IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
    Уважаеми, аз когато съм правил първите си фирми ти сигурно си бил много малък- млад..И то работещи и успешни фирми..Ами ти попитай колко пък фирми висят без дейност, защото собствениците им нямат време и пари да ги закрият Може ли да те попитам и аз- ти колко фирми си открил и закрил..Ама твои фирми , а не на шефовете ти или клиенти..
    Веднага ти казвам имаме семейни фирми, няма да парадирам с бройки. Щом си запознат защо тогава пускаш тая статия? Реалната ситуация е че на всяка закрита се откриват нови стотици фирми. Голямо закриване на фирми ще има когато дойде голяма криза а кога ще дойде тази криза при отрицателни лихви и яко печатане на пари не ми е ясно. Почнат ли да вдигат лихвите и то с няколко процента ще е време да се притесняваме. В момента има много милярди които търсят всячески да бият инфлацията и много скоро и на БФБ ще си проличи.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
      Не мога да ви разбера с това обсебване от личността на премиера. Нито този евентуален успех би лично и само негов, нито всеки провал е лично и само негов. VW в случай, че се случи, ще е успех на цялата държава, институции и администрация. Винаги съм изпитвал презрение към култа и омразата към личността. Еднакво смешно ми е някой да се буди сутрин и да твърди как всичко лошо което му се случва е заради някой си и друг дето твърди, че всичко хубаво е заради някой си. Дълбоко нелепо.
      Когато си прав, прав си и нямам какво да кажа, обаче, има няколко големи обаче-та:

      1. България, колкото и да ми е неприятно да го кажа, не е нормална държава - не е нормална държава още от преди герП да съществува, не е нормална държава и по време на тяхното 10-годишно управление, защото те не наптавиха нищо по въпроса! Всъщност герП управляват държавата вече 1/3 от времето на целия Преход към демокрация (мисля, че това е най-дълго управлявалата партия като основна политическа сила за периода) - странно, 30 години, а ние все още сме в преход, дали герП имат вина за това.

      2. герП, това е БХ и БХ това е герП - мисля, че няма човек, който да го оспори, то и самият БХ си го казва и напомня ежеминутно - Разпоредил съм се на Горанов, Завод ви направих, Ще кажа на министъра, Да се направи и т.н. герП е дикататорска партия от най-елементарен тип, поради което всичко, което се случва или не се случва в държавата ни е пряко следвствие на волята на БХ, независимо дали това ви харесва, или не!

      3. Трето и последно, че работа ме гони - още Платон (ако не ме лъже паметта) е определил, че демокрацията е лоша форма на управление, защото много лесно се изражда, тъй като реално е власт на бедните и слабите. Той определя тиранията, но на просветен и мъдър монарх, като по-добра форма на управление. И в действителност, макар и уж демократични държави, в някои от най-големите държави властта е еднолична - САЩ, Китай, Русия, че дори и Франция. Разбира се, има и обратните примери. Мисълта ми е, че БХ се вре навсякъде между шамарите и обира лаврите, следователно следва да обира и шамарите, затова е и тази фиксация към личността му, най-малкото защото е подхранвана ежедневно от него и огромното му его.

      П.С. И предполагам, че всеки е водил разговори с друга фирма на ниво шматки (експертчета и шефчета на отделчета) - поредици от безплодни и безсмислени срещи, в които не се решава нищо. Събират се големите меринджеи или собственици, хапнат, пийнат и решават за 5 минути това, което шматките са се мотали и не са решили за цяла година. толкоз по въпроса с БХ и неговото обожествяване - зат тази цел си има цяла медийна машина у нас, която не пропуска да ни го напомни ежедневно!
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Уважаеми, аз когато съм правил първите си фирми ти сигурно си бил много малък- млад..И то работещи и успешни фирми..Ами ти попитай колко пък фирми висят без дейност, защото собствениците им нямат време и пари да ги закрият Може ли да те попитам и аз- ти колко фирми си открил и закрил..Ама твои фирми , а не на шефовете ти или клиенти..

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
          Всеки ден фалира по една българска компания. След пет поредни години на спад фалитите в България отново започват да нарастват. Ако през 2017 г. броят на обявените в несъстоятелност от съда компании е бил 311, то през 2018 г. те са вече 360, което означава по един фалит на ден. Това показва традиционното проучване на компанията за управление на риска Coface за състоянието на несъстоятелността в страните от Централна и Източна Европа. Констатацията е в силно противоречие с изказване на министъра на икономиката Емил Караниколов от преди ден. В интервю за "24 часа" той уверено твърди, че напоследък няма затворило предприятие у нас.

          С 16% ръст България е втора по увеличение на фалитите сред страните от Централна и Източна Европа (ЦИЕ) за 2018 г. Пред нас е единствено Хърватия с цели 42% ръст, дължащ се основно на краха на гиганта в хранителната индустрия и търговията на дребно Agrokor. Още две държави в ЦИЕ отчитат ръст на несъстоятелността - Полша с 10.2% и Сърбия с 5%.

          Като основни причини за финансовите затруднения на предприятията в България от Coface посочват високата задлъжнялост в комбинация с увеличените разходи за труд и липсата на работна ръка. "В региона все още се наблюдава сериозно увеличение на заплатите на служителите, което не се отразява от съответния растеж на производителността", коментира Йожен Аническо, ръководител на Coface за България и Румъния. На следващо място причини за проблемите на фирмите са стагнацията на отделни пазари и лошият мениджмънт.

          Негативна тенденция на ръст на несъстоятелността у нас се отчита и през тази година. До момента 208 фирми в страната са обявили неплатежоспособност, а 255 са влезли в процедура по фалит. Делът им е нараснал с над 20% в сравнение с миналата година.

          Още от статията на Сега
          Кире, всеки ден се откриват стотици да не кажа хиляди нови фирми - всеки ден! Питай някой адвокат по търговско да ти обясни. Ти създавал ли си фирма някога?

          Коментар


          • Всеки ден фалира по една българска компания. След пет поредни години на спад фалитите в България отново започват да нарастват. Ако през 2017 г. броят на обявените в несъстоятелност от съда компании е бил 311, то през 2018 г. те са вече 360, което означава по един фалит на ден. Това показва традиционното проучване на компанията за управление на риска Coface за състоянието на несъстоятелността в страните от Централна и Източна Европа. Констатацията е в силно противоречие с изказване на министъра на икономиката Емил Караниколов от преди ден. В интервю за "24 часа" той уверено твърди, че напоследък няма затворило предприятие у нас.

            С 16% ръст България е втора по увеличение на фалитите сред страните от Централна и Източна Европа (ЦИЕ) за 2018 г. Пред нас е единствено Хърватия с цели 42% ръст, дължащ се основно на краха на гиганта в хранителната индустрия и търговията на дребно Agrokor. Още две държави в ЦИЕ отчитат ръст на несъстоятелността - Полша с 10.2% и Сърбия с 5%.

            Като основни причини за финансовите затруднения на предприятията в България от Coface посочват високата задлъжнялост в комбинация с увеличените разходи за труд и липсата на работна ръка. "В региона все още се наблюдава сериозно увеличение на заплатите на служителите, което не се отразява от съответния растеж на производителността", коментира Йожен Аническо, ръководител на Coface за България и Румъния. На следващо място причини за проблемите на фирмите са стагнацията на отделни пазари и лошият мениджмънт.

            Негативна тенденция на ръст на несъстоятелността у нас се отчита и през тази година. До момента 208 фирми в страната са обявили неплатежоспособност, а 255 са влезли в процедура по фалит. Делът им е нараснал с над 20% в сравнение с миналата година.

            Още от статията на Сега

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
              А бе хора, вие съвсем изтрещяхте. И за дадените като примери изнасилвания и смърт на дете пак ли ББ е причината. Вие този човек за Бог го имате явно. Не само dddd се дразни от това вторачване единствено и само в ББ.
              Темата е доста по-глобална от ББ и не съм го споменал нито веднъж! Става въпрос, че 90% от събитията от нашия живот не са подвластни на нас самите, а на други хора! Моето мнение е, че тези хора могат да бъдат обвинявани за съдбите ни, това е! Нито говоря за ББ, нито за ЦЦ с неговия Еврохолд да кажем
              Пътека се прави камък по камък!

              Коментар


              • А бе хора, вие съвсем изтрещяхте. И за дадените като примери изнасилвания и смърт на дете пак ли ББ е причината. Вие този човек за Бог го имате явно. Не само dddd се дразни от това вторачване единствено и само в ББ. Доброто е негово дело, лошото е пак заради него. Това явно е следствие от 10 години, в които той дава пари за пенсии, той строи пътищата, той, той той ...
                Стискам палци някак да се получи работата с VW, което би било огромен успех за ББ и за цяла България.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                  Не мога да ви разбера с това обсебване от личността на премиера. Нито този евентуален успех би лично и само негов, нито всеки провал е лично и само негов. VW в случай, че се случи, ще е успех на цялата държава, институции и администрация. Винаги съм изпитвал презрение към култа и омразата към личността. Еднакво смешно ми е някой да се буди сутрин и да твърди как всичко лошо което му се случва е заради някой си и друг дето твърди, че всичко хубаво е заради някой си. Дълбоко нелепо.
                  Не е нелепо по скоро наподобява. на религиозна вяря в силата или слабоста на лидера или автократа. Нищо ново под слънцето.
                  Last edited by Todor Sabev; 01.10.2019, 21:54.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    Ха дано, би било перфектно - все още не съм отписал тази инвестиция, и ако стане, лично ще напиша хвалебствие за свети БХ, защото това ще е негово дело - нека си казваме нещата с истинските им имена. Ама не ми се вярва да ми се наложи да го правя. И все пак, дано стане!
                    Не мога да ви разбера с това обсебване от личността на премиера. Нито този евентуален успех би лично и само негов, нито всеки провал е лично и само негов. VW в случай, че се случи, ще е успех на цялата държава, институции и администрация. Винаги съм изпитвал презрение към култа и омразата към личността. Еднакво смешно ми е някой да се буди сутрин и да твърди как всичко лошо което му се случва е заради някой си и друг дето твърди, че всичко хубаво е заради някой си. Дълбоко нелепо.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                      Май се вдига голям скандал в Брюксел с изборът на Турция, да видим дали няма да има отпор в последната минута.



                      В Брюксел остро критикуват решението на Фолксваген за Турция. Този избор подсилва "автократичния режим на Ердоган" и изпраща "опустошителен сигнал" до България, смята германска евродепутатка.


                      https://www.dw.com/bg/изборът-на-фолксваген-в-полза-на-турция-изпраща-опустошителен-сигнал-до-българия/a-50657032
                      Ха дано, би било перфектно - все още не съм отписал тази инвестиция, и ако стане, лично ще напиша хвалебствие за свети БХ, защото това ще е негово дело - нека си казваме нещата с истинските им имена. Ама не ми се вярва да ми се наложи да го правя. И все пак, дано стане!
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Монти,ти си пак както винаги си рисков оптимист..Чакай да излезе фонда и тогава купи..
                        Last edited by Kiro; 01.10.2019, 20:49.

                        Коментар


                        • Май се вдига голям скандал в Брюксел с изборът на Турция, да видим дали няма да има отпор в последната минута.



                          В Брюксел остро критикуват решението на Фолксваген за Турция. Този избор подсилва "автократичния режим на Ердоган" и изпраща "опустошителен сигнал" до България, смята германска евродепутатка.


                          https://www.dw.com/bg/изборът-на-фолксваген-в-полза-на-турция-изпраща-опустошителен-сигнал-до-българия/a-50657032

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                            Браво Начев..Чудесни размисли..
                            Кире , минало ли ти е през акъла да купиш за по неколко хиляди лева холдинг варна ,еубг , албена , монбат , фиб ,ссв елана доверие и да чакаме шорт фонда .....? даже и да ме надскачат ще ги балонирам.....ако ли не ще печеля от шорта акции....у

                            Коментар


                            • Браво Начев..Чудесни размисли..

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                                мистер Начев, подчертах някои неща, )
                                Леле, Прецакано! На теб обикновено ти се получава да "докараш" един невероятен микс от рационалност, основана на информация, разчети, изчисления, от една страна, а от друга - висока емоционална ангажираност. Аз си падам по такива типове микс - изявените крайности ме стряскат и дистанцират. Обаче ..., това ме дръпна за езика и още от сега ти казвам директно - ако има оплаквания от дежурните ми чаршафи, ще бъдат препратени към теб. Ще пиша бързо, вероятно разхвърляно, но ти можеш д аме четеш.

                                Зачекваш темата за баланса между макроикономически показатели и социалните характеристики на средата. Е, това си е изкуство. Ще пестя всяка възможна дума и по тази причина само маркирам, че при нас има едни много специфични социокултурни характеристики на средата. Там където процесите и отношенията примерно в рамките на стопанските единици са градени от и при участие на чужд управляващ и контрольор, нещата вървят, работи се, по-скоро има положителен резултат.
                                Когато и доколкото нещата останат само в "нашите" ръце, започват изкривявания, включително гротескни.
                                Ето, примерно фактът, който винаги дълбоко ме е притеснявал и е бил източник на срам пред чужди партньори и други, че вече над 20 години сме във валутен борд, при фиксирано съотношение. Въобще не започвам приказка за пореден път за над/подцененост на лева. В последните 12 години самият аз поне на три пъти съм участвал безплодни разговори на тази тема и за мен тя вече е табу.
                                Ъгълът ми на гледане по темата в настоящия контекст е напълно различен. И през далечните 1996-97 и на по-късен етап нашите национални елити не можаха да се издигнат до нивото на осъзнаване на огромните предимства, които дава на националната икономика наличието на една модерна, компетентна и високоотговорна национална емисионна банка. Витаеше подозрението, че "може-би" няма и качествени специалисти, които успешно биха свършили този тежък ангажимент. Изборът на конкретни лица и екипи, които работеха в тази институция, често оставаха привкус за изпълнение на ходове по целесъобразност, наличие на задкулисни схеми и договорки. Имаше моменти на откровена липса н а капацитет. После, в условия на наличе на гем и намордник (борда), съчетани по-късно с управлението на великите управленски кадри на партията-държава, се стигна до истински грозни сцени.
                                Това е тежко клеймо върху страната.

                                Бай ти Ганя въобще не се кахъри с преживявания и размисли за макроикономиката. Отначало се хвърли да заприходява задъхано и с кръвясали очи, че ако може и без да си плати.
                                После излезе далаверата с европейските пари. Бай ти Ганя наистина с убеденост вярва, че европейците са тъпи и заслужават да бъдат врътнати. И му се получава на Ганю играта, доста често се получава, но причината не е в това, че европейците са пъти, а защото те умишлено са поставили много висок праг на търпимост, което е съвършено друга тема. По нея няма да взема отношение.
                                Сега се точат и правят схеми и разчети за бъдещото творческо усвояване на резерва на борда. Това е голяма болка. От една страна, единственият смислен и безболезен начин за излизане от борд е да се приеме бързо еврото, без преминаване през етап на независима национална банка, но ако това стане наистина бързо и без истинска смяна на политическите елити, то грабежът, който ще настъпи след това ще бъде с размери, пред които ктб ще бъде просто пионерски кръжок.

                                В резултат на това и по много други причини, разбира се, у нас се изгради едно много специфично стопанство. Крайно ограничени ресурси, особено хора, качествени. Доста разпокъсано, с предимно дребни до средни играчи, с елементи на "олигархичност" тук-таме, без план и идея (примерно стихийно изграждане на колцентрове, що за тъпня е това), на кланов принцип, с политически обвързаности. Доминира егоизъм, подозрителност, тотална неспособност за обединение на сили и капитал за съвместно теглене на колата, безчинстващи мажоритари.
                                За някои от важните характеристики на този вид политически системи си има специфични понятия за дефинирането им. Аз се въздържам да ги употребя.
                                Пазар, конкуренция, върховенство на правото, защита на .... и т.н. Господа, ... моля, нека бъдем сериозни.

                                Това горното всъщност не го казвам аз. Аз съм просто един г-н Никой и моето субективно мнение е напълно ирелевантно. Просто поради някаква прищявка на природата имам изострен слух. И преди казах, ще го повторя - подочух това да го измърморва един едър, международен капитал. Излизайки от страната, той даде много категорична оценка.

                                БФБ, кво за бфб?! Н е ми се приказва. Ти ме призова към умереност и по-малко оплаквания.

                                С огромно волево усилие решавам, че изложението ми приключва тук.

                                В самия край завършвам с една информация, която снощи съобщиха всички центр. новинарски. Някакво изследване на БАН по демографските проблеми. Всеки може да си го намери. Имало и някакъв "оптимистичен" вариант, но той бил в пряка зависимост от обстоятелството, че буквално от утрешна дата трябва да започне реализиране на някакъв сложен и скъп план. Ако и доколкото този план се реализирал амбициозно, настойчиво и дисциплинирано, позитивните резултати можели да с е очакват през 2034 год.

                                Коментар

                                Working...
                                X