IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Мдам... 738 Отнесохме съпротивата като куцо пиле домат... Докъде ли ще стигне нагоре?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение
      И сега? Какво казват чертичките ако опре у предния връх - на зле ли е?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Здравко Разгледай мнение
        Софикс на 733 !!!
        Пробихмееее 733,4 - сега ако задържи и продължи !?!??!!!
        мненията ми не са препоръка за каквито и да е действия

        Коментар


        • Софикс на 733 !!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Yordan_Nickolov Разгледай мнение

            Това е интересно да се види кое и как хората виждат като нещо с потенциал за растеж оттук нататък. Направи ми впечатление, че до скоро се затваряха позиции сравнително големи тук-там, което свали цените на някой акции - БФБ например. Всичко май се изсипа в Шели-то, но скоро като започнат да се прибират печалби ще пораснат и другите, което би повдигнало още малко Софикс. Не ми се смята ама в последните седмици ръстът май идва изцяло тях, а другите са леко надолу или не са мръднали.
            защо "скоро"? Сделките имат 2 страни и едната вече е прибрала печалбата и е в кеш готов за харчене (може би "скоро" мислите вие да прибирате )

            Коментар


            • Първоначално изпратено от maradona Разгледай мнение
              Софикс има потенциал лесно да мине кота 800 още тази година, стига поизостаналите компании да се поразмърдат..... някои може по 20-30% даже и повечко да подскочат..... умните пари от Шелли вече започват да се понаместват както се вижда вече......
              Това е интересно да се види кое и как хората виждат като нещо с потенциал за растеж оттук нататък. Направи ми впечатление, че до скоро се затваряха позиции сравнително големи тук-там, което свали цените на някой акции - БФБ например. Всичко май се изсипа в Шели-то, но скоро като започнат да се прибират печалби ще пораснат и другите, което би повдигнало още малко Софикс. Не ми се смята ама в последните седмици ръстът май идва изцяло тях, а другите са леко надолу или не са мръднали.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение
                Още малко остана

                Коментар


                • Софикс има потенциал лесно да мине кота 800 още тази година, стига поизостаналите компании да се поразмърдат..... някои може по 20-30% даже и повечко да подскочат..... умните пари от Шелли вече започват да се понаместват както се вижда вече......

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от inteIIect Разгледай мнение
                    Софарма също има позитивно влияние върху индекса в последната година. От останалите, кой точно да се включи съществено? Химът вече струва 4 пъти по-малко от Алтерко.
                    Предните 1-2 месеца Софарма,но основно Софикс се напомпи от една единствена компания Балонерко,което няма как да доведе до нещо добро....

                    Коментар


                    • Целия БФБ се държи на Балонерко,който пък се помпи с малко обем, Софикс е на 6 годишна съпротива докато световните борси са в дълбока корекция вече 15-тина дена

                      Какво може да се обърка?


                      https://invst.ly/113tzx



                      Коментар


                      • Голяма графика

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

                          Амин !

                          Лека им пръст !!
                          И на ЦеЦеБето и на Зърнените лека им пръст ! Крайно време е Химове-Тимове и Пибове да изхвърчат от всякакви индекси !

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от inteIIect Разгледай мнение

                            Софарма също има позитивно влияние върху индекса в последната година. От останалите, кой точно да се включи съществено? Или са относително справедливо оценени, или са "мъртъвци" от типа на ХИМ, ПИБ и Холдинг Варна, с много малка вероятност за някакво позитивно развитие. Химът вече струва 4 пъти по-малко от Алтерко.
                            Амин !

                            Лека им пръст !!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от inteIIect Разгледай мнение

                              ПИБ - единствено при продажба или поне индикации за нещо в тази посока. Напълно възможно е да се случи, но просто е малко вероятно. Иначе виждаш, че колкото и да печели на хартия, това няма никакво значение за оценката. Дивидент те никога няма да дадат. Не даваха, когато 85% от него би се върнал в мажоритарите, та сега ли, когато ще приберат 63% от него. Имат си по-добри начини да се облагодетелстват от нея. А и печалбата в момента е по-скоро нетипично висока заради конюнктурата на висока ликвидност и евтино финансиране.

                              Имам акции, но не виждам скорошно положително развитие.
                              Аз залагам (като логика) на държавния дял. И си държа малко акциики (за всеки случай)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Здравко Разгледай мнение

                                За ПИБ-а не съм съгласен. В един момент цената и просто ще се удвой. Въпрос на време и на "правилна" политическа конюнктура.

                                Иначе за останалите от Софикса - предвид настоящите им резултати - изглеждат справедливо оценени.
                                ПИБ - единствено при продажба или поне индикации за нещо в тази посока. Напълно възможно е да се случи, но просто е малко вероятно. Иначе виждаш, че колкото и да печели на хартия, това няма никакво значение за оценката. Дивидент те никога няма да дадат. Не даваха, когато 85% от него би се върнал в мажоритарите, та сега ли, когато ще приберат 63% от него. Имат си по-добри начини да се облагодетелстват от нея. А и печалбата в момента е по-скоро нетипично висока заради конюнктурата на висока ликвидност и евтино финансиране.

                                Имам акции, но не виждам скорошно положително развитие.

                                Коментар

                                Working...
                                X