IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
    Точно затова няма и няма да има българин световна борсова акула ….. където и да работи
    Ти си комарджия.Ходи играй във Вегас комар що ти е да се занимаваш с борси?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

      Благодаря ти, чувства се, че мнението ти е разумно и добронамерено! Активи имам - апартамент, който е възможно да продам, земеделска земя и акции. Просто имам комплекси, че не съм достатъчно агресивен относно решения и рискове в живота и по-скоро исках този кредит, за да харесам себе си малко повече. Не толкова, че ще спечеля големи пари или че ще успея да осредня много. Баси направих "искрено и лично"
      15% - колкото и да не ти се вярва са ти направили добро.
      Очакват ни 50+% спадове, за някои компании и 90%
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
        Мики Маус от флорида …. купувай по време на криза и продавай по време на разкош
        Мики Маус ти казва, че хора като теб, никога няма да могат да разберат, че "купувай по време на криза", означава да купуваш, когато другите не купуват и се страхуват, но при реална криза, каквато ти още не си видял!

        В момента ти на хващането на кинжали, му казваш "купувай по време на криза"!

        Мики Маус ти казва, също така, че имаш пълната свобода, да правиш това, което твърдиш, че смяташ да правиш, за да онагледиш колко прав си ти и колко в грешка е той!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

          Ставаше дума за кредит с вноска 400 лв на месец за 5 години, въобще не е голям кредит. Исках да го взема просто за да се успокоя, че все пак съм предприел нещо при тази ситуация. По-скоро психически да съм доволен от себе си, че съм взел някакво решение. ПРи положение, че нямам никакви други кредити, наеми, лизинги и т.н. съм спокоен. Все пак съм на около 40 и не е редно такава сума да ме плаши

          П.П. Всъщност изплащам част от апратмент, ама той не е към институция и не го броя
          Приятелски съвет ще ти дам.Не се вкарвай в дългове с банки.Не се знае какво ще е поражението за икономиката и каква ще е безработицата наистина.По-добре продай нещо,изчакай и си вземи акции от американската борса.Казвам ти го добронамерено.След време ще си ми благодарен.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
            Споко ще има и по-добри цени.Те сега всички се оцапаха яко.Не знам какво ще стане с бизнесите.Тук поне взимат мерки за това ама как ще е в Европа и БГ ме знам.
            Ташунко при положение, че чакаш твоята любима акция ЦКБ от отлкова време има ли значение, че ще напълниш на 0,85 или на 0,90? Мисля, че няма кой знае колко значение при положение, че се стягаш да правиш пенсионен фонд. То в тази ситуация всички май за това се готвим Ако смяташ, че ще падне до под 0,80 е друг въпрос
            Life won't wait for you.

            Коментар


            • Точно затова няма и няма да има българин световна борсова акула ….. където и да работи

              Коментар


              • Истината е някъде по средата. На тия лихви човек може да си вземе потребителски кредит и да се надява, че ще си вземе евтино акции. Важното е да съобразява каква част от кредита му се покрива от акции или други активи и дали ще има постоянен доход. Но разбира се това са най сложните отговори. Аз в момента предпочитам да престуктурирам със загуба дори, но кредит няма да взимам. Най малкото, че може и да вдигнат лихвите. В тази ситуация е много рисково. Бъдете внимателни..... Живеем в много интересни времена
                Life won't wait for you.

                Коментар


                • Ако приемаш пари за инвестиции каква е разликата ? мислиш си че не носиш отговорност ?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                    Наскоро прочетох някъде един лаф на един от големите американски спекуланти и инвеститори(не помня кой точно беше), който е казал, че борсата е място, където търпеливите обират парите на нетърпеливите.

                    Слава Богу, че и аз успях да понакупя пак.
                    Споко ще има и по-добри цени.Те сега всички се оцапаха яко.Не знам какво ще стане с бизнесите.Тук поне взимат мерки за това ама как ще е в Европа и БГ ме знам.

                    Коментар


                    • Най-добрите борсови играчи съветват, че на борсата е добре да се инвестират само пари които човек може да си позволи да загуби. Да теглиш кредит и да го набиеш в акции не знам дали е най-разумното нещо. Аз лично не бих го направил. Разбира се всеки сам преценява какъв риск да поеме и си носи последствията.
                      Last edited by Агресивен бик; 16.03.2020, 19:13.

                      Коментар


                      • Мики Маус от флорида …. купувай по време на криза и продавай по време на разкош

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                          Мисля днес ударихме поне краткосрочно дъното на запад. Кой купил, купил :P
                          Нищо подобно.Борсите ще продължат да падат.До къде не знам,но ще паднат още.Няма основание да виждаме скоро оправия,защото когато излязат данните за световната икономика те ще са трагични.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                            Благодаря ти, чувства се, че мнението ти е разумно и добронамерено! Активи имам - апартамент, който е възможно да продам, земеделска земя и акции. Просто имам комплекси, че не съм достатъчно агресивен относно решения и рискове в живота и по-скоро исках този кредит, за да харесам себе си малко повече. Не толкова, че ще спечеля големи пари или че ще успея да осредня много. Баси направих "искрено и лично"
                            Не знам дали осъзнаваш, но това сега не е просто шок! Това сега, не е просто поредното спадане, след което ще последва нормализация и ново вдигане!

                            Винаги има вариант, нещата да се изправят пред момент, от който на сетне, сценария не повтаря предишни!

                            Като участник на БФБ, предполагам си запознат, че дори и при стабилизация, тук нещата не литват за 2 дена!

                            Изчакай малко. Обмисли добре нещата. Изчакай стабилизация, независимо на какви нива. Винаги варианта, за пропуснати ползи, е по-добър, спрямо избързване и реализиране на необмислени загуби!

                            Винаги ще има възможности, но те ще са само за тези, които биха могли да се възползват от тях! Тежката финансова ситуация и кредити, не са добра отправна точка, за това човек да може да реализира, каквито и да са финансови намерения!


                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                              Убеден съм, че идва голяма безработица! Ако си извън секторите, които винаги са сред тези със сигурни работни места или бизнеси, не 400, а и 200 на месец може да ти се опънат!
                              За мен не е разумно потребителски кредит да се ползва за покупка на акции!
                              Щом мислиш за кредит, за да финансираш покупки тук, едва ли имаш много други активи, които може да ликвидираш и да получиш бързи пари.
                              Помни, че в много лоша ситуация, дори и неща, които лесно може да продадеш днес, утре може да са труднопродаваеми, дори и при огромен отбив от към днешна цена!
                              Не трябва да изключваш и ситуация, в която активите на БФБ падат много повече от това сега, а ти именно тогава да се наложи от нужда да ликвидираш позиции!

                              По-добре си пасувай. Пропуснати ползи и понесени загуби, винаги е по-добре, отколкото изпадане в тежка лична финансова ситуация. Може да си на 40, но точно за това, сега имаш нужда да живееш нормален живот. Един старец може да кара и със сухар хляб и кофичка кисело мляко на ден!
                              Не се вкарвай в капани! Не си струва!
                              Благодаря ти, чувства се, че мнението ти е разумно и добронамерено! Активи имам - апартамент, който е възможно да продам, земеделска земя и акции. Просто имам комплекси, че не съм достатъчно агресивен относно решения и рискове в живота и по-скоро исках този кредит, за да харесам себе си малко повече. Не толкова, че ще спечеля големи пари или че ще успея да осредня много. Баси направих "искрено и лично"
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                                Ставаше дума за кредит с вноска 400 лв на месец за 5 години. ПРи положение, че нямам никакви други кредити, наеми, лизинги и т.н. съм спокоен. Все пак съм на около 40 и не е редно такава сума да ме плаши.
                                Убеден съм, че идва голяма безработица! Ако си извън секторите, които винаги са сред тези със сигурни работни места или бизнеси, не 400, а и 200 на месец може да ти се опънат!
                                За мен не е разумно потребителски кредит да се ползва за покупка на акции!
                                Щом мислиш за кредит, за да финансираш покупки тук, едва ли имаш много други активи, които може да ликвидираш и да получиш бързи пари.
                                Помни, че в много лоша ситуация, дори и неща, които лесно може да продадеш днес, утре може да са труднопродаваеми, дори и при огромен отбив от към днешна цена!
                                Не трябва да изключваш и ситуация, в която активите на БФБ падат много повече от това сега, а ти именно тогава да се наложи от нужда да ликвидираш позиции!

                                По-добре си пасувай. Пропуснати ползи и понесени загуби, винаги е по-добре, отколкото изпадане в тежка лична финансова ситуация. Може да си на 40, но точно за това, сега имаш нужда да живееш нормален живот. Един старец може да кара и със сухар хляб и кофичка кисело мляко на ден!
                                Не се вкарвай в капани! Не си струва!

                                Коментар

                                Working...
                                X