IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Marie-Sophie Germain Разгледай мнение

    МИсля, че от изброените, само ХИМ е в кондицията да го направи, като подценен и дивидентен холдинг.
    Лично мнение
    Защо? На другите 2 какво им има?
    Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение
      Красота... Сега ПИБ, Хим и фармата да последват примера на Доверие.
      МИсля, че от изброените, само ХИМ е в кондицията да го направи, като подценен и дивидентен холдинг.
      Лично мнение

      Коментар


      • Хубав ден. Нагледно доказва, че на борсата ни може и да се печели.
        Успешна търговия.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение
          Красота... Сега ПИБ, Хим и фармата да последват примера на Доверие.
          Останаха ли други банки за продажба в Молдова? Ако последват примера, може да скочат и те.

          Коментар


          • Какво нещо е хронично лошият мениджмънт и липсата на инвестиции. Във Финландия искат 6 часа работен ден, тук поради тези два фактора - 9 часа, и пак ще са им малко: https://www.investor.bg/ikonomika-i-...dateli-296190/
            Направо робството да се въведе.

            Коментар


            • Красота... Сега ПИБ, Хим и фармата да последват примера на Доверие.
              Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

              Коментар



              • Всяка година губим 50 000 души на пазара на труда, казва в интервю на "Монитор" председателят на Асоциацията на индустриалния капитал Васил Велев.

                Прочети повече в Blitz.bg: https://blitz.bg/obshtestvo/intervyu...ews719163.html


                Дали оптимизма за БФБ ДНЕС ИМА ВРЪЗКА С ИНВЕСТИЦИИТЕ И ИКОНОМИКАТА ИЛИ Е САМО ЕМОЦИИ..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                  Залезът на малките влогове

                  Все повече потребители закриват депозитите си до 1000 лева

                  https://iconomist.bg/98685-%D0%97%D0...5MAd00zHd0xwLQ

                  СТАБИЛНА ДЪРЖАВА, СТАБИЛНА БОРСА..
                  Това е нормално - всички цени започнаха да растат. Разбира се изоставащо след бързите ръстове в минималната работна заплата, но все пак с ръста на цените, хилядата лева вече са под хиляда и няма смисъл от от тяхното държане срещу високи такси и комисиони из нашенските банкови "продукти". Положителното е, че с ръста на мин.работната заплата, от една стран намаляваме разликата с европейските държави, защото ако не го правим, просто сме будали и смешниците сочени с пръст. Успоредно с това се гарантира автоматично и "изкуствен" ръст в БВП и естествено управляващите, които и да са те, но следващи тази линия си грантират и "подобравяне" на макроикон, показатели. Е, в последно време се появяват вече някакви бели лястовици-икономисти, които имат съмненито, че БВП вече не е толкова адекватен показател, който е бил някога. И така, ползвайки се с лесни полит-решения от ръста от ниската база, отчитаме огромни стабилност и успехи. Лошото е, че все в един момент перпетумобилето няма да може да бъде захранвано с енергия от лесни политически решения, конкурентноспособността ще се свие, заради високите зплати и пак ще буксуваме в застой. Не че не сме свикнали, но това ще е по-осезаемо в бъдеще. Може би е по-добре така - да усетим временно някакво оживление, докато другите не са се усетили и "белким" някой мастит инвеститор се излъже да влезе в държавата със стабилна макроикономика и силно подценена борса

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

                    Не си много в час явно с акциите на ИХБЛ.

                    ПФ Доверие си разпродаде пакета от над 3 000 000 акции в последната година и няма никаква логика да задържи дадените му от ЕТФ-а малко над 300000 бр.акции .
                    Просто мениджмънта е решил да не държи акции в ИХБЛ.

                    И аз не разбирам защо го правят ,но това си е техен проблем и засяга основно осигурените в пенсионните фондове на Доверие.
                    И с кое по точно не съм в час!? Какво по-различно каза от мен!?

                    Коментар


                    • Залезът на малките влогове

                      Все повече потребители закриват депозитите си до 1000 лева

                      https://iconomist.bg/98685-%D0%97%D0...5MAd00zHd0xwLQ

                      СТАБИЛНА ДЪРЖАВА, СТАБИЛНА БОРСА..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                        Ако не бяха саботьорите при ПИБ и Хим които са запушили позициите и се опитват да слагат прът в колелото на прогреса, досега бяхме ги отнесли тия съпротиви! Но винаги има и такива елементи.. лузърите които продават точно при оттласкване на пазара от дъното!

                        Между другото вече имаме доказателство, че управляващите чужди пари - ПФ Доверие продават акции - пакета който мина при ИХЛБЛ отговаря точно на бройките които им прехвърли ЕТФ-а!
                        Пислех че менъджмънта поне на този ПФ е малко по-читав, находчив и разумен играч на БФБ, но бях опроверган
                        Не си много в час явно с акциите на ИХБЛ.

                        ПФ Доверие си разпродаде пакета от над 3 000 000 акции в последната година и няма никаква логика да задържи дадените му от ЕТФ-а малко над 300000 бр.акции .
                        Просто мениджмънта е решил да не държи акции в ИХБЛ.

                        И аз не разбирам защо го правят ,но това си е техен проблем и засяга основно осигурените в пенсионните фондове на Доверие.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          Баш от ПФ-то на доверие и Тьотката да очакваш нещо - Батя, стига, не си от вчера на тази борса. Тези си останаха с името и служебно прехвърлените при тях - помня, че някога и аз бях служебно замотан натам, преди да се прехвърля сам в ИНГ. Ма нищо де, като спихне другото Недоверие, ще има радост и по обявените от теб позиции
                          Спрях да давам прогнози за този месец....
                          Защото от една страна стоят 100 спекуланти с бичи настроения по няколко позиции и групирани по интереси от друга страна ПФ с пакети за продажби и от трета страна Къс фонд по Софикс поне с 500 к.....
                          Така че интересното престои Що да се бухам в мелето......
                          В някой позиции ще бъда на страната на късия и мога да му помогна , в други ще купувам.....в трети ще гледам телевизорА

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                            Ако не бяха саботьорите при ПИБ и Хим които са запушили позициите и се опитват да слагат прът в колелото на прогреса, досега бяхме ги отнесли тия съпротиви! Но винаги има и такива елементи.. лузърите които продават точно при оттласкване на пазара от дъното!

                            Между другото вече имаме доказателство, че управляващите чужди пари - ПФ Доверие продават акции - пакета който мина при ИХЛБЛ отговаря точно на бройките които им прехвърли ЕТФ-а!
                            Пислех че менъджмънта поне на този ПФ е малко по-читав, находчив и разумен играч на БФБ, но бях опроверган

                            То почти си изпразниха кошницата, за къде ли се приготвят... може би да ни качват на "батута"

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                              Ако не бяха саботьорите при ПИБ и Хим които са запушили позициите и се опитват да слагат прът в колелото на прогреса, досега бяхме ги отнесли тия съпротиви! Но винаги има и такива елементи.. лузърите които продават точно при оттласкване на пазара от дъното!

                              Между другото вече имаме доказателство, че управляващите чужди пари - ПФ Доверие продават акции - пакета който мина при ИХЛБЛ отговаря точно на бройките които им прехвърли ЕТФ-а!
                              Пислех че менъджмънта поне на този ПФ е малко по-читав, находчив и разумен играч на БФБ, но бях опроверган
                              Баш от ПФ-то на доверие и Тьотката да очакваш нещо - Батя, стига, не си от вчера на тази борса. Тези си останаха с името и служебно прехвърлените при тях - помня, че някога и аз бях служебно замотан натам, преди да се прехвърля сам в ИНГ. Ма нищо де, като спихне другото Недоверие, ще има радост и по обявените от теб позиции
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
                                Софикс го делят по-малко от 2 точки да пробие над SMA(50) от 572 и около 24 да пробие над SMA(200) от 594.9
                                Ако не бяха саботьорите при ПИБ и Хим които са запушили позициите и се опитват да слагат прът в колелото на прогреса, досега бяхме ги отнесли тия съпротиви! Но винаги има и такива елементи.. лузърите които продават точно при оттласкване на пазара от дъното!

                                Между другото вече имаме доказателство, че управляващите чужди пари - ПФ Доверие продават акции - пакета който мина при ИХЛБЛ отговаря точно на бройките които им прехвърли ЕТФ-а!
                                Пислех че менъджмънта поне на този ПФ е малко по-читав, находчив и разумен играч на БФБ, но бях опроверган
                                Last edited by Батя; 06.01.2020, 16:11.

                                Коментар

                                Working...
                                X