IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не нападайте 4д! Оптиката и ъгълът на гледане водят до резултати, които са разположени в една много широка палитра. Неведоми са пътищата Му! Не можем дори и приблизително да знаем какво става в умовете и душите на хора, които живеят в далеч по-сурови условия от нашите.
    А и ние станахме претенциозни лигльовци - страната ни далеч не е само "жълтите павета", "Владислав" и "Главната (Пловдив)".
    Наистина масово не се знае, какво се случва в тази страна - там долу!
    Истина е, че от определени локации, при определени предпоставки и при липса на желание да се знае цялата информация, България може да изглежда една перспективна страна, която при това ниво на задлъжнялост и цена на дълга има огромни възможности за маневриране и излизане на нова орбита.

    Пък и около момента на рождения ден на нашия професионален и морален стожер, вдъхновител и гуру, чакаме благи вести. Онези ще се сучат и дърпат, но макар и при следване на досадна, бюрократична, нечестна и двулична процедура, в последна сметка България ще бъде съдбовно приета в организацията на богатите. За разлика от Световното правителство, което при неговия 322 % дълг, ще бъде решително отрязано от всичко (днес пуснах една статия).

    Лошото е само, че има разни размирни елементи, които вредителстват и злосторят. А иначе сме си наред

    Илиян Василев: През 2020 г. ще се сгромолясат правителството и Борисов. Диагнозата е медицинска

    Last edited by nachev; 14.01.2020, 17:07.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

      Боже, аз май защитавам 4Д-то, дето все се караме с него - ми аз ходя, ходя много често и до крайни квартали, и извън София, пък и да най-затънтени села, и говоря с хората, щото ме интересува точно това, настроението им. И настроенията лека-полека се променят към позитивно. Смея да твърдя, че миграцията в последните години (имигрантите от нашата страна) е основно от тъмнозелени, насочващи се към социалните системи основно на Германия и Скандинавия. Средностатистическия бг селяк (или живущ в малък град) вече си е сравнително ок и си се кефи на ракията под лозницата почти като по Тошово време. разбира се, има огромна разлика между пловдивските села, помашките, турските, македонските и т.н. - навсякъде е различно, но масата народ от тези малки градчета и села вече не иска да бяга (кой избягал, избягал) - седят си на село и си се кефят. Това не може да се разбере от живущите в Люлин или Надежда, но е така.

      разбирам, че ако няма лоша новина, не твърдим, че България е кочина, не сочим проблемите и т.н., е по-добре да си мълчим, но реалността е такава - селяните (т.е. живущите извън 10-те най-големи града) бавно и полека се съвземат - някои ходят да бачкат и по чужбина, изкарат някое левче и се връщат за купона тук, щото в чужбина купон няма, само бачкане. И това въпреки БХ - както казват повечето изследователи, преминали през България по време на османското робство (или владичество, на който както му отръва) - ех, ако можеше този народ да е свободен, какви ли неща би сътворил. И този народ ги сътворява в първите години след освобождението, та чак удивява света. И БХ ще падне, само въпрос на време е!
      Селата и малките градове отдавна са обезлюдени. Това, че някой се прибира да яде и пие от време на време с нищо не помага и допринася, освен за оборота в селската кръчма. Рядкост са тези, които се осмеляват да се приберат окончателно, защото продължават да не виждат никаква перспектива за себе си и за семействата си.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

        Боже, аз май защитавам 4Д-то, дето все се караме с него - ми аз ходя, ходя много често и до крайни квартали, и извън София, пък и да най-затънтени села, и говоря с хората, щото ме интересува точно това, настроението им. И настроенията лека-полека се променят към позитивно. Смея да твърдя, че миграцията в последните години (имигрантите от нашата страна) е основно от тъмнозелени, насочващи се към социалните системи основно на Германия и Скандинавия. Средностатистическия бг селяк (или живущ в малък град) вече си е сравнително ок и си се кефи на ракията под лозницата почти като по Тошово време. разбира се, има огромна разлика между пловдивските села, помашките, турските, македонските и т.н. - навсякъде е различно, но масата народ от тези малки градчета и села вече не иска да бяга (кой избягал, избягал) - седят си на село и си се кефят. Това не може да се разбере от живущите в Люлин или Надежда, но е така.

        разбирам, че ако няма лоша новина, не твърдим, че България е кочина, не сочим проблемите и т.н., е по-добре да си мълчим, но реалността е такава - селяните (т.е. живущите извън 10-те най-големи града) бавно и полека се съвземат - някои ходят да бачкат и по чужбина, изкарат някое левче и се връщат за купона тук, щото в чужбина купон няма, само бачкане. И това въпреки БХ - както казват повечето изследователи, преминали през България по време на османското робство (или владичество, на който както му отръва) - ех, ако можеше този народ да е свободен, какви ли неща би сътворил. И този народ ги сътворява в първите години след освобождението, та чак удивява света. И БХ ще падне, само въпрос на време е!
        Грую ,питай кефеещите се винкели ,без вода е май по добре ,даже супер , а скоро и по други места............А?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
          Всякакви. За много хора България е мечта, колкото и да не ви се вярва. Дори и за някои българи.
          Сигурно мечтаят да дойдат заради добре подредената ни държава, качествено образование и медицински грижи, добрите ни и чисти пътища и градове, сигурност, правосъдие. Смехотворно е да се твърди, че някой иска да се прибере в България. А и както казах едно е да искаш и мечтаеш друго е реалността ! Кое се е подобрило в България, че да искат хората да се приберат ! Та тук дори преминаващите талибани и сирийци не искат да стоят !

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

            Без да ми се сърдиш обаче трябва да излезеш от собственото си затворено пространство и да се огледаш извън него. Ако искаш разходи се до краен квартал или до провинцията, поразгледай се, пък може и да си поговориш с обикновените хора как мислят. И не бъркай желанията и мечтите с реалността ! А за тези навън повярвай ми, никаква мечта не е да се приберат тук, защото повечето като си дойдат дори за малко, и като видят какъв батак е тук веднага забравят за мечтата да се приберат.
            Боже, аз май защитавам 4Д-то, дето все се караме с него - ми аз ходя, ходя много често и до крайни квартали, и извън София, пък и да най-затънтени села, и говоря с хората, щото ме интересува точно това, настроението им. И настроенията лека-полека се променят към позитивно. Смея да твърдя, че миграцията в последните години (имигрантите от нашата страна) е основно от тъмнозелени, насочващи се към социалните системи основно на Германия и Скандинавия. Средностатистическия бг селяк (или живущ в малък град) вече си е сравнително ок и си се кефи на ракията под лозницата почти като по Тошово време. разбира се, има огромна разлика между пловдивските села, помашките, турските, македонските и т.н. - навсякъде е различно, но масата народ от тези малки градчета и села вече не иска да бяга (кой избягал, избягал) - седят си на село и си се кефят. Това не може да се разбере от живущите в Люлин или Надежда, но е така.

            разбирам, че ако няма лоша новина, не твърдим, че България е кочина, не сочим проблемите и т.н., е по-добре да си мълчим, но реалността е такава - селяните (т.е. живущите извън 10-те най-големи града) бавно и полека се съвземат - някои ходят да бачкат и по чужбина, изкарат някое левче и се връщат за купона тук, щото в чужбина купон няма, само бачкане. И това въпреки БХ - както казват повечето изследователи, преминали през България по време на османското робство (или владичество, на който както му отръва) - ех, ако можеше този народ да е свободен, какви ли неща би сътворил. И този народ ги сътворява в първите години след освобождението, та чак удивява света. И БХ ще падне, само въпрос на време е!
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
              Всякакви. За много хора България е мечта, колкото и да не ви се вярва. Дори и за някои българи.
              Без да ми се сърдиш обаче трябва да излезеш от собственото си затворено пространство и да се огледаш извън него. Ако искаш разходи се до краен квартал или до провинцията, поразгледай се, пък може и да си поговориш с обикновените хора как мислят. И не бъркай желанията и мечтите с реалността ! А за тези навън повярвай ми, никаква мечта не е да се приберат тук, защото повечето като си дойдат дори за малко, и като видят какъв батак е, веднага забравят за мечтата да се приберат.
              Last edited by Zdravko; 14.01.2020, 16:33.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                Всякакви. За много хора България е мечта, колкото и да не ви се вярва. Дори и за някои българи.
                Бъркаш емоцията Носталгия с реалността и това е основната дилема при мигрантите .
                Но не е при техните деца там няма връщане . Вече говорим за второ загубено поколение след 90 години.
                Last edited by Todor Sabev; 14.01.2020, 16:20.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                  На какви мигранти?
                  Всякакви. За много хора България е мечта, колкото и да не ви се вярва. Дори и за някои българи.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                    Според мен когато гледаш българската демография пропускаш огромният потенциал за миграция към България. В скоро време ще почне да се осъществява.
                    Поне 30 години тенденцията е точно обратната и два милиона и кусур са напуснали страната . Требва да ми обясниш поради какъв зор имигрантите точно сега ще тръгнат да се връщат В България.

                    А сетих се България се слави със свобода на медийна среда , върховенство на закона и разделение на власите . А и да не забравяме високия стандарт.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                      То май каквито и да са ще е една идея по-добре от нашите мургавели, автоматизацията е хубаво нещо, но и с нея не е лесно да замениш един българин с половин ром..
                      В администрацията може 90% от българите да се махнат, Ето ти работници или па безработни търтеи
                      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                        На какви мигранти?
                        То май каквито и да са ще е една идея по-добре от нашите мургавели, автоматизацията е хубаво нещо, но и с нея не е лесно да замениш един българин с половин ром..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                          Според мен когато гледаш българската демография пропускаш огромният потенциал за миграция към България. В скоро време ще почне да се осъществява.
                          Да, ако изкараме още десетина години без нова глобална криза ще стигнем средноевропейското равнище и ще стартират подобни процеси. Имам го този сценарий в главата, но някак си не му вярвам, сигурно е поколенчески проблем

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                            На какви мигранти?
                            Нека да изкоментира и потенциала за емиграция през последните години ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                              Според мен когато гледаш българската демография пропускаш огромният потенциал за миграция към България. В скоро време ще почне да се осъществява.
                              На какви мигранти?
                              Life won't wait for you.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                                Хубаво де, половината от старите, новите ще ги видим като поприключи цикъла А ръста в кредитирането на дребно при старата база още върви, да видим как ще е занапред с нашата демография..
                                п. Ако трябва да съм малко по-сериозен банките все повече отстъпват при потребителското кредитиране на небанковото кредитиране, същото предстои да се случи и за читавите бизнес кредити, за банките ще остане/засега/ жилищното кредитиране и кредитирането на свързани лица
                                Демографията е най-променливото нещо в този свят, нищо че има огромен времеви лаг - както избягаха много народ, така и други се връщат, а и ако знаеш колко македонци и сърби бачкат у нас, да не говорим за сезонната заетост лятото от молдовци и украинци Небанковото кредитиране върви само и единствено заради дребните суми в него и бързината, пък и повечето небанкови са част от банкова група, да не говорим, че там кредитират талаша, който не само никоя банкова институция, майка му не би си позволила да го кредитира с повече от 10 лева За другите там иуво и прочие бълвочи - но пасаран, тая работа скоро няма да стане, не и у нас. Пред банките бъдещето все още е светло, а икономиката ни ще се развива въпреки Тикви, калинки, Нинки и прочие - просто сме в ЕС и тук ще се наливат кинти, а тези кинти могат да минат само и единствено през банките и оттам да се завъртят за каквото и да е - коври, кайени, тули и бетон, все едно
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X