IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Защо смятам че ще има корекция поне до 450 на БФБ....
    Това зависи от качествените акции....в това не слагам на Планината който бяха иЗкуствено крепени през тази криза и ще реагират минимално или така би трябвало.......?
    Репата на нашия маркет вече са гръмнали на БФБ ,който е уплашен е продал , който не е продал тези дни ще направи 10% и заедно с качващия се западен маркет ще тръгне и нашия и то не че има много пари а повечето с пари ще сметнат че ще изпуснат дъното а продаващите всеки ден ще вдигат поръчките нагоре.....няколко дни на запад с плюсове и сутринта ще отваряме и ние с диапазон 5-7 процента между купува продава....но нагоре..?
    Некой против?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

      Те го направиха. Удариха маржините, на тези които са бяха дълги, смъкнаха с 30-40 % акциите, сега е ред да удрят и късите - едни 30-40% нагоре, общо им идва над 60% печалба. После като се успокоят хорта пак надолу, но преди това Дау 30К. Нищо, че сега всеки си мисли за ДАУ 10К. Щом Сталина казва нещо - ослушвай се за обратното да стане.
      А бе, момче, тия хора печатат парите! При тях всичко е за власт, а не за пари! Те ти контролират света общо казано!

      Ако те както казваш, са част от някакъв сценарий, то не е да ти оберат стотинките! Те имат силата да ти свалят борсата за седмица с 95% и после ако искат да я вдигант с 300%, за 1 ден, над върха преди спад!

      За теб Х пари са изкарани от работа или през борсата! За тях Х пари са просто решени, че ги имат!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение


        Сталина са я инструктирали Билдебергите и сега конспирацията е в ход! Не знам, защо обаче пропагандираш, за дъна или да се купува, в този случай!

        Ако нещата са такива както казваш, да има нещо "нагласено", то смяташ ли, че тези хора няма да си изпълнят сценария до край! В такъв случай, предполагам, имаш разбирането, че те каквото са захванали го довеждат до край!

        Ако наистина вярваш в тази конспирация, тогава не знам къде си тръгнал! Смяташ ли, че ще ги "бутнете"!
        Те го направиха. Удариха маржините, на тези които са бяха дълги, смъкнаха с 30-40 % акциите, сега е ред да удрят и късите - едни 30-40% нагоре, общо им идва над 60% печалба. После като се успокоят хорта пак надолу, но преди това Дау 30К. Нищо, че сега всеки си мисли за ДАУ 10К. Щом Сталина казва нещо - ослушвай се за обратното да стане.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение


          И според мене долу горе толкова ( пак ще е двойно спрямо края на 2008), ма виж ги тия "оптимисти"...


          https://finance.yahoo.com/news/u-eco...155126416.html

          Пип, нали знаеш там как ги смятат процентите? Сиреч това е 6%, но го екстраполират ако продължи тенденцията цяла година и затова идва 24. Но реално още следващото тримесечие ще има голям рибаунд.. така че тези прогнози са само на пръв поглед стряскащи...

          Коментар


          • Лекарства за високо кръвно може да се окажат ефективни в борбата срещу коронавирусите.

            За да проникнат в клетките и за да ги инфектират, коронавирусите използват един транс-мембранен протеин, наречен Ангиотензин преобразуващ ензим 2(ACE2), който се намира на повърхността на клетките.

            Като транс-мембранен протеин, АСЕ2 служи като входна врата в клетката за някои корона-вируси включително HCoV-NL63, SARS-CoV - вирусът причиняващ SARS, и SARS-CoV-2 - вирусът причиняващ COVID-19

            Това кара някои да вярват, че намаляването на нивата на ACE2 в клетките може да помогне в борбата с инфекцията. От друга страна ACE2 е показал защитен ефект срещу белодробни увреждания причинени от вируси, повишавайки продукцията на съдоразширяващ ангиотензин 1-7

            Проучвания проведени върху мишки показват, че взаимодействието на шиповете на корона-вируса с АСЕ2 предизвиква спад в нивата на АСЕ2 в клетките, чрез разграждане на протеина и следователно може да допринесе за увреждане на белите дробове.

            Лекарства като АСЕ инхибитори, също и блокерите на агиотензиновите рецептори, които се използват за лечение на високо кръвно налягане, могат да регулират експресията на АСЕ2, следователно могат да повлияят на тежестта на някои корона-вирусни инфекции като SARS.

            Систематичен анализ показва, че използването на АСЕ инхибитори е свързано със значително 34% намаляване на риска от пневмония в сравнение с контролната група. Използването на АСЕ инхибитори също е свързано с намаляване на смъртността от пневмония
            ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

              Твоята гледна точка щеше да е интересна (и беше в началото) ако ти ни дадеш нещо ново, нещо различно, което да ни даде повод да се замислим.
              Но когато ти почваш да се повтаряш, особено да се повтаряш и пееш в едни хор със всички останли особено примерно Сталина (която беше ясен сигнал. че нещо се гласи), вече не е интересно и не е нова гледна точка

              Сталина са я инструктирали Билдебергите и сега конспирацията е в ход! Не знам, защо обаче пропагандираш, за дъна или да се купува, в този случай!

              Ако нещата са такива както казваш, да има нещо "нагласено", то смяташ ли, че тези хора няма да си изпълнят сценария до край! В такъв случай, предполагам, имаш разбирането, че те каквото са захванали го довеждат до край!

              Ако наистина вярваш в тази конспирация, тогава не знам къде си тръгнал! Смяташ ли, че ще ги "бутнете"!

              Коментар


              • Сега ви давам прогноза, щом Сталина казва, че кризата ще е поне колкото предната, значи че ще е нещо което е обраното или значи, че ще кратка и плитка.

                Коментар


                • Вълна от безработица ще залее България

                  http://www.infostock.bg/infostock/control/transactions

                  МНОГО ПОЗДРАВИ ОТ Д.САЧЕВА..

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                    Те казват и 50% спад в БВП на САЩ като прогноза, но за мен дори няма да е и 30%!

                    Мисля си, 15-18% макс! Може дори и по-малко! САЩ не са толкова зле в момента!

                    Виж в Италия може наистина да има 50% спад, да не кажа и 65-70%!

                    И според мене долу горе толкова ( пак ще е двойно спрямо края на 2008), ма виж ги тия "оптимисти"...
                    U.S. ECONOMY TO SHRINK 24% FROM APRIL to JUNE 2020: Goldman Sachs
                    https://finance.yahoo.com/news/u-eco...155126416.html


                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                      човека ти казва, че преди месец едни са били на едината крайност така както ти сега си на другата крайност....

                      къде беше ти миналия месец за да ни информираш за това което пишеш сега?
                      Сега пиша, защото уплътнявам времето от карантината!

                      Иначе аз отдавана съм писал, за кредитната имлозия и голямата криза, но не това е важното сега, да се изтъкваме от преди.....

                      Въпроса е, че аз просто ти давам гледна точка, ако искаш припознавай!
                      Това, кой какво е писал преди и как се е извъртял, мен не ме касае!
                      Като ти се извъртя аз, тогава може да коментираме! Преди това, факта, че има всякакви, няма отношение към ник Mike Florida!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                        Аз не съм ти казвал нищо!

                        Това, че някой ти е казвал, преди каквото и да е, няма отношение към мен......

                        Единственото, което аз правя, е да ти давам гледна точка! Ако не припознаваш, ОК!
                        Това не е проблем на Mike Florida!

                        Аз винаги се опитвам да се аргументирам! Не пиша просто ей така!
                        Ако намираш аргументите ми за л*йняни, навярно такива са и прогнозите ми!
                        Твоята гледна точка щеше да е интересна (и беше в началото) ако ти ни дадеш нещо ново, нещо различно, което да ни даде повод да се замислим.
                        Но когато ти почваш да се повтаряш, особено да се повтаряш и пееш в едни хор със всички останли особено примерно Сталина (която беше ясен сигнал. че нещо се гласи), вече не е интересно и не е нова гледна точка

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                          Аз не съм ти казвал нищо!

                          Това, че някой ти е казвал, преди каквото и да е, няма отношение към мен......

                          Единственото, което аз правя, е да ти давам гледна точка! Ако не припознаваш, ОК!
                          Това не е проблем на Mike Florida!

                          Аз винаги се опитвам да се аргументирам! Не пиша просто ей така!
                          Ако намираш аргументите ми за л*йняни, навярно такива са и прогнозите ми!
                          човека ти казва, че преди месец едни са били на едината крайност така както ти сега си на другата крайност ...... но ти и това не можаш да разбереш...

                          къде беше ти януари/февруари месец за да ни информираш за това което пишеш сега?
                          fuск the bеаr - give me the bееr

                          Коментар


                          • DAX 9,292.25 +551.10 +6.30%

                            Щатските фючърси удариха горния лимит от 5%

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

                              Малко почваш да ми приличаш на онези дето прези месец ни изкарваха числа за Доверие и ни казваха, че ПЕ е 2 и трябва да е 10 лв. поне.
                              Сталина и тя, веднага пресметна и ни каза, че сегашнта криза ще е поне като предната - много уверена и тя.
                              Едно знам, като почнат всички да говорят в един хор за едно с бодряшка увереност, нещата не стават така.
                              Аз не съм ти казвал нищо!

                              Това, че някой ти е казвал, преди каквото и да е, няма отношение към мен......

                              Единственото, което аз правя, е да ти давам гледна точка! Ако не припознаваш, ОК!
                              Това не е проблем на Mike Florida!

                              Аз винаги се опитвам да се аргументирам! Не пиша просто ей така!
                              Ако намираш аргументите ми за л*йняни, навярно такива са и прогнозите ми!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                                Да, това е средното за прогнозите там, което си е почти двойно спрямо Q4 2008...и което ужасява Тръмп, а и феда де...неслучайно извадиха някакви лимитлес кюи базуки. Само акции още не са почнали да купуват като жапанките, ама не мисля че и това време ще е много далеко...
                                Те казват и 50% спад в БВП на САЩ като прогноза, но за мен дори няма да е и 30%!

                                Мисля си, 15-18% макс! Може дори и по-малко! САЩ не са толкова зле в момента!

                                Виж в Италия може наистина да има 50% спад, да не кажа и 65-70%!

                                Въпроса е, че Европа е в трагично състояние, а целия експорт на БГ, независимо дали реален или "по-жица" е насочен към ЕС!
                                Казват ти, че летен сезон на практика няма да има! Нека всеки да види колко е официално там от БВП, после да си представи колко още е сивия сектор, където доходите от него, също няма да влезнат в икономиката, като потребление!

                                Говорим за свиване, което дори по времето на Голямата депресия е нямало!

                                Пандамеии, мандемии, на времето кеша в огромната си част е бил на локално ниво, в хората там из населението места. Потреблението си е вървяло в малки общности, от местни предприятия, земеделие или занаятчии. Силни малки местни икономики!
                                СИЛНИ МАЛКИ ЕКОСИСТЕМИ НА ПРОИЗВОТСТВО И ПОТРЕБЛЕНИЕ!

                                Сега обаче всичко е много по-чупливо, защото освен ХИПЕР-индустриализацията, ние преминахме от разделение на труда, към разделение по отрасли, към специализация по-страни!

                                Не знам дали повечето си дават сметка, че най-големия прогрес в човешката стопанска история, навярно е бил, именно когато е започнало първото разделение на труда!

                                От тук на сетне ние ще видим, колко вредна е хипер-индустриализацията, както и специализацията в стопанско отношение по страни, сякаш имаме едно време разделението в СИВ! Така или иначе, това са реалностите на стопанството днес! Въпросът е, че скалираното развитие има и скалирани недостатъци, които сега ще лъснат в пълна степен!

                                Коментар

                                Working...
                                X