IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
    Имам един тъп въпрос. Чета следната новина: "България пласира емисия петгодишни ДЦК на стойност 200 млн. лв. със среднопретеглена доходност от -0.11%. Облигациите са с купон от 0.01%, който се изплаща на шест месеца, и матуритет на 15 януари 2025 г. Общият размер на подадените поръчки достигна 497.25 млн. лв., което съответства на коефициент на покритие от 2.49. Спредът спрямо германските федерални облигации със сходен остатъчен матуритет е в размер на 38 базисни точки. Банките са записали най-голям дял от емисията (64%), следвани от застрахователните дружества (26.5%) и пенсионните фондове (9.5%)."

    Та въпросът ми е: Освен ако не си решил след време евентуално да продадеш облигацията на някой друг за повече пари от колкото си я купил, каква сметка имаш да купуваш подобна облигация? Ако ще я държиш до maturity със сигурност си назад.

    Защо се купуват облигации с отрицателна доходност вместо просто да се държи кеша някъде в килера?
    И аз това се чудя,нека журналистите на" Инвестора "разчепкат казуса !?

    Коментар


    • БНБ дават -0.7 върху парите които банки държат в БНБ. Освен това банки и застрахователни дружества са длъжни да диверсифицират активи. Така че в някакъв смисъл те даже са принудени да купуват държавни облигации.
      Не може просто така да държиш кеша в шкаф. Трябва да се съхраняват в специално помещение+СОТ. Това пак са разходи.
      Освен това да не забравим за инфлация, което в БГ е 3%. Демек дори да ти дават 1% номинална доходност, реална ще е -2%. Така че купуване на облигации с отрицателна доходност, не е нещо свръхестествено

      Коментар


      • Имам един тъп въпрос. Чета следната новина: "България пласира емисия петгодишни ДЦК на стойност 200 млн. лв. със среднопретеглена доходност от -0.11%. Облигациите са с купон от 0.01%, който се изплаща на шест месеца, и матуритет на 15 януари 2025 г. Общият размер на подадените поръчки достигна 497.25 млн. лв., което съответства на коефициент на покритие от 2.49. Спредът спрямо германските федерални облигации със сходен остатъчен матуритет е в размер на 38 базисни точки. Банките са записали най-голям дял от емисията (64%), следвани от застрахователните дружества (26.5%) и пенсионните фондове (9.5%)."

        Та въпросът ми е: Освен ако не си решил след време евентуално да продадеш облигацията на някой друг за повече пари от колкото си я купил, каква сметка имаш да купуваш подобна облигация? Ако ще я държиш до maturity със сигурност си назад.

        Защо се купуват облигации с отрицателна доходност вместо просто да се държи кеша някъде в килера?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
          Абе, къде се скри така изведнъж един определен червенокож? Да не пазарува хартии?
          https://www.youtube.com/watch?v=86URGgqONvA

          Коментар


          • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
            Абе, къде се скри така изведнъж един определен червенокож? Да не пазарува хартии?
            Ташунко в много отношения е прав и си има неговите основания, но докато няма сериозен спад навън няма и да се случат чаканите и исканите от него цени тук. А тази година при нас мисля, че ще имаме ръст заедно с подаръка за ЧРД на Черешара април месец ! И хорото ще се води от Химимпорт, банките и Софарма ! Пак да повторя, че е лично мнение без препоръки !

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

              Така е! А другото е че пакетите на ПФ Доверие се изчерпват.. И след още няколко сесии ще има отпушване по много позиции и рязък скок.. И съответно пак ще има изненадани и недоволни че този ръст бил манипулация /щото те нямат акции или са избързали да ги продадат/
              Батя пак да напомним, ако на някой все още не му е ясно на къде тръгна пазара, нека да погледне Химимпорт

              Коментар


              • Абе, къде се скри така изведнъж един определен червенокож? Да не пазарува хартии?

                Коментар


                • Над 500 млн. лв. вноска, за да прекрачим в "чакалнята на еврото"

                  https://www.banker.bg/finansov-dnevn...dVpE_bFYBPdGuA

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                    Струва ми се, че някой пипа с кадифената ръкавица много фино и внимателно по определени компании с не много голям оборот. Визирам Химимпорт, ЦКБ, Софарма и Софарма Трейдинг. Някой пълни леко и внимателно и в един момент цените ща станат други. Купувача или купувачите не бързат за да не се изтеглят поръчките продава на по високи цени. Това е лично мнение, може и да греша.
                    Така е! А другото е че пакетите на ПФ Доверие се изчерпват.. И след още няколко сесии ще има отпушване по много позиции и рязък скок.. И съответно пак ще има изненадани и недоволни че този ръст бил манипулация /щото те нямат акции или са избързали да ги продадат/

                    Коментар


                    • Струва ми се, че някой пипа с кадифената ръкавица много фино и внимателно по определени компании с не много голям оборот. Визирам Химимпорт, ЦКБ, Софарма и Софарма Трейдинг. Някой пълни леко и внимателно и в един момент цените ща станат други. Купувача или купувачите не бързат за да не се изтеглят поръчките продава на по високи цени. Това е лично мнение, може и да греша.

                      Коментар


                      • Бичият пазар се ражда във време на песимизъм, нараства при скептицизъм, узрява при оптимизъм и умира при еуфория на пазарите.
                        fuск the bеаr - give me the bееr

                        Коментар


                        • Бичият пазар се ражда в недоверие и умира в еуфория.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                            Като не е имало ерекция какъв оргазъм чакаш?
                            Оргазма е кулминацията,после отиваме да спим,и тук така!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение

                              Аз бих заложил на онанизъм. (защото само гледаме потенциала и ниските цени, но нищо не се случва)
                              дори и при ръкоделие технологията е една и съща.Без ерекция няма как да стигнеш до оргазъм и корекция.
                              Last edited by Grosss; 09.01.2020, 14:12.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                                Според мен пътят му нагоре е много кратък и после ще има много голяма зима.....
                                ...
                                неведоми са пътищата Господни
                                fuск the bеаr - give me the bееr

                                Коментар

                                Working...
                                X