IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    Браво, супер мнение - верно в суфлекса почти всичко е шит и дънни риби. Ама така е, като имат малоумни правила за индекса и измисленяци като Холдинг варна, Еврохолд или Евана (пък и доста други екс фонсове от масовата приватизация) са вътре, а компании като Спиди, мумифицирания трейдинг или чез (с много условности, но все пак структуроопределящо) не са. БФБ, сър!
    Абсолютно правилно мнение мисля е твоето.
    Странно как последните години съм на плюс и то в двуцифрен ръст а именно поради стандартите които наложих :
    .Първо правило е да не се съобразявам от това какво другите говорят, защото разни анализатори се
    опитват да убедят инвестиционната общност че има коефициенти цена печалба и счетоводна стойност че да се набуташ там където той показва. Разбира се и на ТА се позовава само и само някой лев да дадеш. Да ама като са толкова истински тези коефициенти то защо ни ги предлагат а не ги купят вътрещари?
    Last edited by MrSi; 09.09.2020, 12:02.
    Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

    Коментар


    • Първоначално изпратено от sinbad Разгледай мнение

      И после чакай "Оптимизъм на БФБ"
      Връзката с оптимизма е че борсата е цикъл от възход и падения.Търкаляне между две крайности. Както имаше "репо на репото", следващото е: дъно на дъното Познай сега къде сме. Е винаги може и още, както се казва, следващите кандидати за дъно на дъното може да са 395 и едва ли не 360, (ако дау се избуши пак на 18000) но не ми се вярва (или иска) до там да се стига

      Коментар


      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

        Славни времена, имаше една готина тема - "Защо, когато някой се набабани в някоя акция, започва да я хвали във форума", а после дойде и по-актуалното "Къде изядохте дървото"
        Темата за набабанването си е класика, спор няма, но по-яката беше "Какъв автомобил подхожда на голям инвеститор" или нещо от сорта. Славни времена - някои хора още живеят с парите оттогава, други пък все още се псуват що не излязоха навреме, а трети, дето са влезли през 2010-11, сега се имат за великите инвеститори, слагат етикетчета "най" и си мислят, че всичко, дето хвърчи, се яде. Пазар, кво да го правиш
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

          Славни времена, имаше една готина тема - "Защо, когато някой се набабани в някоя акция, започва да я хвали във форума", а после дойде и по-актуалното "Къде изядохте дървото"
          И после чакай "Оптимизъм на БФБ"

          Коментар


          • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

            Тони, защо всички гледат Софка и говорят за фондовият ни пазар като го асоциират с нея. Като че ли повечето играчи не усетиха как ни пробутаха голяма част от шитовете в индекса. Така "мразените " фондове останаха на БФБ но така неусетно купиха читави акции срещу шитове. Ето на - при Телекинк записаха 80 % от акциите. Има Спиди, Трейс, Софком . Голяма част от печелившите са извън Софикс. До тук с жокерите. Който иска да печели на БФБ да излезе от зоната си на комфорт и да се поогледа. Поздрави.
            Браво, супер мнение - верно в суфлекса почти всичко е шит и дънни риби. Ама така е, като имат малоумни правила за индекса и измисленяци като Холдинг варна, Еврохолд или Евана (пък и доста други екс фонсове от масовата приватизация) са вътре, а компании като Спиди, мумифицирания трейдинг или чез (с много условности, но все пак структуроопределящо) не са. БФБ, сър!
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение

              А и репо на репото беше на мода Ей, какви времена бяха
              Славни времена, имаше една готина тема - "Защо, когато някой се набабани в някоя избушена акция, започва да я хвали във форума", а после дойде и по-актуалното "Къде изядохте дървото"
              Last edited by precakanoto; 09.09.2020, 11:26.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                Рано или късно ще излезем от тази дупка!
                Съгласен съм с анализа на Карол и мисля, че качващите се в момента на американското конче, може да се окажат с тежки синини. Софикс, от друга страна е на 430 пункта - много по-безопасни нива за вход...Да имаме си кусури - мажоритари, ликвидност и да правителството не подкрепя БФБ, но в последните години има и положителни промени - ВФ и ПФ продължават да са пълни с кеш, с помощ на ЕБВР имаме западна компания оценяваща и анализираща някои от големите имена, имаме вече къс и дълъг етф, което е страхотно и е инструмент липсащ на доста борси около нас, в ЕРМ-2 сме, имаме и нови лица от интересни сектори - Илевън, Алтерко, Сирма, Телелинк...имаме и компании с неспиращ ръст на продажбите дори и в Ковид ерата - Алтерко, СФТРД, Спиди...

                Сигурно и 2000г., хората пазарували земеделска земя на 100-150лв за декар , са си мислели че няма ликвидност, че няма читава рента, че има измамници, че няма регулации и т.н. и т.н., но ето от гледна точка на изминалото време - избора им се е оказал точен и правилен!

                Ще станат нещата, успех на всички!
                Тони, защо всички гледат Софка и говорят за фондовият ни пазар като го асоциират с нея. Като че ли повечето играчи не усетиха как ни пробутаха голяма част от шитовете в индекса. Така "мразените " фондове останаха на БФБ но така неусетно купиха читави акции срещу шитове. Ето на - при Телекинк записаха 80 % от акциите. Има Спиди, Трейс, Софком . Голяма част от печелившите са извън Софикс. До тук с жокерите. Който иска да печели на БФБ да излезе от зоната си на комфорт и да се поогледа. Поздрави.
                Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  Рано или късно ще излезем от тази дупка!
                  Съгласен съм с анализа на Карол и мисля, че качващите се в момента на американското конче, може да се окажат с тежки синини. Софикс, от друга страна е на 430 пункта - много по-безопасни нива за вход...Да имаме си кусури - мажоритари, ликвидност и да правителството не подкрепя БФБ, но в последните години има и положителни промени - ВФ и ПФ продължават да са пълни с кеш, с помощ на ЕБВР имаме западна компания оценяваща и анализираща някои от големите имена, имаме вече къс и дълъг етф, което е страхотно и е инструмент липсащ на доста борси около нас, в ЕРМ-2 сме, имаме и нови лица от интересни сектори - Илевън, Алтерко, Сирма, Телелинк...имаме и компании с неспиращ ръст на продажбите дори и в Ковид ерата - Алтерко, СФТРД, Спиди...

                  Сигурно и 2000г., хората пазарували земеделска земя на 100-150лв за декар , са си мислели че няма ликвидност, че няма читава рента, че има измамници, че няма регулации и т.н. и т.н., но ето от гледна точка на изминалото време - избора им се е оказал точен и правилен!

                  Ще станат нещата, успех на всички!
                  Тея дето продават евтиното на БФБ да купуват скъпото на НСЕ не ги мисля. Естествено, че като продаваш на дъно и купуваш на върхове както са там няма как да печелиш.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
                    Те нещата бяха станали още 2005 - 2007 Тогава имаше по около 1 000 сделки на ден имаше чужди инвеститори, имаше ликвидност и доста дружества в които си струваше човек да инвестира
                    А и репо на репото беше на мода Ей, какви времена бяха

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                      Рано или късно ще излезем от тази дупка!
                      Съгласен съм с анализа на Карол и мисля, че качващите се в момента на американското конче, може да се окажат с тежки синини. Софикс, от друга страна е на 430 пункта - много по-безопасни нива за вход...Да имаме си кусури - мажоритари, ликвидност и да правителството не подкрепя БФБ, но в последните години има и положителни промени - ВФ и ПФ продължават да са пълни с кеш, с помощ на ЕЦБ имаме западна компания оценяваща и анализираща някои от големите имена, имаме вече къс и дълъг етф, което е страхотно и е инструмент липсащ на доста борси около нас, в ЕРМ-2 сме, имаме и нови лица от интересни сектори - Илевън, Алтерко, Сирма, Телелинк...имаме и компании с неспиращ ръст на продажбите дори и в Ковид ерата - Алтерко, СФТРД, Спиди...

                      Сигурно и 2000г., хората пазарували земеделска земя на 100-150лв за декър, са си мислели че няма ликвидност, че няма читава рента, че има измамници, че няма регулации и т.н. и т.н., но ето от гледна точка на изминалото време - избора им се е оказал точен и правилен!

                      Ще станат нещата, успех на всички!
                      Само дето кеш няма и ако се появи отнякъде гепаджийте го прибират.

                      Коментар


                      • Те нещата бяха станали още 2005 - 2007 Тогава имаше по около 1 000 сделки на ден имаше чужди инвеститори, имаше ликвидност и доста дружества в които си струваше човек да инвестира

                        Коментар


                        • Рано или късно ще излезем от тази дупка!
                          Съгласен съм с анализа на Карол и мисля, че качващите се в момента на американското конче, може да се окажат с тежки синини. Софикс, от друга страна е на 430 пункта - много по-безопасни нива за вход...Да имаме си кусури - мажоритари, ликвидност и да правителството не подкрепя БФБ, но в последните години има и положителни промени - ВФ и ПФ продължават да са пълни с кеш, с помощ на ЕБВР имаме западна компания оценяваща и анализираща някои от големите имена, имаме вече къс и дълъг етф, което е страхотно и е инструмент липсащ на доста борси около нас, в ЕРМ-2 сме, имаме и нови лица от интересни сектори - Илевън, Алтерко, Сирма, Телелинк...имаме и компании с неспиращ ръст на продажбите дори и в Ковид ерата - Алтерко, СФТРД, Спиди...

                          Сигурно и 2000г., хората пазарували земеделска земя на 100-150лв за декар , са си мислели че няма ликвидност, че няма читава рента, че има измамници, че няма регулации и т.н. и т.н., но ето от гледна точка на изминалото време - избора им се е оказал точен и правилен!

                          Ще станат нещата, успех на всички!
                          Last edited by tony1975; 09.09.2020, 08:17.

                          Коментар


                          • Маретов, къде видя политика тук.. Ама в развитите страни с развити борси се надпреварват да говорят за борсата по време на избори.. Тук да си чул нещо такова..
                            Last edited by Kiro; 04.09.2020, 22:42.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 1984 Разгледай мнение

                              ето в евро на глава от населението:
                              https://www.nsi.bg/bg/content/11474/...B5%D0%BD%D0%B8
                              от 2010 до 2019 растем със 72% -от 5050 на 8680
                              Румъния расте с 85.8% от 6190 на 11500
                              Аз говоря само за сравнение на борсовите индекси за последни 10 години, че евентуално сравнението може да е неточно... няма спор , че Румъния се справя по-добре от нас, но има още много други фактори за това !

                              Не ми харесва това политизиране на борсата , но какво разбирам аз ...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 1984 Разгледай мнение

                                Тоя ЕРМ2 здраво е завладял въображението ти.
                                Ще се опитам да направя аналогия с футбола:
                                Наш футболист (от Банкя) дочул, че в Европа дават добри пари и си харесал отбор - Барса(злите езици говорят, че там имал имотче)
                                Кандидатствал, но физическата му форма не отговаряла.
                                Намерил решение с иновативна инжекция, платена от държавната Здравна каса.
                                Приели го, на първо време до съблекалнята, където трябвало да чака и да го наблюдават.
                                Европейците забелязали, че нашата звезда си е взела и антуража - прасчовци & сие, и на тренировки все гледал да подаде топката към тях, а в столовата свивал и порцийки за същите приятелчета.Дочули и как се хвали, че нае... съотборниците си с 200.

                                Та така и с ЕРМ-а...

                                Много ми хареса това сравнение.

                                ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                                Коментар

                                Working...
                                X