IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • И нещо друго, ще дойдат нови колкото искате, но няма да може да си ги купите, защото никой няма да си помисли да се листне за цена на акция за стотинки, които вие сте готови да дадете. Свършиха подаръците, новото ще е скъпо и прескъпо.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
      Според мен докато на борсата не започнат да се листват нови дружества положението няма да се оправи. Имаме си борса. Имаме си посредници. Имаме си добри търговски платформи. А имаме ли обаче качествена стока, която да търгуваме? Не говоря за 5 или 10 дружества в които си струва да се инвестира, а за пазар на който има наистина добри открити компании с качествен мениджмънт. Или казано по друг начин - докато не се появи на пазара качествена стока няма да има и качествена търговия

      Наздраве на всички!
      Да стане като по времето на Костов, всички задължително на борсата. Градус, каква е? Беше нова, беше голяма, какво и е?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        Няма ли да се случи нещо и да живне това БФБ, вече? И последните стръкчета оптимизъм в мен взеха да изсъхват
        Да си си купил Доверие. Там всички са доволни.

        Коментар


        • Според мен докато на борсата не започнат да се листват нови дружества положението няма да се оправи. Имаме си борса. Имаме си посредници. Имаме си добри търговски платформи. А имаме ли обаче качествена стока, която да търгуваме? Не говоря за 5 или 10 дружества в които си струва да се инвестира, а за пазар на който има наистина добри открити компании с качествен мениджмънт. Или казано по друг начин - докато не се появи на пазара качествена стока няма да има качествена търговия

          Наздраве на всички!
          Last edited by Агресивен бик; 09.02.2020, 20:04.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

            И на какво основание да има оптимизъм и оптимисти ? През последните години нещо да се е подобрило към по добро ? Повече от 10 години икономики и бизнес вървят нагоре, и въпреки това БФБ продължава да бъде един заспал и умрял пазар ! Явно дори икономически подем не е в състояние да я събуди !
            Ръст от малко над 3% не може да се каже, че е подем
            Life won't wait for you.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dici Разгледай мнение

              Тогава стават подемите, когато се свършат оптимистите.
              И на какво основание да има оптимизъм и оптимисти ? През последните години нещо да се е подобрило към по добро ? Повече от 10 години икономики и бизнес вървят нагоре, и въпреки това БФБ продължава да бъде един заспал и умрял пазар ! Явно дори икономически подем не е в състояние да я събуди !

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                Твърдението се базира на презумпцията, че оптимистите вече са купили и те от тук нататък могат да бъдат само продавачи. Песимистите съответно нямат акции и при липса на къси могат да бъдат само купувачи.
                Хубаво ама песимистите по презумция нямат и дори да няма къси също по презумция би трябвало да стоят в страни от пазара.Акта на покупката дори самият замисъл за нея ги превъща автоматично в оптимисти и на всичкото отгоре за да има подем те трябва да са повече от продаващите(според теб оптимистите)
                П.С. Сега видях че преди мен агресивния бик е уточнил
                Last edited by спекуланта; 09.02.2020, 10:18.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                  Винаги съм се чудел на това твърдение,кой би купувал и осъществил подем в момент на всеобщ песимизъм.......песимистите ли?
                  Точно те. На ли се сещаш, че щом някой е песимист за пазара той би трябвало да е продал всичко. Да ама този песимизъм не трае вечно и рано или късно нашият песимист вижда лъч светлина и става оптимист

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                    Винаги съм се чудел на това твърдение,кой би купувал и осъществил подем в момент на всеобщ песимизъм.......песимистите ли?
                    Твърдението се базира на презумпцията, че оптимистите вече са купили и те от тук нататък могат да бъдат само продавачи. Песимистите съответно нямат акции и при липса на къси могат да бъдат само купувачи.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dici Разгледай мнение

                      Тогава стават подемите, когато се свършат оптимистите.
                      Винаги съм се чудел на това твърдение,кой би купувал и осъществил подем в момент на всеобщ песимизъм.......песимистите ли?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                        Няма ли да се случи нещо и да живне това БФБ, вече? И последните стръкчета оптимизъм в мен взеха да изсъхват
                        Тогава стават подемите, когато се свършат оптимистите.

                        Коментар


                        • Няма ли да се случи нещо и да живне това БФБ, вече? И последните стръкчета оптимизъм в мен взеха да изсъхват

                          Коментар


                          • Д-р Ружа Игнатова ...

                            https://btvnovinite.bg/lifestyle/liu...Fo8VxKwgPSw-nE

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                              Не вярвам на Правителството и това няма връзка с последните изказвания на Президента. Мнението ми през последните няколко години е последователно, без да има връзка с която и да било политическа партия,“ Никога не съм била нито член, нито привърженик на която и да било. Не е в синхрон с вътрешните ми потребности!
                              Не харесвам Герб, заради тоталното корумпиране на институциите, но особено, заради липсата на Политика. Липсват приоритети, визия, План по-дълъг от 1 година, Няма дългосрочно планиране на публичните разходи, огромни разходи се одобряват на коляно и без обсъждане. Липсва създаване на работещи механизми на икономическата активност и обществен живот,. Липсва сигурност, че има държавен капацитет не само за справяне с кризи, но още повече за предпазване от такива, както и за организация на обявени приоритети с оценка и контрол.
                              Пример е и оставения в изкуствена кома капиталов пазар.
                              Мога дълго да пиша, но идеята ми беше друга.

                              Въпреки категоричното ми горно мнение, искрено се надявам, големи проекти да се случат в България.
                              Това е най-големият ни шанс да измъкнем от кризата на национално и местно ниво, която ще става все по-видима с намаляването на еврофондовете и язвите в нереформираните социални и инфраструктурни системи.
                              Надявам се, количествените натрупвания да доведат до качествени изменения.
                              Нараставането на броя на квалифицирани, образовани хора, каквито всеки голям чуждестранен инвеститор би интегрирал около себе си, би работило в промяна на средата в много и различни проекции. Един от ефектите ще е и намаляване на границата на търпимост към непрозрачна форма на управление на обществените средства.

                              Затова нека сме критични, задължително е, според мен, но да се радваме на всеки успех за България и ако не можем да работим за него, то поне да не го омаловажаваме.
                              Ще е нещо чудесно Фолксваген да дойде. Тесла, Хюндай...Освен, че ще е знак за други компании, това ще върне и българи, напуснали страната. Когато се говори за демографския проблем, това е едно от решенията му. Колкото повече, толкова повече )
                              Съни, позитивизмът и оптимизма, който са те обхванали са изключително полезни, но в нашия случай реализъм е нужен.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
                                Поредния гаф за справедливостта и публичността на БФБ - продажбата на дела на КТБ в Булгартабак

                                " Владимир Малчев, съосновател и брокер на ценни книжа в Up Trend.-
                                Според него продажбата повдига много въпроси - защо тя се осъществява чак сега след такова обезценяване на акциите на тютюневия холдинг, както и защо без да се даде никаква публичност на предлагането и как на борсата моментално се намери купувач."

                                В тази връзка на борсата мина дял от 443 497 акции и според днешния бюлетин на ЦД фри флота нараства само с 6511 акции, т.е.
                                98,6 % от пакета е отишъл при (договорен от) мажоритарите.

                                Естествено при това непрозрачно и престъпно управление на този холдинг едва ли биха се намерили много желаещи за покупка на акции в БТ.

                                Но това си остава 1 нагледен пример колко сме далече от прозрачността на европейските фондови борси и защо инвеститорите бягат от нашата.
                                Отговорът е свързан с един широко пространствено скроен човек и зависимостите му в управлението и надзорния орган

                                Коментар

                                Working...
                                X