IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не мога да разбера идиотизма на пишештите тук дето използват квалификации достойни за каруцарски речник...… това ли са българските инвеститори???? това ли са българските борсови капацитети????това ли са българските културни възпитани и интелигентни хора смятащи се за цвета на обществото ???? …. явно НЕ.... доказват го всеки ден и аз се радвам че ги мачкат

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
      Оня ден като паднаха борсите с 7-8% имаше едни дето се появиха пак, че почвала кризата? Къде ги днес. Бяха същите и средата на Март за седмица, две.
      Посоката е яко надолу!
      Свали си розовите цайси и забрави за Ъпа!

      Коментар


      • https://dariknews.bg/novini/bylgarii...2020-g-2229755

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
          Оня ден като паднаха борсите с 7-8% имаше едни дето се появиха пак, че почвала кризата? Къде ги днес. Бяха същите и средата на Март за седмица, две.
          Ти като си разбирач днес купи ли си нещо?
          Само обхождаш темите за да се изходиш по някой въпрос...

          Коментар


          • Оня ден като паднаха борсите с 7-8% имаше едни дето се появиха пак, че почвала кризата? Къде ги днес. Бяха същите и средата на Март за седмица, две.

            Коментар


            • Целият свят пращи от зелено - буквално и преносно, само на БФБ хората търсят кеша, махат акциите, събират кеш - хаха.

              Коментар


              • дакса дига вие падате


                христо ботев

                Коментар


                • Първоначално изпратено от forman777 Разгледай мнение
                  "Моето послание е: харчете, харчете, харчете."
                  Кристалина Георгиева, МВФ
                  Да не ни беше плашила първо, че идва най-голямата криза от 100 г.

                  Коментар


                  • "Моето послание е: харчете, харчете, харчете."
                    Кристалина Георгиева, МВФ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                      Всички ЦБ печатат, като обезумели.САЩ и Азия пак докосват небето, а имаме и един гарантирано губещ клас активи - облигациите. И при тези условия ПФ продължават да се разделят с БФБ (3-4% от портфейлите им), която може да им донесе значим(на фона на останалите им инвестиции) ръст. Това или е някакво безумие или тези хора виждат нещо, което ние пропускаме!?!?
                      До подчертаното бях напълно съгласен. Но какво да се прави, другари? Ако заставиш пенсионните да имат голяма квота, от една страна пазарът ще се подуе жестоко заради постоянния кеш инфлоу, идващ от всяка една вноска във фондовете, а от друга емитентите съвсем ще се разлигавят, знаейки че както и да менажират, все ще са финансирани. И двата ефекта не ги предпочитам.

                      Ако ПФ продават на 20% загуба тук, но постигат 25% доходност където искат, значи партидата ми е 0:0, всеки процент нагоре си го делим. Шансът да направиш над 25% там където печатат пари е доста по-голям, ще се съгласиш.

                      Просто БФБ е в много лузърска позиция. Няма ги въздухът и водата на свежите пролетни банкноти, по-състоятелните българи не се занимават нито да емитират, нито да инвестират (има буквално едно-две изключения), няма и кой знае какъв ритейл, който да може да бъзика пазара... Та така. Оставаме с надеждата, че "може" някога някъде да запишем доходност, но се опасявам, че фондовете са калкулирали по-добре от нас вероятността това "може" да се случи на практика.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                        Няма противоречие за ИПО-тата, ако не са подкрепени заради надути цени. Противоречието е, когато са подкрепени при надутите цени Поне за мен е така
                        Съгласявам се с теб принципно, че потенциални практики стимулирани фонд мениджъри да записват на надути (по твои думи) цени изкривява пазара сериозно. И все пак, решението си е тяхно и няма как да очакваш да питат в Инвестор форума дали да записват или не?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Crusible Разгледай мнение
                          По отношение на ПФ и тенденцията да намаляват експозицията си към БФБ, ми пичове, тук берат същите ядове, които и ние. Като се има предвид как се отстрелва едър бизнес от прокуратурата и какво е качеството на мениджмънт на едрия БГ бизнес като цяло, кажете ми как може да ги обвиняваме?

                          По отношение на ИПО-тата пък има противоречение, защото ако не записват, тогава ще се мрънка защо не подкрепят развитието на капиталовия пазар. Ама оценките на компаниите били завишени ... ми направете бизнес и го качете на БФБ за повече околкото струва.
                          Няма противоречие за ИПО-тата, ако не са подкрепени заради надути цени. Противоречието е, когато са подкрепени при надутите цени Поне за мен е така

                          Коментар


                          • По отношение на ПФ и тенденцията да намаляват експозицията си към БФБ, ми пичове, тук берат същите ядове, които и ние. Като се има предвид как се отстрелва едър бизнес от прокуратурата и какво е качеството на мениджмънт на едрия БГ бизнес като цяло, кажете ми как може да ги обвиняваме?

                            По отношение на ИПО-тата пък има противоречение, защото ако не записват, тогава ще се мрънка защо не подкрепят развитието на капиталовия пазар. Ама оценките на компаниите били завишени ... ми направете бизнес и го качете на БФБ за повече околкото струва.

                            Коментар


                            • Всички ЦБ печатат, като обезумели.САЩ и Азия пак докосват небето, а имаме и един гарантирано губещ клас активи - облигациите. И при тези условия ПФ продължават да се разделят с БФБ (3-4% от портфейлите им), която може да им донесе значим(на фона на останалите им инвестиции) ръст. Това или е някакво безумие или тези хора виждат нещо, което ние пропускаме!?!?
                              Last edited by tony1975; 16.06.2020, 05:53.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                                Генетичния материал братле.. Нивото на предприемчивост и инициативност в този народ е много ниско, много са оскъдни тези гени.. Добрите новини и данни не се търгуват с поглед в бъдещето, а само в миналото.. разбирай когато влака вече е тръгнал и е извървял поне половината път, тогава и куцо и сакато се сеща за инвестиции в акции на БФБ и се юрва като невидяло.. Естествено по този начин всеки път купува близо до новите върхове и после другите са му виновни, че пак се е прецакал!
                                А най-лошото е че дори набедени за професионални инвеститори, каквито трябва да са ПФ, правят същото, но в много по-гоелеми мащаби. Купува се яко на напудрени ИПО-та близо до върха на пазара, и след години се продават купените акции на в пъти по-ниски цени. Не случайно и доходността им е плачевна и сами ще си изядат хляба.. ще се докажат като един безполезен и излишен паразит, който трябва да отпадне от системата!
                                Всички знаем как записват на ИПО-тата..... стимулират мениджмънта и нещата се случват... абе като харчиш чуждите пари е лесно...

                                Коментар

                                Working...
                                X