IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
    Терзиев,викаш корупцията е полезна за БФБ..Сипи още от същото..Още колко мандата мечтаеш да е ГЕРБ и все така да няма проблеми..
    Корупцията е нещо абсолютно странично за БФБ и го доказах с конкретни примери. Ако според теб има значение, ще ми напишеш колко бизнеса се махнаха от Дойче борсата заради Wirecard???
    ===

    А вече по темата за чуждите инвестиции - защо VW избираше за новия завод между България и Турция??? Щом имаме толкова корупция, защо компании като „Контур Глобал“ са инвестирали в България? Високата корупцията е привлекателна за големите чужди инвеститори. Всяка голяма компания си има перо "подкупи" за целта. Знаеш ли колко е по-евтино да дадеш рушвет, отколкото да спазваш всички европейски еко глупотевини.

    Не корупцията е причина VW да не избере България.

    Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

    Моето ако са глупости нека прочетем какво е твоето обяснение да сме последни във всички класации, и най вече защо борсата също е в това незавидно състояние ?
    Моля, използвай търсачката. Този разговор го водим за втори път. Нищо не се е променило.
    Last edited by terziеv; 16.03.2021, 17:41.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

      Корупцията в страни като Германия е в пъти по-мащабна, но пътищата са бая по-добри. В Бразилия каква е корупцията, да не говорим. Ама я виж какво става на борсата им. Властта в Турция уж е много лоша, но на чуждите инвеститори не им дреме. Други са проблемите, но не искате да си го признаете сами пред себе си.
      Ти пък намери къде да сложиш Германия до Бразилия и Турция остана и Венецуела да прибавиш... И какво става с борсата им в Бразилия и Турция ... Ти обезценяването на валутата и инфлация броиш ли ги. Че в Бразилия за три години от 0.30 евро стана 0.15...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

        Пълни глупости. В момента ближа рани от една врътка на канадски мажоритари. В момента има групово дело срещу Мъск от ощетени дребни акционери заради борсовите му манипулации.

        за останалото (също глупости) имам отговор с една дума - wirecard.

        Твоите обяснения звучат като глупотевините защо ни бил зле футболът. Щото всичко в държавата било зле. Ако беше така, Швейцария щеше да е несменяем световен шампион, а Бразилия да не може да се класира за първенство.

        Иска ми се ГЕРБ да падне, за да те видя как ще продължиш да обясняваш причините за "търговията" на БФБ. Сигурен съм обаче, че бързо ще намериш кусур и на следващите и пак няма да си признаеш къде е ключа от палатката.

        А ключа можеш да го намериш дори като прочетеш постовете за цената на енергията.
        Моето ако са глупости нека прочетем какво е твоето обяснение да сме последни във всички класации, и най вече защо борсата също е в това незавидно състояние ?

        Коментар


        • Абе седи ченгето на врата,ама после плащат 20милиона..а тук се пълни чекмеджето и Мата Хари е виновна..

          Коментар


          • Терзиев,викаш корупцията е полезна за БФБ..Сипи още от същото..Още колко мандата мечтаеш да е ГЕРБ и все така да няма проблеми..

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

              Пълни глупости. В момента ближа рани от една врътка на канадски мажоритари. В момента има групово дело срещу Мъск от ощетени дребни акционери заради борсовите му манипулации.

              за останалото (също глупости) имам отговор с една дума - wirecard.

              Твоите обяснения звучат като глупотевините защо ни бил зле футболът. Щото всичко в държавата било зле. Ако беше така, Швейцария щеше да е несменяем световен шампион, а Бразилия да не може да се класира за първенство.

              Иска ми се ГЕРБ да падне, за да те видя как ще продължиш да обясняваш причините за "търговията" на БФБ. Сигурен съм обаче, че бързо ще намериш кусур и на следващите и пак няма да си признаеш къде е ключа от палатката.

              А ключа можеш да го намериш дори като прочетеш постовете за цената на енергията.
              Само да добавя, че в една бяла държава зад океана ченгето седи с коляно на врата на черния докато онзи вземе, че умре. Та толкова за бели, сиви и пембяни държави.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                В бяла държава никой няма да дойде да взима и натиска бизнеса ти ! Никой няма да ти прати прокурори, НАП и всички контролни органи за които се сещаш да те мачкат ! В бяла държава шефа на полицията няма да възпрепятства съдия изпълнител да влезе във владение на имот след влязло в сила съдебно решение ! В нормална държава никой няма да ти дойде на проверка защото си излезнал да протестираш ! Мога да изброявам случаи без край за изминалите години ! Това е, което аз виждам и си признавам ! А конкретно тук за борсата решения ощетяващи дребни акционери от мажоритарите колкото искаш ! Има една институция КаФеНе, която решенията си ги взима според това кой е собственика на компанията, а дребните акционери кучетата ги яли ! Ама ти си пиши де, кучетата всички сме наясно къде са заровени ! Има една приказка "рибата се вмирисва от към главата"!
                Пълни глупости. В момента ближа рани от една врътка на канадски мажоритари. В момента има групово дело срещу Мъск от ощетени дребни акционери заради борсовите му манипулации.

                за останалото (също глупости) имам отговор с една дума - wirecard.

                Твоите обяснения звучат като глупотевините защо ни бил зле футболът. Щото всичко в държавата било зле. Ако беше така, Швейцария щеше да е несменяем световен шампион, а Бразилия да не може да се класира за първенство.

                Иска ми се ГЕРБ да падне, за да те видя как ще продължиш да обясняваш причините за "търговията" на БФБ. Сигурен съм обаче, че бързо ще намериш кусур и на следващите и пак няма да си признаеш къде е ключа от палатката.

                А ключа можеш да го намериш дори като прочетеш постовете за цената на енергията.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от shokova terapia Разгледай мнение

                  И чушките и доматите са по-евтини от наште, кво да му е на тока? Щом ще го внасяме, ще е по-евтин от нашия
                  А ще им шиткаме Шелита

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                    Шортиш ли още СП 500 ?
                    Да, достатъчно тъп съм за да не се отказвам и достатъчно умен, че да не ме откажат принудително

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                      Аз съм готов и от тотото да спечеля, но не съм чак такъв оптимист, че да играя
                      Този път вероятността е голяма за промяна Шортиш ли още СП 500 ?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от shokova terapia Разгледай мнение

                        И чушките и доматите са по-евтини от наште, кво да му е на тока? Щом ще го внасяме, ще е по-евтин от нашия
                        Ахъъъъ.......до границата на поносимост.С ток от 60 ст и вода от 4 лв какво производство ще въртиш?
                        Last edited by Grosss; 16.03.2021, 14:16.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          Тогава нямаше 50 лева на калпак за пенсионерите - има малка, но съществена разлика. И да, БФБ ще се отпуши, като се разкарат герП, това е ясно, А БХ ще спечели, но няма да управлява - ще си играят играчки на макс, за да може той да е премиер до есента и после нови избори, заедно с президентските. Затова и няма оптимизъм, затова и имам само Спиди и малко химче за цвят - при Спиди ще има сделка и търгово около 80 кинта, а и там НН играят с мен по начина, по който Кор Кароли играе с цацата да ловят китайски лешпер. Разликата е, че Кор Кароли могат да спрат да ловят лешпер във всяка една минута, а НН ще си кюта, щото по закон ни се дава възможност да оберем френците като за световно. Та толкова за оптимизма ми - заложил съм на възможно най-сигурното, което се предлага на БФБ.
                          Ама не само 50 лв нямаше. Нямаше и пик на вируса, заради който пенсионерите да затискат диваните пред телевизора и да не идат да гласуват. Същия вирус за който някои хора твърдят че не съществува и че е абсурдно да се слагат ваксини
                          Last edited by shokova terapia; 16.03.2021, 14:12.
                          Не е препоръка

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                            Ще купуваме ток от Аккую.Щом внасяме чушки и домати ще внасяме и ток.
                            И чушките и доматите са по-евтини от наште, кво да му е на тока? Щом ще го внасяме, ще е по-евтин от нашия
                            Не е препоръка

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                              Целта на пакта е превръщането на ЕС в икономика без нетни емисии на парникови газове до 2050 г. Инициативата беше лансирана от новия председател на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен в края на 2019 г.

                              „Зелената сделка далеч надхвърля въпросите за околната среда и климата и обхваща почти всички политики и области на социално-икономическия живот. За нас реализирането на всички посочени мерки и политики на практика означава пълен реинженеринг на цялата икономика, начин на функциониране на икономиката и начин на живот на гражданите”...

                              Преходът ще бъде най-тежък за енергетиката, която произвежда 70 процента от националните емисии на парникови газове. Трудни времена обаче очакват също и браншове като транспорта и селското стопанство, които също са големи замърсители и енергопотребители. От екологичното ведомство изтъкнаха, че гражданите ще трябва да преценят дали са склонни и дали имат възможност да променят средствата, с които се придвижват, както и употребяваните горива. По отношение на селското стопанство, което като източник на емисии се доближава до индустрията, ще бъде необходимо да се изменят хранителните навици на хората...


                              ПО КАКВО БЪЛГАРИЯ ВЪЗРАЗЯВА

                              Засега българските власти показват най-силна тревога от удара, който зелената сделка ще окаже върху родната енергетика, в частност ТЕЦ-овете, които горят въглища. В края на януари т.г. Народното събрание единодушно прие решение, с което задължи правителството всячески да брани централите.

                              Българската държава негодува и срещу липсата на средства за преструктуриране на енергетикатавъв Фонда за справедлив преход не са предвидени пари за преход от замърсяващи енергопроизводства към екологично чисти такива. Наскоро вицепремиерът Томислав Дончев обяви, че

                              изпълнението на ангажиментите ни по зелената сделка ще струва около 20 млрд. евро, като включи в тази сума и разходите за нови енергийни мощности като ядрения проект „Белене”.

                              Друго възражение е, че Брюксел не предлагал мерки срещу т.нар. изтичане на въглерод – когато по-високите изисквания за опазване на околната среда в един район стимулират предприятията да се изнасят в друг, където стандартите са по-ниски. За България това е притеснение, тъй като три от съседните ни държави – Турция, Сърбия и Северна Македония, не са членове на ЕС и не са задължени да се съобразяват със зеления пакт, което създава риска редица производства да се изнесат от нас при тях.


                              КАКВО ЩЕ СЕ СЛУЧИ СЪС ЗАСЕГНАТИТЕ РАЙОНИ

                              България смята да поиска евросредства от Фонда за справедлив преход за 11 области. В това число влизат въглищни региони като Пернишка област, региони, в които работната ръка е обвързана с въглищните региони (например, 25 процента от работещите в Маришкия басейн живеят извън Стара Загора) и региони, където имаме енергоемки индустрии, обясни зам.-министърът на енергетиката Жечо Станков.

                              Преди дни обаче Еврокомисията публикува доклад, в който препоръчва инвестиции от фонда само във въгледобивните райони Кюстендил и Стара Загора. Това изненада неприятно местните власти у нас, стана ясно на дискусията. Сега общините търсят варианти, за да подсигурят включването и на други области във фонда.

                              Ще купуваме ток от Аккую.Щом внасяме чушки и домати ще внасяме и ток.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                                Ми аз ти предлагах такъв бас преди година, ма тогава всички твърдяхте обратното.
                                И за Байдън ви казах, пак същото. С Киро бяхте особено... хм, недоверчиви.

                                Твърдяхте, че БФБ щяла да се отпуши, когато си отидат герберите.
                                Е ся отгоре на какво да чакаме разтеж... Изненадвам ти се на оптимизма.
                                Тогава нямаше 50 лева на калпак за пенсионерите - има малка, но съществена разлика. И да, БФБ ще се отпуши, като се разкарат герП, това е ясно, А БХ ще спечели, но няма да управлява - ще си играят играчки на макс, за да може той да е премиер до есента и после нови избори, заедно с президентските. Затова и няма оптимизъм, затова и имам само Спиди и малко химче за цвят - при Спиди ще има сделка и търгово около 80 кинта, а и там НН играят с мен по начина, по който Кор Кароли играе с цацата да ловят китайски лешпер. Разликата е, че Кор Кароли могат да спрат да ловят лешпер във всяка една минута, а НН ще си кюта, щото по закон ни се дава възможност да оберем френците като за световно. Та толкова за оптимизма ми - заложил съм на възможно най-сигурното, което се предлага на БФБ.
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X