IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Индекса докосна 799 и даде назад. Да видим утре или за 8март ОД ще поотпусне ли юздите на ДОХ - сегашната цена е безобразие!?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от конфуций Разгледай мнение
      Колеги, къде може най-удобно да се провери обем изтъргувани акции и средна цена за период. Например 15 септември 23 до 15 февруари 24 за компания х? Мерси.
      на сайта на борсата.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от конфуций Разгледай мнение
        Колеги, къде може най-удобно да се провери обем изтъргувани акции и средна цена за период. Например 15 септември 23 до 15 февруари 24 за компания х? Мерси.
        https://www.infostock.bg/infostock/c...icestats/SFTRD
        - Тук виждаш ценова статистика на месечна база,- превключи я на седмична и имаш това което те интересува
        ,- и броиш най ниските стойности до 12 а следващите две са ти това което търсиш!
        пп.- празни седмици без сделки също се броят!!!
        Last edited by inta53; 02.03.2024, 11:17.

        Коментар


        • Колеги, къде може най-удобно да се провери обем изтъргувани акции и средна цена за период. Например 15 септември 23 до 15 февруари 24 за компания х? Мерси.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение
            На срещата на Шелли с инвеститори вчера, на въпрос относно листването на компанията на Ксетра, г-н Волфганг Кирш казкаа, че в момента се прави връзка межди БФБ и ДойчеБьорсе, за да могат да се качат директно български компании на Ксетра. От думите му останах с впечатление, че това решение ще даде възможносто и други компании освен Шелли, да имат възможност да се търгуват директно на този сегмент.

            Едно такова действие определено може да даде тласък на нашата борса. Друг е въпроса доколко останалите компании са готови да привлекът интереса на тамошните инвеститори...
            Ако сте чуждестранен инвеститор и виждате този коефициент:

            Пазарна капитализация/ Брутен вътрешен продукт

            31.12.2021 31.12.2022. 30.09.2023. 31.12.2023
            Пазарна капитализация (млн. лв.)30 781,29. 30 176,25. 31 326,12 15 500,98

            ​​​​БВП (млн. лв.). 132 744. 154 550. 186 942. 186 942

            Пазарна капитализация/ БВП. 23,19%. 19,53%. 16,77%. 8,29%

            Какви средства ще инвестираш?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от AF Debugger Разгледай мнение
              Грам идея си нямаш къде ще иде Шели.
              Ще иде където и е мястото...
              Last edited by RUBLA; 28.02.2024, 16:33. Причина: Спазвайте добрия тон!

              Коментар


              • На срещата на Шелли с инвеститори вчера, на въпрос относно листването на компанията на Ксетра, г-н Волфганг Кирш каза, че в момента се прави връзка межди БФБ и ДойчеБьорсе, за да могат да се качат директно български компании на Ксетра. От думите му останах с впечатление, че това решение ще даде възможносто и други компании освен Шелли, да имат възможност да се търгуват директно на този сегмент.

                Едно такова действие определено може да даде тласък на нашата борса. Друг е въпроса доколко останалите компании са готови да привлекът интереса на тамошните инвеститори...

                Коментар


                • Това е бутикова борса, само за ценители и мазохисти !

                  Коментар


                  • Въпреки обемите, борсата все пак си е твърде неликвидна. Това, че от дъжд на вятър има прехвърляния на огромни (по бефебейски огромни) обеми облигации между институционални инвеститори не променя факта, че повечето акции с дни не виждат и една сделка или виждат незначителни обеми, понякога 3-, 2-, пък и 1-цифрени такива.
                    Тук основните раздвижвания са около отчетите, капиталовите събития или значителните новини, пък наскоро виждаме и не(?)провокирани спекулативни движения при акции като CHIM и PET.
                    Last edited by kaludov99; 26.02.2024, 14:53.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение
                      И днес търговията кърти
                      Ква търговия, кви 5 лева :-))))) Всичко чака отчетите :-))))

                      Коментар


                      • И днес търговията кърти

                        Коментар


                        • Обем лева: 28 261 692.25
                          Нямало ликвидност ;-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                            Като говорим за борсата, гледал ли си скоро индекса. Преди няколко дни хвърлих бърз та-скан и мисля че ще мине 800, има дори възможност да мине и 900. Бърз елиът-тест
                            При мен става с числа, защото ми е по-лесно да не чертая, но по същество е същото - точно както е принципа на аналитичната геометрия - уравнения на права. Та така ми говорят на мен чертите - в числа. Оттук насетне ако сценарият наистина е такъв, не можем да чакаме каквито и да са сериозни елхи особено в индексните акции.
                            Имаше някакво "костоланско" обяснение на търговията от някой от големите та-майстори, но вече не помня от кой - Беше нещо такова:
                            Пазарът е нещо просто, когато е мечи се продава, когато е бичи, се купува!
                            Без препоръка ....

                            Ако приемеш, че първия етап вече съм показвал точното му изпълнение, - то втория приеми че съм го разтеглил във времето и не разчитай на точност(вижда се от кога е "драсканицата") , - но предстои!!! ТК че на прав път си с числата...



                            "Хакардиониста хабер си нямаше"
                            Last edited by inta53; 22.02.2024, 21:37.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                              от къде иде в ТА това все да се чертаят прави линии?!? В природата няма прави, криви са ...
                              Еми а де, обясни го на човека с елхите който държи да се чертаят точно прави. И аз се чудя къде са тези прави като пространството е огънато и това което мислим че е права всъщност не е точно права, но това са прекалено сложни "философии" за та-феновете.
                              при Елиът дори условно са прави защото се разглеждат като поредица "начупени" Ако включим корекциите, а няма как да не ги включим защото са изключително информативни за следващата фаза - имаме там множество изкривени форми Красотата на чарта

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                                Като говорим за борсата, гледал ли си скоро индекса. Преди няколко дни хвърлих бърз та-скан и мисля че ще мине 800, има дори възможност да мине и 900. Бърз елиът-тест
                                При мен става с числа, защото ми е по-лесно да не чертая, но по същество е същото - точно както е принципа на аналитичната геометрия - уравнения на права. Та така ми говорят на мен чертите - в числа. Оттук насетне ако сценарият наистина е такъв, не можем да чакаме каквито и да са сериозни елхи особено в индексните акции.
                                Имаше някакво "костоланско" обяснение на търговията от някой от големите та-майстори, но вече не помня от кой - Беше нещо такова:
                                Пазарът е нещо просто, когато е мечи се продава, когато е бичи, се купува!
                                Без препоръка ....
                                от къде иде в ТА това все да се чертаят прави линии?!? В природата няма прави, криви са ...

                                Коментар

                                Working...
                                X