IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • То е ясно, че статията и особено заглавието е силно манипулативно, но не съм очаквал да се появи в икономически форум. За БГ Мама става. Първо ползват месечни данни а не годишни с цел да се постигне някак си желаният резултат, но така се изтърва сезонността. Същевременно има два абзаца в статията, които тотално противоречат на заглавието.
    Спрямо година по-рано производството в еврозоната се понижи през ноември с 1,5% след спад с цели 2,6% през октомври (низходяща ревизия от понижение с 2,2%) и очаквания за по-скромно понижение с 1,0%. Производството на годишна база в региона на единната валута нарасна за последно през ноември 2018-а година.
    и
    На годишна база промишленото производство в България се сви през ноември с 0,3% след ръст с 1,9% през октомври, излизайки отново на негативна територия за пръв път от август 2019 година насам.
    Много по-интересно е от къде идва спада в България. Миналата седмица излязаха данните на НСИ и съм сигурен, че Киро ги е прочел детайлно и анализирал. https://www.nsi.bg/sites/default/fil...11_4JW9YBA.pdf
    Та ясно се вижда, че преработващата индустрия си расте. Вижда се как добивната индустрия без добив на въглища си расте. Имаме голям спад при производството и разпределение на електрическа и топлоенергия и газ в следствие на необичайно топлото време. Това води до спад в производството на въглища с 15 процента. Глобално затопляне. Очевидно малка България и за това е виновна. Абе политически тролове. Това е. Убеден съм, че не е некомпетентност.
    Успешна търговия. Дали днес ще видим записвания в дългия индексен?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
      Плахо нарастване на производството в еврозоната и силен спад в България

      https://bnr.bg/post/101215227/plaho-...pad-v-balgaria

      СТАБИЛНА ДЪРЖАВА
      Това голям спад ли е Кире 0.3% на годишна база в България, а в ЕС спадът е 1.3%

      Май не разбираш много от икономика

      Коментар


      • Плахо нарастване на производството в еврозоната и силен спад в България

        https://bnr.bg/post/101215227/plaho-...pad-v-balgaria

        СТАБИЛНА ДЪРЖАВА

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tany tan Разгледай мнение
          Ще се върнат всички, до 2025, после ще бъде късно.
          https://petel.bg/Sofiyskata-Vanga--M...toriya__125335
          Късно ще е за тия които все пак мислят един ден да се завърнат,но за мнозина други това няма никакво значение,защото децата им и внуците им са с тях,а и бизнесите им са доходоносни.

          Коментар


          • Просто улегнахме ….. но пак сме си същите пичове

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
              С плахи стъпки и без много фанфари, Сфикс продължава нагоре...
              Успех на малкото останали на БФБ!
              Сега се сещам, че преди време имаше сбирки на инвеститорите ! Сега ни инвеститори са останали, ни сбирки има !

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                С плахи стъпки и без много фанфари, Сфикс продължава нагоре...
                Успех на малкото останали на БФБ!
                Една кръчма / яхта / хора сме останали !

                Коментар


                • С плахи стъпки и без много фанфари, Софикс продължава нагоре...
                  Успех на малкото останали на БФБ!
                  Last edited by tony1975; 15.01.2020, 18:55.

                  Коментар


                  • На български език се казва … Уважение..... не респект драги

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                      Боже, аз май защитавам 4Д-то, дето все се караме с него - ми аз ходя, ходя много често и до крайни квартали, и извън София, пък и да най-затънтени села, и говоря с хората, щото ме интересува точно това, настроението им. И настроенията лека-полека се променят към позитивно. Смея да твърдя, че миграцията в последните години (имигрантите от нашата страна) е основно от тъмнозелени, насочващи се към социалните системи основно на Германия и Скандинавия. Средностатистическия бг селяк (или живущ в малък град) вече си е сравнително ок и си се кефи на ракията под лозницата почти като по Тошово време. разбира се, има огромна разлика между пловдивските села, помашките, турските, македонските и т.н. - навсякъде е различно, но масата народ от тези малки градчета и села вече не иска да бяга (кой избягал, избягал) - седят си на село и си се кефят. Това не може да се разбере от живущите в Люлин или Надежда, но е така.

                      разбирам, че ако няма лоша новина, не твърдим, че България е кочина, не сочим проблемите и т.н., е по-добре да си мълчим, но реалността е такава - селяните (т.е. живущите извън 10-те най-големи града) бавно и полека се съвземат - някои ходят да бачкат и по чужбина, изкарат някое левче и се връщат за купона тук, щото в чужбина купон няма, само бачкане. И това въпреки БХ - както казват повечето изследователи, преминали през България по време на османското робство (или владичество, на който както му отръва) - ех, ако можеше този народ да е свободен, какви ли неща би сътворил. И този народ ги сътворява в първите години след освобождението, та чак удивява света. И БХ ще падне, само въпрос на време е!
                      Привет,

                      и аз ходя из провинцията често и имам наблюдения.
                      Има голяма разлика между днешните хора и тези от преди 20-30 г. Тези от едно време бяха работливи и трудолюбиви, а сегашните са малко селски тарикати. Пият, пушат, все на мегдана, не знаят що е мотика. Много харесвам българската природа и родния край (там където е корена на предците, аз съм си от София, но бабите и дядовците ми не са), но по прованса си е зле. И жени няма. Един браточед само по циганки ходи, поради липсата на нормални млади българки. И се кефи на това.

                      Дори добруджанските села, които са богати, са обезлюдени и има малко хора.

                      Иначе е супер, че си стабилен мъж и държиш на българското и възпитаваш добре децата си. Респект,

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                        Тая да каже S&P500 къде ще е след 1 година. Или поне кой ще вземе Шампионската Лига тази година. И двете пророчества ме устройват.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tany tan Разгледай мнение
                          Ще се върнат всички, до 2025, после ще бъде късно.
                          https://petel.bg/Sofiyskata-Vanga--M...toriya__125335
                          Тая да каже S&P500 къде ще е след 1 година. Или поне кой ще вземе Шампионската Лига тази година. И двете пророчества ме устройват.

                          Коментар


                          • Ще се върнат всички, до 2025, после ще бъде късно.
                            https://petel.bg/Sofiyskata-Vanga--M...toriya__125335

                            Коментар


                            • Всеки отива там където мисли,че живота му ще протече по добре!Не сме в соца,забрани няма.Това което правят българите сега,сърбите го правеха още по времето на Тито,защото имаха възможност,ние не.И както виждаме Сърбия не е изчезнала!Просто сега за 24 часа имаш достъп да почти всяка точка от Земята и Ти решаваш къде,а не някой друг да разполага с живота ти.Такива са времената,и според мен връщане назад няма да има.

                              Коментар


                              • Хора които са избягали предната криза - 2009-10г по мои наблюдения започнаха да се връщат.
                                Там работят черна работа за 1000€ а тука за същото вече вземат почти толкова и са си дома.
                                Ама те и най-прецакани ще останат - ни тука ни там ще вземат пенЦия а само социална помощ от 200-300лв
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X