IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Създавам нова тема за оптимизЪма, защото това си бе място за комуникация за всичко(чат на форума) - админите явно са заети, а не може без нея!!!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 1984- Разгледай мнение
      макар че лятото в темата за Неохим му писах стара истина: Човек, уверен в своята правота, от себе си не вижда по-далеч. Отговори ми, че не греши.
      По представителен щеше да изглеждаш,ако беше споменал и Дънинг Крюгер ефекта
      Който между впрочем ви описва по перфектен начин теб и подобните ти !
      Учете икономика и тогава елате да говорим.А не да бягате от конкретика и да пишете евтини опорки,
      на които вече и бабите не вярват.

      За Неохим не знам какво си ми казвал,но там направих двуцифрен % печалба с дивидента.
      Същата работа като тоя ****** интата в Атерата.Идва и ме обвинява,че съм познал
      ..като същия тоя прогнозираше " над 10,80 до 25.03" за МСН, а.сега е 9.40.
      Та, кои сте вие? нямате нивото да критикувате.
      Last edited by petrg5s; 28.04.2023, 08:12.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 1984- Разгледай мнение

        Мани ме мен, аз съм "основател" * , но когато си забравя паролата слагам - + или *, не бягам от писанията си, грешни или не. Днес сгреших - оспамих темата, за да отговарям на будофил, но там не се толерира чуждо мнение, макар че лятото в темата за Неохим му писах стара истина: Човек, уверен в своята правота, от себе си не вижда по-далеч. Отговори ми, че не греши.

        *основател е човек с осн.образование


        *********

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Плажът Разгледай мнение

          Интересно ми е ти, какво четеш, защото твърденията ти в различни теми, както забелязах, изобщо не са верни.
          Мани ме мен, аз съм "основател" * , но когато си забравя паролата слагам - + или *, не бягам от писанията си, грешни или не. Днес сгреших - оспамих темата, за да отговарям на будофил, но там не се толерира чуждо мнение, макар че лятото в темата за Неохим му писах стара истина: Човек, уверен в своята правота, от себе си не вижда по-далеч. Отговори ми, че не греши.

          *основател е човек с осн.образование

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 1984- Разгледай мнение

            "Човек е това, което яде"
            Бих добавил - и каквото чете.
            Ако се храниш с прас-прес и не отчиташ:пикови стойности на международни стокови пазари, дълг към БВП, спреда с немските облигации по време на 7- месечното управление, саботажа от всички нива на администрация, даже и това:
            https://tradingeconomics.com/bulgaria/capital-flows
            Ако има реални кражби Гешев досега да е направил 10 пресконференции, не че му трябва нещо реално, де
            Спирам, че имам работа.
            Хубав ден!
            Интересно ми е ти, какво четеш, защото твърденията ти в различни теми, както забелязах, изобщо не са верни.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 1984- Разгледай мнение
              Ако се храниш с прас-прес и не отчиташ:пикови стойности на международни стокови пазари, дълг към БВП, спреда с немските облигации по време на 7- месечното управление, саботажа от всички нива на администрация, даже и това:
              https://tradingeconomics.com/bulgaria/capital-flows
              Ако има реални кражби Гешев досега да е направил 10 пресконференции, не че му трябва нещо реално, де
              Не виждам икономическа и изобщо логически връзки в този пост
              Камо ли нещо да обяснява разликата между ЕУ и БГ инфлация !
              Говорят се празни приказки,а конкретиката липсва по дефолт.
              Също както празните приказки на unsworth

              Шарлатанската инфлация е резултат на поредица грешни политико-икономически решения взети от Пълен Провал по време на 7м им управление.Посочих ги конкретно в преден пост.
              Има съмнения и за умисъл в някои от тях,но те са трудно доказуеми ,а и Кокорчо има вече богат опит в укриването на такива престъпления

              Инвеститори от Дания обвиняват Василев в измама

              https://btvnovinite.bg/bulgaria/inve...o-otricha.html
              Last edited by petrg5s; 27.04.2023, 16:48.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 1984- Разгледай мнение
                ПП попаднаха под кръстосан огън, защото се еманципираха от президента, а той натисна учиндолската партия.
                Прас-прес са ясни - с много огнева мощ.Служебното не престана да изтъква колко зле е положението /проектобюджетът е част от това/, и колко много са направили за да спасят България. ПП се явява чуждо тяло в политическата фауна и не се икономисват средства за да бъде окаляна. Гочоолу, Дочоолу, Данко и антрефилета...
                Глупости
                Точно обратното е.Най-много средства се хвърлят от Пишман Промяната
                Те имаха най-скъпата предизборна кампания ! С много,много над другите.
                Най-много билбордове.Най-много време в телевизиите.

                И няма как да е иначе.Спонсорите кукловоди отзад са яки.Прокопиев,Дубайския бизнесмен,Белградския бизнесмен,половината освободени от ПП олигарси от затворите като Бобокови,Яневи,Арабаджиеви и т.н.
                Даже Сашо Дончев,газов олигарх още от времето на Р.Овч дари на Пълен Провал 500 000лв
                Чудно защо газов олигарх и други богати олигарси с по 10-20 обвинения и окрали милиарди левове от народа,спонсорират Пълен Провал?
                Защо тези олигарси искат смяна на главния прокурор? Маша ли е Пълен Провал в техните ръце?

                Прости въпроси за прости хора
                Last edited by petrg5s; 27.04.2023, 16:44.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 1984- Разгледай мнение

                  Имаш ли нещо общо с майор Петър Груев,един от организаторите на преврата срещу Ал.Батенберг ?
                  Нищо общо - от едната страна имам доброволец, когото на приемат на първа линия в боевете на Шипка, защото е на 15 години, затова е в обоза, а от другата имам немалко участници в оригиналното ВМРО. Не се опитвай да извърташ нещата в стил копейка и т.н. - русия е на едно ниво с ингилизите и френците в омрзата им към България, съответно чрез протежетата им в шумадия, малякия и влахия
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                    Не гордостта,а интелекта.
                    "Човек е това, което яде"
                    Бих добавил - и каквото чете.
                    Ако се храниш с прас-прес и не отчиташ:пикови стойности на международни стокови пазари, дълг към БВП, спреда с немските облигации по време на 7- месечното управление, саботажа от всички нива на администрация, даже и това:
                    https://tradingeconomics.com/bulgaria/capital-flows
                    Ако има реални кражби Гешев досега да е направил 10 пресконференции, не че му трябва нещо реално, де
                    Спирам, че имам работа.
                    Хубав ден!
                    Last edited by 1984-; 27.04.2023, 14:32.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                      Тцъ, просто проедният амерконаски проект, с който да омерзят хората.
                      Имаш ли нещо общо с майор Петър Груев,един от организаторите на преврата срещу Ал.Батенберг ?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 1984- Разгледай мнение
                        Преди ти отговорих на този въпрос, но гордостта ти не позволява да приемеш истината - доходите в БГ и др.източноевропейски страни растат по-бързо(казват му конвергенция, приближаване към старите членки); съответно и инфлацията е по-висока. Това е осн.причина
                        Много са нещата.....
                        Не гордостта,а интелекта.Защото това не е вярно !
                        Много са причините,но си изтървал основните:
                        500% шоково увеличение на тока за фирмите още в самото начало на Шарлатанското управление без адекватни компенсации като в същото време огромните приходи от АЕЦ потъваха някъде в някви посредници.
                        Това беше първата Шарлатанска шокова вълна.
                        После огромното увеличение на пенсиите по време на разгаряща се инфлация.Лиснаха бензина в пожара
                        Големите крайно неадекватни помощи на бизнеса,за заведения,за хляб и т.н.
                        Мерки които доказаха своята неефективност и са една от причините за огромната хралупа в бюджета
                        Назначаването от Пълен Провал за шеф на Булгаргаз на бивш посредник на газ.Ела Кумчо ме изяж.Логично газа стана 300лв+
                        3.50 бензини
                        И така нататък.Всички тези неща станаха само за 7 месеца управление на Клоуните и са причината за близо +100% реална инфлация
                        Last edited by petrg5s; 27.04.2023, 13:59.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 1984- Разгледай мнение

                          ПП попаднаха под кръстосан огън, защото се еманципираха от президента, а той натисна учиндолската партия.
                          Прас-прес са ясни - с много огнева мощ.Служебното не престана да изтъква колко зле е положението /проектобюджетът е част от това/, и колко много са направили за да спасят България. ПП се явява чуждо тяло в политическата фауна и не се икономисват средства за да бъде окаляна. Гочоолу, Дочоолу, Данко и антрефилета...
                          Тцъ, просто проедният амерконаски проект, с който да омерзят хората, да подменят очакванията за промяна и да върнат БХ на бял кон. Казал съм го още след изборите - кабинет с втория мандат, БХ подкрепя на ползу роду, след това ги размазва на местните (ще вземта само София, и то ако кандидат им е Бонев, иначе и София няма да вземат), бута правителството напролет 2024 и айдеееее. Умнокрасивитетът блее и коленопреклонно гласува на БХ, щото "он че ни пази от копейките и орките, баце"

                          Иначе, не мисля, че има нормален човек, който да не отчете олигофрениите им:
                          - замразени капиталови плащания (затова дефицитът влезе под 3% миналата година - елементарен фокус)
                          - малоумно вдигане на пенсиите - идиотия, която е с тежки послдствия, тип гръцки сценарий - я да видим кой ще е тоя, дето ще намали пенсиите. А те по закон ще се вдигат вскяа година с половината инфлация и половината ръст на заплатите, ще генерират нова инфлация, която пак ще вдигне пенсиите...
                          - половината ифлация си е изцяло дело на кирчококорчовците - виж по-горе за пенсиите
                          - абсолютно нагъзване на тема северна фиромия, за която имаше над 80% консенсус в обществото, че следва да има вето до дупка
                          - сваляне на гащите на тема оръжие за Украйна (нищо лощо принципно), срещи което не получихме нищо - дори не ни пуснаха в Шенген (и без глупости, че не сме готови и сме били корумпирани - изцяло политическо решение, тип северна фиромия)

                          След всичко по-горе и след кабинета им с герП, който е въпрос на дни, тази партия отива в небитието да прави компания на слафчу тъпуту, БХ пак ни го набива с 200, но пък едни Арвардски красавци ще облажат някой леФ. Нищо старо и пошло не е забравено...
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение


                            За читави хора в управлението като "Кокорчо и Клоуна" можем само да мечтаем, но колективният български Ганьо си предпочита Баце и Копейкин-Късопишков и това си е...
                            ПП попаднаха под кръстосан огън, защото се еманципираха от президента, а той натисна учиндолската партия.
                            Прас-прес са ясни - с много огнева мощ.Служебното не престана да изтъква колко зле е положението /проектобюджетът е част от това/, и колко много са направили за да спасят България. ПП се явява чуждо тяло в политическата фауна и не се икономисват средства за да бъде окаляна. Гочоолу, Дочоолу, Данко и антрефилета...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение


                              На най-важния въпрос откъде идва разликата в инфлацията между ЕУ и БГ бягаш ..
                              Преди ти отговорих на този въпрос, но гордостта ти не позволява да приемеш истината - доходите в БГ и др.източноевропейски страни растат по-бързо(казват му конвергенция, приближаване към старите членки); съответно и инфлацията е по-висока. Това е осн.причина. Други са - малък пазар и по-ниска конкуренция, олигополи, които КЗК не вижда, спомен от предишни обезценки на парите и бързане да купиш кво да е, само да не "изгорят".По -ниските лихви също не стимулират пестене. Много са нещата....

                              А защо пенсии и др.доходи растат, може да видиш кой как е гласувал в пленарна зала. Твоите хора не бяха против Всички се надпреварваха да се харесат...
                              Last edited by 1984-; 27.04.2023, 13:15.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение
                                Бележките горе в цитата с цвят.
                                Безкрайно дълъг глупав пост ,в който се бяга от конкретика и се набляга на прилагателните и манупулациите с които читателя се въвежда в заблуди.Пост в който няма никаква логика,камо ли икономически разбирания ! Интелекта в този пост отговаря на такъв на малко дете

                                Дупката в бюджета е ФАКТ ! Както искаш я наречи и колко % да я въртят да е,все е огромна хралупа в бюджета.Хралупа отворена от неуспешните политики на твоите любимци,клоуните от Пълен Провал ! ФАКТ
                                И закономерно избирателя ви наказа.На следващите избори <10%
                                русия не ни е никакъв основен икономически партнъор ! ФАКТ Човек които твърди това няма никакви познания по икономика!
                                Дал съм ти официални статистики ,той ми отговаря ,питай Неохим и Химимпорт.Ти редовен пътник ли си ?

                                русия спря газа за много други държави не само на нас ! ФАКТ
                                Колко човека ти харесват поста НЯМА никакво значение.Първо защото качеството на този форум е изключително ниско,второ говорим за политически въпрос .
                                На най-важния въпрос откъде идва разликата в инфлацията между ЕУ и БГ бягаш от конкретика и ме обвиняваш че съм нямал ниво.Точно ти да го кажеш пък това
                                Last edited by petrg5s; 27.04.2023, 12:59.

                                Коментар

                                Working...
                                X