Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
Collapse

503 Service Unavailable

No server is available to handle this request.
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ццццц нема спирка тоя човек

    Коментар


    • МВФ: Сивата икономика и корупцията остават проблем номер едно за България

      http://www.infostock.bg/infostock/co...o-za-balgariya

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
        Ами аз използвам това дали има голям купувач или голям продавач.Не може да ти
        скочи някой с няколко милиона продава и ти да си оптимист при тази неликвидна
        борса.Така ,че тези ТА ,дневна ,нощна,месечна,годишна са ала бала работа.
        При ТИМ продавачате са наредени на опашка и кога ще свършат ,кой знае.
        Странно, ако съм продавач аз бих продавал по пътя нагоре, за какво ми е да натискам цената, не е в мой интерес.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
          Не разбирам среднощния ви разговор.
          Че ние от четири месеца не спираме да растем!!!
          Какво трябва да стане три дни по +20%???
          Един палячо пророкуваше че лятото обемите ще са 50-100К и не позна - увеличиха се значително!
          Последната седмица на септември идват дивидентите на Мбат, октомври чакаме СФИ и ХИМ.....
          А Мбат тръгна нагоре, ХЕС е на невиждани цени, СФАРМ и ХИМ дори не са тръгнали още.

          Кое расте бе Тони,разни шитове дето с счетоводни хватки и чалъми гледат да покажат мускули?Всичко останало едвам крета на дъното и това заветно 480 да не стане пак
          440 другата седмица ,мен на такова ми прилича.

          Коментар


          • Според мен добър мажоритар няма. Най- добре е дружествата да нямат мажоритари, но при нас това не мисля че ще се случи скоро

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              И това става - но е много по-трудно. Не за използване, а да се прави правилно. Има няколко компании на БФБ чиито цени се движат от фундамента, всъщност горе долу всички при които мажовците са ок. Но пък за тях няма нужда да се мъчиш ти да правиш - то всичко си е в цената - освен ако няма голям страх или ентусиазъм. Така че и тях можеш да ги играеш на технически анализ .

              В общи линии полезността на фундаменталния анализ е ако ти можеш да откриеш нещо във фирмата, което всички останали които правят фундаментален анализ не виждат. И това нещо рядко е в отчетите - тях всички ги виждат. Ако нямаш подобно конкурентно предимство просто твоя анализ ще е по-лош от средния такъв - и ще се прецакаш.

              Каквото ще да приказват някои, включително и в този форум, нашия пазар си е до голяма степен рационален. И е доста трудно да откриеш нещо наистина подценено. голяма част от компаниите са си реално оцнени - поне тези които обикновено се движат от фундамент. Единствените изкривявания се получават когато нещо стане надценено - но пък поради ниската ликвидност късите тук са тотален хазарт. то може би и заради това по-чести са надценяванията отколкото подценяванията.

              Аз наистина чакам с нетърпение да тръгне този ЕТФ - тогава вече човек може да шорти доста по-безопасно и да печели от овчия ентусиазъм, не само от овчия страх, както е от години тук.
              в този случай не е ли по-добре да купуваш добри акции с ок мажоритари и да разчиташ на развитието на компанията - колкото постигнат в рамките на 10-15-20 години?? не продаваш, не търгуваш, само допълваш

              Коментар


              • Не разбирам среднощния ви разговор.
                Че ние от четири месеца не спираме да растем!!!
                Какво трябва да стане три дни по +20%???
                Един палячо пророкуваше че лятото обемите ще са 50-100К и не позна - увеличиха се значително!
                Последната седмица на септември идват дивидентите на Мбат, октомври чакаме СФИ и ХИМ.....
                А Мбат тръгна нагоре, ХЕС е на невиждани цени, СФАРМ и ХИМ дори не са тръгнали още.

                Attached Files

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Е като навсякъде - понякога работи, понякога не. Ако не използваш технически анализ какво точно ще използваш - ми няма какво - трябва да бай енд холд и да се надяваш да не те прецакат в дълъг план.
                  Ами аз използвам това дали има голям купувач или голям продавач.Не може да ти
                  скочи някой с няколко милиона продава и ти да си оптимист при тази неликвидна
                  борса.Така ,че тези ТА ,дневна ,нощна,месечна,годишна са ала бала работа.
                  При ТИМ продавачате са наредени на опашка и кога ще свършат ,кой знае.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                    Аз наистина чакам с нетърпение да тръгне този ЕТФ - тогава вече човек може да шорти доста по-безопасно и да печели от овчия ентусиазъм, не само от овчия страх, както е от години тук.
                    Защо си толкова сигурен, че ще можеш да шортиш този ЕТФ? Кой ще ти даде на заем акции? Кой ще ти уреди сделката?

                    П.П. Последното място, на което бих шортил е БФБ! Не за друго, а защото целия индекс зависи от индивидуалното решение на 5-10-ма човека! Кеф им е + 5%, тегаво им е -5% . Какви графики, какви ТА, какви 5 лв.
                    Last edited by 15%; 17.09.2016, 02:41.
                    Пътека се прави камък по камък!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                      ФА ще използваш, със смесица с няколко фактора - доверие към Мажо, перспективи за компанията, дивидентна политика и т.н.
                      И това става - но е много по-трудно. Не за използване, а да се прави правилно. Има няколко компании на БФБ чиито цени се движат от фундамента, всъщност горе долу всички при които мажовците са ок. Но пък за тях няма нужда да се мъчиш ти да правиш - то всичко си е в цената - освен ако няма голям страх или ентусиазъм. Така че и тях можеш да ги играеш на технически анализ .

                      В общи линии полезността на фундаменталния анализ е ако ти можеш да откриеш нещо във фирмата, което всички останали които правят фундаментален анализ не виждат. И това нещо рядко е в отчетите - тях всички ги виждат. Ако нямаш подобно конкурентно предимство просто твоя анализ ще е по-лош от средния такъв - и ще се прецакаш.

                      Каквото ще да приказват някои, включително и в този форум, нашия пазар си е до голяма степен рационален. И е доста трудно да откриеш нещо наистина подценено. голяма част от компаниите са си реално оцнени - поне тези които обикновено се движат от фундамент. Единствените изкривявания се получават когато нещо стане надценено - но пък поради ниската ликвидност късите тук са тотален хазарт. то може би и заради това по-чести са надценяванията отколкото подценяванията.

                      Аз наистина чакам с нетърпение да тръгне този ЕТФ - тогава вече човек може да шорти доста по-безопасно и да печели от овчия ентусиазъм, не само от овчия страх, както е от години тук.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Е като навсякъде - понякога работи, понякога не. Ако не използваш технически анализ какво точно ще използваш - ми няма какво - трябва да бай енд холд и да се надяваш да не те прецакат в дълъг план.
                        ФА ще използваш, със смесица с няколко фактора - доверие към Мажо, перспективи за компанията, дивидентна политика и т.н.
                        Пътека се прави камък по камък!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                          Тук не става въпрос за растеж или спад, говорим принципно за ТА на БФБ.
                          Е като навсякъде - понякога работи, понякога не. Ако не използваш технически анализ какво точно ще използваш - ми няма какво - трябва да бай енд холд и да се надяваш да не те прецакат в дълъг план.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Вярвам че може да расте въпреки всички негативи.
                            Тук не става въпрос за растеж или спад, говорим принципно за ТА на БФБ.
                            Пътека се прави камък по камък!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                              Наистина ли вярваш на това? Без значение отчетите, без значение мнението на Донев, Бобокови, ТИМ и т.н.?

                              П.П. Равен, както може да провериш, аз съм ти последовател /искам да науча нещо от теб/ от доста време, но специално тук според мен бъркаш много
                              Вярвам че може да расте въпреки всички негативи. Е народа се поотвори и на инвестиции в чужбина и почна да усеща плюсовете на ликвидността и на дивидентите. Доста хора придобиха и повече опит последните години и е по-труден растежа. Но е напълно възможно да се случи. То никога няма нужда да расте всичко, но е достатъчно половината от индекса да порасне с 50% а другата половина да не падне и ето ти бичи пазар.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Е виж числата дето ги бяха пуснал още като почна ръста. Нямам идея други какво са приказвали.
                                Наистина ли вярваш на това? Без значение отчетите, без значение мнението на Донев, Бобокови, ТИМ и т.н.?

                                П.П. Равен, както може да провериш, аз съм ти последовател /искам да науча нещо от теб/ от доста време, но специално тук според мен бъркаш много
                                Last edited by 15%; 17.09.2016, 00:26.
                                Пътека се прави камък по камък!

                                Коментар

                                Working...
                                X