори и подариха друга с изкуствено надут капитал, само и само да влезе в капиталовата адекватност, и нещата не са мръднали и на йота. Тези, дето са си ок, са си ок, тези, дето са зле, са си зле. Толкоз. Яд ме е за ЦКБ, щото наистина са читави, на фона на плявата, но пазар. баце, не ги оценява.

                                А за рейтинга - знаеш ли колко е на Ботсвана (това е една държава в Африка, ама от оная, черната Африка) - цъфнали и вързали са. Рейтингът не е всичко, не е панацея - мъжко дупе веднъж се лъже (вярно, че на запад са малко джендъри де), а немалко пропищяха от родните мажовци. За д аискаш да влязат кинти тук, трябва алчността от изгодната сделка да надделее над страха от излъганото мъжко дупе, т.е. да има як дисконт на сегшаните нива. Но дисконт няма, дори много се търгуват с ебати премията (това е за ПетьоБ, обратното на дисконт е премия) - лично мнение, разбира се.

                                Та дано си прав, много се моля да си прав, обаче засега не виждам как може да се окажеп прав. Апропо, имам даже и бас, че няма да ни поканят в ЕРМ до 20.10 с chimney, пък да видим кой ще познае. Не е препоръкЪ, ъф корс
                                Съгласен съм с теб, тъй като мнението ми за сегашния хал на борсата е сходно. Преживях голямото срутване от 2008, макар че не съм толкова дълго тук, колкото ти. Това, което си дал за пример със зануляването на акциите на някои от големите компании преди време, е показателно за мажоритарите. Тук fair play няма.
                                Съгласен съм за ЦКБ. Но защо да не стане първата публична банка, която започне да дава дивидент, макар и малък. Да даде пример, да покаже, че не като другите. Знам, ще кажете - ама тя мама дава. Но е добре банката да започне, което може да се превърне в знак за промяна на отношението към нея и към борсата като цяло. Не съм наивен - това са невъзможни неща. Да чакаш дивидент тук е като да чакаш от умрял писмо.

                                Коментар

                                Working...
                                X