IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
    В моя портфейл има почти 100 000 брефчета
    Има една приказка,че само тези който нямат,само те се ХВАЛЯТ.Гледам ,че всеки пост горния шматарок пише колко милиони и милиарди акции имал еди къде си.И това всеки пост.И само той си се хвали хахаха

    Да си чул някой богат и умен да прави така? Аз не съм.Гаранция няма толкова акции и много лесно може да се докаже.Само самохвалци с комплекси за малоценност, в опита си да се издигнат в очите на другите, пишат всеки пост колко хиляди акции имали уж и колко милиарди пари са направили (но само на сън)

    Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
    . Вярвам, че бреф е единственото дружество на БФБ, което гарантирано ще утрои цената си за 8 години до ликвидацията си, тъй като и в момента цената му е под 50% от активите, които са абсолютно реални и са на стратегически локации в столица на държава от ЕС, ако ги изчистим от заемите (портфейлът е на децата ми, а те са на 5 години, т.е. няма да ми трябва още поне 13). За друго такова на БФБ не се сещам, затова задавам въпроси, та белким видя и друго
    Като почнеш с твоите гаранции за покачване на бреф и ми се присира
    То хубаво е ЕС,ама след 8г може и да го няма.
    Обърни внимание на следните факти: (без един,който е прогноза засега)

    -България е ГЕТОТО на Европа и такова ще си остане завинаги!
    -Няма никаква инфраструктура.Няма паркинги,детски градини,паркове и т.н.Иди в една европейска столица и виж как е там,после виж и тук.
    -Столицата с най-мръсния въздух в ЕУ
    -Столица на държава с най-лош демографски профил в СВЕТА
    -според прогнози 2050-60 мнозинството в БГ няма да са българи.А тези другите не са много платежоспособни
    -35% празни жилища и офиси даже и в момента,като това става в държавата с най-намаляващото население, пак в СВЕТА
    -нискокачествено ,ама от възможно най-нискокачественото строителство с майстори цигани ,който не могат да сметнат 3+5 .Иди на някои строеж и сам ще се убедиш(работниците са само или основно цигани)
    -построено с най-евтините възможни материали
    - хем че са евтини и е пестено доста

    И въпреки всички тези минуси цената е по висока от столиците в половин ЕУ.А цените са такива балонизирани ,защото пазара в БГ е силно изкривен и се държи от няколко големи олигарха,и с участието на банките.
    Кви поскъпвания,кви 5 лева ти нормален ли си


    Като домашно ,и да ти спестя някой лев, ще ти дам 1 жокер.Провери какво става с цените на имотите в момента в Китай заради Evergrande и ще разбереш дали ще се увеличат или 2008 ще ти се стори много лека корекция

    Недвижимите имоти в БГ нямат ФУНДАМЕНТ и БЪДЕЩЕ ! набийте си го това в кривите празни глави.Най-вече заради демографията
    Last edited by petrg5s; 13.10.2021, 15:38.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

      Би ли могъл да ги цитираш, ако не представлява проблем? В моя портфейл има почти 100 000 брефчета, 15 акции на халтурко (за ташак) и една на чез електро. Вярвам, че бреф е единственото дружество на БФБ, което гарантирано ще утрои цената си за 8 години до ликвидацията си, тъй като и в момента цената му е под 50% от активите, които са абсолютно реални и са на стратегически локации в столица на държава от ЕС, ако ги изчистим от заемите (портфейлът е на децата ми, а те са на 5 години, т.е. няма да ми трябва още поне 13). За друго такова на БФБ не се сещам, затова задавам въпроси, та белким видя и друго
      Не, не бих могъл да ги цитирам
      Фен съм на агресивния растеж, без да го рекламирам.
      Ако си кажа портфейлът, ще бъда анатемосан неоснователно !
      Мога да си позволя единствено да кажа, че се състои от едно дружество 80% и кеш 20%. Репо 40%.
      Агресия от Аресибо - по сигнал от станцията за търсене на извънземен разум
      Да не се бърка с яхтата с алени платна !
      пп. Въпреки, че може дружествата да съвпаднат

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Zaki Разгледай мнение

        Не знам кои са точно, но винаги има !
        Моите предположения са в моя портфейл!
        благодаря за въпроса
        Би ли могъл да ги цитираш, ако не представлява проблем? В моя портфейл има почти 100 000 брефчета, 15 акции на халтурко (за ташак) и една на чез електро. Вярвам, че бреф е единственото дружество на БФБ, което гарантирано ще утрои цената си за 8 години до ликвидацията си, тъй като и в момента цената му е под 50% от активите, които са абсолютно реални и са на стратегически локации в столица на държава от ЕС, ако ги изчистим от заемите (портфейлът е на децата ми, а те са на 5 години, т.е. няма да ми трябва още поне 13). За друго такова на БФБ не се сещам, затова задавам въпроси, та белким видя и друго
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

          Кои са тези дружества и защо смяташ така. Благодаря за отговора
          Не знам кои са точно, но винаги има !
          Моите предположения са в моя портфейл!
          благодаря за въпроса

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Zaki Разгледай мнение

            Ми няма такова нещо, ето аз казах четири месеца до шест - здравословна корекция. Не ли ясно
            Ее ако мине повече от шест месеца става нездравословна
            Това обаче на пречи да има дружества които да растат или да мръднат дори през корекция!
            Пожелавам ви такива в портфейла базиран на фундамента !!
            Кои са тези дружества и защо смяташ така. Благодаря за отговора
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

              Софикс, недей така с лошо де, това си е просто закачка . Поне 3 пъти съм казвал, че ТА е полезен и не е излишен и че просто аз не вярвам в него. Тоест любопитно ми е и искам да чета такива анализи, но не бих застанал с парите си зад тях. Има обаче 1 проблем в ТА на БФБ в този форум - тези, които аз съм чел винаги обясняват какво се е случило в миналото. Казва се "ето, не проби това ниво, защото......". Не помня да съм чел нещо от рода на " ако мине това ниво, ще стане еди какво си. Не познавам Батя и не знам дали той е фен на ТА, но като че ли само от него съм чел неща от вида " сега се потапяме примерно до 420 и след това засилка до 500 примерно". Нямам представа дали тези изречения ги прави по усет, чрез ТА или друго, но някаква конкретика за бъдеще съм чувал от него. Не съм парадирал с аналитични познания, но за всяка компания която имам, съм пускал някакви си мои сметки и очаквания.
              Ми няма такова нещо, ето аз казах четири месеца до шест - здравословна корекция. Не ли ясно
              Ее ако мине повече от шест месеца става нездравословна
              Това обаче на пречи да има дружества които да растат или да не мръднат надолу, дори през корекция!
              Пожелавам ви такива в портфейла базиран на фундамента !!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
                Тук много хора говорят за фундаментален анализ, но дори и идея си нямат какво е това нещо и как се прави. Те си мислят, че като изчислят P/E, P/B, EV/EBITDA и още 1-2 съотношения и са направили фундаментален анализ.
                Самата истина, така си мислят тук болшинството фенове на фундамента

                Коментар


                • Аз с по-голям успех бих търгувал по на бай грую мненията (като го използвам като контра индикатор) ,отколкото с ФА

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
                    Тук много хора говорят за фундаментален анализ, но дори и идея си нямат какво е това нещо и как се прави. Те си мислят, че като изчислят P/E, P/B, EV/EBITDA и още 1-2 съотношения и са направили фундаментален анализ.
                    То па много сложно да изчислиш хипотетичните П/Е и ЕВ/ЕБИТДА за догодина/или за след няколко години/, оттам да съдиш за потенциалът за ръст, да изчакаш сантимента да е на твоя страна/акцията да е нагоре последните 3-6 месеца, а не надолу или настрани/, да купиш и когато си смениш очакванията или цената догони фундамента- да продадеш.

                    Коментар


                    • А нещото което за всичките ми години във форума така и не разбрах е как някои хора хем не вярват на отчетите, хем правят фундаментален анализ. Цирк, ама цирк да видиш!
                      Last edited by Агресивен бик; 13.10.2021, 11:59.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение

                        Абе хубавец мамин ти за 10 години във форума колко анализа пусна? Колко коефициента изчисли? На колко дружества направи прогнози за приходи и печалби?
                        Софикс, недей така с лошо де, това си е просто закачка . Поне 3 пъти съм казвал, че ТА е полезен и не е излишен и че просто аз не вярвам в него. Тоест любопитно ми е и искам да чета такива анализи, но не бих застанал с парите си зад тях. Има обаче 1 проблем в ТА на БФБ в този форум - тези, които аз съм чел винаги обясняват какво се е случило в миналото. Казва се "ето, не проби това ниво, защото......". Не помня да съм чел нещо от рода на " ако мине това ниво, ще стане еди какво си. Не познавам Батя и не знам дали той е фен на ТА, но като че ли само от него съм чел неща от вида " сега се потапяме примерно до 420 и след това засилка до 500 примерно". Нямам представа дали тези изречения ги прави по усет, чрез ТА или друго, но някаква конкретика за бъдеще съм чувал от него. Не съм парадирал с аналитични познания, но за всяка компания която имам, съм пускал някакви си мои сметки и очаквания.
                        Пътека се прави камък по камък!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
                          Тук много хора говорят за фундаментален анализ, но дори и идея си нямат какво е това нещо и как се прави. Те си мислят, че като изчислят P/E, P/B, EV/EBITDA и още 1-2 съотношения и са направили фундаментален анализ.
                          Значи ако говорим за конкретно този форум,работа е много зле.Ама наистина много. Някви случайни хора като груйчето си мислят ,че нещо разбират,ама всъщност като им прочетеш само 3-4 поста ти става ясно ,че не само нищо не разбират ,ами и са много далече от каквото и да е.Ама тя цяла БГ вече е така.Матряла е леш

                          Коментар


                          • Тук много хора говорят за фундаментален анализ, но дори и идея си нямат какво е това нещо и как се прави. Те си мислят, че като изчислят P/E, P/B, EV/EBITDA и още 1-2 съотношения и са направили фундаментален анализ.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
                              Явно много мъка ви причиняват графиките, които пускам и затова сприрам.
                              Напротив, много се радвам да видя чарт. Съвсем сериозно го казвам.
                              Също се кефя на техническия анализ, така че си ме разбрал вероятно погрешно.
                              Мислех че сме в здравословна корекция за време четири месеца, затова и ми се искаше да видя и мнение от други участници. Надявам се, да не спираш с графиките.
                              Тук има отявлени неразбирачи на логиката зад чарта, но нека да сме търпеливи - когато прогнозите се потвърждават ще разберат че не всичко е фундамент от скалъпен отчет. И директно посочвам пример - любимата хартишка на Хари Кийн - фиб.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                                че ако ударим еди коя си съпротива на еди колко си, ще се случи това фо незнам си колко месеца, ако не я ударим, ще се случи онова и толкова. После виждаме дали си познал - ако си, всички, които смятаме, че ТА с смешка и крайно неприложим на БФБ, си посипваме главата с пепел и млъкваме. Толкова е просто
                                груйче,остави го ТА .Кажи ти,да точно ти,базирайки се на ФА (ще ти го напиша, че си малко тъп ,ФА=фундаментален анализ)

                                Кажи какво казва ФА ?
                                Кога и на къде ще иде дадена компания или индекс, или каквото се сетиш, и защо?
                                Колко дълго като време ще продължи това движение ???
                                Къде после ще обърне и ЗАЩО ?
                                И се обоснови ,защото еди коя си компания има такива приходи и продажби и т.н. или каквото и да е

                                Дай да видим какво казва твоя ФА.НО НЕКА ГОВОРИМ С КОНКРЕТИКА ,а не спам и нискоинтелигентни глупости който ръсиш нон стоп.

                                И това ще го повторим 5-6 пъти (поне)за да избегнем статистическите грешки и късмета на Калиткото.Дай да видим работи ли ли аджеба ФА или не.Особедно пък на БФБ

                                Ако познаеш,аз ще си посипя главата с пепел.Толкова е просто
                                Last edited by petrg5s; 13.10.2021, 11:31.

                                Коментар

                                Working...
                                X