IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
    Софикс, хубави компании си написал и хубави доходности правеха, но правеха. Седя си във форума, чета постове от по-опитни и можещи играчи как на БФБ са се правели и ще се правят 4-цифрени доходности и не мога да проумея как може толкова да се различавам от тях. За мен лично опитът ще се окаже най-големият враг на доста хора. А на визираните от теб компании им давам максимум х 2 от днешните нива, каквото и ще да се случи.

    П.П. За да не бъда разбран погрешно - огромната част от активите ми са на БФБ, като част от тях са в гореизброените от теб компании.
    аз на +50% ще съм много доволен

    Коментар


    • Дайте да не бъркаме нещата! Аз не знам какво ще стане оттук нататък, а казвам от кое съм доволен до днес. Може много неща да станат, но може и да не станат За мен най - важното е в края на годината като тегля чертата да видя че всичко което съм правил е имало смисъл

      Коментар


      • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
        Равен, не съм съгласен с теб.
        Защо гледаш само акции включени в Софикс? И защо гледаш десет годишен период?
        Аз пък мога да ти кажа че съм много доволен от FZLES, MONBAT, HES, SFTRD , SFI и т.н. Вярно че много акции паднаха, но има и такива от които могат да се изкарат пари.
        Софикс, хубави компании си написал и хубави доходности правеха, но правеха. Седя си във форума, чета постове от по-опитни и можещи играчи как на БФБ са се правели и ще се правят 4-цифрени доходности и не мога да проумея как може толкова да се различавам от тях. За мен лично опитът ще се окаже най-големият враг на доста хора. А на визираните от теб компании им давам максимум х 2 от днешните нива, каквото и ще да се случи.

        П.П. За да не бъда разбран погрешно - огромната част от активите ми са на БФБ, като част от тях са в гореизброените от теб компании.
        Last edited by 15%; 16.05.2015, 20:44.
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
          Това вече е друго нещо. Аз съм избрал да вървя по дългия път който иска да минава по късия

          Равен наздраве!
          Наздраве Е на мен ми хрумна сега точно - като почнах да приказвам за късите - бе що се мъча да избирам печеливши компании като мога просто да бъркам в торбата и да вадя губещи

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Може, но ако погледнеш реалистично тези от които си можел да печелиш от къси са много повече от тези от които си успял да спечелиш от дълги. Реално ако човек инвестира на случаен принцип - както според мен правят мнозинството хора то те би трябвало да пускат къси. За успешни дълги трябва доста по-сериозно проучване. за успешни къси просто ти трябва широк портфейл от компании с лошо корпоративно управление - които са мнозинството
            Това вече е друго нещо. Аз съм избрал да вървя по дългия път който иска да минава по късия

            Равен наздраве!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
              Равен, не съм съгласен с теб.
              Защо гледаш само акции включени в Софикс? И защо гледаш десет годишен период?
              Аз пък мога да ти кажа че съм много доволен от FZLES, MONBAT, HES, SFTRD , SFI и т.н. Вярно че много акции паднаха, но има и такива от които могат да се изкарат пари.
              Може, но ако погледнеш реалистично тези от които си можел да печелиш от къси са много повече от тези от които си успял да спечелиш от дълги. Реално ако човек инвестира на случаен принцип - както според мен правят мнозинството хора то те би трябвало да пускат къси. За успешни дълги трябва доста по-сериозно проучване. за успешни къси просто ти трябва широк портфейл от компании с лошо корпоративно управление - които са мнозинството

              Коментар


              • Равен, не съм съгласен с теб.
                Защо гледаш само акции включени в Софикс? И защо гледаш десет годишен период?
                Аз пък мога да ти кажа че съм много доволен от FZLES, MONBAT, HES, SFTRD , SFI и т.н. Вярно че много акции паднаха, но има и такива от които могат да се изкарат пари.

                Коментар


                • Всички загуби на БФБ до момента са само от дълги. Това си е факт. Това че хората се успокояват че ако държат дълго време нещо то ще излезе на печалба в края на краищата не променя факта че това мислене е откровена глупост. за последните десет година от популярните позиции фалираха холдинг пътища, мостстрой, оцк, кремиковци, корп не беше популярна но пък беше в софикс,

                  Повече от 50% по-ниско от въхвете си се търгуват 13 от 15 настоящи члена на Софикс - силно бичи показател нали - само дето който е бил бик през цялото време не се чувства ама никак окрилен.

                  за последните 10 години ако можеше да се правят къси мечките просто щяха да отвеят биковете като доходност. И като гледам какви измекяри са повечето мажоритари нищо чудно и за следващите десет така да се получи по доста позиции.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 2012 Разгледай мнение
                    уплаши ли се нещо???

                    уж искаш да шортиш ---- пък брокера не ти давал

                    -----------------
                    Хахаха ма то опасните в моментта на БФБ са дългите - от тях се правят загуби. На късите си сложи човек ясен стоп на който ще затвори на минус и си знае колко може да загуби. От дългите позиции най-вероятно доста хора губят повече защото си мислят че са безопасни.

                    А за избор на къси - погледни пазара - то две трети от ликвидните позиции - бих шортил само нещо на което мога да затворя за един ден - та на 2/3 от ликвидните позиции тренда е надолу последните месеци.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Не ми се иска да казвам. Да ги бях шортил да кажа, ама като не съм ми се струва тъпо.
                      уплаши ли се нещо???

                      уж искаш да шортиш ---- пък брокера не ти давал

                      казвам ти да си вземеш втори брокер ---- пък нещо си не те кефело да си с два ИП

                      питам те кои акции ти се иска да шортиш --- струвало ти се тъпо да кажеш

                      нещо несериозно ми звучиш ...................... май те е страх да не си загубиш ориола който само ти си мислиш, че притежаваш

                      мислех да ти предложа да ти дам акции (ако ги имам в портфейла) за да те видя какво ще направиш ---- но и при този вариант пак ще ти се струва, че е тъпо, нали?

                      не те разбирам защо твърдиш, че искаш да шортиш, а си търсиш причини да не го направиш

                      ----------------

                      ако преодолееш страха си .................. кажи кои бг акции и с колко лота би ги шортил

                      -----------------

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 2012 Разгледай мнение
                        за кои бг акции говореше, че искаш да ги шортиш?
                        Не ми се иска да казвам. Да ги бях шортил да кажа, ама като не съм ми се струва тъпо.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                          А кои отговарят на изискванията?
                          Няма изисквания. Можеш да шортиш всичко което ти даде брокера. Има изисквания за това кои могат да отговарят за гаранция.

                          Коментар


                          • На всички БФБ колеги пожелавам весел уикенд и по-успешна идна седмица. Не висете по форума, а пийте по едно и оправете жените си.

                            Коментар


                            • Вие не разбрахте ли че Равновесие си говори на оная си работа

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 2012 Разгледай мнение
                                за кои бг акции говореше, че искаш да ги шортиш?
                                А кои отговарят на изискванията?

                                Коментар

                                Working...
                                X