IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Тук докато не падне тиквата и гешев оптимизъм всякакъв забравете
    Кофтито е че ще стане по лошият начин

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

      Вероятно, може би да, а може би не.
      Както и да е, отпреди 3-4 часа вече не ме касае, затворих и последните и вече съм аут от бфб.
      Излезе ми наскоро едно проектче с прилична доходност, а мразя да прибягвам до банки - та така. А и макар порцията ми тук да бе малка част от общoто (слава богу) са ме учули и съм се уверил сам че е важно to cut the losers.

      Обещавам да не троля безобразно занапред като една кеш групичка тук и искрено пожелавам на останалите мохикани на бфб х2 х3 в близките години, заслужават го след толкова мъки, дано !
      Желая ти успех, pipbel.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
        Някои казаха символично или наистина Bye Bye, което се чува и като buy buy

        Книжата на „Сирма“ поскъпват с 38%, на „Актив Пропъртис“ с 29%
        Оборотът на регулиран пазар днес възлезе на 7,65 млн. лв. при 277 сделки

        Не пиша във форума по хигиенични причини. Но има неща за казване, които няма кой да ви каже тук, защото е много замърсено.

        Какво казват хората на протестите: Мутри вън. Не е ли БФБ същата като държавата? Разбира се, по същият начин е завладяна от мутри. Но няма кой да каже мутри вън. Мутрите не изгониха ли чужденците? дребните? по-едрите инветитори? Не останаха ли сами? с дузина набабанчени дружества с фиктивни сделки и капитализации като тесла? те им купуват облигациите и акциите и отчитат доходност. Кои са мутрите, ами тези които имат активи колкото капитализацията на цялата борса, те командват парада, те правят цените на акциите както си искат, с което гонят всеки, които си мисли, че на БФб може да се запазва стойност, да се инвестира дългосрочно и т.н. станали са срам думи на БФБ (срамно е да кажеш, че си инвеститор на БФб)

        това което виждаме, е просто спекула, видяхме го наскоро и при ПИБ, това са хазартни типове, които купуват за да продадат след седмица-две, месец макс, на втория месец вече продават на загуба и търсят къде другаде да спекулират (справка ПИБ)...

        Хората на улицата казаха Мутри вън...но на БФБ няма кой да каже, защото не остана никой, такава борса искаха, такава я и направиха...затова ви бройкат от време на време, защото дребните сте им като трън в очите. Освен че изгониха чужденците, дребните, вече се вижда, че почнаха дори и мажоритарите да гонят, малко ли дружества се отписаха....

        Та така, поне жажда за спекула се вижда, че има, но не забравяйте, че тези които купуват днес след два месеца ще са излязли - на загуба. Единици, ще са тези които ще са изляли същата или втората седмица на печалба и ще се хвалят месеци наред (като бай Груйю)



        Не виждам какъв проблем има в търговията на спекулантите. На всяка борса в света има място както за дългосрочни инвеститори, така и за спекуланти с краткосрочен хоризонт. Колкото повече има и от двата вида - толкова по-добре. Те създават ликвидност, липсата на която е основният проблем на нашата борса. Аз самият направих значителен по размер портфейл от БГ акции през последните няколко месеца, като някои от позициите ми са спекулативни, а други - дългосрочни, защото смятам, че някои от дружествата на БФБ са силно подценени.Всички знаем максимата - " неуспешната спекулация се превръща в дългосрочна инвестиция ", въпросът е акцията да си струва парите и да имаш деян да чакаш.

        Коментар


        • Някои казаха символично или наистина Bye Bye, което се чува и като buy buy

          Книжата на „Сирма“ поскъпват с 38%, на „Актив Пропъртис“ с 29%
          Оборотът на регулиран пазар днес възлезе на 7,65 млн. лв. при 277 сделки

          Не пиша във форума по хигиенични причини. Но има неща за казване, които няма кой да ви каже тук, защото е много замърсено.

          Какво казват хората на протестите: Мутри вън. Не е ли БФБ същата като държавата? Разбира се, по същият начин е завладяна от мутри. Но няма кой да каже мутри вън. Мутрите не изгониха ли чужденците? дребните? по-едрите инветитори? Не останаха ли сами? с дузина набабанчени дружества с фиктивни сделки и капитализации като тесла? те им купуват облигациите и акциите и отчитат доходност. Кои са мутрите, ами тези които имат активи колкото капитализацията на цялата борса, те командват парада, те правят цените на акциите както си искат, с което гонят всеки, които си мисли, че на БФб може да се запазва стойност, да се инвестира дългосрочно и т.н. станали са срам думи на БФБ (срамно е да кажеш, че си инвеститор на БФб)

          това което виждаме, е просто спекула, видяхме го наскоро и при ПИБ, това са хазартни типове, които купуват за да продадат след седмица-две, месец макс, на втория месец вече продават на загуба и търсят къде другаде да спекулират (справка ПИБ)...

          Хората на улицата казаха Мутри вън...но на БФБ няма кой да каже, защото не остана никой, такава борса искаха, такава я и направиха...затова ви бройкат от време на време, защото дребните сте им като трън в очите. Освен че изгониха чужденците, дребните, вече се вижда, че почнаха дори и мажоритарите да гонят, малко ли дружества се отписаха....

          Та така, поне жажда за спекула се вижда, че има, но не забравяйте, че тези които купуват днес след два месеца ще са излязли - на загуба. Единици, ще са тези които ще са изляли същата или втората седмица на печалба и ще се хвалят месеци наред (като бай Груйю)




          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

            Вероятно, може би да, а може би не.
            Както и да е, отпреди 3-4 часа вече не ме касае, затворих и последните и вече съм аут от бфб.
            Излезе ми наскоро едно проектче с прилична доходност, а мразя да прибягвам до банки - та така. А и макар порцията ми тук да бе малка част от общoто (слава богу) са ме учули и съм се уверил сам че е важно to cut the losers.

            Обещавам да не троля безобразно занапред като една кеш групичка тук и искрено пожелавам на останалите мохикани на бфб х2 х3 в близките години, заслужават го след толкова мъки, дано !
            Дано се върнше бързо, пип То и аз останах основно със Спиди и малко чезки за цвят, голямата част от другото даде фира на минус, за да не го продам на още по-голям минус - дори и да гледам сегашните цени, пак се оказва, че съм ги продал навреме, въпреки загубата. Обаче от Спиди съм си доволен и ще си чакам търговото в края на годината, пък после ще го решавам - може и изцяло да се разкарам от БФБ, ше видим. Успех на теб и само нагоре!
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Да затваряме кепенците и това е.
              Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

              Коментар


              • Добре дошъл в клуба и аз приключих тук преди около година, чакам по добри дни, ако някога има такива.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                  аз пък имам чувството, че тази борса е с предизвестена смеърт от поне 4 години, смъртник поддържан жив в намиращ се клинична кома, без каквато и да е надежда за живот... Нещо като състоянието на михаел шумахер....
                  Вероятно, може би да, а може би не.
                  Както и да е, отпреди 3-4 часа вече не ме касае, затворих и последните и вече съм аут от бфб.
                  Излезе ми наскоро едно проектче с прилична доходност, а мразя да прибягвам до банки - та така. А и макар порцията ми тук да бе малка част от общoто (слава богу) са ме учули и съм се уверил сам че е важно to cut the losers.

                  Обещавам да не троля безобразно занапред като една кеш групичка тук и искрено пожелавам на останалите мохикани на бфб х2 х3 в близките години, заслужават го след толкова мъки, дано !

                  Коментар


                  • аз пък имам чувството, че тази борса е с предизвестена смеърт от поне 4 години, смъртник поддържан жив в намиращ се клинична кома, без каквато и да е надежда за живот... Нещо като състоянието на михаел шумахер....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                      .. Очевидно индексът не може да слезе под 0, така че съществува дъно, на някакво разстояние от 0, което няма да бъде подминато . Т.е съществува дори последното дъно .
                      Дори и в тоя случай подценяваш вродената склонност на нашенеца като стигне дъното да продължи да копа...
                      А и ако не е той - инфлацията винаги с готовност ще го замести.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                        За 5г. толкоз! Пък Шиши обяви 21млн дивиденти за 2019г. - такива криза не ги лови!
                        В К100 капиталци пак са пропуснали най-рентабилните компании - "Д(п)С"ЕООД и "GERB" GmbH

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                          Екзорсистът почти винаги е на крачка от Дявола, така, че никакъв наличен или липсващ БХ не може да го разколебае
                          Иначе казано извън шегата, можв да сме нагазили в тинестото дъно Ако се включи dddd или Батя, вероятно ще отбележат че от 1-2 страници, има само мнения като пред тотален банкрут. dddd вероятно би добавил че щом играчите са пред абдикация, значи очаква друго. Батя би казал, че най тъмно е преди зазоряване. Понеже си фен на научния подход, мога да пробвам тех-анализ д-во, само ми дай време, да го обмисля и съобразя с някоя теория, докато си го съчиня ) (вече се сещам ена хипотеза на легендарния Ган )
                          не е препоръка,
                          А ако сме в дъното, естествено е да го разбетем късно, когато изсъхнат луканките, , около Димитровден или Хелоуйн, според дядо Коледа(y)
                          Чакаме декември..

                          Коментар


                          • Bсичко е лъжа и измама ,но само споменът остава и всяко чудо е временно.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                              На бфб неизменно всяко дъно е предпоследно
                              Фен съм ти аз, обаче ползвайки идеите на почитаемите Болцано-Вайерщрас, ще опровергаем горната хипотеза
                              за опровержението ще ни е достатъчно да посочим такава граница, под която няма друго дъно.. Очевидно индексът не може да слезе под 0, така че съществува дъно, на някакво разстояние от 0, което няма да бъде подминато . Т.е съществува дори последното дъно .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                                А ако сме в дъното, естествено е да го разбетем късно, когато изсъхнат луканките, , около Димитровден или Хелоуйн, според дядо Коледа(y)
                                На бфб неизменно всяко дъно е предпоследно

                                Коментар

                                Working...
                                X