IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Да не свърши войната?

    Коментар


    • стига е идвала...
      М.... . ш..... ..й.о!

      Коментар


      • DAX 13,641.03 +198.93
        +1.52

        Коментар


        • ДА ДОЙДЕ МЕЧКАТА!

          Коментар


          • В Китай вече разпродават Тех акциите. В Америка отдавна се спука вече. Време ли е тук да обавим балонът за спукан: СГШ, Лещерко, ТСБ, БИЙН, Канибали, Сини колички? По време на инфлация, когато се вижда недостига на стоки от първа необходимост и енергоносители основното е БАЗОВИТЕ АКТИВИ!

            Коментар


            • Финансовите резултати за миналата година вече са над тези от предкризисната 2019 г.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                Тук се пишат всякакви икономически глупости и теории без обосновка и основание.. В САЩ рекордна инфлация, а се говори вече и за стагфлация..
                ..




                money.bg
                Задава ли се стагфлация?
                Експертите на Кофас прогнозират сериозни последици за европейските икономики и световните стокови пазари
                Без паника моля!
                Който продал -продал, останалите сме дългосрочни.
                Мецата пак идва, за да ни напомни, че каската не е лукс, а необходимост!

                Click image for larger version

Name:	IMG_20220311_054456.jpg
Views:	1
Size:	34.7 КБ
ID:	3890221

                Коментар


                • Тук се пишат всякакви икономически глупости и теории без обосновка и основание.. В САЩ рекордна инфлация, а се говори вече и за стагфлация..
                  ..




                  money.bg
                  Задава ли се стагфлация?
                  Експертите на Кофас прогнозират сериозни последици за европейските икономики и световните стокови пазари

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                    "Основния цирк е вдигане на лихвите от Фед. Войната беше подготовка. Основния цирк е вдигане на лихвите от Фед. Войната беше подготовка. Може да опитат да маскират с нея инфлацията като новото нормално но трябва да се изпратят всички надежди които звучаха "няма страшно, инфлацията е временно явление и след няколко месеца ще отшуми" като новото нормално но трябва да се изпратят всички надежди които звучаха "няма страшно, инфлацията е временно явление и след няколко месеца ще отшуми""

                    Е това ако не е конспирация, не знам кое е... !

                    "Войната бе подготовка" - коя я направи тази подготовка?

                    "Може да опитат да маскират с нея инфлацията като новото нормално" - кои са те?

                    "Относно това което си мислиш че е казал дддд, аз мисля, че дори не си разбрал. Разлика в нивата." Мисля, че дддд е опитен и умен играч на БФБ! Въпреки това, всеки път когато не мисля като него съм го казвал и не съм спестявал нищо! Стигал съм до крайности в лошото си говорене против него, но въпреки това, той се свърза с мен на лични и каза, че ще му е приятно да се видим /за което му благодаря/! Ти ако смяташ, че с наколенки и сляпа вяра в някого и в нещо ще успееш, то според мен имаш проблем! Да, някои хора са по-умни, но това не значи, че не трябва да ги "сритваме" когато не са прави! Успех с подмазването на това или онова гуру! Тук съм със собствените си пари и не дължа на никому нищо!
                    Бе ти нищо не си разбрал, ама изопачаваш и си градиш твои тълкувания. От инатлък не се печели, а срещу пазарът никой не е научен достатъчно че да се прави на гуру. Видях че на тебе ти е ясно кое каква конспирация и понеже си станал хард гуру което се нерви на различно мнение, при това без да разбира че подготовка е това което на практика касае нас - играещите срещу спада, т.е можем да се подготвим за следващата вълна, така че добре че стана, защото играчите са по-устойчиви на спад. Но даже след първите 2 изречения които прочетох разбрах и директно скролнах, защото няма смисъл да ти гоня нови бръмбари из главата. Сигурно 3ти път пиша че няма конспирконспирацииия
                    пс
                    а "да маскират" имах предвид че Фед може да отложи лихвите но да преглътне текущите цени като нормални - следствие на емисиите количествени облекчения без да вади сега пари от пазара, а само да спре облекченията. Или пазара ще стои или лихвите ще се вдигат а пазара ще пада. Ма питай ако не ти е ясно, не си гради версии
                    Last edited by Балониада; 11.03.2022, 03:09.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Балониада Разгледай мнение
                      Няма за какво да се съжалява.!
                      Какви конспирации ти се въртят, няма никакви конспирации
                      Относно това което си мислиш че е казал дддд, аз мисля, че дори не си разбрал. Разлика в нивата. Някой ден след няколко години може би ще разбереш за какво говори.
                      "Основния цирк е вдигане на лихвите от Фед. Войната беше подготовка. Основния цирк е вдигане на лихвите от Фед. Войната беше подготовка. Може да опитат да маскират с нея инфлацията като новото нормално но трябва да се изпратят всички надежди които звучаха "няма страшно, инфлацията е временно явление и след няколко месеца ще отшуми" като новото нормално но трябва да се изпратят всички надежди които звучаха "няма страшно, инфлацията е временно явление и след няколко месеца ще отшуми""

                      Е това ако не е конспирация, не знам кое е... !

                      "Войната бе подготовка" - коя я направи тази подготовка?

                      "Може да опитат да маскират с нея инфлацията като новото нормално" - кои са те?

                      "Относно това което си мислиш че е казал дддд, аз мисля, че дори не си разбрал. Разлика в нивата." Мисля, че дддд е опитен и умен играч на БФБ! Въпреки това, всеки път когато не мисля като него съм го казвал и не съм спестявал нищо! Стигал съм до крайности в лошото си говорене против него, но въпреки това, той се свърза с мен на лични и каза, че ще му е приятно да се видим /за което му благодаря/! Ти ако смяташ, че с наколенки и сляпа вяра в някого и в нещо ще успееш, то според мен имаш проблем! Да, някои хора са по-умни, но това не значи, че не трябва да ги "сритваме" когато не са прави! Успех с подмазването на това или онова гуру! Тук съм със собствените си пари и не дължа на никому нищо!
                      Пътека се прави камък по камък!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                        Това, че войната е само шум е пълна тъпотия според мен / с цялото ми уважение към дддд/! Не го знам въпросния човек къде отиде и защо не коментира, не знаем и какъв му е портфейла /защото имал много последователи/, но съм убеден, че ще се върне някой ден с положителен коментар! А да се правят някакви консирации, че войната е подготовка за вдигане на лихвите е меко-меко-меко казано - идиотско!
                        Съжалявам за откровеноста!
                        Няма за какво да се съжалява.!
                        Какви конспирации ти се въртят, няма никакви конспирации
                        Относно това което си мислиш че е казал дддд, аз мисля, че дори не си разбрал. Разлика в нивата. Някой ден след няколко години може би ще разбереш за какво говори. Независимо от това, твоето мнение си е твое, не те отказвам от него. Пазарът най-добре ще покаже кой какво е разбрал.
                        Моето впечатление е, че си от онези инвеститори, които все още не са видели, какво представлява свиване на ликвидност от Фед. За мен войната изобщо не е определяща Имаме една мижава икономика /Русия/, която и преди беше достатъчно отделена от света за да влияе, но която дрънка с оръжия и с почти нищо не влияе на Уолстрийт освен с това че има и ресурси , но този път светът не ги иска на 100%, а тези които ги купуват, го правят с омерзение.. Дори малоумника Путин е орязал резервите в долар за сметка на злато. Ще видим дали златото ще може да го ползва за разменна монета. Според мен - не.
                        е както казах няма никакви конспирации и няма смисъл да се спори по тези въпроси - всеки има право да си харчи парите както намери за добре

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Балониада Разгледай мнение

                          Както дддд много добре писа - войната е само шум, нещо като сметанката на пудинга. Основния цирк е вдигане на лихвите от Фед. Войната беше подготовка. Може да опитат да маскират с нея инфлацията като новото нормално но трябва да се изпратят всички надежди които звучаха "няма страшно, инфлацията е временно явление и след няколко месеца ще отшуми". Е вече няма да отшуми, а Фед ще е изправен пред сложни дилеми кога и колко да вдига лихвите. Цяло поколение инвеститори на Уолстрийт живяха без изобщо да имат идея какво става когато не само се спре печатането, a дори обратно - се връщат кинтите от надутите индекси...
                          Но може и да не вдигнат лихви и този път, под претекст- не сме стабилни още с тази война....Но отложените решения пак ще се наложат да се решават след време така че спих ще има рано или късно.
                          Това, че войната е само шум е пълна тъпотия според мен / с цялото ми уважение към дддд/! Не го знам въпросния човек къде отиде и защо не коментира, не знаем и какъв му е портфейла /защото имал много последователи/, но съм убеден, че ще се върне някой ден с положителен коментар! А да се правят някакви консирации, че войната е подготовка за вдигане на лихвите е меко-меко-меко казано - идиотско!
                          Съжалявам за откровеноста!
                          Last edited by 15%; 10.03.2022, 21:52.
                          Пътека се прави камък по камък!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                            Всички знаем какво ще стане с борсите когато/ ако този конфликт спре. Въпросът е какво е вкарано в цената дотук /говоря за големите борси и най-вече Дакс/. Днес има провал на преговорите и индексът е на червено с малко под 3%. Мисля си, че при следващият провал, това число ще бъде по-малко, тоест ще клони към нормален спад за деня. Какво би отежнило, какво не е вкарано? Спирането на петрол и газ от Русия според мен би довело до значителен спад, както и ако недай боже се хварли някаква "по-специфична" бомба. Един вид всичко останали развои без тези двата вече са вкарани в цената ???
                            Както дддд много добре писа - войната е само шум, нещо като сметанката на пудинга. Основния цирк е вдигане на лихвите от Фед. Войната беше подготовка. Може да опитат да маскират с нея инфлацията като новото нормално но трябва да се изпратят всички надежди които звучаха "няма страшно, инфлацията е временно явление и след няколко месеца ще отшуми". Е вече няма да отшуми, а Фед ще е изправен пред сложни дилеми кога и колко да вдига лихвите. Цяло поколение инвеститори на Уолстрийт живяха без изобщо да имат идея какво става когато не само се спре печатането, a дори обратно - се връщат кинтите от надутите индекси...
                            Но може и да не вдигнат лихви и този път, под претекст- не сме стабилни още с тази война....Но отложените решения пак ще се наложат да се решават след време така че спих ще има рано или късно.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

                              Тони ако дойдат нидерландските банки, ПФ, ИФ и венчър фондове ще е по-добре за оптимизма
                              преди банките и др. ,- първо чистачките ...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

                                Тони ако дойдат нидерландските банки, ПФ, ИФ и венчър фондове ще е по-добре за оптимизма
                                За да дойдат, първо трябва да са убедени, че ние сме НАТО и ЕС, а не да се водят спорове дали един диктатор-убиец е такъв или е спасител! А това очевидно трябва да мине през самолети, войни и т.н.
                                Пътека се прави камък по камък!

                                Коментар

                                Working...
                                X