IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 15- Разгледай мнение
    Дано не съм прав, защото кешът ми е малко, но ми се привижда спад. Защо според мен:

    1. Сериозно изоставане от спадовете на водещите борси.
    2. Вдигането на лихвите. И тук нямам предвид само ФЕД, ЕЦБ и т.н., а вече и в България. Мернах във Фейсбук писма от банки, които вдихват лихвите по кредити си с 0,5% от 1 ОКтомври. Тоест вече са в сила. Мисля, че и БНБ ги вдигна с 0,49%.
    3. Според мен НЯМА да имаме правителство след днешните избори.
    4. Вероятността за употреба на ядрено оръжие във войната според мен се вдигна много рязко след анексиите, интервютата на диктатора и лошият за Русия развой на фронта.
    5. Малко по-слаба причина, но все пак - от утре не би трябвало да има изкупуване на акции от мажоритари...
    Герб печелят изборите....
    това е достатъчно..

    Коментар


    • Дано не съм прав, защото кешът ми е малко, но ми се привижда спад. Защо според мен:

      1. Сериозно изоставане от спадовете на водещите борси.
      2. Вдигането на лихвите. И тук нямам предвид само ФЕД, ЕЦБ и т.н., а вече и в България. Мернах във Фейсбук писма от банки, които вдихват лихвите по кредити си с 0,5% от 1 ОКтомври. Тоест вече са в сила. Мисля, че и БНБ ги вдигна с 0,49%.
      3. Според мен НЯМА да имаме правителство след днешните избори.
      4. Вероятността за употреба на ядрено оръжие във войната според мен се вдигна много рязко след анексиите, интервютата на диктатора и лошият за Русия развой на фронта.
      5. Малко по-слаба причина, но все пак - от утре не би трябвало да има изкупуване на акции от мажоритари...

      Коментар


      • Свежо

        Коментар






        • business.dir.bg
          За пръв път от 6 години: БНБ вдига основния лихвен процент на 0,49% от 1 октомвр

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
            Като укротят инфалацията ...Мъчат се бавно, защото войната в Украйна "ги изненада"....
            Чак пък да ги е "изненадала". Джордж Фридман си я предвиждаше тази война в прогнозите си за след 2000 г. Даже войната малко закъсня, заради COVID.

            Аз бих казал, че войната в Украйна им върши перфектна работа на ФЕД. И затова "не бива" още да приключва, докато не постигнат таргета си.

            В последните няколко години ФЕД се опитваха на наколко пъти да вдигнат лихвите, но "с клизма" качваха 0.25. Едваам, щото "пазарите", нали...
            Е, кога, ако не по време на война, да вдигат лихви?

            И то не с 0.25, "страхливичко, че да стане твърде голяма беля"", ами с три пъти по-голяма стъпка наведнъж, че и за още питат!

            Коментар


            • https://abritvs.com/%D0%B4%D0%BE%D1%...B%D0%BE%D0%BD/
              Дот-ком балона

              Коментар


              • Eми значи сме в началото на края на тоя цикъл...Като укротят инфалцията ще почне нов...Мъчат се бавно, защото войната в Украйна "ги изненада"....Гледам, че вече няма пандемия, няма локдауни....Пишат сметката.Скоро ще я връчат, хората ще платят ....и после пак.....

                Да така е..Винаги народите плащат сметката..Напечатаха трилиони и в цял свят облагат хората с най- поголовния данък наречен инфлация..Това не може да продължава и затова вдигат лихвите за да свърши този цикъл, да оживеят на силните ни да започне нов разтеж..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение


                  В началото на началото сме.. Поне 8% трябва да са лихвите за да спре инфлацията..Гледай 2008г..Просто се мъчат да става по- плавно и без паника..
                  Eми значи сме в началото на края на тоя цикъл...Като укротят инфалцията ще почне нов...Мъчат се бавно, защото войната в Украйна "ги изненада"....Гледам, че вече няма пандемия, няма локдауни....Пишат сметката.Скоро ще я връчат, хората ще платят ....и после пак.....
                  Life won't wait for you.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

                    А да 20% ... и думичката “ трябва” в тази ситуация леко не удачна.... криза с криза не си приличат и решения на хора не можеш тъй простичко да ги пренасяш във годините и да си фантазираш че ще сработят...
                    Даже много си приличат..Причините са различни, но последствията еднакви..Винаги се стига до рецесия, фалити, безработица и спад на акциите и имотите..
                    Чети повече за цикличните кризи и гледай графиките им..Може и прочетеш за дотком балона и как се пукна..

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
                      Е виж че можеш да говориш смислено понякога...зарязвай чертежите... моля те!
                      Скот,понеже забелязвам от много време хората тук се бъркат относно времевите интервали.Дневни,седмични и месечени графики,съответно краткосрочен,средносрочен и дългосрочен тренд,затова и доуточнявам вече
                      А чертежите няма как да ги зарежа.Все едно да съм късоглед 5 диоптъра и да си хвърля очилата

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение


                        В началото на началото сме.. Поне 8% трябва да са лихвите за да спре инфлацията..Гледай 2008г..Просто се мъчат да става по- плавно и без паника..
                        А да 20% ... и думичката “ трябва” в тази ситуация леко не удачна.... криза с криза не си приличат и решения на хора не можеш тъй простичко да ги пренасяш във годините и да си фантазираш че ще сработят...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                          Борбата е за краткосрочно или в най-добрия случай средносрочно дъно.Ако е средносрочно, то до Нова Година можем да стоим в рейндж тук или 10-30% по-нагоре ,защото всичко е свръхразпродадено.
                          За смяна на дългосрочния тренд трябва американците да спрат да качват лихвите и да минат няколко месеца,а това ще стане чак напролет
                          Войната също оказва силно негативен ефект
                          Опасност от дълбоко потапяне и даже продължителна криза е много голям,да не кажа и най-вероятния вариант
                          За БФБ въпроса е избегнем мечия пазар.Точно на зоната над него стоим в момента
                          Е виж че можеш да говориш смислено понякога...зарязвай чертежите... моля те!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

                            Важното е дали сме в началото на края и края на началото

                            В началото на началото сме.. Поне 8% трябва да са лихвите за да спре инфлацията..Гледай 2008г..Просто се мъчат да става по- плавно и без паника..

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
                              ...и къде бяха чертичките ти когато 2020 трябваше да продадеш хим и да купиш алтерко?!
                              2020 имах Атера пълен самосвал ,бях дългосрочен инвеститор и не се занимавах толкова с БФБ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение

                                Ха..хаа..Да не си изкомандвал ФЕД и ЕЦБ да не вдигат лихвите вече.. Я по-сериозно..Още сме в самото начало..
                                Важното е дали сме в началото на края и края на началото
                                Life won't wait for you.

                                Коментар

                                Working...
                                X