IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Тези напечатани трилиони- долари и евро никога няма да се изтеглят..Отново цената за пореден път ще се плати от обикновенните хора чрез инфлация на активите..
    Да се възхвалява дефлацията за сметка инфлацията и обратното е догматизъм..
    Заплащането на кризата и непрестанното печатане на пари реално се измерва с изпадането - намалянето на средната класа в САЩ и Европа..По статистика средно днес американеца има 0 долара спестявания..
    Цена- реално имат земята, имотите и някои акции..

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
      може да е почнал трето кафе понеделник е все пак
      то... време за пиене стана..
      The strongest stand last.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение
        много слабо КПД. Не виждам резултат
        може да е почнал трето кафе понеделник е все пак
        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

        Коментар


        • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
          Допивам си кафето (второто ) и ги почвам.
          много слабо КПД. Не виждам резултат

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
            Интересни съждения, ама dddd в тази връзка не отговори на единия въпрос, който му зададох. Освен това този "квазиданък", за който говориш, надали по размер е равносилен на КУ по целия свят. Едно квантифициране не би било излишно. Дългове се чистят с инфлация, няма по-ефективен начин. Сега ни се пълнят главите, че трябва инфлация, защото видиш ли ще дойде дефлация. И оттам започват уж неволите, аргументирани също така от dddd. Аз обаче неволи не виждам, всъщност дефлацията е феномен, с който дядо Торбалан плаши децата. Не виждам и защо трябва КУ за справяне с дефлацията. Има много по-лесни начини, например манипулиране на цената на петрола в посока нагоре. Всъщност смъкването на цената на петрола през последните 18 месеца има точно тази цел - да се овладее уж желаната инфлация. Просто защото може да придобие нежелани размери и да направи КУ излишни. КУ имат друга цел, а не тази която пише в хрониките. Истината е, че в момента не се случва нищо друго, освен да се приватизират печалбите и да се социализират загубите от и на финансовите акули. Схема, пирамида и т.н. Нищо непознато на този свят. Общо взето това не ме интересува, ала както казват хората апетитът идва с яденето и алчността започва да не познава граници. Ще видим как ще свърши всичко това.
            Ако разсъждаваме опростено, при равни други условия, всеки бюджетен дефицит над обичайният би предизвикал инфлация. В годините на Обама щатският е грубо 7 % годишно, а инфлация няма, т.е. вероятно спестителите биха печелили тези 7 % годишно от БВП от дефлацията на цените на активите и стоките/това е линейно разсъждение в реалността е неясно колко стойност биха спечелили всъщност и колко би била унищожена от намаляването на икономическата активност, да не говорим за рисковете от системен социален срив/. Реално неосъществените печалби на тази група са обложени и доходите им са прераззпределени, което стабилизира настоящата система. и тук възниква въпросът дали не е време генерално да се преразгледат идеите за допустимите бюджетни дефицити и дългове на държавите от ЕС. Забележи, че имам предвид не просто настоящите държавни дългове, а и бъдещите такива.

            Коментар


            • Истината е, че България буксува в много дълБоко блато. Тук сме, заради скоковете веднъж годишно, ясно е.. Защо обаче ги има, не е много ясно. Ако БФБ реално трябва, да отразява икономиката и типично по балкански политическа и зависимост, то всички индекси трябваше, да са на НУЛА. Гледайки И сегашните управленци, отново презатвърждавам до болка скръбното впечатление, че народа на тази страна има основен враг в лицето на собствената си държава. Тук нищо положително в полза народу не се е случвало от амнистията за раждането на Симеончо.. Ако манталитета на управленците беше друг - прагматичен австрийски примерно, не съм алчен, за да давам шведите за пример, къде ли щяха, да са индексите за 25 години свободна икономика?
              Защо българите сме отново в дълБокото блато на порочния кръговрат? Толкова ли можем ние? Успя ли социализма да ни претопи представите за свят и вселена?

              НЕ СМЕ НАРОД

              Не сме народ, не сме народ, а мърша,
              хора, дето нищо не щат да вършат.
              Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!
              "Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас.
              И не знаем, не можеме, не щеме
              да работим за себе си със време.
              Само знаем и можеме, и щеме
              един други злобно да се ядеме...
              Помежду си лихи, буйни, топорни,
              пред други сме тихи, мирни, покорни...
              Все нас тъпчат кой отдето завърне,
              щот сме туткун, щото не сме кадърни...
              Всякой вика "Яман ни е нам хала!" -
              а всякому мерамът е развала...

              Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
              пак ще кажа и с това ще да свърша.

              1875
              Last edited by Manyface God"; 09.11.2015, 12:27.
              The strongest stand last.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                Малко офтопик, но най-близката аналогия на КУ в последните години за мен е квазиданък върху държателите на кеш, които в противен случай щяха да са свръхпечаливши. Т.е. дефакто имаме реално заличаване на дългове чрез скрито облагане и това прави системата много по-стабилна, отколкото изглежда на пръв поглед.
                Интересни съждения, ама dddd в тази връзка не отговори на единия въпрос, който му зададох. Освен това този "квазиданък", за който говориш, надали по размер е равносилен на КУ по целия свят. Едно квантифициране не би било излишно. Дългове се чистят с инфлация, няма по-ефективен начин. Сега ни се пълнят главите, че трябва инфлация, защото видиш ли ще дойде дефлация. И оттам започват уж неволите, аргументирани също така от dddd. Аз обаче неволи не виждам, всъщност дефлацията е феномен, с който дядо Торбалан плаши децата. Не виждам и защо трябва КУ за справяне с дефлацията. Има много по-лесни начини, например манипулиране на цената на петрола в посока нагоре. Всъщност смъкването на цената на петрола през последните 18 месеца има точно тази цел - да се овладее уж желаната инфлация. Просто защото може да придобие нежелани размери и да направи КУ излишни. КУ имат друга цел, а не тази която пише в хрониките. Истината е, че в момента не се случва нищо друго, освен да се приватизират печалбите и да се социализират загубите от и на финансовите акули. Схема, пирамида и т.н. Нищо непознато на този свят. Общо взето това не ме интересува, ала както казват хората апетитът идва с яденето и алчността започва да не познава граници. Ще видим как ще свърши всичко това.

                Коментар


                • Малко офтопик, но най-близката аналогия на КУ в последните години за мен е квазиданък върху държателите на кеш, които в противен случай щяха да са свръхпечаливши. Т.е. дефакто имаме реално заличаване на дългове чрез скрито облагане и това прави системата много по-стабилна, отколкото изглежда на пръв поглед.

                  Коментар


                  • Допивам си кафето (второто ) и ги почвам.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                      +++
                      Да, заслужават адмирации.
                      Повечето време си е чиста чалга тука...

                      Аз бих помолил dddd да развие малко по подробно булиш тезата си за изт.европа и защо я вижда едва ли не като бъдеща световна манифактура.

                      Според мен няма кой знае какви конкурентни предимства спрямо алтернативни дестинации - южна/югоизточна азия, мексико и някои други локации.

                      Според мен тезата на dddd е, че има подценени компании и песимизмът е твърде много, а не чак толкова за бъдещата световна манифактура.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                        +++
                        Да, заслужават адмирации.
                        Повечето време си е чиста чалга тука...

                        Аз бих помолил dddd да развие малко по подробно булиш тезата си за изт.европа и защо я вижда едва ли не като бъдеща световна манифактура.

                        Според мен няма кой знае какви конкурентни предимства спрямо алтернативни дестинации - южна/югоизточна азия, мексико и някои други локации.
                        Има логика в това което казва.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                          Браво! Откога не бях чел смислен диалог без обиди и политически пропаганди тук!!!
                          +++
                          Да, заслужават адмирации.
                          Повечето време си е чиста чалга тука...

                          Аз бих помолил dddd да развие малко по подробно булиш тезата си за изт.европа и защо я вижда едва ли не като бъдеща световна манифактура.

                          Според мен няма кой знае какви конкурентни предимства спрямо алтернативни дестинации - южна/югоизточна азия, мексико и някои други локации.

                          Коментар


                          • Аз не отричам, че в случая картинката е малко изкривена и че кочината си е кочина, но според мен изводите са погрешни. За кочинката сами сме си виновни

                            Сега отворих и статията, малко на треторазряден дарскач и плювач ми мяза... Но това за журналистиката е обичайно, доста често пишат за неща, от които си нямат и понятие и крайния продукт е този (изключвам стойностни журналисти, които са твърде малко) За съжаление при тях е достатъчно да поляризираш или да правиш трагедии, за да ти се четат материалите...
                            Това, че нашите са тикви и не достатъчно ефективно се използва ресурса е повече от ясно. Но да дам един пример друг, тези пари все пак влизат икономиката и ако глупакът ги разпилее, похарчи (прахосничества), то парите не се губят и ще завъртят вторично икономиката, така че пак има ефект
                            Last edited by pepe1234; 08.11.2015, 21:40.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение
                              И на мен ми харесва, че всеки си казва мнението и стана коструктивен диалог. Аз ще дам пример и извън борсата, защо за момента не виждам смисъл да инвестирам в БГ.

                              http://www.dnevnik.bg/analizi/2015/1...ta_e_na_droga/

                              В този смисъл, аз бях приготвил бюджет за една малка хлебарница, където да се правят заготовки за хляб от чисти продукти - bio, organic ...Забелязах, че няма качествен хляб в София и си казах, че всеки, който държи на здравето си ми е потенцялен клиент. След постъпления в мин. на храните и общината започнаха само намеци тук колко трябва да дам, там колко... отказах се.

                              Реших да направя зала за бадмингтон (и тенис), тъй като в София няма (бадмингтон) - чета за плановете на спортния министър - аз не мога да се състезавам със субсидии, а имам бизнес план, в който имам данъци (субсидиите на близките до правителството) да плащам. Но това което изцяло ме разубеди, бе посещението на спортен клуб на бившата Nr. 1 в тениса Енин Жустин - oбщината и е дала на преференцялни цени земата (знaм на колко), само и само да развие бизнеса. Аз бях бюджетирал ~ 1 Mio. € само за терена. От общината този път бяха по/склонни, но аз вече нямам мотивация..Когато видя промяна или да ми предложат на преференцялна цена - да. Но при пазарни цени, не ми излизат сметките въобще. Ето затова не виждам как ще има нормален бизнес. Tова печатане и субсидиите води до изкривена икономика..
                              Човек един хляб не може, да предложи честно в тая партизанска кочина!

                              Коментар


                              • Позволете ми да не съм на 100% съгласен с вас. Печатането за съжаление е належащо, иначе рискуваме депресията... това го уточнихме. Субсидиите също, защото, ако искаме работещ ЕС , то това е средството към хармонизация на стандартите на държавите ,через заложеното прерзпределение на ресурсите и отделно в другата тема дадох пример със земеделските субсидии и стратегическия ресурс.

                                Първоначално изпратено от Бат Минко:
                                Субсидията е начин да прецакаш другия.Субсидията трябва да се спре.Но държавата трябва да помага на фермерите които са ударени от природато щото иначе жална ни майка.
                                Така е и не е така. Прецакването си е прецакване, но папането си е стратегически ресурс от всякъде, та без да можем сами да си произведм папането в ЕС става много много лошо, по-скъпо е в ЕС земеделието и съответно себестойността на продукцията и това означава само едно - внос ако няма субсидии. Ама ако рзачиташ на внос и ти секнат кранчето шо ша паиш? Бунтове и революции, или ще ядат торти и пасти хорта като нема хляб..
                                Още повече субсидиите(изкючение от правилото за държавна помощ) са средство, с което се моделира и профилира икономиката на ЕС, т.е. се върви към желани сектори на производство и рентабилни такива... В конкретния пример имаме малко изкривена картинка(дори не съм убеден, че е зконно), но пътят и посоката са важните, не случайно държавната помощ е забранена в ЕС и само в конкретни, желани аспекти се допуска изключение за държавна помощ (Европрограмите)

                                ето ви едно цитатче:
                                Свободната конкуренция е ключов елемент на отворената пазарна икономика. Тя стимулира икономическата ефективност и предлага на клиентите по-широк избор от продукти и услуги с по-високо качество на по-конкурентни цени.

                                Политиката за конкуренцията на Европейския съюз обезпечава, че конкуренцията няма да бъде нарушена на вътрешния пазар, като гарантира, че за всички фирми, работещи в него, ще се прилагат сходни правила. В дял VII, глава 1 от Договора за функционирането на Европейския съюз е заложена основата за правилата на Общността относно конкуренцията.

                                Държавната помощ е забранена съгласно договора, въпреки че съществуват изключения, тъй като такава помощ може да бъде обоснована например за услуги от общ икономически интерес. Трябва да се демонстрира, че те не изопачават конкуренцията по начин, който противоречи на обществения интерес.
                                ето ви и второ цитатче:
                                Както е добре известно, понятието "държавна помощ" намира своето определение в чл. 107(1) Договора за функционирането на Европейския съюз (ДФЕС), съгласно който всяка помощ, предоставена от държава членка или чрез ресурси на държава членка, под каквато и да било форма, която нарушава или заплашва да наруши конкуренцията чрез поставяне в по-благоприятно положение на определени предприятия или производството на някои стоки, доколкото засяга търговията между държавите членки, е несъвместима с вътрешния пазар.

                                Независимо от привидно абсолютната забрана, държавна помощ може да бъде предоставена, при условие, че тя е разрешена от Европейската комисия (ЕК). Именно с тази цел чл. 108(3) ДФЕС предвижда, че ЕК следва да бъде информирана в разумен срок по отношение на всички планове за предоставяне или изменение на помощта, като заинтересованата държава членка не може да предостави помощта до постановяване на окончателното решение на ЕК относно съвместимостта и с вътрешния пазар.
                                Същевременно искам да допълня, че има и понятие пазарна неефективност както и мериторни стоки(блага), та по отношение на изкривяването на икономиката - то понякога е належащо (желано)

                                Поздрави и успех
                                Last edited by pepe1234; 08.11.2015, 13:20.

                                Коментар

                                Working...
                                X