IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
    Всеки трети българин има просрочена ипотека или заем


    http://financebg.com/%d0%b2%d1%81%d0...%d0%b0-%d0%b8/

    Единсвенната разумна и рационална причина българските емигранти да се приберат в БГ е получаване на пенсия от САЩ , КАНАДА ИЛИ ЕС и това, че тук има по- голяма покупателна стойност....За децата им е абсурдно..

    И друг път сме коментирали, че някои хора живеят в паралелна реалност, но за съжаление истината е съвсем друга..Оставаме си най- бедната и корумпирана страна в ЕС..Когато това се промени , може и да се връщат, както стана в Полша например..

    Правилно,Кире.Може да се върнат само хора с пенсии от чужбина.На света обаче има приказни острови където може да си живееш с пенсията по-добре от БГ.Познавам няколко български семейства които се върнаха в България.Изкараха по 3-4 г и се прибраха отново в САЩ.Имаше едни които наскоро се върнаха обратно в Америка след почти 10 г в БГ.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от malkia Muk Разгледай мнение

      Бе като то избега домочадието зад граница, ке видим какви ще ги редиш ....За какво да стоят, за да слугуват на феодали и дерибеи ли
      Се си мисля тамън ще порасне домочадието и тази ще стане, ама нема да може да бега никъде щото в един момент богатите индустриални държави отново ще затворът границите и ще остане само опцията с дерибеите.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

        Северна България не е чак пък толкова зле, след като преизбират местните велможи от герП за пореден път. Родопите били обезлюдени - кои, тези с турското населениет ли - ми те са обезлюдени още 80-те години, а Странджа-Сакар си е така от поне 50 години, то и около всички граници, изключая около Петрич и Сандански е така и то не от вчера. Да дам причини викаш - вече ми звучиш като мигрант, а знам, че не си, нали? Ми щото си българин бе, мама му стара, те затова, щото баба ти и дядо ти са положили костите си на тази земя, за да я има българщината, а ти (не ти, образно го казвам), посран льоьло, си избягал, щото кенефната хартия в Нидерландия била по-мека, та ти понасяла по-добре на хемороидите, получени от седене по заведенията. Те затова!!! Малко пък патриотизъм трябва, мамка му, ма то и жълтопаветниците са тъкмо толкова вредни за страната, колкото и комунистите във всичките им подвидове!

        Бахте, пак се връщаме 200 години назад и чакаме някой да ни оправи, че да сме се върнали - ние, като се оправим, емигранти или такива избягали от държавата ни, не ни трябват, ама хич. Ма да не отплесвам - та причини много - аз не съм избягал от любов към страната си и нейното минало. Наречи ме тъп, носталгик, шовинист - все тая! И децата ми ще растат и ще бъдат възпитани в любов към държавата си, казвам го от позицията на човек, на когото и двете му деца няма да имат първи братовчеди в България. Или може би точно заради това...
        Бе като то избега домочадието зад граница, ке видим какви ще ги редиш ....За какво да стоят, за да слугуват на феодали и дерибеи ли
        търся преподавателка, за уроци по пиано, математика, масаж и испански

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

          За твоа си прав, за съжаление. Ще ти кажа и още - никъде извън София няма адекватно здравеопазване, дори в Пловдив, Варна, Бургас или който и да е голям областен град. Е, май само в Пловдив и Плевен донякъде се справят - лични наблюдебия са това, но то си е и до материал - народ, дето вярва на врачки, шамани, ходжи и т.н., няма как да получи особено релевантно здравеопазване, хеле пък за 15 кинта на месец здравна вноска - как искаш ме разбирай
          Да не са намалили осигуровките на 15 лева без да разбера, аз плащам 45...
          М.... . ш..... ..й.о!

          Коментар


          • Моля придържайте се към темата

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

              Не мога да проумея как наричаш основна нужда и право като водата хейт ! Това, ако се случи в нормална държава и град, а то трудно би се случило всеки виновен по веригата ще си замине заедно с цялото правителство. А ние тук какво казваш, да го преживеем а, и да си затваряме очите ! Жалкото е, че тези които ни управляват си затварят очите, а и ние гражданите май отдавна сме ги затворили и правим компромиси с какво ли не и се траем и търпим !
              Това е друго - да, за съжаление нямаме съдебна система, казвал съм го сигурно хиляда пъти. ма за мрънкането не си прав - баба ти само на тец се е къпала (в кръга на шегата). Апропо, ходил ли си в Неапол - по-голям град от София е, а имат такава криза с боклука, при това с години, че ако таква имаше тук, сигурно щяха още половин милион да емигрират. Ма на, седят си, живеят си и т.н., че даже са втората най-голяма метрополия след Рим в Италия. Просто сравнение. Айде, че зачезвам за децата и после съм на фитнес
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                В провинцията има болници като сгради ,но няма лекари,медицински сестри....кой да те лекува?
                За твоа си прав, за съжаление. Ще ти кажа и още - никъде извън София няма адекватно здравеопазване, дори в Пловдив, Варна, Бургас или който и да е голям областен град. Е, май само в Пловдив и Плевен донякъде се справят - лични наблюдебия са това, но то си е и до материал - народ, дето вярва на врачки, шамани, ходжи и т.н., няма как да получи особено релевантно здравеопазване, хеле пък за 15 кинта на месец здравна вноска - как искаш ме разбирай
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                  Верно ли са обезлюдени? Ходил ли си в ботевградските села? Обезлюдени викаш Или в тези около Пловдив, Варна? За Лозен и Бистрица няма да отварям реч, че там цените са над тези в Стара Загора сигурно. Или пък в селата около Сандански и Петрич? Да, в Северозапада много села опустяха, но това не е процес от вчера, не е дори от 30 години, а от поне 80. Е, колоси като Радомир, Дебелт, Червен бряг и т.н. западнаха много, но там имаше по едно предприятие, което умря и толкова. Абе ходете по места и вижте - все още има желаещи да живеят по малките населени места - да, не са много, но в този свят на урбанизация и това е добре.

                  П.С. И айде стига с тоя хейт - София нямаше вода в първите години на демокрацията и кво, тогавашните лафове сега ги слушам за перничани - ми що го преживеят. И да, нямаме реално работеща правосъдна система, това е факт, но медицината ни не е по-зле от много места на запад от нас, просто всеки иска да лъже държавата, като се осигурява на минимума, а после да ходи при най-добрите специалисти и то безплатно и точно когато има нужда - е, верно няма такава държава!
                  Не мога да проумея как наричаш основна нужда и право като водата хейт ! Това, ако се случи в нормална държава и град, а то трудно би се случило всеки виновен по веригата ще си замине заедно с цялото правителство. А ние тук какво казваш, да го преживеем а, и да си затваряме очите ! Жалкото е, че тези които ни управляват си затварят очите, а и ние гражданите май отдавна сме ги затворили и правим компромиси с какво ли не, и си траем и търпим !
                  Last edited by Zdravko; 14.01.2020, 17:30.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                    Ама не ми давай примери за села, които са станали като квартали или спални на големите градове. Те и работят в града нали така ! Сам споменаваш северозападнала България, ами цяла Северна България къде я забрави, Родопите са обезлюдени целите, Странджа- Сакар също ! Дай причини някой от подредена държава навън да иска да се прибере в България ? Само носталгия, ядене и пиене не е достатъчно !
                    Северна България не е чак пък толкова зле, след като преизбират местните велможи от герП за пореден път. Родопите били обезлюдени - кои, тези с турското населениет ли - ми те са обезлюдени още 80-те години, а Странджа-Сакар си е така от поне 50 години, то и около всички граници, изключая около Петрич и Сандански е така и то не от вчера. Да дам причини викаш - вече ми звучиш като мигрант, а знам, че не си, нали? Ми щото си българин бе, мама му стара, те затова, щото баба ти и дядо ти са положили костите си на тази земя, за да я има българщината, а ти (не ти, образно го казвам), посран льоьло, си избягал, щото кенефната хартия в Нидерландия била по-мека, та ти понасяла по-добре на хемороидите, получени от седене по заведенията. Те затова!!! Малко пък патриотизъм трябва, мамка му, ма то и жълтопаветниците са тъкмо толкова вредни за страната, колкото и комунистите във всичките им подвидове!

                    Бахте, пак се връщаме 200 години назад и чакаме някой да ни оправи, че да сме се върнали - ние, като се оправим, емигранти или такива избягали от държавата ни, не ни трябват, ама хич. Ма да не отплесвам - та причини много - аз не съм избягал от любов към страната си и нейното минало. Наречи ме тъп, носталгик, шовинист - все тая! И децата ми ще растат и ще бъдат възпитани в любов към държавата си, казвам го от позицията на човек, на когото и двете му деца няма да имат първи братовчеди в България. Или може би точно заради това...
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Всеки трети българин има просрочена ипотека или заем


                      http://financebg.com/%d0%b2%d1%81%d0...%d0%b0-%d0%b8/

                      Единсвенната разумна и рационална причина българските емигранти да се приберат в БГ е получаване на пенсия от САЩ , КАНАДА ИЛИ ЕС и това, че тук има по- голяма покупателна стойност....За децата им е абсурдно..

                      И друг път сме коментирали, че някои хора живеят в паралелна реалност, но за съжаление истината е съвсем друга..Оставаме си най- бедната и корумпирана страна в ЕС..Когато това се промени , може и да се връщат, както стана в Полша например..
                      Last edited by Kiro; 14.01.2020, 17:32.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                        Верно ли са обезлюдени? Ходил ли си в ботевградските села? Обезлюдени викаш Или в тези около Пловдив, Варна? За Лозен и Бистрица няма да отварям реч, че там цените са над тези в Стара Загора сигурно. Или пък в селата около Сандански и Петрич? Да, в Северозапада много села опустяха, но това не е процес от вчера, не е дори от 30 години, а от поне 80. Е, колоси като Радомир, Дебелт, Червен бряг и т.н. западнаха много, но там имаше по едно предприятие, което умря и толкова. Абе ходете по места и вижте - все още има желаещи да живеят по малките населени места - да, не са много, но в този свят на урбанизация и това е добре.

                        П.С. И айде стига с тоя хейт - София нямаше вода в първите години на демокрацията и кво, тогавашните лафове сега ги слушам за перничани - ми що го преживеят. И да, нямаме реално работеща правосъдна система, това е факт, но медицината ни не е по-зле от много места на запад от нас, просто всеки иска да лъже държавата, като се осигурява на минимума, а после да ходи при най-добрите специалисти и то безплатно и точно когато има нужда - е, верно няма такава държава!
                        В провинцията има болници като сгради ,но няма лекари,медицински сестри....кой да те лекува?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          Верно ли са обезлюдени? Ходил ли си в ботевградските села? Обезлюдени викаш Или в тези около Пловдив, Варна? За Лозен и Бистрица няма да отварям реч, че там цените са над тези в Стара Загора сигурно. Или пък в селата около Сандански и Петрич? Да, в Северозапада много села опустяха, но това не е процес от вчера, не е дори от 30 години, а от поне 80. Е, колоси като Радомир, Дебелт, Червен бряг и т.н. западнаха много, но там имаше по едно предприятие, което умря и толкова. Абе ходете по места и вижте - все още има желаещи да живеят по малките населени места - да, не са много, но в този свят на урбанизация и това е добре.

                          П.С. И айде стига с тоя хейт - София нямаше вода в първите години на демокрацията и кво, тогавашните лафове сега ги слушам за перничани - ми що го преживеят. И да, нямаме реално работеща правосъдна система, това е факт, но медицината ни не е по-зле от много места на запад от нас, просто всеки иска да лъже държавата, като се осигурява на минимума, а после да ходи при най-добрите специалисти и то безплатно и точно когато има нужда - е, верно няма такава държава!
                          Ама не ми давай примери за села, които са станали като квартали или спални на големите градове. Те и работят в града нали така ! Сам споменаваш северозападнала България, ами цяла Северна България къде я забрави, Родопите са обезлюдени целите, Странджа- Сакар също ! Дай причини някой от подредена държава навън да иска да се прибере в България ? Само носталгия, ядене и пиене не е достатъчно !

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                            Селата и малките градове отдавна са обезлюдени. Това, че някой се прибира да яде и пие от време на време с нищо не помага и допринася, освен за оборота в селската кръчма. Рядкост са тези, които се осмеляват да се приберат окончателно, защото продължават да не виждат никаква перспектива за себе си и за семействата си.
                            Да кажем ,че се върнат малко от тях ще се върнат по родните си селца и градчета и болшинството ще се нататрузят в икономически активните градове
                            София,Пловдив,Варна,Бургас,Стара Загора и нещата всеки сам да си ги прецени.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                              Селата и малките градове отдавна са обезлюдени. Това, че някой се прибира да яде и пие от време на време с нищо не помага и допринася, освен за оборота в селската кръчма. Рядкост са тези, които се осмеляват да се приберат окончателно, защото продължават да не виждат никаква перспектива за себе си и за семействата си.
                              Верно ли са обезлюдени? Ходил ли си в ботевградските села? Обезлюдени викаш Или в тези около Пловдив, Варна? За Лозен и Бистрица няма да отварям реч, че там цените са над тези в Стара Загора сигурно. Или пък в селата около Сандански и Петрич? Да, в Северозапада много села опустяха, но това не е процес от вчера, не е дори от 30 години, а от поне 80. Е, колоси като Радомир, Дебелт, Червен бряг и т.н. западнаха много, но там имаше по едно предприятие, което умря и толкова. Абе ходете по места и вижте - все още има желаещи да живеят по малките населени места - да, не са много, но в този свят на урбанизация и това е добре.

                              П.С. И айде стига с тоя хейт - София нямаше вода в първите години на демокрацията и кво, тогавашните лафове сега ги слушам за перничани - ми що го преживеят. И да, нямаме реално работеща правосъдна система, това е факт, но медицината ни не е по-зле от много места на запад от нас, просто всеки иска да лъже държавата, като се осигурява на минимума, а после да ходи при най-добрите специалисти и то безплатно и точно когато има нужда - е, верно няма такава държава!
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                                Поне 30 години тенденцията е точно обратната и два милиона и кусур са напуснали страната . Требва да ми обясниш поради какъв зор имигрантите точно сега ще тръгнат да се връщат В България.

                                А сетих се България се слави със свобода на медийна среда , върховенство на закона и разделение на власите . А и да не забравяме високия стандарт.
                                Българските емигранти ако не се върнат сега в страната, ще изпуснат невероятната възможност да мъкнат вода с кофи, туби и да се къпят в легени. Също ще изпуснат и да дишат ежедневно въздух наситен с канцерогенни вещества. Невероятни удоволствия и забавления гарантирани от герп и боко тиквата.
                                ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                                Коментар

                                Working...
                                X