IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

    Не искам да те обиждам ама това не е верно ...Всички родени след 1959 година полицай ,военни , учители ,миньори , пилоти и моряци и част от лекарите в един хубав ден ще почнат заедно да взимат пенсия ,сега взимат само от НОИ и ще стане мазало....
    Монти, каква точно ти е тезата?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
      Такаа, зарових се малко в Алианц и видях задължителните им нива за притежавани акции. Те са мин. 10% от активите и макс. 45%. като определеният от тях таргет е 25-30% в зависимост от вида фонд. В момента по спомен имат около 23 при миналогодишни 28. Така че каквото и д аправят, под 10 не могат да останат. Не че е нещо важно, но все пак е инфо някакво.
      Нека станат 10 и тогава да го мислим

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

        Дори при днешното съотношение, ако всички пенсионери трябваше да получават пенсии и от фондовете, изходящия поток щеше да е малко по-голям от входящия. Не искам да ги мисля след 20-30 години, когато работещите ще са 2/3 от сегашните..
        Не искам да те обиждам ама това не е верно ...Всички родени след 1959 година полицай ,военни , учители ,миньори , пилоти и моряци и част от лекарите в един хубав ден ще почнат заедно да взимат пенсия ,сега взимат само от НОИ и ще стане мазало....

        Коментар


        • Такаа, зарових се малко в Алианц и видях задължителните им нива за притежавани акции. Те са мин. 10% от активите и макс. 45%. като определеният от тях таргет е 25-30% в зависимост от вида фонд. В момента по спомен имат около 23 при миналогодишни 28. Така че каквото и д аправят, под 10 не могат да останат. Не че е нещо важно, но все пак е инфо някакво.

          Пътека се прави камък по камък!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bill-bg Разгледай мнение

            Това въобще не е вярно - дълго време, след като започнат плащания на пенсии от частните ПФ входящите потоци (вноски на осигурени) ще бъдат по-големи от изплащаните пенсии. Особено пък за този ПФ, който се коментира - мисля че последно беше на първо място по брой осигурени лица.
            Дори при днешното съотношение, ако всички пенсионери трябваше да получават пенсии и от фондовете, изходящия поток щеше да е малко по-голям от входящия. Не искам да ги мисля след 20-30 години, когато работещите ще са 2/3 от сегашните..

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
              Ето и потвърждението...
              Съобщение по чл. 148б от ЗППЦК. В „М+С Хидравлик“ АД постъпи уведомление от ПОД Алианц България за разкриване на дялово участие. След разпореждане с акции, общото дялово участие в капитала на „М+С Хидравлик“ АД на пенсионните фондове, управлявани от ПОД Алианц България, се променя от 5,38% на 4,75%.
              Каквато и да е причината - излизането на такъв голям ПФ от българския пазар, или дори само намаляването на експозиицията му, никак не е добър показател за тази сфера.... Още повече, че няма как това да е продиктувано от необходимост от пари в брой за наближаващи плащания на пенсии.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                Това е несериозно. Входящите парични потоци от осигуряващите се ще превишават изходящите парични потоци за пенсионни плащания поне още няколко десетилетия.
                *+
                И аз мисля, че е несериозно.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                  едно време беше голяма радост когато пенсиите крепяха пазара и купуваха ...... идват времена когато палачинката се обръща ....... от преди десетина година е ясно, че от 2020-2021 пенсиите ще започнат да изваждат пари от пазара за да могат да започнат да посрещат първите"задължения"
                  Това е несериозно. Входящите парични потоци от осигуряващите се ще превишават изходящите парични потоци за пенсионни плащания поне още няколко десетилетия.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнение

                    Ами те бъдещите пенсионери, се изнесоха зад граница, и сега останаха само действащи

                    Масово се вкарва работна ръка от Украйна и от къде ли не!
                    Това въобще не е вярно - дълго време, след като започнат плащания на пенсии от частните ПФ входящите потоци (вноски на осигурени) ще бъдат по-големи от изплащаните пенсии. Особено пък за този ПФ, който се коментира - мисля че последно беше на първо място по брой осигурени лица.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                      Не съм запознат с детайли, но защо всички говорят, че ще започне да се вадят пари? Уравнението според мен е следното:

                      постъпващи вноски от бъдещи пенсионери - /минус/ изплащане на вече такива

                      В този вариант, аз съм убеден, че салдото отново ще е положително и кеш ще влиза повече отколкот излиза. Къде бъркам?
                      Ами то дали ще има нови вноски не се знае,доскоро ни облъчваха че осигурените в в частните фондове ще получават по-малко в сравнение с тези само от НОЙ.Другото което е сметките си ги правят при евентуална криза когато няма да могат да излязат от инвестиция на днешни нива.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнение

                        Ами те бъдещите пенсионери, се изнесоха зад граница, и сега останаха само действащи

                        Масово се вкарва работна ръка от Украйна и от къде ли не!
                        Това би трябвало да се отрази след доста дълъг период според мен. В следващите да кажем 5-10 години ми се струва, че постъпленията би трябвало да са по-високи от изважданията. Всъщност това е много интерес въпрос, който не съм гледал. Дали някой може да подскаже колко пари влизат в тези фондове и колко биха излизали по разчети за следващите 10 години при днешни условия?
                        Пътека се прави камък по камък!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                          Не съм запознат с детайли, но защо всички говорят, че ще започне да се вадят пари? Уравнението според мен е следното:

                          постъпващи вноски от бъдещи пенсионери - /минус/ изплащане на вече такива

                          В този вариант, аз съм убеден, че салдото отново ще е положително. Къде бъркам?
                          Ами те бъдещите пенсионери, се изнесоха зад граница, и сега останаха само действащи

                          Масово се вкарва работна ръка от Украйна и от къде ли не!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                            Ето и потвърждението...
                            Съобщение по чл. 148б от ЗППЦК. В „М+С Хидравлик“ АД постъпи уведомление от ПОД Алианц България за разкриване на дялово участие. След разпореждане с акции, общото дялово участие в капитала на „М+С Хидравлик“ АД на пенсионните фондове, управлявани от ПОД Алианц България, се променя от 5,38% на 4,75%.
                            Едно ми е хладно, едно ми е мечо, едно ми е светло на душата в мечата бърлога

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                              едно време беше голяма радост когато пенсиите крепяха пазара и купуваха ...... идват времена когато палачинката се обръща ....... от преди десетина година е ясно, че от 2020-2021 пенсиите ще започнат да изваждат пари от пазара за да могат да започнат да посрещат първите"задължения"
                              Не съм запознат с детайли, но защо всички говорят, че ще започне да се вадят пари? Уравнението според мен е следното:

                              постъпващи вноски от бъдещи пенсионери - /минус/ изплащане на вече такива

                              В този вариант, аз съм убеден, че салдото отново ще е положително и кеш ще влиза повече отколкот излиза. Къде бъркам?
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                                Мдаа, намалили са дела на акциите в порфейлите си. Въпросът е докъде смятат да го правят? Едва ли искат да останат с 0% акции. Към момента държат около 23-24% при миналогодишни около 27 - 28% ми се върти.
                                едно време беше голяма радост когато пенсиите крепяха пазара и купуваха ...... идват времена когато палачинката се обръща ....... от преди десетина година е ясно, че от 2020-2021 пенсиите ще започнат да изваждат пари от пазара за да могат да започнат да посрещат първите"задължения"
                                fuск the bеаr - give me the bееr

                                Коментар

                                Working...
                                X