IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

    Чакай че нещо стана развален телефон. Май ми говориш за Алтерко, а тук темата е друга. Относно него, няма лошо че си продал и взел печалбата.. всеки сам си преценя.. Има един много хубав лаф "няма лоша печалба"

    Идеята беше че под това
    аз разбирам че няма нужната ликвидност по тези позиции, че да продадеш без да сринеш цената с толкова.. А аз не се сещам за такава позиция в Софикс.. поне не и за суми до 1 М лв. Та затова ми стана интересно

    Верно развален телефон. Искам да кажа че ако сега ги продам ще реализирам загуба от над 30% от губещите компании част от моя портфейл. Т.Е. няма на кой да продам за да не реализирам такава загуба щото никой не ще да купува вече дълги години на що годе "нормални " цени.
    Last edited by MrSi; 07.01.2021, 08:06.
    Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

    Коментар


    • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

      Под разпродам имам предвид да продам над 50% от акциите които имам а не че съм голям. Аз съм просто един мишок . Дребен инвеститор който прибра малко печалба. Като цяло вярвам в креативността на ръководството, просто цената ми се видя висока, а дали е така - времето ще покаже.
      Чакай че нещо стана развален телефон. Май ми говориш за Алтерко, а тук темата е друга. Относно него, няма лошо че си продал и взел печалбата.. всеки сам си преценя.. Има един много хубав лаф "няма лоша печалба"

      Идеята беше че под това
      "Имам още две компании останали от Софката които трябва да разкарам ама няма на кой да продам без да регистрирам загуба от 30 - 40 %",
      аз разбирам че няма нужната ликвидност по тези позиции, че да продадеш без да сринеш цената с толкова.. А аз не се сещам за такава позиция в Софикс.. поне не и за суми до 1 М лв. Та затова ми стана интересно

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

        Ехее колега, ти колко милиона управляваш.. дори на ЕТФ-а не му се налага да сваля с такъв голям % когато продава компания излизаща от Софикс.
        Струва ми се че лееекинко се изхвърли
        Под разпродам имам предвид да продам над 50% от акциите които имам а не че съм голям. Аз съм просто един мишок . Дребен инвеститор който прибра малко печалба. Като цяло вярвам в креативността на ръководството, просто цената ми се видя висока, а дали е така - времето ще покаже.
        Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

        Коментар


        • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

          Една от причините да разпродам Алтерко е именно тази - има голям шанс да влезе в Софикс където са избушеняците. Компанията не е лоша но чуя ли за влизане в Софка и бягам като дявол от тамян .
          Това разбира се е лично мнение. Имам още две компании останали от Софката които трябва да разкарам ама няма на кой да продам без да регистрирам загуба от 30 - 40 %
          Ехее колега, ти колко милиона управляваш.. дори на ЕТФ-а не му се налага да сваля с такъв голям % когато продава компания излизаща от Софикс.
          Струва ми се че лееекинко се изхвърли

          Коментар


          • Екстра си е индекса, за тези които са купували от късия фонд де ! А иначе с тези некоректни мажоритари, които са там толкова ! Имат голям потенциал за ръст, но са високорискови !

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
              Няма как да има оптимизъм докато в Суфлекса има такива куци компании като сегашните. )станалите работи са ясни -БХ, черешаря (доскоро), лиспата на правосъдие, каскета, мажовците, липсата на дивиденти и т.н. Ми само погледнете какво става в последната 1 година за по-обортните акции, не броя такива с по 5 сделки и разни врътки:

              най-печеливши за последната година:
              1. Алтерко
              2. Неохим
              3, Спиди
              4. Стара Планина
              5. Чез разпределение

              Най-губещи за последната година с горе-долу по 40% средно надолу:
              1. ПИБ
              2. Хима
              3. Албена
              4. Монбат
              5. ЦКБ

              А сега вижте колко от тях са в Софка? Ми май-всички от топ 5 губещи (ок, Албена я разкараха през септември) и само 1 от топ 5 печеливши (Старата планина). И как очаквате Суфлекса да рипне, като съставните му части са алеле, майко? Докато не се подменят компаниите в него радикално, този индекс е обречен, а е водещ за страната ни и всеки незапознат с БФБ инвеститор, дето евентуално е решил да вкара някой долар/евро/паунд/фрнак за ташак в някакъв измислен пазар, гледа него, вижда го, че е затънал и то не само затънал, ми като права линия почти от управлението на БХ през 2009 насам, и директно минава на следващия индекс в платформата. Та така, пък ние после си се драпаме кое било балоняк, кое било булшит и т.н. - докато не се реформира изцяло Софикс, цялата работа е обречена. Е, освен ако БХ не нареди на ПФ да започнат да вкарват пари тук де с някоя институциална промяна в законодателството или с благ разговор на 4 очи с един каскет в резерв, което е малко вероятно
              И още веднъж - един много голям + от мен. Софикс е лицето на БФБ, а както казва Фредерик Еглунд - имате точно 30 секунди да грабнете отсрещната страна ( или нещо подобно ) . На Български език - първото впечатление е най- важно, именно затова има хора които ги харесваме от самото начало и такива които не . Така мисля че стоят нещата и с индексите. Пример - Биткойн . Всеки е чувал.
              Last edited by MrSi; 06.01.2021, 18:24.
              Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                Няма как да има оптимизъм докато в Суфлекса има такива куци компании като сегашните. )станалите работи са ясни -БХ, черешаря (доскоро), лиспата на правосъдие, каскета, мажовците, липсата на дивиденти и т.н. Ми само погледнете какво става в последната 1 година за по-обортните акции, не броя такива с по 5 сделки и разни врътки:

                най-печеливши за последната година:
                1. Алтерко
                2. Неохим
                3, Спиди
                4. Стара Планина
                5. Чез разпределение

                Най-губещи за последната година с горе-долу по 40% средно надолу:
                1. ПИБ
                2. Хима
                3. Албена
                4. Монбат
                5. ЦКБ

                А сега вижте колко от тях са в Софка? Ми май-всички от топ 5 губещи (ок, Албена я разкараха през септември) и само 1 от топ 5 печеливши (Старата планина). И как очаквате Суфлекса да рипне, като съставните му части са алеле, майко? Докато не се подменят компаниите в него радикално, този индекс е обречен, а е водещ за страната ни и всеки незапознат с БФБ инвеститор, дето евентуално е решил да вкара някой долар/евро/паунд/фрнак за ташак в някакъв измислен пазар, гледа него, вижда го, че е затънал и то не само затънал, ми като права линия почти от управлението на БХ през 2009 насам, и директно минава на следващия индекс в платформата. Та така, пък ние после си се драпаме кое било балоняк, кое било булшит и т.н. - докато не се реформира изцяло Софикс, цялата работа е обречена. Е, освен ако БХ не нареди на ПФ да започнат да вкарват пари тук де с някоя институциална промяна в законодателството или с благ разговор на 4 очи с един каскет в резерв, което е малко вероятно
                Една от причините да разпродам Алтерко е именно тази - има голям шанс да влезе в Софикс където са избушеняците. Компанията не е лоша но чуя ли за влизане в Софка и бягам като дявол от тамян .
                Това разбира се е лично мнение. Имам още две компании останали от Софката които трябва да разкарам ама няма на кой да продам без да регистрирам загуба от 30 - 40 %
                Last edited by MrSi; 06.01.2021, 18:11.
                Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                  Няма как да има оптимизъм докато в Суфлекса има такива куци компании като сегашните. )станалите работи са ясни -БХ, черешаря (доскоро), лиспата на правосъдие, каскета, мажовците, липсата на дивиденти и т.н. Ми само погледнете какво става в последната 1 година за по-обортните акции, не броя такива с по 5 сделки и разни врътки:

                  най-печеливши за последната година:
                  1. Алтерко
                  2. Неохим
                  3, Спиди
                  4. Стара Планина
                  5. Чез разпределение

                  Най-губещи за последната година с горе-долу по 40% средно надолу:
                  1. ПИБ
                  2. Хима
                  3. Албена
                  4. Монбат
                  5. ЦКБ

                  А сега вижте колко от тях са в Софка? Ми май-всички от топ 5 губещи (ок, Албена я разкараха през септември) и само 1 от топ 5 печеливши (Старата планина). И как очаквате Суфлекса да рипне, като съставните му части са алеле, майко? Докато не се подменят компаниите в него радикално, този индекс е обречен, а е водещ за страната ни и всеки незапознат с БФБ инвеститор, дето евентуално е решил да вкара някой долар/евро/паунд/фрнак за ташак в някакъв измислен пазар, гледа него, вижда го, че е затънал и то не само затънал, ми като права линия почти от управлението на БХ през 2009 насам, и директно минава на следващия индекс в платформата. Та така, пък ние после си се драпаме кое било балоняк, кое било булшит и т.н. - докато не се реформира изцяло Софикс, цялата работа е обречена. Е, освен ако БХ не нареди на ПФ да започнат да вкарват пари тук де с някоя институциална промяна в законодателството или с благ разговор на 4 очи с един каскет в резерв, което е малко вероятно
                  Недопустимо е акции под номинал да влизат в индекса.

                  Коментар


                  • Няма как да има оптимизъм докато в Суфлекса има такива куци компании като сегашните. )станалите работи са ясни -БХ, черешаря (доскоро), лиспата на правосъдие, каскета, мажовците, липсата на дивиденти и т.н. Ми само погледнете какво става в последната 1 година за по-обортните акции, не броя такива с по 5 сделки и разни врътки:

                    най-печеливши за последната година:
                    1. Алтерко
                    2. Неохим
                    3, Спиди
                    4. Стара Планина
                    5. Чез разпределение

                    Най-губещи за последната година с горе-долу по 40% средно надолу:
                    1. ПИБ
                    2. Хима
                    3. Албена
                    4. Монбат
                    5. ЦКБ

                    А сега вижте колко от тях са в Софка? Ми май-всички от топ 5 губещи (ок, Албена я разкараха през септември) и само 1 от топ 5 печеливши (Старата планина). И как очаквате Суфлекса да рипне, като съставните му части са алеле, майко? Докато не се подменят компаниите в него радикално, този индекс е обречен, а е водещ за страната ни и всеки незапознат с БФБ инвеститор, дето евентуално е решил да вкара някой долар/евро/паунд/фрнак за ташак в някакъв измислен пазар, гледа него, вижда го, че е затънал и то не само затънал, ми като права линия почти от управлението на БХ през 2009 насам, и директно минава на следващия индекс в платформата. Та така, пък ние после си се драпаме кое било балоняк, кое било булшит и т.н. - докато не се реформира изцяло Софикс, цялата работа е обречена. Е, освен ако БХ не нареди на ПФ да започнат да вкарват пари тук де с някоя институциална промяна в законодателството или с благ разговор на 4 очи с един каскет в резерв, което е малко вероятно
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Дай личен пример драги !!!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                        Какво говориш, аз от сума ти време не мога да навия кварталната железария да им продам лампи за 200 лв при супер условия, хората продават в цял свят!

                        "Неере Ямбол, неере Стамбол"
                        Ама недей така, светът е голям и спасение дебне отвсякъде.
                        Виж какво стана с планетарния хипербалон биткойн. Когато цялата планета играе за теб, нещата са непредсказуеми
                        Кварталната железария няма голяма тежест в случая. Е да, желязото тежи...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                          +
                          Mоже да се мотивираш и от друг ъгъл - Дистрибутор е Амазон, а пазар - целия свят.
                          Коя публична компания на бфб го е постигнала, че да ги сравним !?!
                          Какво говориш, аз от сума ти време не мога да навия кварталната железария да им продам лампи за 200 лв при супер условия хахах, а хората продават в цял свят!

                          "Неере Ямбол, неере Стамбол"
                          Last edited by 15%; 05.01.2021, 19:45.
                          Пътека се прави камък по камък!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                            Аз се включих, но с малко. А докъде може да стигне - еми след като продават в 120 държави, може да стигне до небето. Без значение моят личен интерес, наистина би било добре за всички /за БФБ, за стартъпите, за служителите, за НОИ ако щете, за Бг като цяло/ ако успеят да продължават в този дух!
                            +
                            Mоже да се мотивираш и от друг ъгъл - Дистрибутор е Амазон, а пазар - целия свят.
                            Коя публична компания на бфб го е постигнала, че да ги сравним !?!
                            Last edited by precakanoto; 05.01.2021, 19:39.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                              Дори и сега не е късно да се включиш, 15%
                              Според мен, може да се гледа на алтеркото, като на ракета, която подгрява с горивото. А е започнало обратното броене за старта от ракетната площадка На мен ми е любопино да видя, докъде ще стигне. - до луната или до марс, или още по-надалеч...Дет се вика мечтите са безплатни )))
                              Аз се включих, но с малко. А докъде може да стигне - еми след като продават в 120 държави, може да стигне до небето. Без значение моят личен интерес, наистина би било добре за всички /за БФБ, за стартъпите, за служителите, за НОИ ако щете, за Бг като цяло/ ако успеят да продължават в този дух!
                              Рано или късно някой трябва да покаже, че нещата могат да стават и по правилния начин! Стига с тези калинки, кражби, крадливи простаци, мутри и т.н.!
                              Last edited by 15%; 05.01.2021, 19:37.
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                                А да, вярно! Точно Енергони беше

                                Нямам много в Алтерко, но си пожелавам то или някоя нова и читава компания да бъде Номер 1 на БФБ! Това, макар и много дребно нещо на пръв поглед би било сигнал за малко по-развита и нормална борса!
                                Дори и сега не е късно да се включиш, 15%
                                Според мен, може да се гледа на алтеркото, като на ракета, която подгрява с горивото. А е започнало обратното броене за старта от ракетната площадка На мен ми е любопино да видя, докъде ще стигне. - до луната или до марс, или още по-надалеч...Дет се вика мечтите са безплатни )))

                                Коментар

                                Working...
                                X