IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

    Енергони!
    КФН не знам как ги бяха изтървали /може и да са били убедени по някакъв начин/ да си впишат в капитала някъв мега гига патент за технология по изграждане на соларни паркове на стойност 2-3 млрд. лв. Голям смях, но се въртяха някви акции за стотици милиони там.. преди да спихне схемата и да се сурнат към цена от 0,001 лв. и като нямаше вече на къде да пада, я махнаха от БФБ
    0,001 си е всъщност успех за тях. Успяха да го постигнат.!
    Първи успяха да материализират с профит техническите ограничения на бфб!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

      Енергони!
      КФН не знам как ги бяха изтървали /може и да са били убедени по някакъв начин/ да си впишат в капитала някъв мега гига патент за технология по изграждане на соларни паркове на стойност 2-3 млрд. лв. Голям смях, но се въртяха някви акции за стотици милиони там.. преди да спихне схемата и да се сурнат към цена от 0,001 лв. и като нямаше вече на къде да пада, я махнаха от БФБ
      А да, вярно! Точно Енергони беше

      Нямам много в Алтерко, но си пожелавам то или някоя нова и читава компания да бъде Номер 1 на БФБ! Това, макар и много дребно нещо на пръв поглед би било сигнал за малко по-развита и нормална борса!
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

        хаха, точно! Помня преди години, че най-скъпата компания на БФБ бяха някакви гърци със соларни паркове ли беше... нещо такова. Какво стана с тези хора? Забравих и компанията как се казваше, но имаше и такъв период.
        Енергони!
        КФН не знам как ги бяха изтървали /може и да са били убедени по някакъв начин/ да си впишат в капитала някъв мега гига патент за технология по изграждане на соларни паркове на стойност 2-3 млрд. лв. Голям смях, но се въртяха някви акции за стотици милиони там.. преди да спихне схемата и да се сурнат към цена от 0,001 лв. и като нямаше вече на къде да пада, я махнаха от БФБ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

          Мда, ако някой иска да си прави портфейл от нарисувани картончета, може да включи също Велграф, Галата, Кепитъл мениджмънт и пр. и да се радва на неотлъчно положителна доходност.. поне докато един ден не стане БАУ!
          Ми то алтернативата на бау е мяу,
          Например с нисколиквидните ибушеняци- розахим, хидропневмо...(акция на форума за 2007)..., , винзавод асеновград, цба, випом, кмм-шумен, саф.. тн, , за малко да напиша и чугунолеене, но се сетих, че са "салто-мортале" ))

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

            Мда, ако някой иска да си прави портфейл от нарисувани картончета, може да включи също Велграф, Галата, Кепитъл мениджмънт и пр. и да се радва на неотлъчно положителна доходност.. поне докато един ден не стане БАУ!
            хаха, точно! Помня преди години, че най-скъпата компания на БФБ бяха някакви гърци със соларни паркове ли беше... нещо такова. Какво стана с тези хора? Забравих и компанията как се казваше, но имаше и такъв период.
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
              НАЙ

              Чайкафарма завърши 2020 г. като най-скъпата компания на БФБ. В края на юни пазарната й капитализация прескочи 1 млрд. лв., а към края на годината компанията е оценена на 1 109 700 000 лв.

              http://www.x3news.com/

              vs Софарма 425 961 361лв. към днешна дата (Донев и ръководството на компанията да взимат пример)

              п.п Топ Топ Топ - Много сериозна компания
              Мда, ако някой иска да си прави портфейл от нарисувани картончета, може да включи също Велграф, Галата, Кепитъл мениджмънт и пр. и да се радва на неотлъчно положителна доходност.. поне докато един ден не стане БАУ!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                Топ топ топ,... колкото да й биеш шута от воле, под всевиждащия поглед на Юрген Клоп
                без препоръки
                Нещо викате ли ме

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                  НАЙ

                  Чайкафарма завърши 2020 г. като най-скъпата компания на БФБ. В края на юни пазарната й капитализация прескочи 1 млрд. лв., а към края на годината компанията е оценена на 1 109 700 000 лв.

                  http://www.x3news.com/

                  п.п Топ Топ Топ - Много сериозна компания
                  Най и Топ, топ, топ,... колкото да й биеш шута, под погледа на Юрген Клоп ...
                  без препоръки ...
                  Last edited by precakanoto; 05.01.2021, 18:05.

                  Коментар


                  • НАЙ

                    Чайкафарма завърши 2020 г. като най-скъпата компания на БФБ. В края на юни пазарната й капитализация прескочи 1 млрд. лв., а към края на годината компанията е оценена на 1 109 700 000 лв.

                    http://www.x3news.com/

                    vs Софарма 425 961 361лв. към днешна дата (Донев и ръководството на компанията да взимат пример)

                    п.п Топ Топ Топ - Много сериозна компания
                    Last edited by Innocent; 05.01.2021, 18:02.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                      Оф, айде пак една торба приказки и нещонеказване с положителен отенък (тип Царя преди 20 години), само за да се отбележи, че ти такива приятели като Грую нямаш и няма и как да имаш. Малко като в онзи лаф за Цицерон и Бай Лазо:

                      Срещнали се бай Лазо и мъдреца Цицерон. Стигнали един друг, спрели и се заоглеждали.
                      Цицерон си помислил: "Тоя тъпанар така ще го насоля, та ще го шашна, гиди селянина му прост"
                      - Бай Лазо, искаш ли да ти кажа изречение, където твоето име го има три пъти?
                      - Я не вервам!
                      - На Бай Лазо у г@зо му влазо и излазо
                      - Добре, а искаш ли аз да ти кажа изречение, дето твоето име да го има четири пъти?
                      Цицерон си помислил: "Тоя див селянин не може да ми измисли такова сложно нещо". Но отговорил:
                      - Искам...
                      - Цицероне, Цицероне, Цицеронеее, да ти евъ майката, Цицероне!

                      Та затова направо пиши кОр или Само Локо и да не многословим Ясно е, че Грую е тъпанар, а ти, останалите ти никове и другите от сектата на оптимистите на следващия ден, заедно с адептите ви, сте най-Убави и най-учени. Ма че някои от сектата, при това лидерите са реализирали завидните минус 22% в прогнозата си за 2020, а другият са го хванали по бели гащи с оптимизма му през 2008 - нищо, не е проблем, пак е било за добро, щото при вас винаги всичко е за добро

                      Аз пък имам доста познати като теб, 4Д, все едни многозайковци, даже имам и такива, дето са правили много кинти на бфб и пред които 6-цифрен портфейл е смешна гледка (имам и много загунили през 2008, на които им говорех, но не искаха да ме чуят, сега пък те не искат да чуят за бфб - всеки има кръг от приятели, в които има поне по 2-3 "патрона". Разликата е, че аз не се прекланям пред някой, само защото има пари.

                      Но все тая, бъди здрав и успешен, а басовете са единственото нещо, с което в полуанонимен форум можеш да устоиш позиция, иначе в нета всички сме милионери, купили сме на дъно, продали сме на връх и правим яко кинти на бфб, щото имаме положително мислене и смиреност
                      Спокойствие и само спокойствие!!
                      Първо - за много години на сичкото форумец !
                      Груйч, знаеш ли какво направил веднъж великия Ричард Файнман - Когато разбрал, че синът му е създал фирма за производство на нови компютърни архитектури за свръхкомпютри - отишъл на опашката като кандидат за работа. Когато синът му с изненада го видял, го питал - баща ми, ти какво ще правиш, аз не мога да ти създам квалифицирана работа, Файнман се засмял и му казал - е как какво, имаш нужда да ти се направи бюро и да ти се подострят моливите. ...Една година му показвал как работи молива и какво може да излезе изпод него Докато пишел с моливите с различен цвят му изкристализирали идеи и станал голям мотиватор за създаване на новите компютри, които все още не са влезли в употреба, но натам върви света...
                      Та така, понякога е страхотно ако човек огледа и осмили какво му пишат с молива и други хора. Важи и за написаното от ддд за борсата. Не е загуба да се чете с осмисляне, печалба е.

                      Коментар


                      • Оф, айде пак една торба приказки и нещонеказване с положителен отенък (тип Царя преди 20 години), само за да се отбележи, че ти такива приятели като Грую нямаш и няма и как да имаш. Малко като в онзи лаф за Цицерон и Бай Лазо.

                        Ясно е, че Грую е тъпанар, а ти, останалите ти никове и другите от сектата на оптимистите на следващия ден, заедно с адептите ви, сте най-Убави и най-учени. Ма че някои от сектата, при това лидерите са реализирали завидните минус 22% в прогнозата си за 2020, а другият са го хванали по бели гащи с оптимизма му през 2008 - нищо, не е проблем, пак е било за добро, щото при вас винаги всичко е за добро

                        Аз пък имам доста познати като теб, 4Д, все едни многозайковци, даже имам и такива, дето са правили много кинти на бфб и пред които 6-цифрен портфейл е смешна гледка (имам и много загунили през 2008, на които им говорех, но не искаха да ме чуят, сега пък те не искат да чуят за бфб - всеки има кръг от приятели, в които има поне по 2-3 "патрона". Разликата е, че аз не се прекланям пред някой, само защото има пари.

                        Но все тая, бъди здрав и успешен, а басовете са единственото нещо, с което в полуанонимен форум можеш да устоиш позиция, иначе в нета всички сме милионери, купили сме на дъно, продали сме на връх и правим яко кинти на бфб, щото имаме положително мислене и смиреност
                        Last edited by aleks262; 05.01.2021, 13:08.
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • 4D, Извинявай, но си освен всичко друго и един голям комплексар..От къде -накъде ще ме намесваш във вашият спор..През годините не си доказал с писанията си, че си голям инвеститор..Жалко е, ако имаш сертификати за брокер и консултант, защото това показва колко е паднало нивото на експертите в ИП..Не вярвам в някое ИП да търпят неверните ти твърдения и теории и пак остава варианта да си държавен чиновник..В този форум има много брокери и консултанти, които познавам лично и са много по събрани и сдържани от тебе..Тебе все те боде нещо да пишеш дълги постове и те често са глупави..Да припомня ли твърдението ти, че миноритарните акционери са виновни за състоянието на БФБ или прогнозата ти за СОФИКС 1000 от преди 4 години..Да факт е, че имаш група от тролове и все сте привърженици на тикварите и налагате цензура..Един истински професионалист и работещ в ИП не е такъв..През последните 12г. ИП и пазара понесоха огромни щети и загуби, но явно за тебе това не е важно..Няма да е лошо преди да съветваш другите да се смирят да го направиш първо ти.. Нормален форум ще има когато ти и троловете спрете да налагате цензура и многониковете ти не се нахвърлят върху различно миспещите..

                          Коментар


                          • Г-н Груев, истинският мъж прави избор и носи с достойнство последствията от собствените си решения. Мъжа не се крие зад широкият гръб на "евереста", "мумията", "шиши", "боко" и така нататък. Виж как мъжки Батя си носи последствията и не хленчи. А пък и считам, че да си великодушен е мъжко поведение и няма смисъл да си натякваме на другите редките успехи. Затова не харесах отношението ти спрямо Батя и грозните инсинуации спрямо мен. Да предлагаш бас за бутилка на човек, който е инвестирал шест цифрена сума в дадена идея за мен е смешно пишкомерене.
                            Прав си, че високото тегло на една компания избута възвращаемостта на портфейла ми много над над посоченото в класацията.
                            Не си прав за консултантския и брокерският сертификат и вероятно хората, които ме познават лично се хилят с глас като те четат.
                            Със сигурност си прав, че много хора ме познават и ме търсят защото уважават мнението ми. Понякога и аз търся други които уважавам. Както сам виждаш вече е трудно да се комуникира във форума и хората си говорят лично. Няма смисъл да казвам нещо за което ще бъда залят с пумия. Който ме оценява има достъп до интелекта ми. От няколко години спрях да говоря там където не ме искат.
                            Айде лека и повече смирение. Ценен си ми във форума защото такива като теб нямам и нямам желание да имам в обкръжението си. Твоите писания са единственият начин да разбера какво мислят хората като теб. Почти винаги не съм съгласен с теб, но си ми ценен индикатор и ще ми е загуба да спреш да пишеш. Само малко по-етично и уважително към околните. Само това искам. Не е много. Направите ли го заедно с Киро отново ще имаме нормален форум.
                            Пак ме вкарваш в обяснителен режим само защото си позволих да цитирам класацията която опровергава злонамерените ти твърдения относно мен.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение
                              Оптимизъм или песимизъм - въпрос на възприятие. Както и да е. Борсите продължават да следват логичната си последовстелност. Те си растат а ние падаме .
                              Въпросът е следния : Някой голям би ли заложил на нашета брса?
                              Би ли си дал парите на непрекъснато губещ пазар при условие че за последните 5 години е единственият и най - губещ в Европа?. Ами не . Защо да купувам нещо чиято стойност непрекъснато пада.
                              До колкото знам, големите инвеститори спазват изискването и правилото - да не се инвестира в никакъв случай на неликвидни, или на ниско-ликвидни пазари.
                              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                                Ми не, напротив, 4Д, позволи ми да поназнайвам и да съм чел повечко, за да знам каква секта сте няколко човека, които отлично се познавате по някакви причини, и как лекичко се мъчиш да завъртиш нещата на психологическа основа (здравех, алетер его на Ендер), уж, за да ми направиш добро със смирението и ала-бала, а реално - да ме омаскатиш като див балкански субект, че и хейтър на всичкото отгоре!

                                4Д, фактите са си факти - поздравления за прогнозата ти за 2020, дължаща се основно на една компания - ти си говореше за нея от много време, дано и си я отиграл! И фактите са такива, че ти си се справил точно толкова по-добре от мен, колкото аз от Батя. Какво нередно и некоректно има във фактите - истинският мъж винаги има топките да ги признае, а не се изсулва, когато някой му предложи бас Е, има една малка разлика - в моите постове няма чувството за превъзходство тип "аз съм профосионален инвеститор бре, сополанко, с това си вадя хляба" и хоп, минус 22% доходност в прогнозата ти и предпоследно място. Мда, само факти, никакъв хейт.

                                Разбирам, че си ми сърдит, задето извадих твои мнения, в които си противоречиш как хем си инвестор, и то не какъв да е, а брокер, който се занимава с акции от 2000 година, и как същият този инвеститор бил хванат по бели гащи през 2008, щото нямал опит, но и това са факти (сам си ги писал), но това не е причина да се насъсква глутницата от адепти и многоникови, които ей сега ще се появят - топчето, шоковата терапия, прецаканото, ендър, една торба мечки с различки наименования и т.н.

                                Просто форумът има нужда от дискусия, а за това са нужни двама души, а не един човек с два ника, от една страна, а от друга, д ане отричаме фактите такива, каквито са. Толкова. Бъди здрав и успех - ако не си забелязал, съм ви оставил да се вихрите по сектантски и в чичовите компании, за да не го наричам с египетските му титли, и в темата за крушките и релетата, и там да не ги наричам с друготе имена, че не било възпитано. хес, мес и други такива не ме вълнуват, хеле пък като го няма вече митанкин. Още веднъж - здраве и успехи!
                                Госпожо 4 км,
                                ясно е, че си чела най-много и си най-умна и най-богата, абе въобще ти си НАЙ!
                                ​​​​​

                                Коментар

                                Working...
                                X