IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

    Аз не търся логика, но това е реалността. На всички ни се иска автомобилен завод у нас, но фактите са че такъв няма. Въпреки, че чух преди няколко дена поредния бисер на Бай Хой за 250 автомобилни завода в България. То не били компютри, а били компоти
    Имали сме три досега Москвич,Ровър и Грейт Уол ,но явно всичко е ден до пладне.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
      По твоята логика излиза, че сега използват румънците за да издоят нас.
      Аз не търся логика, но това е реалността. На всички ни се иска автомобилен завод у нас, но фактите са че такъв няма. Въпреки, че чух преди няколко дена поредния бисер на Бай Хой за 250 автомобилни завода в България. То не били компютри, а били компоти

      Коментар


      • Голям плюс е, че и двете страни са дали изявления за постигнато споразумение.
        Негативно е обстоятелството, че още не е работено по текстовете. Животът ме е поставял доста пъти в ситуация, че при опит да се формулират писмени текстове, изведнъж устното споразумяване сублимира във въздуха.
        В конкретния случай по-скоро ще го докарат до нов договор.
        Оттам нататък въобще не е ясно дали договорът ще мине?!
        Тук са го обяснили доста подробно, ама е на германски Unerwarteter Durchbruch beim Brexit

        Коментар


        • Нищо не е ясно до събота

          Коментар


          • Без коментар. https://www.investor.bg/evropa/334/a..._campaign=Push

            Коментар


            • Насим Талеб: "Това, което днес се нарича популизъм, отчасти е реакция на света, управляван от технократичния елит, от Iyi - интелектуалци, но идиоти (intellectuals yet idiots). Тези, които днес управляват обществото, със сигурност имат висок коефициент на интелигентност, но са напълно некомпетентни в други области и хората го усещат. Широката публика трябва да знае, че коефициентът на интелигентност не е мярка за интелигентност, а за способността за преминаване на IQ и училищните тестове, качество, характерно за хора, които не се отличават с голяма дълбочина. Абсурдно е да се наемат хора въз основа на тестове, докато работата им няма да има нищо общо с тези тестове. Така се наемат зубрачи, които умеят да отговарят повърхностно, бързо и хладнокръвно на въпроси. Виждаме ги на върха на държавата, но също и в науката. Насим Никълъс Талеб, бившият брокер, станал философ, автор на бестселърите “Черният лебед” и “Антикрехкост”, смята, че интелигентността не може да се измери, коефициентът на интелигентност не може да бъде прогноза за успех, а предаването на наследствеността е съмнително. Интервю с Талеб публикува “Поан”."


              Насим Никълъс Талеб: Светът се управлява от интелектуалци идиоти


              Last edited by RUBLA; 17.10.2019, 14:46.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                По твоята логика излиза, че сега използват румънците за да издоят нас.
                Не е така ,ти как,то винаги манипулираш....
                Излиза че ако трябва да се откажат от Турция ще изберат Румъния....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                  Как да има дума, като само ни използваха за плашило да издоят турците с по добри условия !
                  По твоята логика излиза, че сега използват румънците за да издоят нас.

                  Коментар


                  • Международният валутен фонд повиши прогнозата си за ръст на БВП на България за 2019 г. с 0.4 пр. п. до 3.7%. Очакванията за ръст през 2020 г. се повишават с 0.2 пр. п. спрямо прогнозата от април 2019 г. до 3.2%. МВФ също така повиши и прогнозата си за текущата сметка на страната, като очаква тя да достигне 3.2% и 2.5% от БВП съответно за 2019 и 2020 г. Според прогнозата на МВФ безработицата през 2019 и 2020 г. ще спадне съответно до 4.9% и 4.8%.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
                      Румъния започна нови преговори за завода на Volkswagen

                      https://www.dunavmost.com/novini/rum...-na-volkswagen

                      За България и дума не става що така?
                      Как да има дума, като само ни използваха за плашило да издоят турците с по добри условия !

                      Коментар


                      • Ревизията е с 0.4 процентни пункта до ръст на БВП от 3.7% през тази година

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение

                          Прочети за Метода Д'Онт и виж, че макар и Прав,Всъщност не си! Дефакто протестния вот се разпилява и разпределя между победителя (който получава най-много) и останалите близо до него!

                          Единственият начин за упражняване на Протестен вот и зачитането му без преразпределение е бюлетина с Графа "Против всички" (каквата има в Русия,примерно - за БГ не знам,но май липсва).
                          Отлично знам какво предтсавкява методът Д'онт, но в случая ти грешиш - и за метода, и за графата "не подкрепям никого" - има я и в нашата бюлетина Гледай мача, ще е интересен и с предизвестен (поне за мен) или изненадващ (за други) резултат. Рядко греша за политика, макар че никога не се знае.
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                            но аз не гласувам За нея, а против компира, това е вот на отрицанието, несъзидателен вот, но напълно съзнателен вот - да падне герП. Толкоз.
                            Прочети за Метода Д'Онт и виж, че макар и Прав,Всъщност не си! Дефакто протестния вот се разпилява и разпределя между победителя (който получава най-много) и останалите близо до него!

                            Единственият начин за упражняване на Протестен вот и зачитането му без преразпределение е бюлетина с Графа "Против всички" (каквата има в Русия,примерно - за БГ не знам,но май липсва).

                            Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение


                              "Ройтерс" гърми: Румъния направи първата стъпка да ни отнеме "Фолксваген"

                              Прочети повече в Blitz.bg: https://blitz.bg/svyat/royters-grmi-rumniya-napravi-prvata-stpka-da-ni-otneme-folksvagen_news703474.html

                              А ТУК ОПРАВЯТ ФУТБОЛА С ДАНС..
                              Едва ли? В Румъния доходите са по-високи а те под вола теле търсят.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение

                                Имаха добри учители в лицето на "фридрих еберт",а тя (и не само тя) от своя страна доста добре е заимствала от йоско г+обелс (преди години му имаше речите с големи извадки през немския гугъл - в транслейт през английски бяха съвсем разбираеми ,като сентенцията беше "обещавайте и работете!".Важно е да звучи красиво и разбираемо за тълпата! Та йоската има добри попадения, но понеже е от Губещата страна на Историята си носи черните масови етикети и досега.Но Ноу-хауто му остава и се предава и до ден-днешен.
                                Много ми харесва мисленето ти - винаги е аут ъф дъ бокс, но според мен в случая много надценяваш една учительница и много подценяваш протестния вот. Аз съм типичен представител на протесния вот - за мен МаяМа е дори по-зле от от компира, но аз не гласувам За нея, а против компира, това е вот на отрицанието, несъзидателен вот, но напълно съзнателен вот - да падне герП. Толкоз. Имам басове и за София, и за Пловдив, а аз басове рядко губя - в понеделник ще напомня на chimney че ми виси хубава бутилка уиски за ЕРМ-2
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X