IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
    Много сте ми интересни. Отричате описание на процес, който е динамичен по характера си с твърдение за състояние, което е статично. Това са съвсем различни неща. Единственото, което става ясно е колко болезнено приемате нещата. Сравнението със запада е неадекватно защото изходните условия са различни. Ние нямахме колониална империя, която да заграби ресурсите на цели континенти и да забогатее от тях. Ние излязохме преди 130 години от турско плащайки разходите за рускотурската война, което е било доста разорително за новата държава. Отгоре на всичко е трябвало да бъдат изкупени двете жп. линии и да се прилагат митническите закони на турската империя спрямо западните индустриални нации. Таман се стабилизираме и загуба на първата световна война и репарации за да стигнем 1931 с 10 пъти по-малък доход на глава от населението спрямо Англия. После комунизъм с неговата разсипия за да стигнем до хипер инфлацията от 1996 г., когато заплатите бяха паднали до под 10 долара на месец. Каква е базата за сравнение за да очакваме, че ще сме двадесет години по-късно с богатството на Франция или Германия. Че то източна Германия все още е много по-бедна от западна а са една държава от 29 години. Моите модели сочат, че до около 20 години ще стигнем Италия като жизнен стандарт. Естествено не само заради подобрението тук а защото те се движат в тотално погрешна посока. Та кога през последните 500 години сме били добре колкото Италия? Дори с централна Европа няма как да се сравняваме защото те започнаха промените още през 1990 а ние чак през 1997 г. Техните революции бяха ноември 1989 а нашата през януари 1997 г. А и културните наслагвания от Австро унгария и Турция леко се различават. Според мен се движим в правилна посока. Може и малко по-бързо, но на този етап толкова е капацитета. И все пак не забравяйте, че ние сме същите хора които стигнаха до хиперинфлацията и фалита от 1996 г. Не е лесно тези хора да израснат толкова бързо. Изисква се време и смяна на поколенията. Аз това се опитах да напиша в предният пост. То и Запада не е станал богат за 20 години. Трябваха му столетия.
    Опитах се да ви опиша процесите а вие скочихте да си изкажете болката и комплексите. Едните възприемат болезнено тук и сега а другите не разбират процесите изобщо. Те и затова се дънят при тренд. Айде лека и не приемайте толкова болезнено различното мнение. Другите не са ви врагове, които трябва да бъдат принудително наказвани да "мислят правилно". Тези времена отминаха. Надявам се завинаги.
    Куку руку вафла чудна.На много хора комунизмът все още е виновен. Все едно, че другите Цоц-държави, не са го имали. Чехия, Гдр, Полша, Румъния, Унгария също имаха комунизъм. Парадоксално или не, в някои отношения бяхме и по напред дори. Сега сме девета дупка на кавала. Но по различен начин премина прехода при нас. Това вече няма голямо значение.
    Да се придържаме обаче към темата. Аз например очаквам през следващата година да имаме поне 3, 4 месеца растеж. Но кои ще са месеците не вярвам да позная и не ги прогнозирам.
    ​​​
    търся преподавателка, за уроци по пиано, математика, масаж и испански

    Коментар


    • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

      Ти сбъдна ли мечтите си?
      Абсолютно !!!! Надминах и най-смелите си очаквания.Ако трябваше да работя за това в БГ на заплата 2000 лв само като чиста сума без да спестя нищо ще трябваше да работя около 120 г.

      Коментар


      • https://bg-voice.com/%d0%b2%d1%83%d1...sQjmEBd9JQprc0 Вучич обеща на сърбите средна заплата от 900 евро

        Средната заплата в Сърбия в края на 2025 г. ще бъде 900 евро, а пенсиите между 430 и 440 евро. Прогнозата е залегнала при изпълнение на инвестиционната програма на Сърбия 2025 г., заяви сръбският президент Александър Вучич, предаде Македонската информационна агенция (МИА) от Белград, цитирана от скопския телевизионен канал “Сител“.

        Комшиите им се разпадна държавата, преживяха война и пак ще са много по- добре от нас скоро..А Румъния също ни изпревари по- време на управлението на милиционеркомунистите..

        КАК ДА ВЯРВАШ НА СЛУГИТЕ НА КОМУНИСТИЕСКАТА ШАЙКА И ЛЪЖИТЕ ИМ..

        Коментар


        • Много сте ми интересни. Отричате описание на процес, който е динамичен по характера си с твърдение за състояние, което е статично. Това са съвсем различни неща. Единственото, което става ясно е колко болезнено приемате нещата. Сравнението със запада е неадекватно защото изходните условия са различни. Ние нямахме колониална империя, която да заграби ресурсите на цели континенти и да забогатее от тях. Ние излязохме преди 130 години от турско плащайки разходите за рускотурската война, което е било доста разорително за новата държава. Отгоре на всичко е трябвало да бъдат изкупени двете жп. линии и да се прилагат митническите закони на турската империя спрямо западните индустриални нации. Таман се стабилизираме и загуба на първата световна война и репарации за да стигнем 1931 с 10 пъти по-малък доход на глава от населението спрямо Англия. После комунизъм с неговата разсипия за да стигнем до хипер инфлацията от 1996 г., когато заплатите бяха паднали до под 10 долара на месец. Каква е базата за сравнение за да очакваме, че ще сме двадесет години по-късно с богатството на Франция или Германия. Че то източна Германия все още е много по-бедна от западна а са една държава от 29 години. Моите модели сочат, че до около 20 години ще стигнем Италия като жизнен стандарт. Естествено не само заради подобрението тук а защото те се движат в тотално погрешна посока. Та кога през последните 500 години сме били добре колкото Италия? Дори с централна Европа няма как да се сравняваме защото те започнаха промените още през 1990 а ние чак през 1997 г. Техните революции бяха ноември 1989 а нашата през януари 1997 г. А и културните наслагвания от Австро унгария и Турция леко се различават. Според мен се движим в правилна посока. Може и малко по-бързо, но на този етап толкова е капацитета. И все пак не забравяйте, че ние сме същите хора които стигнаха до хиперинфлацията и фалита от 1996 г. Не е лесно тези хора да израснат толкова бързо. Изисква се време и смяна на поколенията. Аз това се опитах да напиша в предният пост. То и Запада не е станал богат за 20 години. Трябваха му столетия.
          Опитах се да ви опиша процесите а вие скочихте да си изкажете болката и комплексите. Едните възприемат болезнено тук и сега а другите не разбират процесите изобщо. Те и затова се дънят при тренд. Айде лека и не приемайте толкова болезнено различното мнение. Другите не са ви врагове, които трябва да бъдат принудително наказвани да "мислят правилно". Тези времена отминаха. Надявам се завинаги.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

            Кире умните деца на България напускат страната,защото осъзнават,че живота се живее един път и по-добре е да живееш добре днес а не след десетилетия в обозримото бъдеще.Да кофти е наистина,че се обезлюдява страната ни,но аз приветствам всяко дете което има смелоста да търси своето щастие по света и да сбъдва мечтите си.Останалото е Тиквунска демагогия за предатели,миячи на чинии и гледачки на възрастни хора.Да дойдат да им покажа как се живее и се обикаля света и да ме цунат отзад всичките тъпи крадливи копелета.
            Ти сбъдна ли мечтите си?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
              Много ми е интересно как комунистите лъжци- крадци, които ни управляват и сега не сменят тъпия си арсенал за пропагандни лъжи.. Преди лъжеха, че децата и внуците щели да живеят в благоденстващият Комунизъм , а сега , че нищо , че днес сме най- бедни и мизерстващи..В някакво далечно бъдеще всичко щяло да е прекрасно..А защо не днес или в близкото бъдеще..И кой е виновен..Дали не го правят за да удължават максимално корупцията и краденето си..
              Да децата ни са умни , затова масово напускат страната отвратени от кражбите и корупцията на политиците и липсата на перспектива..
              Кире умните деца на България напускат страната,защото осъзнават,че живота се живее един път и по-добре е да живееш добре днес а не след десетилетия в обозримото бъдеще.Да кофти е наистина,че се обезлюдява страната ни,но аз приветствам всяко дете което има смелоста да търси своето щастие по света и да сбъдва мечтите си.Останалото е Тиквунска демагогия за предатели,миячи на чинии и гледачки на възрастни хора.Да дойдат да им покажа как се живее и се обикаля света и да ме цунат отзад всичките тъпи крадливи копелета.

              Коментар


              • Много ми е интересно как комунистите лъжци- крадци, които ни управляват и сега не сменят тъпия си арсенал за пропагандни лъжи.. Преди лъжеха, че децата и внуците щели да живеят в благоденстващият Комунизъм , а сега , че нищо , че днес сме най- бедни и мизерстващи..В някакво далечно бъдеще всичко щяло да е прекрасно..А защо не днес или в близкото бъдеще..И кой е виновен..Дали не го правят за да удължават максимално корупцията и краденето си..
                Да децата ни са умни , затова масово напускат страната отвратени от кражбите и корупцията на политиците и липсата на перспектива..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                  Виж са ако СОФИКС отиде на1000 пункта ,, ще видиш как всички у форума ще се подмладят с по 10 години,
                  не харесвам обобщенията - за поколенията и за ефекта от замогването

                  иначе, интелигентността на запад нещо ерозира, може би заради по-добрия живот
                  https://nauka.offnews.bg/news/Novini...di_109618.html
                  явно трябва да хапвам повече риба

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                    Аз бих описал нещата малко по-различно от Nik_Naydenov и Frosty
                    Социалните промени са много бавно нещо. Първо се променя икономическата среда в условия на старата система. Всички помним как в края на комунизма номенклатурата ползваше всички блага, но не ги притежаваше. Освен това не можеше да ги унаследи и да ги предаде на следващото поколение. Това роди идеята за указ 56 и преобразуването на политическата власт, чрез която се ползват държавните блага за лични цели в икономически блага и собственост. Видяхме как държавната собственост се разграби безогледно, през периода 1987-2003 г., от деградирали през периода на комунистическото управление и чужда окупация хора. След това имаше един преходен период, когато силовите структури на тези играчи станаха излишни и опасни за тях и просто бяха избити по улиците. Изведнъж държавата се кротна. Последното ехо бяха отвличанията от 2008 г. После икономическата среда се промени. Нямаше вече нещо общо за крадене. Държавните предприятия ги няма. Основната част от бюджета е заплати и пенсии. Да кажем може да се пипне само в разходите за издръжка и капиталови разходи. Да приемем, че това са 5 милиарда годишен оборот. Да се откраднат примерно 20% това пак си е само около милиард. Имаше периоди когато се крадяха повече активи за седмица. Идва времето, в което тези играчи от деветдесетте ще искат нормална държава и правна сигурност да си пазят парите. Просто приходите от законният им бизнес вече са пъти по-големи от тези на потенциалните кражби. Затова тези икономически сили ще наложат промяна към правова държава. Съпротивата ще бъде силна. Основно от някои олигарси мислещи, че сме още в деветдесетте, желаещи те да управляват държавата а не да я направят сина за да ги пази. Според мен нямат шанс да се изправят срещу парите на законните доходи, без значение какъв им е бил произхода. Давността е минала. Парадоксално това ще се случи при продължаващо морално разложение на хората наследено от комунизма. Той разврати хората. Но идва ново поколение родено след 10 януари 1997 г., което си беше българската революция. Те нямат това обременено съзнание на преки наблюдатели. При тях заразата е инпринтната през възпитанието, което са получили от родителите си. Когато те заемат отговорните постове в бизнес, държава и общество ще започне и промяната на манталитета към нормална човешки отношения. Но промяната може да бъде завършена чак когато техните деца и внуци вземат управлението.
                    Промяната винаги се случва по този механизъм. Настъпват икономически промени в средата на старата правна норма. Оказва се, че други прослойки стават доминиращи и те налагат нова правна рамка. После се променя и нравствената среда, която става изключително бавно поради наличието на архетипи, инпринтнати модели и така нататък. Реално погледнато икономическият преход приключи. Собствеността е преразпределена. България вече е богата държава. Сега почва правният преход към нормална държава, след петнайсетина години като приключи ще почне да се оправя и моралната страна на нещата. Всички искаме да стане за един ден но няма как. Ако някой си въобразява, че за една седмица англичаните от долни пирати плячкосващи моретата са стигнали до цивилизовано общество се лъже дълбоко. На тях им трябваха над двеста години. Ние ще се справим много по-добре.
                    А на въпроса за борсата и политиката. Като се махнат няколко положителни правни промени през периода 2000-2002 г. нищо друго не се е променило. Тя си е на самотек. Зависи си основно от кредитният цикъл, регулаторната рамка и наличието на икономически ползи да се участва на пазара от страна на емитенти и инвеститори. Просто през 2000-2007 г се случиха оптимални условия за борсов балон. Възможно е още 30 години да няма такива. За съжаление някои инвеститори продължават да мислят, че онова е нормалното състояние. Не не е.
                    Да ви пожелая успешна 2020 г. Тази година имаше няколко добри сделки. Лично аз съм доволен от Алтерко, Доверие и Трейс. Изтървах Заложните къщи, но човек не може да хване всичко. Да се надяваме догодина да има повече добри възможности.
                    Лека.
                    4д, можеш да си пишеш каквото искаш но унищожаването на всички основни морални ценности от Твоето ново поколение и създаване един бог.....парите и по силния...и мутромилиционерите...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
                      Сега се зачетох в писанията на 4д та все виновни тоз онзи
                      Ми сегашните Бастуни за кав чеп са ни
                      Хем ми е смешно хем жалко,най бедната държава купува най-скъпите стоки в ЕС
                      Те сегашните бастуни начело с оня прост главанак и разказаха играта на България и народа.Склонен съм обаче да се съглася,че всеки народ си заслужава съдбата.

                      Коментар


                      • Сега се зачетох в писанията на 4д та все виновни тоз онзи
                        Ми сегашните Бастуни за кав чеп са ни
                        Хем ми е смешно хем жалко,най бедната държава купува най-скъпите стоки в ЕС

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 1984 Разгледай мнение
                          Най - възмутителното на младото поколение е, че вече не принадлежим към него
                          Виж са ако СОФИКС отиде на1000 пункта ,, всички у форума ще се подмладят с по 10 години,
                          Last edited by Todor Sabev; 28.12.2019, 21:43.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                            Тодоре, по-младите от мен, които познавам, са изключително читави в морално отношение хора, особено в сравнение с моето и по-възрастните поколения. Възможно е обаче да е някаква групова селекция, нямам чак толкова широк поглед. Със сигурност обаче не притежават нашата устойчивост на екстремни гадости и дано не им се наложи да минават през такива..
                            За тези които говорите с дддд нямат критична маса. Отделно им липсва опит и мъдрост

                            При сериозен цивилизационен срив - мечи пазар от голям порядък общата психична нагласа в обществото се променя рязко и се отключват най - мрачните импулси, А тези който не ги отключат се затварят в себе си..
                            Last edited by Todor Sabev; 28.12.2019, 21:22.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Marie-Sophie Germain Разгледай мнение

                              Щом там хората ви изглеждат забавни, защо не пишете в чуждите форуми, а идвате точно в нехаресваната от вас българска действителност и доколкото виждам, за да дразните форумните участници,,?
                              Аз пиша в
                              www.pcbolsa.com

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Marie-Sophie Germain Разгледай мнение

                                Щом там хората ви изглеждат забавни, защо не пишете в чуждите форуми, а идвате точно в нехаресваната от вас българска действителност и доколкото виждам, за да дразните форумните участници,,?
                                Ами аз съм българин.Когато живееш извън БГ най-ясно осъзнаваш колко потресаваща е българската простотия и наивност.Колко лесно манипулеруем и завистлив народ сме.Аз не дразня форумните участници а поставям на място няколко определени индивида.Сиреч най-простите и глупавите .

                                Коментар

                                Working...
                                X