Първоначално изпратено от hamorphis
Разгледай мнение
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Оптимизъм на БФБ (2)
Collapse
X
-
http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related
-
Търговското салдо за ноември е на плюс с 61,9 млн. евро при дефицит от 166,5 млн. евро година по-рано. За период от 11 месеца то е положително в размер на 164,8 млн. евро, докато през същия период на 2018 г. имаше дефицит от 1,641 млрд. Евро.
Ама така е като си нямаме един Анти - Кирчо да ни святка с положителни новини..
- 7 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнениеВтория ешалон сме ние... Тепърва ще наваксвамеАко пък се депресира някой много да си пусне кипърският борсов индекс (при 5000 пункта 2007 сега е около 60 пункта и да се успокои, със старта шопска поговорка "Я не сакам на мене да ми е добре, сакам на Вуте да му е зле"
- 6 Харесвания
Коментар
-
Графиката показа минималната заплата за пълен работен ден в страните членки на ЕС.
Люксембург е на първо място - 2071 евро месечно. България е на последно място – 286 евро месечно.
Испания е на осмо място – 1050 евро месечно (официално е 900 евро, но с 14 заплати; ала изчисленията са за 12 месеца, затова става 1050 евро).
Посочени са 22 страни, тъй като в другите шест (предимно северните) минималните заплати се определят с годишни споразумения между работодатели и синдикати
***
Напоследък в Брюксел се възроди обсъждането на въпроса за „европейска минимална месечна заплата“.
Не всички са наясно, че Европейската социална харта препоръчва на отделните държави минималната заплата да бъде най-малко 60% от средната за дадената страна заплата. С други думи, „европейската минимална заплата“ зависи от заплащането на труда във всяка отделна членка на ЕС, а не от средната сума между Люксембург и България, например.
Според Националния статистически институт, средната месечна заплата в България е 1266 лева. Сега минималната е 286 евро. За да изпълни препоръката за 60%, минималната месечна заплата у нас трябва да бъде 383 евро (750 лева).
- 2 Харесвания
Коментар
-
Защо Балтийските републики и в по-малка степен Румъния се радват на рекордни (почти рекордни за Румъния) нива, докато Хърватската, Българската и Сръбската фондови борси лазят по дъното? Въпрос на повече ETF-и, по-висока финансова култура, назовете вие другите фактори? Само да добавя, че в балтийсктие страни имаше сериозни международни скандали за корупция и пране на пари, както и някои други проблеми с фалиращи компании и т.н.
Естонски борсов индекс
Латвийски борсов индекс
Литовски борсов индекс
Румънски борсов индекс
Хърватски борсов индекс
Сръбски борсов индекс
Коментар
-
Първоначално изпратено от iezuita Разгледай мнение
Възможно е напускащите атера, да търсят алтернатива по другите адсиц. Обикновено адсиц се харесват на едни и същи играчи, търсещи сигурност, а в случая и вероятно по-добра перспектива,
- 1 like
Коментар
-
Изпълнителният директор на МВФ Кристалина Георгиева предупреди, че световната икономика е под заплахата на нова Голяма депресия заради всеобщото неравенство и нестабилността на финансовия сектор.
Тя говори в Института по световна икономика Петерсон и посочи, че според новото изследване на МВФ сега се наблюдава тенденция, сходна със ситуацията от 1920-те години, когато пазарите през 1929 г. претърпяха крах, съобщи британският „Гардиън“.
https://offnews.bg/ikonomika/kristal...fRHCPp9Qj9pfKM
- 1 like
Коментар
-
Още ли се храните със захарен памук?
МОСКВА, 18 янв — РИА Новости. Директор-распорядитель Международного валютного фонда Кристалина Георгиева предупредила о новом витке глобального экономического кризиса, связав его с распространением неравенства и нестабильностью финансового сектора.
Выступая в Институте мировой экономики Петерсона в Вашингтоне, Георгиева заметила, что за последние 20 лет разрыв в доходах между странами сократился, однако неравенство между группами населения продолжало расти.
В пример она привела Великобританию, где 10 процентов богатейших жителей обладают состоянием, сопоставимым с суммарным доходом беднейшей половины населения. По словам Георгиевой, то же самое наблюдается во многих странах Организации экономического сотрудничества и развития, где неравенство доходов уже достигло рекордных значений.
Позолоченным веком" в США называли эпоху экономического и демографического бума в конце XIX века, после гражданской войны, а "ревущими двадцатыми" — десятилетие процветания экономики и культуры после Первой мировой. Затем в США началась Великая депрессия.
Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!
Коментар
-
Нали знаете, кои са сигурните неща на света?Така че за всичко останало няма никаква сигурност
Ако все пак някой посочи сигурна (безрискова) инвестиция то аз с радост бих инвестирал много голяма част от парите си
Last edited by Агресивен бик; 18.01.2020, 15:06.
- 2 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
И какво да правят хората според теб, да си нахакат парите на умиращото бфб, хиените да им оберат спестяванията ли?! Как пък не.
Да си натикаш спестяванията на ниско ликвиден манипулиран пазар, особено в корумпирана, недемократична държава, без правосъдие и с тоталитарен модел на управление си е признак на малоумие според мен.
По какъв начин инвестиция на бфб-ту гарантира сигурност и предвидимост на спестителите? - По никакъв.
И катко е казал най-известият българин по света :
"Който играй - пичели,който ни играй - ни пичели!"
- 3 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
Имам предвид, че се засили търговията с Адванс, BREF и Софарма Имоти.http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related
Коментар
-
Спасяването на давещите се, е дело на самите давещите се!!! Ако УПФ-тата не задвижат пазара, скоро няма да има висока доходност и все по-големи призиви за национализаране на спестяванията в УПФ ще има!!! Как не успяха да го проумеят това??? ;(
https://www.segabg.com/hot/category-...a-nadhvurlya-1
Всички универсални пенсионни фондове, в които са парите за втора пенсия на родените след 1959 г., постигат положителна доходност на инвестициите си за последните 24 месеца. Тя обаче едва надхвърля 1%. За периода 29 декември 2017 г. - 31 декември 2019 г. среднопретеглената доходност на фондовете е 1.07% - със стотни по-добра от постигнатата за периода 30 декември 2016 г. - 31 декември 2018 г., която бе 0.96%.
С най-висока доходност за последните 24 месеца е свързваният с бизнесмена Христо Ковачки фонд "Топлина", който обявява резултат от 3.10%. "Съгласие" е с 2.76%, а ЦКБ "Сила" - с 2.39%. Фондът с най-голям дял от пазара - "Доверие", има 0.41%, а "Алианц" е с 0.10%. Под 1% са и "ДСК-Родина" (0.89%), "Ен Ен УПФ" - 0.90%. "Бъдеще" е с 1.42%, а "Пенсионноосигурителен институт" - с 0.15%.
- 2 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от Marie-Sophie Germain Разгледай мнение
Какво имаш предвид, че адсиците не струва ли
Коментар
-
Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнениеНякой налази АДСИЦ-ите в BGREIT.
Коментар
Коментар