IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
    A ПИБ от коя група е?
    ПИБ е най-голямата публична компания на БФБ - по всички измерители. Нея не може да я бие никой, нито по печалби, нито по набран капитал, нито по растеж вече 30 г.. Тя не може да бъде изместена, там си е защото е най-голямата.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от intellect Разгледай мнение
      Защото искат да вкарат БФБ в индекса. :lol
      хихи, изпреварил ме е колегата, но и други са се сетили за причината значи.

      Коментар


      • Защото искат да вкарат БФБ в индекса. :lol

        Коментар


        • И БФБ е вътре

          3287860 *6,10 от 450акционера
          Last edited by inta53; 15.04.2021, 14:24.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
            Една поправка, понеже ИТ компании няма в индекса. Има Хим група компании / Елана / Карол групи, всеки си има по някоя служебно привкарана, но 15 са им малко, понеже не им стига, искат да са 20 да имат всички по тяхна си компания в Софикс. Софиксо отдавна вече не е това което следва да бъде.
            A ПИБ от коя група е?
            Life won't wait for you.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

              Баси, втори лайк ти слагам - не е истина Сетила се Мара да се побара - това им е работата на БФБ! Отдавана в индекса трябваше да са ЧЕЗ и Спиди и да няма сегашните глупости с фалшиво надуване на бройките. Отделно, не е лошо да има и един критерий за % от дадена индустрия, по подобие на състава на БВП, вместо с глупостите с общия собственик - ето Трейдинга не влиза, ма имаме избушеняци като Холдинг Варна и разни други, да не изброявам. Реално идексът ни в момента е от 4 нива:
              1. Хим компании
              2. Чичак компании
              3. ИТ компании
              4. Адсици и псевдоадсци
              Една поправка, понеже ИТ компании няма в индекса. Има Хим група компании / Елана / Карол групи, всеки си има по някоя служебно привкарана, но 15 са им малко, понеже не им стига, искат да са 20 да имат всички по тяхна си компания в Софикс. Софиксо отдавна вече не е това което следва да бъде.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

                Туй е добре, ама късно го правят. Последните 5-6 години софикс индекса е тотална щета. В него влизат акции, които са поскъпнали преди да влезат и излизат такива, които са поевтинели преди да излезнат. Нормален инвеститор не би трябвало да инвестира в подобен структурно сгрешен индекс.
                Баси, втори лайк ти слагам - не е истина Сетила се Мара да се побара - това им е работата на БФБ! Отдавана в индекса трябваше да са ЧЕЗ и Спиди и да няма сегашните глупости с фалшиво надуване на бройките. Отделно, не е лошо да има и един критерий за % от дадена индустрия, по подобие на състава на БВП, вместо с глупостите с общия собственик - ето Трейдинга не влиза, ма имаме избушеняци като Холдинг Варна и разни други, да не изброявам. Реално идексът ни в момента е от 4 нива:
                1. Хим компании
                2. Чичак компании
                3. ИТ компании
                4. Адсици и псевдоадсци
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Свилен Колев Разгледай мнение
                  БФБ стартира консултации по промяна в два от критериите за SOFIX - увеличаване на броя на компаниите от 15 на 20 и намаляване на броя на акционерите от 750 на 250.

                  Съгласно чл. 19 от Правилата за изчисляване на индекси на БФБ, Съветът на директорите на БФБ, с решение по Протокол № 23/09.04.2021 г., свиква консултации за обсъждане на съществени промени в методологията за изчисляване на индекса SOFIX.
                  Пълният текст на предлаганите промени, както условията и сроковете за провеждане на консултациите, може да намерите на уеб страницата на Борсата
                  Туй е добре, ама късно го правят. Последните 5-6 години софикс индекса е тотална щета. В него влизат акции, които са поскъпнали преди да влезат и излизат такива, които са поевтинели преди да излезнат. Нормален инвеститор не би трябвало да инвестира в подобен структурно сгрешен индекс.

                  Коментар


                  • СГЩ, ТСБ, Лещерко и ХВАР се усладиха явно. Лакомията няма граници.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Свилен Колев Разгледай мнение
                      БФБ стартира консултации по промяна в два от критериите за SOFIX - увеличаване на броя на компаниите от 15 на 20 и намаляване на броя на акционерите от 750 на 250.

                      Съгласно чл. 19 от Правилата за изчисляване на индекси на БФБ, Съветът на директорите на БФБ, с решение по Протокол № 23/09.04.2021 г., свиква консултации за обсъждане на съществени промени в методологията за изчисляване на индекса SOFIX.
                      Пълният текст на предлаганите промени, както условията и сроковете за провеждане на консултациите, може да намерите на уеб страницата на Борсата
                      Супер!

                      Коментар


                      • БФБ стартира консултации по промяна в два от критериите за SOFIX - увеличаване на броя на компаниите от 15 на 20 и намаляване на броя на акционерите от 750 на 250.

                        Съгласно чл. 19 от Правилата за изчисляване на индекси на БФБ, Съветът на директорите на БФБ, с решение по Протокол № 23/09.04.2021 г., свиква консултации за обсъждане на съществени промени в методологията за изчисляване на индекса SOFIX.
                        Пълният текст на предлаганите промени, както условията и сроковете за провеждане на консултациите, може да намерите на уеб страницата на Борсата

                        Коментар


                        • Често взехме да правим нови върхове! Успех бикове !

                          Коментар


                          • Нищо не произвебдат - ребрандират китайски крушки и релета - 0 ноу хау, разчитат само на това, че няма да пише мейд ин чайна, а менифакчърд ин ЕУ. Цените им са високи за това, което продават, което е китайски бракми, но пък отлично режисират всичко и аз многократно съм свалял шапка на режисьора на тази пиеса. Ревът след Халтурко ще е гигантски. Опс, чакай, аз имам 15 акции - ъъъъъъъъп, ъъъъъъъъп 120 лева, всяко семейство - умно, всяка крушка - от халтурко. Ъъъъъъъп, 120 лева
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                              Интересно мнение, ravnovesie,
                              аз доста от нещата ги виждам различно от теб



                              Това не знам откъде е,според мен още тази година ще видим продажби от доста над 60 млн лв.
                              После за някакви рутери говориш - аз мисля че те нямат такива продукти.


                              Не знам за какво обещание говориш, както и за каква 1 година с резултати. Можеш да видим как им се движат продажбите на IOT устройства откакто ги стартираха през 2015 г.
                              Взел съм нещата от презентацията им за акциите. тогава приходите им бяха 20 милиона. И пак там дават очаквани приходи от по 30 и нещо процента средно за 4 години. личното ми виждане е че все още не са си надминали очакванията, защото нямаше разпределение по години.
                              Shelly са си реално рутери, ок може да го наречем и суич, но пак не е космическа технология или нещо което се сменя всяка година.

                              И след като и сега продават в амазон, не ми е ясно от къде ще дойде този сериозен дългосрочен растеж. На мен ми изглежда като бързо запълване на даден сегмент и след това стагнация и дори спад - защото тези устройства не се сменят постоянно.

                              Коментар


                              • Съвсем нормално е оценката ви за Алтерко да е крива до небесата след като дори не знаете какво произвеждат, но продължавайте да се излагате!

                                Коментар

                                Working...
                                X